Bandog

Re: Bandog

Ljudi treba mi pomoc,da li ste videli nekada belog Bandoga drugar hoce da mi pokloni jednog,,on kaze da je Srpski mastif ali ja psa sam se raspitao kod nekih likova,kazu da je to bandog. Vasa iskustva,nov sam neam pojma ni sliku da postavim da vam pokazem!


Srpski mastif je novonastala rasa i ima svoj standard.Neću da ulazim u tu priču dalje.Važno je samo da, ako već želiš da uzmeš psa , ga voliš i da se lepo brineš o njemu...Pas je pas i treba da ga voliš i paziš ceo njegov život.
Nažalost ima jako puno ljudi koji odbace psa kada im više ne treba.
http://www.24sata.rs/sport/vesti/ve...-za-citav-zivot-ne-samo-za-bozic/117533.phtml

A zbog ovakvih ljudi , kosa mi se diže na glavi...
http://www.kurir-info.rs/to-je-vern...-ga-ipak-voli-i-ceka-svaki-dan-clanak-1129931
 
Uzeo sam stene,samo mi se cini da ima deformaciju prednjih sapica,na zglobovima,jako su nagnuti napred,i jako joj drhte prednje nogice,samo prednje,zadnje su uredu,i kad brze potrci jako cesto se saplete.Da li i uz ovu deformaciju moze da se razvija normalno??
 
Ova desna izgleda baš čudno, nadam se da je samo tako zauzela položaj. Inače, rahitis. OBAVEZNO čišćenje od glista i pojačan unos kalcijuma i fosfora, a valjalo bi i veterinar da pogleda izbliza, ispipa... Kad pređeš rukom preko rebara, osećaš li nešto poput brojanica?
 
To sam nasao na netu sliku,samo da pokazem kako mojoj izgledaju sapice. Nije to njena slika. Znaci tabletice protiv glista,i kalcijum. Ok,dacu joj to pa cu javiti rezultate. Hvala :)
 
Bilo bi lepo da postaviš sliku svog šteneta ..Što se tiče šapica to ne vidim kao neki veći problem .Pored izbalansiranog unosa kalcijuma u tabletama (mada ja više preferiram pileće nogice od tovnih pilića ali obavezno žive).Daj psu svaki dan jednu tabletu C- vitamina podeljenu na 4 dela i to u toku dana 4 puta.Da bi iskoristila adekvatno svaki unos c- vitamina.Imaš te tablete C vitamina da kupiš u humanoj apoteci....
Nije lčoše štenetu davati i riblje ulje jer u njemu ima A i D vitamina.isto jednu kašićicu u obrok.Sve je bolje davati štenetu po malo a ne sve odjedanput...
Pozdrav i svako dobro u odgoju.
 
Za sliku se slažem, bolje bi bilo da smo videli iz prve ruke tvoje štene. A ovo je sasvim fina stvarčica, a nije ni komplikovano-jednaki delovi, za početak po 50g sledećih namirnica: laneno seme, susamovo seme, sirova golica, sirov oljušteni suncokret, kokosovo brašno i cimet-pa sve to u blender i dodavati psu po malo u jogurt ili kuvano jelo, zavisi već šta jede... Mladi neslani sir je OK, onda ljuska od jaja istucana u prah i pečena, žumance... Kad sebi napravim sirovo bademovo mleko (pun je youtube recepata, a ni psima ne bi škodilo) onu pulpu izmešam sa onim pomenutim začinima i zrnevljem i samo malo meda dodam, čisto da maaalo veže, vadim smesu kašičicom na pleh sa peki-papirom i sušim u rerni, ne jedu samo kuja i mačke, verujte da ni gosti ne manišu! :zcepanje: A ovo troje se otimaju skoro kao da sam im dala svinjske dijafragme.
 
Prvo da se zahvalim svima na odgovorima,jako ste mi pomogli. :) Mimi pocecu i to da joj ubacujem u obrok. Npr kad joj dam granulice,stavim joj 10 kapljica AD kapi unutra,izmrvim 1 tableticu kafortana, i ide 1 kasikica izmrvjenih ljuskica od jajeta. to dobija ujutro,posle podne ide kuvani obrok,domaci :) i tu ide samo 10 kapljica AD kapi,a za vecericu opet granulice, u mlakoj vodi ili jogurtu isto 10 AD kapljica, i opet 1 tabletica kafortana izmrvljena i 1 kasikica izmrvljenih ljuskica od jaja. Sta mislite o tome? :) i ako moze neko da mi objasni kako da stavim slike,pa da vidite moju Belu :)))
 

Back
Top