Лични модни дизајнер и кројач

Ilinoida

Domaćin
Poruka
4.843
Имате ли свог личног модног дизајнера или кројача ? Где их пронаћи ? И колико данас иначе кошта имати свог личног модног дизајнера ? Често купимо одећу, али ипак волимо да је све "перфектно скројено" тј. да је у складу са нашим унутрашњим бићем и нашим личним стилом.
 
voleo bih da imam svog krojaca..medjutim u ovoj sveopstoj industrijalizaciji taj zanat je u izmurianju..danas sve lici jedno na drugo...glavnu rec u modi vode neki izvitopereni modni kreatori..pop kultura je uzela maha..itd itd..kad covek pogleda neku modnu reviju jedva par komada garderobe moe i zaista da se nosi napolje..ostalo je samo za ukras ili sta vec..plasenje svraka na njivi..

imati svog krojaca bi bila individualnost u odevanju..nosis nesto po svojoj meri..i jos uz to unikat..neki ljudi jos drze do te modne tradicije..narocito u velikoj britaniji npr..
 
Имате ли свог личног модног дизајнера или кројача ? Где их пронаћи ? И колико данас иначе кошта имати свог личног модног дизајнера ? Често купимо одећу, али ипак волимо да је све "перфектно скројено" тј. да је у складу са нашим унутрашњим бићем и нашим личним стилом.

Naravno da imam, to se podrazumjeva... zove se Djan Luka Vijali JR.
Zbilja je fenomenalan, pronasla sam ga na nekom koktelu u Dubaiu na primanju nagrade za ucinjena djela, od tada smo nerazdvojni.
Cjena prava sitnica na osnovu onog sto radi...bas mi je iskreirao carape za zimu, wau, mrak...imaju termostat...sad vise ne moram nosit cizme po kuci jer su mi noge hladne.....ma sve the best za djan luku!
Ako si zaintyeresirana slobodno posalji pp ili na broj telefona 1-800-FJAKAz:hi:
 
Nazalost, ima mnogo nezaposlenih krojaca, snajdera, obucara, tasnera, ... svi oni znaju da izrade bezbroj zanimljvih i unikatnih detalja, samo ako znate da objasnite sta vam treba od toga.
Ako imate nekakvog smisla za umetnost i dizajn, dovoljno je da im skicirate to sto zelite da imate, i oni to naprave. Takvi detalji kostaju zavisno od toga sta trazite, ali sigurno necete izgledati kao neka od ovih "kloniranih".
 
Mislim da se postavljač teme možda malo loše izrazio.
Neka pojasni kako neko u Srbiji može da ima svog ličnog dizajnera? Svog krojača kod koga često ide možda, ali dizajnera...z:hm:
S druge strane, i mi u Srbiji imamo mlade i talentovane modne dizajnere koji su izgleda u Evropi i svetu poznatiji nego u svojoj zemlji. Posetite npr. sjat Berlinske nedelje mode da vidite koliko ih je, ili izguglujte. Pa verovatno oni dizajniraju odeću, obuću i sl. i za domaču klijentelu, ali ne verujem da kreiraju samo za jednu osobu - možda se na to mislilo, ma da sumnjam.

Tako da ili imate dobrog krojača, ili šijete sami ili kupujete gotove krpice u buticima i prodavnicama.
A vaš stil ne može niko osim vas samih da stvori, pa čak ni dizajner, jer to onda više niste vi, nego nečija percepcija vaše ličnosti.z:dd:
 
Pronasla sam jednog od dizajnera nekada uspesne domace firme, ima nagrade i domace i inostrane za dizajn. Sad dizajnira meni, naravno ne samo po svom nahodjenju, prati trenutno aktuelnu liniju, ali ipak izradi originalan model, ponekad ja dajem svoju ideju, to se "upakuje" u neku trenutno modernu liniju, a ponekad i ne. U svakom slucaju, moja garderoba je originalna. Isto tako cinim i sa obucom, tasnama, itd.
To ne znaci da ne kupujem sve to i u tzv.buticima (mislim da to nije pravi naziv za 90% takvih objekata u Srbiji), i sve to iskombinujem prema svom ukusu.
 

Back
Top