Aligrudić kritikuje Nikolića.
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 46

Tema: Aligrudić kritikuje Nikolića.

Domaćin
    Učlanjen
    07.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    78

Podrazumevano Aligrudić kritikuje Nikolića.

RAZGOVOR - Miloš Aligrudić, potpredsednik DSS, u intervjuu za Danas oštro kritikuje lidera Srpske napredne stranke
    Nikolić mora da dokaže da je opozicija

Autor: Mirjana R. Milenković

- Ustavnom sudu Srbije predali smo predlog za ocenu ustavnosti Statuta i Zakona o utvrđivanju nadležnosti AP Vojvodine, kao i predlog za ocenu zakonitosti Statuta. Smatramo da Statut nije ni zakonit, jer nije u saglasnosti sa samim Zakonom o utvrđivanju nadležnosti koji je, zamislite, donet istog dana kada i Statut. Pri tom on nije ni u saglasnosti s više od 30 republičkih propisa.
    Jednom rečju, ova dva akta su protivustavna jer udaraju na temelje ustavnih principa Srbije - kaže u razgovoru za Danas Miloš Aligrudić, potpredsednik Demokratske stranke Srbije i šef poslaničke grupe te partije u Narodnoj skupštini.

Kada očekujete odluku Ustavnog suda?
    - To je postupak koji može potrajati mesecima. Prvo treba da se dobije broj predmeta, a onda će uslediti rasprava pred sudom, možda s više ročišta. Tek nakon toga dolazi odluka. Iskreno se nadam da će Sud raditi objektivno, bez obzira na sve pristrasnosti koje su pratile izbor sudija Ustavnog suda i činjenicu da svi članovi tog tela nisu izabrani.

Zahtev je potpisalo 25 poslanika narodnjačke koalicije. Zar i naprednjaci nisu tvrdili da će tražiti ocenu ustavnosti Statuta?
    - Ako pogledate poslednje intervjue lidera Srpske napredne stranke Tomislava Nikolića, videćete da on ne želi ništa da menja kad su u pitanju Statut i Zakon o utvrđivanju nadležnosti. Verovatno ima u vidu neke svoje pragmatične razloge. Mogu donekle da razumem takav stav, ali ne mogu da razumem da se ne iskoriste sva pravna sredstva.

Koliko je onda realna priča o zajedničkom nastupu opozicije u republičkom parlamentu?
    - U parlamentu smo pravili dogovor sa svim opozicionim strankama. SNS ima 21 poslanika, a neke inicijative traže najmanje 84 potpisa, pri čemu se mora imati u vidu da radikali ne podržavaju inicijative u kojima učestvuju naprednjaci. Mi smo gledali da se ne mešamo u sukob SRS i SNS, tako što smo vodili računa da ne povredimo ničiji interes. Taj sukob razumemo, ali odgovorni ljudi moraju da ga prevaziđu, jer drugačije ne možemo da stvorimo ozbiljan front koji bi oduvao režim Borisa Tadića.

Zar je predsednik Boris Tadić glavni problem u Srbiji?
    - Ako želimo da rušimo režim Borisa Tadića, onda moramo da kažemo da je Tadić glavni problem. Ne on glavom i bradom, već njegov administrativni sistem koji operativno rukovodi procesima u državi iza koje stoji Tadićeva politika. Međutim, u nekoliko poslednjih intervjua, lider SNS tvrdio je da je politika Borisa Tadića dobra, ali da oni koji vode tu politiku ne znaju kvalitetno da je sprovedu. Zato mi postavljamo pitanje koliko je Nikolić iskren u borbi protiv Borisa Tadića i ponovo ga pozivamo na ozbiljan dijalog sa opozicijom.

I vas Nikolić proziva, tražeći da se izjasnite da li ste za ulazak Srbije u EU?
    - Ma, to su besmislice. Ako postoji neka stranka u Srbiji koja je ozbiljno pristupila projektu evropskih integracija, onda je to DSS. Ono što smo mi učinili za proces ulaska Srbije u EU nije učinila nijedna druga stranka u Srbiji, uključujući i batrganje Borisa Tadića.

Da li ste i dalje za članstvo Srbije u Uniji?
    - Naš odnos prema EU nikada se nije menjao. Menjao se odnos Unije prema Srbiji, pre svega kada je reč o integritetu naše države. Dakle, ako me pitate da li smo za EU, moj odgovor je da jesmo.

Otkuda onda sumnja Tomislava Nikolića da ste skrenuli sa evropskog puta?
    - Te njegove izjave date su u kontekstu potrebe da na brzinu opere svoju biografiju od ranije, ili da se predstavi Evropi kao neko ko je bitno drugačiji u odnosu na predstavu o njemu. Zanimljivo je da te prozivke dolaze od čoveka o kome u Briselu ništa ne znaju. Pre tri nedelje Vojislav Koštunica i ja bili smo u Bonu na kongresu Evropske narodne partije, gde su nas brojni predstavnici stranaka iz EU pitali da li je istina da su se Nikolić i SNS promenili.

Možda naprednjaci ciljaju vaše biračko telo?
    - Čini mi se da ste u pravu, jer se pojedine Nikolićeve izjave mogu tako protumačiti. No, ne želim da moje reči na bilo koji način doprinesu urušavanju nekog opozicionog potencijalnog fronta. Želeo bih da se na takvu vrstu dijaloga stavi tačka.

Nije li glavni problem ko će voditi opoziciju - Nikolić ili Koštunica?
    - To je tako malo važno. Važnije od tog pitanja je zapravo ko je opozicija. Kada to utvrdimo, onda možemo razgovarati da li će neko biti malo pre svih.

Koliko je u Srbiji moguća priča o dvopartijskom sistemu?
    - To je verovatno želja DS i SNS, ali ta želja im neće uroditi plodom, iako na sopstvenoj strani imaju jedan dobar deo medija i nevladinih organizacija.

Najnovije istraživanje CeSID kaže da DSS ima podršku sedam odsto birača?
    - CeSID je jedna politički zainteresovana nevladina organizacija koja ne radi na istraživanjima javnog mnjenja, nego radi na kreiranju javnog mnjenja. To je organizacija koja je tvrdila da će DS na Voždovcu dobiti najviše glasova i koja nastoji da ubedi građane da je sve besmisleno, osim stvaranja dva politička bloka, od kojih bi uvek morao da bude jači blok koji predvodi Tadić.

Ko zapravo rukovodi DSS, Vojislav Koštunica ili Aleksandar Nikitović?
    - Glavnu reč vode Predsedništvo stranke i predsednik Vojislav Koštunica. U DSS svako radi svoj posao, a Aleksandar Nikitović je savetnik i obavlja poslove koje mu je poverilo Predsedništvo. Ako čovek želi da zaradi hleb radeći u stranci, on to mora da čini na najkorektniji mogući način.
    http://www.danas.rs/vesti/politika/nikolic_mora_da_dokaze_da_je_opozicija_.56.html?news_id=180108

Hm,šta žele iz DSS-a sa pritužbama na račun SNS-a,teraju li ih u neki dogovor sa DS-om ili pritiskaju Nikolića da se odluči da opozicija mora po pravilima Koštunice,ima li dogovora o saradnji između ove dve stranke.

Buduća legenda Alekasandar3 (avatar)
    Učlanjen
    08.06.2007.
    Pol
    muški
    Second Star to the Right and Straight on 'Til Morning
    Tekstova u blogu
    80
    Reputaciona moć
    743

Podrazumevano Re: Aligrudić kritikuje Nikolića.

Stranka sa 7% glasova da zahteva nešto od stranke koja ima 30 i kusur % ?

Primećen član
    Učlanjen
    08.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Aligrudic???..........pederska posla..

Elita Halix (avatar)
    Učlanjen
    19.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    359

Citat Original postavio Alekasandar3 Pogledaj poruku
    Prijatelju,ja sam ti rekao da ce Toma da ima velikih problema sa Kostunjavim...a ti mi nisi verovao.
    Mislim da nema nista od njihove koalicije na republickom nivou,a Nikolic je sebi zatvorio vrata koja se zovu DS,tako da njemu ostaje jedan veliki-SIPAK.
    “Ponosni smo na srpsko porijeklo i crnogorsku državnost, na slavnu istoriju srpskog naroda. Zato i vjerujemo u zajedničku budućnost i prosperitet.” - Milo Djukanović

Veoma poznat Enchanted (avatar)
    Učlanjen
    07.11.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    144

Neka mu kupi nove hulahopke i smiriće se ...

Iskusan Bole_Delija (avatar)
    Učlanjen
    08.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    107

Ja kad sam na nekoj temi pre par dana rekao da toma nece da menja statut neki su odgovarali da u onoj izjavi nije govorio o statutu nego o autonomiji a i retardiranom detetu je jasno da je to isto.
    A i stvarno je veliko pitanje je zasto bar nije potpisao to oko ocene ustavnosti kad je do juce pljuvao na sva usta taj statut

Poznat rendianka (avatar)
    Učlanjen
    02.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    140

Citat Original postavio Alekasandar3 Pogledaj poruku
    DSS je najozbiljnija stranka u Srbiji bila i ostala a to sto ima 7% nista ne znaci jer se desava da prilikom glasanja u skupstini zavisi i od glasova G17 koji trenutno imaju 2% .Nekima ide slabo matematika od ukupnog broja glasaca 7% nije bas mali broj.

Učlanjen
    02.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    140

Citat Original postavio Enchanted Pogledaj poruku
    Neka mu kupi nove hulahopke i smiriće se ...
    Sta ti znas o Kostunici i hulahopkama idi radi nesto drugo , kuvaj ,peglaj spremaj kucu i dr.

Legenda
    Učlanjen
    08.11.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Jos jedan dokaz da je Kostunica toliko iskompleksirana osoba, da ne sme da sam izadje u javnost i obrazlozi ovako ozbiljne politicke teze u razgovoru, vec to moraju da rade njegovi causi...

Legenda al bundy (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1358

Citat Original postavio duchex Pogledaj poruku
    Aligrudic???..........pederska posla..
    mozda mu je Aca Pussy obecao ...pa ispalio
    Citat Original postavio rendianka Pogledaj poruku
    Sta ti znas o Kostunici i hulahopkama idi radi nesto drugo , kuvaj ,peglaj spremaj kucu i dr.
    vidiu sta ti je prava narodnjacka elokvencija na delu
    The Show Must Go On...

Učlanjen
    08.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    107

Citat Original postavio kami83 Pogledaj poruku
    Jos jedan dokaz da je Kostunica toliko iskompleksirana osoba, da ne sme da sam izadje u javnost i obrazlozi ovako ozbiljne politicke teze u razgovoru, vec to moraju da rade njegovi causi...
    al ti je zakljucak i argument. . .na nivou malog perice i muje.

Primećen član
    Učlanjen
    08.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Nije mislila na Kosutnicu.......on ne nosi hulahopke, mislila je na Aligrudica, osvedocenog beogradskog geja.......a Kostunici bi vise pristajala ludacka kosulja, s obzirom da ko dr,Doolitle prica po celu noc sa sovama ......

Elita Halix (avatar)
    Učlanjen
    19.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    359

Citat Original postavio Bole_Delija Pogledaj poruku
    al ti je zakljucak i argument. . .na nivou malog perice i muje.
    Pa lepo ti je rekao,ne znam sta ti nije jasno?
    “Ponosni smo na srpsko porijeklo i crnogorsku državnost, na slavnu istoriju srpskog naroda. Zato i vjerujemo u zajedničku budućnost i prosperitet.” - Milo Djukanović

Buduća legenda Милунка Савић (avatar)
    Učlanjen
    26.02.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    1009

Није чак ни то.
    Он је само - потуљена кривина.

(Кривина, на италијанском ).
    Емисија "Ниво 23", ТВ СТБ, моје најновије гостовање, 6.март.2017: https://www.youtube.com/watch?v=Fi0fQVqWkD0&index=15&list=PLXQrwQ9iEAP3qti DY3XDgw6ZuFS3GgZgf

Elita Halix (avatar)
    Učlanjen
    19.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    359

Citat Original postavio Милунка Савић Pogledaj poruku
    Није чак ни то.

Pa kazi mu kako se kaze na italijanskom....

Učlanjen
    08.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    107

Citat Original postavio Halix Pogledaj poruku
    Pa lepo ti je rekao,ne znam sta ti nije jasno?
    a sta je tebi to jasno? Da je iskompleksirano sto nije predsednik stranke to izjavio nego neko drugi. . .Ko da druge stranke to ne rade. . .preskace se sustina a bavite se detaljima i sitnicama. Detinjarija i nebuloza. . .kao sto rekoh na nivou muje i hase

Učlanjen
    08.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    107

Није чак ни то.

ti i ostali zutaci bolje ostavite neki komentar na temi o sramnom zutom reizboru sudija umesto da vi ovde hvatate krivine

Učlanjen
    02.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    140

Није чак ни то.

E Milunka ,Milunka vazno da ti nisi potuljena i mnogo pametna.

Veoma poznat Вуја (avatar)
    Učlanjen
    07.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    168

Ne treba od misa praviti slona. Postoji nesporazuma i nedoumica izmedju naprednjaka i narodnjaka, ali vecinom su nesto sto nije problem prevazici.
    Treba malo stisati strasti, ipak sumnjam da ce biti vanrednih izbora. No ono sto me pored te bojazni i raduje je to sto ce posle ovog mandata zuto-crvena koalicija ostaviti pravi pustos, tako da ce promena vlasti postati formalnost.
    Tako da osim obavezne kritike i konstantnog monitoringa, bice potrebno i formulisanje zdravog programa i plana obnove i sanacije stete koju je ova vlast napravila.
    Radi ono u cemu si dobar, a ne ono za mislis da si dobar

Elita Halix (avatar)
    Učlanjen
    19.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    359

Citat Original postavio Bole_Delija Pogledaj poruku
    a sta je tebi to jasno? Da je iskompleksirano sto nije predsednik stranke to izjavio nego neko drugi. . .Ko da druge stranke to ne rade. . .preskace se sustina a bavite se detaljima i sitnicama. Detinjarija i nebuloza. . .kao sto rekoh na nivou muje i hase
    Jasno mi je odavno da je tvoj Kostunica idiot i iskompleksirana budala!Jesi sad razumeo sta mi je jasno?

Učlanjen
    02.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    140

Pa u DSS se zna ko sta radi , sto bi on izlazio u javnost ,radi marketinga mozda. Verovatno mu se zgadilo od drugih koji ne izbivaju sa Tv i stampe .

Buduća legenda Софија (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1578

Кад дођу смутна времена паметан заћути, будала лаје, а фукара се богати.
    Иво Андрић је овим све рекао.
    ''Само човек који има вере у себе, може да буде веран другима.''
    Ерих Фром

Učlanjen
    02.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    140

Citat Original postavio Halix Pogledaj poruku
    Jasno mi je odavno da je tvoj Kostunica idiot i iskompleksirana budala!Jesi sad razumeo sta mi je jasno?
    E taj idiot je doprineo da dodjete na vlast ,da se usvoji preko 200 zakona koji su neophodni za ulazak u EU ,da se dobije Studija izvodljivosti ,da se dobije Novi ustav i jos mnogo toga , NJegova vlada je imala manjkavosti ali je sigurno najbolja u periodu od 2000 god.do danas. Prema tome nemojte ofrlje donositi zakljucke i vredjati coveka koji je izuzetan intelektualac i posten politicar. Ne secate se kad je Labus rekao za njega i ako mu je ovaj bio protiv kandidat na izborima na RTSu Kostunica je posten covek. Znaci li to nesto.

Učlanjen
    02.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    140

Citat Original postavio Софија Pogledaj poruku
    Кад дођу смутна времена паметан заћути, будала лаје, а фукара се богати.
    Иво Андрић је овим све рекао.
    Bravo Sofija sve si rekla.

Elita Halix (avatar)
    Učlanjen
    19.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    359

E taj idiot je doprineo da dodjete na vlast ,da se usvoji preko 200 zakona koji su neophodni za ulazak u EU ,da se dobije Studija izvodljivosti ,da se dobije Novi ustav i jos mnogo toga , NJegova vlada je imala manjkavosti ali je sigurno najbolja u periodu od 2000 god.do danas. Prema tome nemojte ofrlje donositi zakljucke i vredjati coveka koji je izuzetan intelektualac i posten politicar. Ne secate se kad je Labus rekao za njega i ako mu je ovaj bio protiv kandidat na izborima na RTSu Kostunica je posten covek. Znaci li to nesto.
    O njemu ne treba trositi reci....a i ne znam koliko te placa sto ga reklamiras...

Slične teme

1. OEBS kritikuje vlasti u Prištini
    Autor Halix u forumu Politika
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 09.12.2009., 02:55
  2. Odgovora: 164
    Poslednja poruka: 18.05.2009., 15:11
  3. Odgovora: 82
    Poslednja poruka: 05.10.2008., 12:25
  4. Savo Milosevic kritikuje DS
    Autor Max Hardcore u forumu Politika
    Odgovora: 1