Да ли ће већина Срба икад сматрати да је погубно пружити руку помирења хрватској?

Teodosije

Domaćin
Banovan
Poruka
4.932
Срби су пружили руку помирења после првог светског рата, у том рату су хрвати први пут у историји човечанства створили конц лого за децу. http://www.svetlanapetrusic.rs/intervjui.html https://video.google.com/videoplay?docid=3483629315788255490&q

1941. до 1945. године многи Срби из Хрватске били су спремни да следе исти принцип, односно, да су и они сматрали да би било добро да хрвати нису започели геноцид над српским становништвом.

Али, тај принцип није им био ни од какве помоћи једном кад би се нашли у Јасеновцу, Старој Градишки или неком од осталих усташких логора широм НДХ, за које још нико није правно одговарао како треба, иако је од тих злочина, најстрашнијих у историји ових простора, прошло више од 60 година.

Једном кад су покренута масовна погубљења и мучења, тадашњи Срби у ндх који су, безмало сви, за време Другог светског рата остали без свог живота или без неког од чланова породице, више нису имали разлога да пружају руку помирења.

Али броз и његови комунисти су на варварски начин спречавали то са мучењима и ликвидацијама срба који су испољили да није правилно пружати руку помирења неком који стално злоупотребљава доброту. Антисрпски диктатор чији следбеници данас у Србији изјављују јавно да су поносни да се упореде са њим (тадић у емисији сведок) http://snipurl.com/tuyal

1991. године многи Срби из Загреба, Сплита, Задра, Шибеника, Осијека и других хрватских градова такође заступали принцип по којем би било добро да већина хрвата није подржавала антисрпску кампању, због које им је даљи боравак у тим срединама постао незамислив.

Али, медијска машинерија фрање туђмана није имала милости, без икакве задршке је сатанизовала тамошње Србе и позивала на њихово линчовање и један део терао на избор бити мучен или ратовати за нову ндх, тако да огроман број Срба из хрватских градова није имао избора и није могао да остане веран принципу, већ је једино бекством могао да спасава живу главу. Било их је и који нису на време побегли, попут загребачке породице Зец.

Реално је претпоставити да је августа 1995. године већинско становништво Книнске крајине мислило да би било добро да хрватска војска није бомбардовала цивилне објекте приликом напада на Книн и околину.

И тада се, ипак, испоставило да је тај принцип у приличном несагласју са реалношћу, што су Срби, масовно избегли пред крвницима анте готовине, врло пластично увидели док је хрватска авијација бомбардовала њихове изгнаничке колоне.

Од истог принципа пружању руку помирења од тада се опраштају сваки пут када поднесу захтев за повраћај имовине, њихове сопствене имовине, коју су поседовали до „Олује” и „Бљеска”, а за коју нико под милим Богом не показује ни најмању жељу да им врати.

тадић никако није први са таквим принципом у погледу хрватске и хрвата. Али је један од малобројних који на њега не би смели да имају право. Обичан човек може да буде наиван и верује у свет у којем је могуће поништити, заборавити или игнорисати сву крв која је проливена у српско-хрватским односима и даље наивно веровати у немогуће иако већ скоро 15 година од геноцида над Крајишким Србима хрватска константно показује да не жели Србе.

Таква заблуда ће, скоро сигурно, много коштати њега и његову породицу, али барем неће утицати на друге. Насупрот томе, председник Србије и остали званичници државе српског народа немају право на такве заблуде, зато што су у њиховом случају прескупе.

Поверују ли они у бајковите могућности типа „било би добро да хрвати нису урадили то што су урадили”, последице ће сносити земља коју представљају и народ који их је изабрао.

хрватска сваке године прославља прогон стотина хиљада наших сународника, која на разне начине велича или умањује (што се своди на исто) монструозан покољ наших сународника од пре пола века, која свесрдно и врло активно помаже отимање једног дела наше територије, која свакојаким методама спречава продор српског капитала на своје тржиште.
 
Poslednja izmena:
Trebali smo jos tada da ih pustimo da se osamostale,i mozda se ne bi desilo to sto se desilo.
A politika prema Srbiji koju njihov drzavni vrh vodi je u najmanju ruku retardirana.:roll:

Исту варварску политику према Србима који не пристају на издаје Српских националних интереса власт у Србији води као што је комунистичко-фашистички диктатор тито водио.
 
Poslednja izmena:
Trebali smo jos tada da ih pustimo da se osamostale,i mozda se ne bi desilo to sto se desilo.
A politika prema Srbiji koju njihov drzavni vrh vodi je u najmanju ruku retardirana.:roll:
Требало је да их пустимо.
(Или асимилујемо? z:mrgreen:)

А политика коју води њихов државни врх не само да је ретардирана, него никако не може (а често и не жели), да се ослободи елемената усташоидности.
 
Требало је да их пустимо.
(Или асимилујемо? z:mrgreen:)

А политика коју води њихов државни врх не само да је ретардирана, него никако не може (а често и не жели), да се ослободи елемената усташоидности.

Ali se verovalo nazalost da smo svi braca i da mozemo da koegzistiramo!
Eto koliko nas je kostalo.
Njihova slabost,njihova glupost!z;)
 
pa velika vecina srba , sem nekih cobana i budala ,odavno kapira da je suzivot sa hrvatima sasvim normalna stvar, i vecina ih odavno i ne obraca paznju na to da li je neko hrvat ili nije......


ovi talibani neka dozivotno mrze ceo svet...ne znam da li to moze da se resi nekim pilulama..z:hm:
 
pa velika vecina srba , sem nekih cobana i budala ,odavno kapira da je suzivot sa hrvatima sasvim normalna stvar, i vecina ih odavno i ne obraca paznju na to da li je neko hrvat ili nije......


ovi talibani neka dozivotno mrze ceo svet...ne znam da li to moze da se resi nekim pilulama..z:hm:

само ти настави са својим........


ecstasy_pill_collage1.jpg
 
pa sa njima ne treba ulaziti u neke nove zajednice i saveze ,osim eventualno u EU ako docekamo to , a ovako ko hoce da saradjuje , putuje,druzi se , posluje njegova stvar , kao i ako neko hoce da ih mrzi , ignorise ili sta vec ... ne treba drzava da vrsi pritisak i ubedjuje ljude da ih vole ili mrze
 
pa velika vecina srba , sem nekih cobana i budala ,odavno kapira da je suzivot sa hrvatima sasvim normalna stvar, i vecina ih odavno i ne obraca paznju na to da li je neko hrvat ili nije......
Нормална је ствар, онда, кад су, и докле год су односи и прилике нормалне.

А пошто су на Балкану те прилике, из много разлога, чешће ненормалне, онда, на жалост, не може бити ни трајног суживота.

На жалост, нас се појединце, који смо иначе разумни, и за сваки смо суживот, мало шта пита, кад државе крену да праве разна с**ња.
 
Ne mogu reci da mrzim Hrvate ali sigurno je da ih ne volim i da o njima kao narodu mislim sve najgore ( sto ne znaci da i medju njima nema dobrih i korektnih pojedinaca) Gledano kroz istoriju,najvise zla srpskom narodu naneli su Hrvati ( mislim na narode iz naseg okruzenja) Kad god se Hrvatima pruzila prilika,zabijali su Srbima noz u ledja i dan danas svojom politikom cine to isto !
 
pa velika vecina srba , sem nekih cobana i budala ,odavno kapira da je suzivot sa hrvatima sasvim normalna stvar, i vecina ih odavno i ne obraca paznju na to da li je neko hrvat ili nije......


ovi talibani neka dozivotno mrze ceo svet...ne znam da li to moze da se resi nekim pilulama..z:hm:

хрватска "хуманост" коју задегенерисани брозовци игноришу:
БЕОГРАД - Хрватске власти настављају са хапшењем Срба који сада живе ван Хрватске, као и расписивање потерница за Србима због наводних ратних злочина, чиме директно спречавају повратак прогнаника, саопштио је Документациони центар "Веритас".

U Hrvatskoj od početka posljednjeg rata pokršteno više od 30.000 Srba, naveo mitropolit zagrebačko-ljubljanski i cijele Italije Jovan. U ovoj priči nema ništa novo, sve je "već viđeno", kaže Savo Štrbac

Program sarajevskog nadbiskupa Štadlera iz prvih godina prošlog vijeka, po kojem "jednu trećinu Srba treba provesti na katoličku vjeru, drugu istrijebiti, a treću protjerati u Srbiju", u Hrvatskoj je ponovo postao aktuelan početkom devedesetih godina, da bi se i danas sprovodio u djelo.
Teško da će se dostići brojka od 240.000 pokatoličenih Srba, koja se spominje u izvještaju zagrebačkog nadbiskupa Alojzija Stepinca od 18. maja 1943. godine, upućenog papi Piju Dvanaestom, iz jednostavnog razloga što su Srbi protjerani i u Hrvatskoj ih nema toliko.
http://www.veritas.org.rs/
 
Ne mogu reci da mrzim Hrvate ali sigurno je da ih ne volim i da o njima kao narodu mislim sve najgore ( sto ne znaci da i medju njima nema dobrih i korektnih pojedinaca) Gledano kroz istoriju,najvise zla srpskom narodu naneli su Hrvati ( mislim na narode iz naseg okruzenja) Kad god se Hrvatima pruzila prilika,zabijali su Srbima noz u ledja i dan danas svojom politikom cine to isto !
Да, али треба, ипак, напросто, разумети зашто је то тако.

Да нема РКЦ и његових интереса, који се овде баш нарочито преламају, користећи Хрвате као оружје против Срба, не би ни Хрвати такви били. Нема ту никакве мистике.
 
Да, али треба, ипак, напросто, разумети зашто је то тако.

Да нема РКЦ и његових интереса, који се овде баш нарочито преламају, користећи Хрвате као оружје против Срба, не би ни Хрвати такви били. Нема ту никакве мистике.

Sve jedno...Vatikan nikako ne moze da bude opravdanje za njihove zlocine !
 
Sve jedno...Vatikan nikako ne moze da bude opravdanje za njihove zlocine !
Читај пажљивије.

Ко говори о правдању? Не импутирај. z:mrgreen:

Ради се о - разумевању узрока.

А без Ватикана не би било ни тих, као ни многих других злочина у историји света.
 
Читај пажљивије.

Ко говори о правдању? Не импутирај. z:mrgreen:

Ради се о - разумевању узрока.

А без Ватикана не би било ни тих, као ни многих других злочина у историји света.

Патетично. Признајеш чињенице какво је зло ватикан али подржаваш про-ватиканску политику што бота са "демократама" води.
 
Trebali smo jos tada da ih pustimo da se osamostale,i mozda se ne bi desilo to sto se desilo.
A politika prema Srbiji koju njihov drzavni vrh vodi je u najmanju ruku retardirana.:roll:

Sto je retardirana??? Retardirana je politika koju srpski drzavni vrh vodi prema njima.
Oni jednostavno vide Srbiju i Srbe kao neprijatelje i to je tako bilo i bice uvek. Izrazito neprijateljsku politiku vode i to vecina hrvata podrzava.

A srpske vlasti vode retardiranu politiku sto omogucavaju hrvatskim firmama da kupuju po Srbiji preduzeca, sto ne tuze hrvatsku za genocid za vreme WWII kao i za 90-e , sto deca u skoli ne uce o genocidnosti njihovih zapadnih komsija, sto nije ustanovljen neki dan kada bi se odavala posta Srbima poklanim i proteranim od strane hrvatskog naroda ..itd.
 
Патетично. Признајеш чињенице какво је зло ватикан али подржаваш про-ватиканску политику што бота са "демократама" води.
Ја подржавам?
Откуд ти та идеја?
 
Читај пажљивије.

Ко говори о правдању? Не импутирај. z:mrgreen:

Ради се о - разумевању узрока.

А без Ватикана не би било ни тих, као ни многих других злочина у историји света.

Ma sve je to u redu...slazemo se mi o uzrocima i o Vatikanu kao o jednom od najvecih svetskih zala i masovnih ubica (mislim da su tu odmah posle Engleza ili rame uz rame sa njima) Nego sam ja napisao da razumevanje uzroka nije razlog za pravdanje hrvatskih zlocina !
 
Ma sve je to u redu...slazemo se mi o uzrocima i o Vatikanu kao o jednom od najvecih svetskih zala i masovnih ubica (mislim da su tu odmah posle Engleza ili rame uz rame sa njima) Nego sam ja napisao da razumevanje uzroka nije razlog za pravdanje hrvatskih zlocina !
Да, (једино, што свакако нису после Енглеза, јер Енглези/Британци су велика, светски значајна нација), али немој мени говорити о правдању њихових злочина.

Ја, нити их правдам, нити заборављам, али, богме, нити праштам.
 

Back
Top