Maloletni Crnogorci do juna bez pasoša u Srbiju

gradac5

Ističe se
Poruka
2.055
Maloletni Crnogorci do juna bez pasoša u Srbiju
Autor: FoNet | 24.12.2009. - 20:14
Ministar unutrašnjih poslova i javne uprave Crne Gore Ivan Brajović, u
intenzivnoj komunikaciji sa ministrom unutrašnjih poslova Srbije Ivicom Dačićem, dogovorio je da se odloži na pola godine primena odluke o tome da državljani Crne Gore i Srbije od 1. januara mogu prelaziti granicu samo sa važećom ličnom kartom ili putnom ispravom.
U tom periodu, kako je saopšteno iz crnogorskog ministarstva, obaviće se sve neophodne pripreme da bi se u potpunosti primenila ova odluka.
Kako javlja RTCG, objašnjeno je da će "do tada svim maloletnim državljanima, koji još nemaju biometrijski pasoš, biti omogućen prelazak državne granice kao i do sada, i uz izvod iz matične knjige rođenih, đačke ili
zdravstvene knjižice".

NESHVATLJIVO !
 
ma srbija ti je avlija bez ograde....ne samo sto prelaze bez licne karte koja je obavezna za svakog gradjanina vec se i skoluju na budzetu RS,lece se o trosku RS mislim crnogorski gradjani...docice valjda i dan kad ce u srbiji srbin biti gazda a ne niko sa strane...kad takav dodje na celo drzave sve ce se resiti...
 
ma srbija ti je avlija bez ograde....ne samo sto prelaze bez licne karte koja je obavezna za svakog gradjanina vec se i skoluju na budzetu RS,lece se o trosku RS mislim crnogorski gradjani...docice valjda i dan kad ce u srbiji srbin biti gazda a ne niko sa strane...kad takav dodje na celo drzave sve ce se resiti...
Тачно. И уз све то се још овде непрестано курче како су они Црногорци ... јелте ... оно чојство, јунаштво, образ (гоозица им је ту негде).
Ово је само доказ колико је црногорски лоби у Београду јак. Монтенегро се одвојила, води своју политику којом стално забада нож у леђа Србији, а ми их и даље овде третирамо као најрођеније, захваљујући пре свега нашем незаменљивом преЦеднику и његовим климоглавцима. Тиме се овом народу власт само још више - руга ! Никако да се ослободимо тог баласта званог - Црногорци са Дедиња. Искрено верујем да ће ову земљу коначно да поведе Србин из Шумадије, Поморавља ... Доста је више ових ЦГ пијавица.
 
Тачно. И уз све то се још овде непрестано курче како су они Црногорци ... јелте ... оно чојство, јунаштво, образ (гоозица им је ту негде).
Ово је само доказ колико је црногорски лоби у Београду јак. Монтенегро се одвојила, води своју политику којом стално забада нож у леђа Србији, а ми их и даље овде третирамо као најрођеније, захваљујући пре свега нашем незаменљивом преЦеднику и његовим климоглавцима. Тиме се овом народу власт само још више - руга ! Никако да се ослободимо тог баласта званог - Црногорци са Дедиња. Искрено верујем да ће ову земљу коначно да поведе Србин из Шумадије, Поморавља ... Доста је више ових ЦГ пијавица.

srbi iz centralne srbije su proterani u drugu ligu...
 
Maloletni Crnogorci do juna bez pasoša u Srbiju
Autor: FoNet | 24.12.2009. - 20:14
Ministar unutrašnjih poslova i javne uprave Crne Gore Ivan Brajović, u
intenzivnoj komunikaciji sa ministrom unutrašnjih poslova Srbije Ivicom Dačićem, dogovorio je da se odloži na pola godine primena odluke o tome da državljani Crne Gore i Srbije od 1. januara mogu prelaziti granicu samo sa važećom ličnom kartom ili putnom ispravom.
U tom periodu, kako je saopšteno iz crnogorskog ministarstva, obaviće se sve neophodne pripreme da bi se u potpunosti primenila ova odluka.
Kako javlja RTCG, objašnjeno je da će "do tada svim maloletnim državljanima, koji još nemaju biometrijski pasoš, biti omogućen prelazak državne granice kao i do sada, i uz izvod iz matične knjige rođenih, đačke ili
zdravstvene knjižice".

NESHVATLJIVO !

Kakve pripreme??? Zar ljudi nemaju pasose??

Problem...
- Cg ne da svim gradjanima Cg drzavljanstvo
- ljudi nemaju pare da vade pasose a do nedavno im nije ni trebao

Sve u svemu sranje od drzave...
 
Sto su te tako naljutili?
Brate mora da ti je razlog ko Kineski zid ili samo treniras strogocu....
Gdje je voda jednom tekla tecice opet kad tad....Opusteno....
Ne da se narod...

Nisu me naljutili vec jednostavno ih ne gotivim z:D Losi ljudi, Iskompleksirani, zavidni, pokvareni... barem su takvi bili svi koje sam ja upoznao. Nema ovo veze sa Kosovom i ostalim stvarima. Ja ovakvo misljenje imam vec duze vreme. Ortaci i ja smo slavili kada su otisli 2006 :zskace: Trebali su nasi da raspisu refendum mnogo pre 2006 i da mi njih sutnemo z:hi:
 
Nisu me naljutili vec jednostavno ih ne gotivim z:D Losi ljudi, Iskompleksirani, zavidni, pokvareni... barem su takvi bili svi koje sam ja upoznao. Nema ovo veze sa Kosovom i ostalim stvarima. Ja ovakvo misljenje imam vec duze vreme. Ortaci i ja smo slavili kada su otisli 2006 :zskace: Trebali su nasi da raspisu refendum mnogo pre 2006 i da mi njih sutnemo z:hi:

Ti mora da si pristalica Demohriscanske stranke Vladana Batica... z:poz:
 
Nisu me naljutili vec jednostavno ih ne gotivim z:D Losi ljudi, Iskompleksirani, zavidni, pokvareni... barem su takvi bili svi koje sam ja upoznao. Nema ovo veze sa Kosovom i ostalim stvarima. Ja ovakvo misljenje imam vec duze vreme. Ortaci i ja smo slavili kada su otisli 2006 :zskace: Trebali su nasi da raspisu refendum mnogo pre 2006 i da mi njih sutnemo z:hi:

Momce iz BIJELOG GRADA meni dragog Beograda...
Mislis li da mi je svejedno sto ima svakakvih?
NIJE
No mnogo je vise dobrih cestitih ljudi uostalom ko svuda u svijetu...
Nijesam ko ti i tvoj ortak slavila naprotiv bila sam razocarana ...
Pojedinac je slamka medju vihorove...
Poslije moje Crne Gore Srbija je po ljubavi za mene na prvom mjestu...
Mora da si mlad covjek i ima vremena da misljenje promijenis...
Dotle samo da znas ja tebe volim ...
Misljenje je za mijenjanje i znam da ces ti svoje mijenjati...z:poz::z:poz:
 
Poslednja izmena:
Тачно. И уз све то се још овде непрестано курче како су они Црногорци ... јелте ... оно чојство, јунаштво, образ (гоозица им је ту негде).
Ово је само доказ колико је црногорски лоби у Београду јак. Монтенегро се одвојила, води своју политику којом стално забада нож у леђа Србији, а ми их и даље овде третирамо као најрођеније, захваљујући пре свега нашем незаменљивом преЦеднику и његовим климоглавцима. Тиме се овом народу власт само још више - руга ! Никако да се ослободимо тог баласта званог - Црногорци са Дедиња. Искрено верујем да ће ову земљу коначно да поведе Србин из Шумадије, Поморавља ... Доста је више ових ЦГ пијавица.

A po cemu je Srbin iz Kragujevca veci Srbin od onog iz Trebinja, Kotora ili Skadra kada se zna da su kroz srpsku istoriju ovi gradovi igrali dosta vecu ulogu od mnogih gradova "titove" Srbije. Isto tako treba da se napomene da vecina Srba tj Sumadija, Vojvodina, Dalmacija, Lika itd poticu bas iz Crne Gore. Srbiju treba da vode strucni ljudi a ne "pravi" Srbi i ostali klovnovi.
 
A po cemu je Srbin iz Kragujevca veci Srbin od onog iz Trebinja, Kotora ili Skadra kada se zna da su kroz srpsku istoriju ovi gradovi igrali dosta vecu ulogu od mnogih gradova "titove" Srbije. Isto tako treba da se napomene da vecina Srba tj Sumadija, Vojvodina, Dalmacija, Lika itd poticu bas iz Crne Gore. Srbiju treba da vode strucni ljudi a ne "pravi" Srbi i ostali klovnovi.
Историја је једно а садашњост друго.
У историји је Његош сматран за једног од највећих Србина ... био је икона сваког Црногорца, клели су се у њега ...
Данас су се одрекли те мудре главе, формирали своју нацију, свој језик, своју државу, хоће своју цркву ... А и изменили су речи у оној строфи: '...'на Ловћену Његош спава - најмудрија српска глава.
Поштујем Србе из Требиња, Бања Луке, Котора (ако их има), Лике ... али нека буду газде у 'свом дворишту' ... брат за брата - сирење за паре !
Србију треба коначно да воде стручни и поштени Срби - из Србије. Доста нам је више Црногораца са Дедиња, разних Срба експерата из иностранства попут Ђелића, Јелашића, Кори Удовички ...
 
blic komentari na tekst


Srbin Srbinovic | Petak, 25 Decembar 2009. 13:14h
@ Nikola ti rece da u Crnoj Gori zivi 30% Srba.A ko su oni ostalih 70%.?Sasvimdovaljan razlog da se pored pasosa uvrdu i vize.Jos bi bolje funkcionisao cestki sistem,prijava policiji i informacije o mestu boravka sa adresom ili hotel,dosta je vise grebanja i "bratstva".

citalac | Petak, 25 Decembar 2009. 12:31h
@NIKOLA tih 30% Srba sto zivi u Crnoj Gori je isto kao i 300.000,Srba u Nemackoj, 200.000 Srba u Austriji ili nekoliko milona Srba koji zive u SVETU i koji ne mogu da se setaju bez pasosa u zemljama gde su.To vazi i za Srebe iz Crne Gore,posto je CG nezavisna drzava kao i sve ostale. Sve te praveligije koje su crnogorci nasledili iz titova doba treba pod hitno ukinuti i uvesti isti rezim kao za Albance,Italijane i druge strane drzavljane.

Crop | Petak, 25 Decembar 2009. 10:44h
Moze li Srbija da ponudi Crnoj Gori i oficijalno (a ne kao do sada inoficialno) da im Vojska Srbije stoji na raspolananje?

limun | Petak, 25 Decembar 2009. 10:15h
Studenti iz Crne gore se besplatno skoluju, i trose pare nase iz budzeta i zauzimaju mesta nasoj deci na listama.

Mne | Petak, 25 Decembar 2009. 02:06h
Vrlo vazno... Totalno nebitno za nas..

Mladja | Petak, 25 Decembar 2009. 00:15h
I besplatan prevoz pa kad je bal neka je sa muzikom

Petar | Petak, 25 Decembar 2009. 00:08h
A sta je sa punoletnim osobama ? Zasto da oni ulaze bez pasosa u Srbiju? trebamo izjednaciti gradjane CrneGore sa ostalim strancima ...

Nikola | Četvrtak, 24 Decembar 2009. 23:51h
Nadam se da Crnogorcima nikad nece trebati pasos za Srbiju i obratno! Pustite politicare koji uvek zavade narode! Na kraju u Crnoj Gori zivi preko 30% naroda koji je Srpski narod!

Rasa | Četvrtak, 24 Decembar 2009. 23:22h
U gledanju kroz prste crnogorcima se ide cak dotle da im se ne trazi nikakvo zdravstveno osiguranje, niti im traze da plate ikakav pregled. Dok nama gledaju dokle vazi zdravstvena knjizica,pa ukoliko je slucajno i dan do isteka znaju da vrate. 24.12.2009. u Klinickom Centru Srbije sam bio svedok.Hvala Srbijo!

B | Četvrtak, 24 Decembar 2009. 23:04h
Sta, mi kao pravimo EU od Srbije i Crne Gore_ Koja smo mi beda!

miki | Četvrtak, 24 Decembar 2009. 22:09h
Slozicete se svi da SRBIJA MORA,TREBA pre svega da gleda svoj interes i interes njenih gradjana. MOZEMO mi biti BRACA ali se to ne maze na LEBAC. Ne sme biti dvo-sistemski rezim,ako si stranac.

Citalac bilca | Četvrtak, 24 Decembar 2009. 22:01h
Bruka,sramota,ponizenje Srbije,da saka jada crnogoraca kreira srpsku politiku i uzgred pljuje po Srbiji kako "eksplotise"crnu goru. Dali ce jednom na valst doci Srbin koji nece diskriminisati svoji narod zarad crnogoraca (300.000) koji po Srbiji rade sta hoce i sve za dzabaka skolovanje,stanovanje lecenje...

terazijski Srbin | Četvrtak, 24 Decembar 2009. 21:29h
Sramota je do kog nivoa neki Terazijski Crnogorci u srpskoj vladi su voljni da idu da se podvladavaju interesima podgoricke mafije. Pasosi trebaju svima koji ulaze u Srbiju a stranci su. Crnogorci su STRANCI u Srbiji, da li to moramo da pisemo i velikim slovima da bi se shvatilo. Dosta vise crnogorskog uticaja u Srbiji, dosta vise igranja "dva oka u glavi" kada Podgorica vise manje uziva da provocira. Dostojanstvo, gde si?

vukovic | Četvrtak, 24 Decembar 2009. 21:28h
Banana republika! Oni nama NOZ U LEDJA, mi njima sve dzabe, skolovanje, lecenje, radna mesta...Jos onaj oce i da Srbija ulaze pare u Luku Bar? Neka udju na KOSOVO bez dokumenata...

co21 | Četvrtak, 24 Decembar 2009. 21:14h
nikako nemogu da ukapiram zasto se srbija toliko potcinjava drugima, a pogotovo ovim crnogorcima. crnogorci se toliko grcevito bore da dokazu tamo nekome kako su oni nacija, pa nacija. eto rezultat tog su i ti silni propali pregovori o dvojnom drzavljanstvu. da slucajno gradjani nebi ne bi imali jos jedan pasos, a pogotovo srpski, jer bi to(po njima) drasticno umanjilo znacenje reci "crnogorac". kad treba studirati u srbiji, e onda ako moze da se tretiramo kao domaci. kad treba poslati decu kod rodjaka u srbiju, eto ako moze da predje sa "izvodom iz maticne knjige rodjenih". zna se kako prava nacija prelazi granicu druge drzave, samo sa vazecim dokumentima, a ne sa nekakvim papiricima ili djackim knjizicama.

sinisa | Četvrtak, 24 Decembar 2009. 20:55h
Bruka i sramota ako Dacic pristane a ne trazi protiv uslugudda crnogorci povuku priznjanje kosova i prestanu napad na srpskupravoslavnu crkvu

kolubara | Četvrtak, 24 Decembar 2009. 20:47h
dokle ce pojedinim politicarima iz srbije interes crnogoraca biti na prvom mestu! dokle vise!

ivan ivan | Četvrtak, 24 Decembar 2009. 20:43h
ovo je stvarno sramota!!! ne mogu da verujem da mi nemamo ni trunku samopostovanja i stalno uzmicemo pred ovom crnogorcima!!! pa, nek mi neko objasni, cime su nas to toliko zaduzili!!! oni uvek sve u smom interesu, a i mi zajdno sa njima, u njihovom interesu. da ne spominjem sad studente i tu sramotu sa neplacanjem skolarina za strance ili lecenje u nasim bolnicama... katastrofa!!!

sladjan | Četvrtak, 24 Decembar 2009. 20:30h
Do kada cemo biti naivni. Sto oni nisu odlozili priznanje Kosova. Treba im traziti pasose i za punoletene gradjane i uvesti im ekolosku taksu. Naplacivati im skolovanje kao i strancima, sto oni to i jesu. Gradjani su druge drzave. Nepostujemo sebe i zato nam se desavaju ovako lose stvari.
 
Историја је једно а садашњост друго.
У историји је Његош сматран за једног од највећих Србина ... био је икона сваког Црногорца, клели су се у њега ...
Данас су се одрекли те мудре главе, формирали своју нацију, свој језик, своју државу, хоће своју цркву ... А и изменили су речи у оној строфи: '...'на Ловћену Његош спава - најмудрија српска глава.
Поштујем Србе из Требиња, Бања Луке, Котора (ако их има), Лике ... али нека буду газде у 'свом дворишту' ... брат за брата - сирење за паре !
Србију треба коначно да воде стручни и поштени Срби - из Србије. Доста нам је више Црногораца са Дедиња, разних Срба експерата из иностранства попут Ђелића, Јелашића, Кори Удовички ...

U redu a onda treba i vi da prestanete zabijati svoje noseve u stvari koje vas se ne ticu. Recimo da se odreknete svih znamenitih Srba koji ne poticu iz "titove" Srbije, da prestanete koristiti Srbe iz drugih kako vas se svidja itd itd .... Pa ne mozete vi da odlucujete o sudbini miliona Srba a onda ocekivati da ti Srbi nemaju pravo glasa. A tu sliku slobodno pomeri jer iako se predstavljas kao neki vernik i patriota nisi nista drugo nego sledbenik titove politike.
 
Maloletni Crnogorci do juna bez pasoša u Srbiju
Autor: FoNet | 24.12.2009. - 20:14
Ministar unutrašnjih poslova i javne uprave Crne Gore Ivan Brajović, u
intenzivnoj komunikaciji sa ministrom unutrašnjih poslova Srbije Ivicom Dačićem, dogovorio je da se odloži na pola godine primena odluke o tome da državljani Crne Gore i Srbije od 1. januara mogu prelaziti granicu samo sa važećom ličnom kartom ili putnom ispravom.
U tom periodu, kako je saopšteno iz crnogorskog ministarstva, obaviće se sve neophodne pripreme da bi se u potpunosti primenila ova odluka.
Kako javlja RTCG, objašnjeno je da će "do tada svim maloletnim državljanima, koji još nemaju biometrijski pasoš, biti omogućen prelazak državne granice kao i do sada, i uz izvod iz matične knjige rođenih, đačke ili
zdravstvene knjižice".

NESHVATLJIVO !
crnogorchine i biometrija....ima li iqaqe blisqosti?
 

Back
Top