Pomoc,hitno! Problem sa instalacijom microsoft office 2007

Passanger

Početnik
Poruka
10
Pokusavam da instaliram microsoft office 2007 u windows 7,javlja se greska-1935 {97F81AF1-0E47-DC99-A01F-C8B3B9A1E18E} H RESULT:0*80070422.Isti program je besprekorno radio u xp sp2 i nisam imao problema sa instalacijom.U windows 7 nakon 2/3 instalacije proces se prekida uz navedenu gresku.Pokusao sam problem da resim u control panelu sa opcijom program compatibility i troubleshooting ali bezuspesno.Molim vas za pomoc,program mi je neophodan za svakodnevni rad.
 
Koliko znam, problem nije u nekompatibilnosti Office-a 2007 sa Win 7 sistemom, jer bi trebao da radi u njemu.

Problem moze da izaziva vise toga, nesto tipicno za tvoj racunar. Kako ne koristim Win 7 odgovoriti nece biti tako jednostavno, ali zato mogu da ti preporucim besplatnu alternativu office-a po imenu Open Office koju mozes naci kod proizvodjaca na adresi: http://www.openoffice.org/
 
Ljudi isti problem i sa Open office,na samom kraju instalacije javlja se ista greska 1935.An error occured during the installation of assembly "policy.9.0.Microsoft.VC90.CRT,publicKeyToken="1fc8b3b9a1e18e3b",version "9.0.21022.8",processor Architecture="*86",type="win32-policy". Sta znaci ova greska jel zna neko? I da li Open office ima adekvatne opcije analogno Excelu i Power pointu?
 
pa sve verzije win 7, osim skinutih sa zvanicnog sajta u probnom periodu ili kupljene u radnji, su krekovane.

jedino sto sam mogao da nadjem jeste popravka ili instalacija .net framework-a. e sad, ne mogu da se setim koja verzija je na win 7, ali evo postupka kako ga popraviti i ako to ne uspe popravka, vidi koju verziju imas, pa idi na sajt microsoft-a i skini noviju. mozda ti cak i nemas instaliran .net framework.

evo postupka:
1. Start>Control Panel>Add or Remove Programs.
2. u listi pronadji Microsoft .NET Framework 2.0 i klikni na Change/ Remove.
3. klikni na Repair pa kasnije na Next.
 
Dobio sam od druga,on skida programe itd.Isti je i on koristio i nije imao problema a i sve programe sto sam instalirao od njega su bili ok.Sto je najgore od svih programa sto sam instalirao jedino M.S. office i Open office nece a oni su mi i najpotrebniji-jedan ili drugi.Jel ima neka opcija za repair citavog sistema da ne bi opet instalirao neki O.S.? Ili neki programcic sto pronalazi greske i otklanja ih?
 
a sta si sve od programa pre office-a instalirao? aj probaj ovo:

1. Start>Run>kucaj services.msc>OK.
2. U listi servisa pronadji Windows Installer i idi desni klik, pa na Properties.
3. Ako je u starup padajucem meniju stavljeno na Disable, stavi na Manual, pa OK.

imas opciju repair sistema, ali ne verujem da bi ti to nesto pomoglo. jesi pogledao da li ima .net 3.5?
 
pa sve verzije win 7, osim skinutih sa zvanicnog sajta u probnom periodu ili kupljene u radnji, su krekovane.

jedino sto sam mogao da nadjem jeste popravka ili instalacija .net framework-a. e sad, ne mogu da se setim koja verzija je na win 7, ali evo postupka kako ga popraviti i ako to ne uspe popravka, vidi koju verziju imas, pa idi na sajt microsoft-a i skini noviju. mozda ti cak i nemas instaliran .net framework.

evo postupka:
1. Start>Control Panel>Add or Remove Programs.
2. u listi pronadji Microsoft .NET Framework 2.0 i klikni na Change/ Remove.
3. klikni na Repair pa kasnije na Next.

Naravno da je sve krekovano, samo je pitanje je li dobro krekovano....Mnogi iz originala nešto oduzmu, nešto dodaju...
 

Back
Top