tinejdzeri i brak

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

kreki samuraja

Buduća legenda
Banovan
Poruka
32.028
Sta mislite o brakovima nasih vrsnjaka? A kakav je vas stav o braku u zrelim godinama?

Ja sam za sada protiv braka, jer mi je nezamislivo da obecam nekom nesto za sta nisam sigurna da cu moci da ispunim, pogotovo ne pred Bogom. I mada i sama mislim da je vernost u neku ruku precenjena, brak je ozbiljan korak i za njega su , po mom misljenu, sposobni samo potpuno stabilni i zreli ljudi. Mozda stav promenim u medjuvremenu.

O braku u tinejdzerskim godinama ne mislim uopste, nepojmljivo mi je i smesno. Nisam protiv braka medju maloletnicima, kako da to kazem najjednostavnije, bas me boli uvo da l ce neko da se venca da bi mogo legalno da se krese, ali mi je po postulatima zdravog mozga brak izmedju maloletnih osoba, ili makar jedne maloletne osobe, cirkus u malom.
 
Sta mislite o brakovima nasih vrsnjaka? A kakav je vas stav o braku u zrelim godinama?

Ja sam za sada protiv braka, jer mi je nezamislivo da obecam nekom nesto za sta nisam sigurna da cu moci da ispunim, pogotovo ne pred Bogom. I mada i sama mislim da je vernost u neku ruku precenjena, brak je ozbiljan korak i za njega su , po mom misljenu, sposobni samo potpuno stabilni i zreli ljudi. Mozda stav promenim u medjuvremenu.

O braku u tinejdzerskim godinama ne mislim uopste, nepojmljivo mi je i smesno. Nisam protiv braka medju maloletnicima, kako da to kazem najjednostavnije, bas me boli uvo da l ce neko da se venca da bi mogo legalno da se krese, ali mi je po postulatima zdravog mozga brak izmedju maloletnih osoba, ili makar jedne maloletne osobe, cirkus u malom.

Tinejdz brak-protiv.A brak u zrelim godinama...Bolja varijanta.
 
Sta mislite o brakovima nasih vrsnjaka? A kakav je vas stav o braku u zrelim godinama?

Ja sam za sada protiv braka, jer mi je nezamislivo da obecam nekom nesto za sta nisam sigurna da cu moci da ispunim, pogotovo ne pred Bogom. I mada i sama mislim da je vernost u neku ruku precenjena, brak je ozbiljan korak i za njega su , po mom misljenu, sposobni samo potpuno stabilni i zreli ljudi. Mozda stav promenim u medjuvremenu.

O braku u tinejdzerskim godinama ne mislim uopste, nepojmljivo mi je i smesno. Nisam protiv braka medju maloletnicima, kako da to kazem najjednostavnije, bas me boli uvo da l ce neko da se venca da bi mogo legalno da se krese, ali mi je po postulatima zdravog mozga brak izmedju maloletnih osoba, ili makar jedne maloletne osobe, cirkus u malom.

E ovako, koliko god da smo zreli, nikad nijesmo spremni za brak, jer brak je uvijek izazov. Niko ne zna da li ce svom buducem supruzniku biti vjeran, dobar prema njemu, pazljiv itd.

Brak je odricanje i to ogromno, a pa zamisli cega bi se sve jedan tinejdzer odrekao zbog braka. A tinejdzerki brakovi uglavnom nastaju zbog neplanirane trudnoce, jer malo koji tinejdzer se ozenio zato sto je toliko voli. Kod tinejdzerki je malo drukcija stvar, jer one ipak prije sazrenu. Moja majka se udala sa 19 godina, sto znaci da je bila tinejdzerka, i to zaljubljena, jer se udala iz ljubavi, a ne iz nuzde. Tako da kad predju 18, nije prerano za udaju, a kod muskih kad predju 21.Sve ispod toga je po meni rano.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top