Bandog

1 april 2011.
1april20112-1.jpg

Pozdrav
 
Ostajem pri prvobitnom misljenju. Jos kad su bili stenci rekao sam da su odlicni,stvarno mi se svidjaju. Sta je sa ostalim psima iz legla,jel imas slike? Bila je jedna tigrasta zenkica ona mi se mnogo sviela,ako imas neku sliku ubaci.
 
Hvala Jevđo.
Nadam se da ću uspeti da nabavim fotke i ostalih pasa iz ove kombinacije pa ću ih postaviti.
Ova ženkica sa slike će biti uparena na sledećem teranju sa pit bulom a jedna isto žuta sa mešancem Bernadinca i nemačkog ptičara.
 
Hvala Jevđo.
Ovo je kada je bila štene od 3 meseca otprilike.
29mart201119-1.jpg

A ovo sada
pi6-1.jpg

pi5-1.jpg

Menjala je boju kako je rasla.
Kada bi se jednom uparila sa onim Srpskim mastifom Božurom mislim da bi to bilo jako lepo.našao sam ga na netu izgledaju prilično slično.
 
Imam povratne informacije od nekih vlasnika kažu da su jako dobri kao čuvari.Ova Maza po rečima vlasnika je svu kapiju iskrivila kada čuva kuću.
 
Ova kombinacija je stvarno ispala vrh,mislim da su ispali bolji po izgledu nego 90% sopova. Stvarno impresivni psi,a ako su jos karakter povukli na sopa,onda moraju biti dobri cuvari.
 
Hvala Jevđo i ja mislim da je ova kombinacija ispala jako dobra i da su psi ispali bolji od pojedinih Sopova i da bi pre oni trebali da nose ime Sop nego neki "čisti" Sopovi.
Ali šta da se radi ovi psi su bandozi i to će i ostati. Dalje će u priplod ići samo i jedino kao bandozi i učestvovaće samo u bandog programu...
Trebalo je da jedna kuja ide na parenje pod pita ali je vlasnik odustao od nje pošto je napravila štetu (zaklala je nekoliko pasa i igrala se sa ovcama) pa je ta kuja data jednom čoveku koji je drži samo na lancu i samo radi čuvanja salaša.Nažalost zbog neodgovornih ljudi-,psi i dođu u situaciju da naprave neku štetu.Inače su Američki buldozi korišćeni kao hvatači krupne stoke.pas uhvati bika za njušku ili uvo i drži ga dok se bik potpuno ne smiri i onda ga odvuče u kamion,ili gde mu gazda kaže.takav temperament se u Americi jako ceni ali kod nas je sve drugačije...Samo da napomenem da su to bikovi od maksimalno 500-600kg ne kao ovi naši.Koristi se takođe i na divlju svinju ali opet mnogo manju nego ove naše.
 
Ti nasi bikovi ustvari i nisu nasi (mislim na simentalce) oni su uvezeni a nase sorte govedi (busa) su polako nestajale vremenom i danas cisto sumnjam da mogu da se nadju negde sem u planinskim delovima srbije,bosne i crne gore. Ti nasi bikovi su upravo i bili te tezine koju ti kazes mozda malo vise,al veruj mi da kvalitet mleka i mesa simentalskih krava nikad nemoze da se poredi sa mesom i mlekom buse koja da malo vise mleka nego danasnje koze.
A sto se tice te kuje,da je sa njom radjeno i da je ta njena agresija usmeana u pravom smeru,tih problema ne bi ni bilo.
 
Auuuuuuuuuuuu ala ste vidovite!
Na osnovu jedne fotografije toliko "pametnih" zaključaka.Stvarno impresivno!

Dobio sam ovu fotografiju od vlasnika ovog psa i nemam nameru da se bilo kome pravdam.Gde koji pas kako živi i šta radi?Licemerno je suditi o jednoj fotografiji.Što ste se uhvatili samo te jedne fotografije što se ne osvrnete oko sebe pa pogledate kako psi u vašem okruženju žive?Ili što ne pogledate ostale fotografije na ovoj termi?
Psu uopšte ne smeta da bude u boksu ako ima redovne šetnje i ako se redovno pušta u dvorište.Možda je ova fotografija načinjena na brzinu,možda je tu zatvorena dok se drugi pas ne istrči po dvorištu.
Može biti hiljadu drugih razloga,ali neki ljudi odmah prave konstrukciju koja njima odgovara!

Da se izvodi samo za slikanje onda ne bi bila kako kažete u zatvoru ,već bi bila slikana u prirodi, i nebi ni došlo do ove bespotrebne rasprave.
 
Aj' spusti loptu, ko te napada?! Meni se svidja kako taj boks izgleda, i sama sam pristalica cak i paleta, ispod kucice mog psa stoji jedna velika, pod kucice mog psa je napravljen od jos jedne male, pa je odozdo umetnut stiropor jer je "dama" zimogrozljiva a ne trpi dzemper.
 

Back
Top