Oni koji marsiraju pse

Salix_Babylonica

Početnik
Poruka
30
Ne znam da li je tema vec otvarana slicna ovoj ali nema veze...

Zanima me da li ja imam toliko ''srece'' ili je isti slucaj i kod drugih da vam ljudi marsiraju psa? Postaje mnogo frustrirajuce da meni ponekad pukne film. Cak i vlasnici pasa su nekad jako cudni po tom pitanju. Ja sam cak naletela na jednu zenu koja i sama vlasnik labradora. kaze kako je zvala sintere da odvedu lutalice koje se tu nalaze. A ja te lutalice cak i mazim i setaju se sa nama kada setamo nase pse. Ne znam koji je problem takvih ljudi. Imas psa a mrzis tudje pse, kao i lutalice? Jeste da su meni lutalice pojurile moju mesanku koju sam sklonila sa ulice ali sigurno necu ici i zvati sintere ili trovati pse...meni lutalice ne smetaju a kamoli vlasnicki psi.

Sada me zanima, koji su najveci biseri na koje ste vi naletali?
 
Pa biser koji cu uvek pamtiti je kad je moja "razbesnela pudla" mirno prolazila na povodcu pored tipa mrzitelja pasa a on se uvatio za da ne kazem sta, sklupcao i poceo da histerisa "aaaa, aaaaaa, skalanjaj ga, napasce meeee". I pored najbolje namere i najveceg skoka, pa ne razumem kako bi ga dohvatila za buduce potomstvo, ne razumem:rotf:
 
A šta treba raditi sa lutalicama?

Nemoj mi reci da bi ti podrzao tu babu?
Sve samo ne uspavljivati, trovati, udarati....Zna se da su oni tu na ulici zbog ljudi. Ako nisi primetio da ima sve vise rasnih pasa na ulici?
Inace, mnogo ljudi hrani te lutalice i ako zivotinja nekog ujede to nije nikad bez razloga.
Ja godinama mazim lutalice koje su navodno ujedale i napadale, lajale a mene nisu nikad. I kada prolazim pored copora pasa lepo ih dozovem i oni veselo dotrce.
Inace temu nisam postavila da bi me neko pitao ''a sta drugo sa lutalicama'' nego o ''dozivljajima'' izmedju vlasnickih pasa, njihovih gazdi sa ostalom marvom koja bi vecinu pasa pobila.
 
Pa biser koji cu uvek pamtiti je kad je moja "razbesnela pudla" mirno prolazila na povodcu pored tipa mrzitelja pasa a on se uvatio za da ne kazem sta, sklupcao i poceo da histerisa "aaaa, aaaaaa, skalanjaj ga, napasce meeee". I pored najbolje namere i najveceg skoka, pa ne razumem kako bi ga dohvatila za buduce potomstvo, ne razumem:rotf:

Hahahahahaha To je neki bolesnik. Koji uzas LOL
 
Cak i vlasnici pasa su nekad jako cudni po tom pitanju.

biti vlasnik psa ne znaci i biti ljubitelj istih.

mogu da razumem pozivanje sintara ako se u okolini vrzmaju agresvni psi koji napadaju.
ne podnosim ljude koji zovu sintare samo zato sto mrze 'dzukele'. o trovanju i da ne govorim...

jedan od razloga sto neki ne vole pse su i sam i vlasnici pasa. meni najvise smetaju nesavesni vlasnici pasa. ja sam odrastao na nbgd-u. nama je park sluzio za igru. u parku je bila trava - CISTA trava, mi smo se valjali u toj travi. toga vise nema..danasnji klinci se igraju na betonu jer tamo mogu da vide da li je neki pas 'ostavio traga'. parkovi su puni psecih g.0.v.4.n.4...
ne znam da li postoji zakon o ciscenju za svojim ljubimcima (mrzi me da guglam) ali i da postoji sigurno se ne bi postovao...
dotle deco - na beton!!!
 
Inace da kazem jednu pricu koja je malo agresivnija od uobicajenih.
Moj decko je setao psa i prolazio kroz vrtic, ali samo prolazio. I neki deda poceo da se dere na njega sto setas psa tu da *ere. I poceo da ga udara kisobranom po glavi. On bio tada klinac od 12god. Uzeo on povodac i poceo dedu da udara u samoodbrani. Ovaj moj imao blazi potres mozga. Deda posle otisao i pretio da ce da izadje sa puskom. Sve lud svet..
 
biti vlasnik psa ne znaci i biti ljubitelj istih.

mogu da razumem pozivanje sintara ako se u okolini vrzmaju agresvni psi koji napadaju.
ne podnosim ljude koji zovu sintare samo zato sto mrze 'dzukele'. o trovanju i da ne govorim...

jedan od razloga sto neki ne vole pse su i sam i vlasnici pasa. meni najvise smetaju nesavesni vlasnici pasa. ja sam odrastao na nbgd-u. nama je park sluzio za igru. u parku je bila trava - CISTA trava, mi smo se valjali u toj travi. toga vise nema..danasnji klinci se igraju na betonu jer tamo mogu da vide da li je neki pas 'ostavio traga'. parkovi su puni psecih g.0.v.4.n.4...
ne znam da li postoji zakon o ciscenju za svojim ljubimcima (mrzi me da guglam) ali i da postoji sigurno se ne bi postovao...
dotle deco - na beton!!!
Eh, kamo srece da se deca zbog toga ne igraju po parkovima. Pre ce biti da se ne igraju zbog svakojakih manijaka ili igala posto narkomani vole parkove.
Uglavnom ljudi zovu sintere zato sto ne vole ''dzukele'' ja nikad ne bi zvala i da su agresivni. Jednostavno vise vlim zivotinje nego ljude. Dok mene ne napadnu sve je ok, i da napadnu pa necu crci od toga. Plasticna hirurgija je dosta napredovala u poslednje vreme LOL
 
Eh, kamo srece da se deca zbog toga ne igraju po parkovima. Pre ce biti da se ne igraju zbog svakojakih manijaka ili igala posto narkomani vole parkove.
Uglavnom ljudi zovu sintere zato sto ne vole ''dzukele'' ja nikad ne bi zvala i da su agresivni. Jednostavno vise vlim zivotinje nego ljude. Dok mene ne napadnu sve je ok, i da napadnu pa necu crci od toga. Plasticna hirurgija je dosta napredovala u poslednje vreme LOL


u pomenutom parku se igle nalaze samo kod nekoriscenih ulaza u zgrade (koji su stanari okupirali ali nisu zazidali i ulaz) - izvini molim te..nasi narkici znaju gde treba da se spricaju i postuju to pravilo - jedino bi bilo lepo da pokupe za sobom...
u jednom trenutku 90-ih je vrlo postalo IN imati psa pa je park postao setaliste za pse - u ovom slucaju se klinci stvarno igraju na betonu zbog z.4.s.r.4.n.0.g parka.

ni ja ne bih mogao da zovem sintare...trenutno nemam decu ali... ne znam kako bih reagovao da se u blizini mog deteta vrzmaju agresivni psi koji i napadaju...
 
Pa biser koji cu uvek pamtiti je kad je moja "razbesnela pudla" mirno prolazila na povodcu pored tipa mrzitelja pasa a on se uvatio za da ne kazem sta, sklupcao i poceo da histerisa "aaaa, aaaaaa, skalanjaj ga, napasce meeee". I pored najbolje namere i najveceg skoka, pa ne razumem kako bi ga dohvatila za buduce potomstvo, ne razumem:rotf:

Secam se kad je moja Aska jos bila stene od 7 meseci al je bila krupna i tad,kad sam je pustio da trci u parku,pa je naisao lik skoro dva metra visok i sigurno oko stotke tezak,kako je video Asku (labrador) odmah je poceo da piskavim glasicem zapomaze "kumim te uhvati ga,vezi ga aaaaa " z:lol:
 
Secam se kad je moja Aska jos bila stene od 7 meseci al je bila krupna i tad,kad sam je pustio da trci u parku,pa je naisao lik skoro dva metra visok i sigurno oko stotke tezak,kako je video Asku (labrador) odmah je poceo da piskavim glasicem zapomaze "kumim te uhvati ga,vezi ga aaaaa " z:lol:

E to, kad vidim opake bildere sa kajlama kako se utronjaju od pasa.... I to malih pasa :hahaha:
 
Ne znam da li je tema vec otvarana slicna ovoj ali nema veze...

Zanima me da li ja imam toliko ''srece'' ili je isti slucaj i kod drugih da vam ljudi marsiraju psa? Postaje mnogo frustrirajuce da meni ponekad pukne film. Cak i vlasnici pasa su nekad jako cudni po tom pitanju. Ja sam cak naletela na jednu zenu koja i sama vlasnik labradora. kaze kako je zvala sintere da odvedu lutalice koje se tu nalaze. A ja te lutalice cak i mazim i setaju se sa nama kada setamo nase pse. Ne znam koji je problem takvih ljudi. Imas psa a mrzis tudje pse, kao i lutalice? Jeste da su meni lutalice pojurile moju mesanku koju sam sklonila sa ulice ali sigurno necu ici i zvati sintere ili trovati pse...meni lutalice ne smetaju a kamoli vlasnicki psi.

Sada me zanima, koji su najveci biseri na koje ste vi naletali?

Ne mogu da shvatim takve ljude...ali jeste zeznuto kada imaš mužjaka pošto su skloniji konfliktima...pa se pretežno plašim, doduše nemam mužjaka, ali daleko od toga da ne volim lutalice...pa moji psi su bili u tom čoporu dok nisu stigli kod mene...
Ne znam...ponavljam...ne volim i ne shvatam takve ljude...
 
Na mene je lajao jedan mali "krele" zucko i spremao se da jurne, ja sam cutala pogledala ga ne direktno i dala mu parce hleba ,on doso i lepo pojeo-sreca da sam nosila stari hleb za mog ljubimca.On je jadnik bio takav zbog marsiranja.
Mi u ulici imamo tako jednog kucu koga stalno marsira neki cudak a kuca ne napada ljude nego druge pse,sve redom ,jako je agresivan i ja moram da molim gazdu da ga zatvori da bi prosetala svog psa.
Za sve su krivi ljudi oni su naj vece zivotinje,cast izuzecima.
I psa koji me ujeo molila sam da ne ubiju ,gazda je komsija pa doso da me obidje (da ga ne tuzim) pas me nebi ni ujeo da nisu vikali na njega iza zatvorenih kapija i tako ga pujdali, ja zaradila fobiju od pasa koju sad lecim drzeci psa a molila da ga ne ubiju.
PAS i nije bio tako los ,ja sam htela bas zbog lecenja straha da mu opet pridzem u gazdinom prisustvu, ali njega jadnog ubili.
Psi nisu nasa svojina i nesme ih svako drzati,i ja sam malo malo nesavesna ali trudicu se casna rec.
Sad sam se setila jedan mali delikvent je jednom prilikom sa postene distance marsirao mog psa na ulici-ja sam precutala.Ja zivim medju teskim divljacima,ne bi smela ni da drzim psa, bojim se i zato setam mog psa samo kad sam izuzetno raspolozena da bi mogla da izadjem na kraj sa neljudima i pas bolje reaguje jer tacno zna kako se ja osecam.
Moj pas ce mene nauciti da smirim zivce i reagujem kako trba civilizovano i tolerantno jer kontraagresijom postize se suprotno-znaci mi idemo sklanjajte se nemamo sta da pricamo sa vama.
 
Poslednja izmena:
Višestruko sam razočarana u vezi naslova!
Najsvežiji primer: kad je moja Lisa bila štene, svakog vikenda moji kumovi uzmu kučence da se njihova unuka igra sa njim kad dodje...tako da je, čim čuje auto pretrčavala sama kod njih u dvorište a ja je posebno negovala za taj susret. Radovalo se dete a i kuca. Kad je porasla Lisa, čujem...mrš...sve češće i sve drskije. Životinja zbunjena a i dete valjda. Od tada nedam da ide. A i ne moram više da slušam kako su mi nahranili kuče...nije ona išla da jede, išla je da se igra!
 
Ne znam da li je tema vec otvarana slicna ovoj ali nema veze...

Zanima me da li ja imam toliko ''srece'' ili je isti slucaj i kod drugih da vam ljudi marsiraju psa? Postaje mnogo frustrirajuce da meni ponekad pukne film. Cak i vlasnici pasa su nekad jako cudni po tom pitanju. Ja sam cak naletela na jednu zenu koja i sama vlasnik labradora. kaze kako je zvala sintere da odvedu lutalice koje se tu nalaze. A ja te lutalice cak i mazim i setaju se sa nama kada setamo nase pse. Ne znam koji je problem takvih ljudi. Imas psa a mrzis tudje pse, kao i lutalice? Jeste da su meni lutalice pojurile moju mesanku koju sam sklonila sa ulice ali sigurno necu ici i zvati sintere ili trovati pse...meni lutalice ne smetaju a kamoli vlasnicki psi.

Sada me zanima, koji su najveci biseri na koje ste vi naletali?

Moj favorit za najbisera


@Microwave
A šta treba raditi sa lutalicama?
 
Moj favorit za najbisera


@Microwave
A šta treba raditi sa lutalicama?

Bravo! :roll: :dash:

@ tema

Mi imamo psa ispred zgrade koga već mesecima pokušavamo da udomimo... Bisera je previše, ali evo najsvežiji.... Kada su bile temperature ispod nule, staniri zgrade su se dogovorili da pas može da prespava u zgradi... Nijednom nije napravio problem. :D
No naravno, uvek se nađe neka crna ovca kojoj to smeta.... Ta crna ovca je baba koja živi u stanu do mene... Njoj smeta što joj pas spava na otiraču ispred vrata (a inače to je čista laž, pošto je psu postavljen jastuk na kome je spavao), jer joj prlja otirač, a i preko cipela kojima ona staje na taj otirač, pas joj može preneti besnilo i zaraziti je (a pas vakcinisan....).
 
Moj favorit za najbisera


@Microwave
A šta treba raditi sa lutalicama?

Eto, dugo me nije bilo i baš je lepo što ste normalno pitanje pretvorili u biser. A pravog odgovora nema. Pa da proširim pitanje...šta raditi sa lutalicama koji u čoporima kruže gradovima Srbije i predstavljaju potencijalnu opasnost pre svega za decu. Eto na primer, Ornela Muti, veliki borac za prava lutalica, sigurno pokupi te lutalice i odvede ih svojoj kući. Gest za svaku pohvalu. Ili izdvaja mesečno određenu sumu da bi azil u njenom gradu mogao da opstane. Jaki ste na rečima, kad treba da laprdate a zapitajte se šta konkretno činite. Ako povremeno nahranite lutalice, mislite da ste uradili nešto.
Volim pse ali između deteta i psa lutalice, uvek ću biti za bezbednost deteta. Pa makar šinteri morali da rešavaju stvar. I nemojte vi prosipati bisere po forumima, nego uradite nešto konkretno da ti psi ne bi bili lutalice.
 
Cekao me decko ispred poste sa nasom Lelom, mesankom od 9god.
Prolazi majka sa detetom i kaze joj ''mrsh''. Decko joj kaze ''sta mi marsiras psa'' A ona kaze ''mi ne volimo pse'' i on njima kaze da je to njihov problem a ona opet ''ali ne, mi stvaaaaarno ne volimo pse. I onda joj je opet rekao da je to njihov problem.
Sve sami ludaci....
 
Nemoj mi reci da bi ti podrzao tu babu?
Sve samo ne uspavljivati, trovati, udarati....Zna se da su oni tu na ulici zbog ljudi. Ako nisi primetio da ima sve vise rasnih pasa na ulici?
Inace, mnogo ljudi hrani te lutalice i ako zivotinja nekog ujede to nije nikad bez razloga.
Ja godinama mazim lutalice koje su navodno ujedale i napadale, lajale a mene nisu nikad. I kada prolazim pored copora pasa lepo ih dozovem i oni veselo dotrce.
Inace temu nisam postavila da bi me neko pitao ''a sta drugo sa lutalicama'' nego o ''dozivljajima'' izmedju vlasnickih pasa, njihovih gazdi sa ostalom marvom koja bi vecinu pasa pobila.

Ne podržavam babu ali ni vas koji mislite da je dovoljno nahraniti ili pomaziti lutalicu i problem je rešen. Pas je životinja koja mora imati gospodara ili se pretvara u svog daljeg rođaka. A psihologija čopora je posebna opasnost. Čak i najbezazleniji pas lutalica će u čoporu pokazati agresivnost. možda ti nemaš strah, slobodno prilaziš lutalicama i oni u tebi vide autoritet na koji ne smeju da nasrnu. Ali uplašeno dete će reagovati drugačije, počeće da beži, psi će osetiti adrenalin i napašće ga. I kad đavo odnese šalu, šta tada? Ajde da čujem vas, koje rešenje imate za takve situacije a da nije prazna galama o pravima životinja.
 
Eto, dugo me nije bilo i baš je lepo što ste normalno pitanje pretvorili u biser. A pravog odgovora nema. Pa da proširim pitanje...šta raditi sa lutalicama koji u čoporima kruže gradovima Srbije i predstavljaju potencijalnu opasnost pre svega za decu. Eto na primer, Ornela Muti, veliki borac za prava lutalica, sigurno pokupi te lutalice i odvede ih svojoj kući. Gest za svaku pohvalu. Ili izdvaja mesečno određenu sumu da bi azil u njenom gradu mogao da opstane. Jaki ste na rečima, kad treba da laprdate a zapitajte se šta konkretno činite. Ako povremeno nahranite lutalice, mislite da ste uradili nešto.
Volim pse ali između deteta i psa lutalice, uvek ću biti za bezbednost deteta. Pa makar šinteri morali da rešavaju stvar. I nemojte vi prosipati bisere po forumima, nego uradite nešto konkretno da ti psi ne bi bili lutalice.

Pa jeste stvarno biser. Za ovu temu to je biser nad biserima.
Ovo je tema za ljubitelje pasa. Ajde, ljudi imaju strah od lutalica. Ja kazem da sam ja mazila one koje smatraju ''opasnima''. Mislim da zivotinja nikada nece napasti dete sem ako ga deca nisu maltretirala. Svi dobro znaju koliko su deca surova prema zivotinjama. Naravno da ces braniti dete, isto tako ne bi bilo pametno ni prolaziti pored copora sa detetom ako se i sam bojis. Imas mnogo gorih stvari od lutalica koje mogu da ti ugroze dete. Zivotinje ne napadaju bez razloga.
 
Pisao sam o konkretnim stvarima, ti priču izvrćeš i misliš da si duhovita.I još pokazuješ svoje neznanje o psima a hvališ se da si ljubitelj.

Ovu temu nisam otvorila da bi se raspravljala sa tobom. Nisam otvorila temu ''sta sa lutalicama'' pa da se zalepis za nju.
Ako ti se ne svidja razmisljanje ljudi na ovoj temi sto ne produzis dalje?
Sto se tice moje duhovitosti, pricas gluposti. Sto se tice tog mog hvaljenja i tu pricas gluposti.
Ima li nesto pametno od tebe? Ako nemas nikakav biser da prepricas sto se tice ove teme, onda stvarno ne znam sta ti hoces. Sa tobom necu vise da se raspravljam. Ima kreativnijih stvari od toga...
 
Ovu temu nisam otvorila da bi se raspravljala sa tobom. Nisam otvorila temu ''sta sa lutalicama'' pa da se zalepis za nju.
Ako ti se ne svidja razmisljanje ljudi na ovoj temi sto ne produzis dalje?
Sto se tice moje duhovitosti, pricas gluposti. Sto se tice tog mog hvaljenja i tu pricas gluposti.
Ima li nesto pametno od tebe? Ako nemas nikakav biser da prepricas sto se tice ove teme, onda stvarno ne znam sta ti hoces. Sa tobom necu vise da se raspravljam. Ima kreativnijih stvari od toga...

Ako očekuješ da će na forumu pisati samo oni koji se sa tobom slažu, na pogrešnom si mestu. Forum služi da se čuju različita mišljenja i da se ti stavovi brane. Ti si otvorila temu i u uvodnom postu navela i problem lutalica. Moje pravo je da se zalepim baš za taj deo tvog posta. Ako smatraš da su moji postovi neprikladni i vređaju te, imaš trouglić i slobodno ga iskoristi. Ako nisi želela da se na tvojoj temi piše o lutalicama, nisi ni trebala da se kačiš za njih.
I na kraju...ako smatraš da je prepričavanje "bisera" vrh intelektualne rasprave a zaobilaženje svake diskusije o problemima koji evidentno postoje glupost, onda i ne očekuj da će iko napisati nešto pametno na tvojoj temi. Slobodno nastavi svoje kreativne aktivnosti.
 

Back
Top