Progutao kesu......savet, iskustvo? neko?

Salix_Babylonica

Početnik
Poruka
30
Jedan od mojih pasa je lopov. Krade stvari sa stola, uglavnom hranu....ustvari samo hranu.
Danas je uradio nesto sto me je nateralo da se slogiram.
Nije me bilo 2min. u kuhinji a on je maznuo parce mesa, koje je bilo namenjeno njemu. E sada to nije problem, Nego sto je zajedno sa mesom pojeo i malu kesu za zamrzivace koja je poprimila miris i ukus mesa dok se odmrzavalo.

Zanima me da li neko ima iskustva sa istom situacijom, ili neki savet. Meni vet. kaze da ako pocne da povraca nesto drasticno da ga dovedemo i kao najgora mogucnost da mu to izvade operacijom. Ali to je ona bas bas krajna mogucnost i da se odma ne hvatam za nju. Na rengenu ne moze da se vidi kada je kesa u pitanju.
 
Kesa je vrlo opasna kada je pas proguta. Šta da ti kažem... samo da držimo palčeve da to izbaci jer ako se zaglavi onda nema druge, mora na operaciju... Mojoj se desilo da je našla parče kese što je vetar doneo u dvorište , to one jako tanke što daju u pekarama i ona je to žvackala i progutala.Srećom nije bilo većih problema za dan -dva je izbacila sa izmetom ali se namučila i boleo je stomak.I naš vet je rekao da je operacija često jedino rešenje u takvim slučajevima.Posmatraj psa i ako vidiš da se sumnjivo ponaša , pravac kod veta .

Želim vam sve najbolje, i obavesti nas kako je pas. z:)
 
Jednom je moj (mačak) Fro pojeo malo celofana zajedno sa mojim sendvičom koji je maznuo iz kuhinje... posle je povratio :eek: ali mu je nakon toga bilo lakše.
Nije mu prvi put bilo da ima takve poduhvate :eek: .

Najverovatnije će on to izbaciti stolicom, ili povratiti.
I što kaže Magda, ako nešto krene da se dešava - pravac vet, nije to šala.
 
Ja se nadam da ce nekako izbaciti.
100% sam sigurna da je pojeo posto kese nema nigde. A halapljiv je dosta.
Posto nije jedini pas koga imam on je jedini bio u kuci u tom trenutku. On i ostali imaju obicaj sve i svasta da jedu. Jesenas su jeli orahe, kao veverice. Pa drvece cupkaju nadam se da ce ovaj moj akita izbaciti to izmetom posto kada sam pitala vet. da li ce povratiti kesu on je rekao da ne veruje da ce je povracanjem izbaciti.
Ja se nadam da nece tako daleko otici, cak do operacije. Kesa je bila iskidana, od moje strane a vet. je rekao da se nada da je barem malo sazvakao.
 
Ja se nadam da ce nekako izbaciti.
100% sam sigurna da je pojeo posto kese nema nigde. A halapljiv je dosta.
Posto nije jedini pas koga imam on je jedini bio u kuci u tom trenutku. On i ostali imaju obicaj sve i svasta da jedu. Jesenas su jeli orahe, kao veverice. Pa drvece cupkaju nadam se da ce ovaj moj akita izbaciti to izmetom posto kada sam pitala vet. da li ce povratiti kesu on je rekao da ne veruje da ce je povracanjem izbaciti.
Ja se nadam da nece tako daleko otici, cak do operacije. Kesa je bila iskidana, od moje strane a vet. je rekao da se nada da je barem malo sazvakao.

Znaš, ta kesa se u njihovom želucu skroz smota , zgužva i onda tu na prelasku u crevo može da stvori čep koji sprečava dalje kretanje hrane. To je onda nevolja... Ako prodje bez problema u creva onda će i izbaciti sa izmetom. Nažalost na rentgenu se to ne vidi ni na UZ zato što to nije čvrst predmet...
 
Znaš, ta kesa se u njihovom želucu skroz smota , zgužva i onda tu na prelasku u crevo može da stvori čep koji sprečava dalje kretanje hrane. To je onda nevolja... Ako prodje bez problema u creva onda će i izbaciti sa izmetom. Nažalost na rentgenu se to ne vidi ni na UZ zato što to nije čvrst predmet...

I ja se stvarno nadam da vecih posledica nece biti, bas sam se zabrinula. Valjda ce biti sve ok.
 
Probaj da mu daješ masnu hranu i dosta maslinovog ulja. Meni su rekli da je to jako dobro kada pas pojede nešto što nije svarivo, jer ta masnoća podmazuje creva i onda sve lakše izađe.
Na nekoj od tema ovde ili na Balkan Kinology neko je pominjao i parafinsko ulje, ali ne znam koje su količine u pitanju. Za maslinovo mislim da nije problem koliko god da ga daš. Možda će samo više kakiti, ali to je i dobro u njegovom slučaju.

Želim puno sreće!
 
Kesa je vrlo opasna kada je pas proguta. Šta da ti kažem... samo da držimo palčeve da to izbaci jer ako se zaglavi onda nema druge, mora na operaciju... Mojoj se desilo da je našla parče kese što je vetar doneo u dvorište , to one jako tanke što daju u pekarama i ona je to žvackala i progutala.Srećom nije bilo većih problema za dan -dva je izbacila sa izmetom ali se namučila i boleo je stomak.I naš vet je rekao da je operacija često jedino rešenje u takvim slučajevima.Posmatraj psa i ako vidiš da se sumnjivo ponaša , pravac kod veta .

Želim vam sve najbolje, i obavesti nas kako je pas. z:)



da kesa je bas opasna za psa....
 

Back
Top