VOZACKI ISPIT

kacamak

Zainteresovan član
Poruka
285
Evo drgari molim vas za pomoc, situacija sledeca.

Pri polaganju vozackog ispita za c kategoriju policajac je objasnio da me oborio zbog dve jako zanimljive situacije.

od kojih je jedna da sam pri skretanju sa glavnog na sporedni put trebao prvo da propustim vozilo koje se u saobracaj ukljucivalo 40 metara dalje sa sporednog puta na glavni.

I druga: da sam pri polukruznom skretanju, trebao da izvedem akciju do kraja po cenu da se vozilo koje je projurilo pored nas , zakuca u nas jer po njegovom objasnjenju to vozilo bi bilo krivo a ne ja .Znaci navodno moja greska je sto sam ja zakocio i time izbegao sudar .

Ono sto mene interesuje , da li neko zna da li imam prava da oborim test, kome da se zalim, da li imam prava zalbe na vozacki ispit, jel neko ima iskustvo sa tim da li je neko i dobio spor protiv njih i sve vezano za to.

unapred zahvalan
 
Obaraju oni i kad perfektno odvozis.Imamo mi ovde jednog pacenika,u voznji te pita kojom rukom ubijas muve,ti mu kazes desnom a on ti kaze ti vozis a mislis na muve.Pao si.
Ja sam imao srece pa sam polagao kod malo manjeg pacenika,doduse urlao je na mene,ja imam pravo prvenstva jer ne radi semafor i on se dere alo bre semafor,nisam ga nista slusao,pretpostavljam da je hteo da mi odvuce paznju,ali posto sam ga iskulirao na kraju mi je rekao da odlicno vozim.Iz te moje grupe od sestoro nas dvoje je polozilo.
To ti je kao da igras loto danas
 
pozdrav...
to dokazati je jako teshko iako su u kolima bila verujem josh dva clana komisije jer svi su oni u nekom dogovoru i rade zajedno...tako da ako se tuzanash upushtash se u jedan dugotrajan proces koji nema kraja a samim tim bi ti polaganje u toj shkoli sl.put bilo josh teze a da se prebacujesh u neku drugu ...to je tek cimanje...
mada da smo mi neka drzava , trebalo bi da ih tuzakash ali ovako,bez dokaza je tvoja rec protiv njihove....
shto se tvog prvog slucaja tice....trebalo bi ovako....


Ukljucivanje sa sporednog na glavni put, dozvoljeno je ako je saobracajna traka slobodna i kad se propuste vozila koja idu glavnim putem.

ali moze i ovako..... - shto mislim da je tvoj slucaj


Na raskrsnici koja nije regulisana saobraćajnim znacima, svetlosnim znacima ili znacima koje daje ovlašćeno lice, prolaz vozila kroz raskrsnicu se odvija na osnovu pravila desne strane i ovo pravilo vazi na svim raskrsnicama .

Vozač koji prolazi kroz raskrsnicu dužan je da propusti vozilo koje nailazi s njegove desne strane.


a za drugi slucaj...
kao vozac treba da pazish da ne ugrozavash drugog ucesnika u saobracaju i da procenish situaciju i ako je "cisto" tj.nemash nikoga u blizini mozesh da se "ukljucisah" ..ali to objashnjenje od njih da "je drugi auto kriv ako se skucate i da si trebao da se ukljucish " to mislim da je njihova greshka...ipak , ti si vozac i ti procenjujesh situaciju ..ali opet ..oni su komisija i njihova je poslednja...
Ako je tu bilo dozvoljeno polukruzno,mislim da si postupio ok,pogledao si,procenio da nije bezbedno i propustio vozilo...
Na polaganju trebash biti poslushan ali treba imati i svoje ja......
 
Poslednja izmena:

Back
Top