Monitor crkava ili Graficka ????

D-Devil992

Zainteresovan član
Poruka
194
E ljudi imam jedan problem koj je poceo da se pojawljuje pre jedno dva meseca . Na monitoru inace Samsung SyncMaster 920n koji je jos u garanciju su pocele da se pojavljuju horizontalne linije debljine nznm. do 0.7 mm koje imaju svetlije piksele od ostalih .... Npr najbolje se vidi kad je ceo ekran sive boje tad na mestu tih piksela je josh svetlija siva, vuce na belu. Zvao sam servis i oni su mi rekli da postoji 50% shanse da nije problem u monitoru jer on tako ne crkava vec u grafickoj .... Jel postoji neki nacin da proverim ovo ... Nekim programom npr.
Inace vec sam planirao da menjam grafu posto je ova vec stara ......
A pre jedno godinu dana crkla mi je maticna od loseg napajanja ..... pa je mozda to lose napajanje ostetilo graficku ..... i da ... ventilator na grafickoj mi je pri paljenju kompjutera veoma bucan , a kad se malo zagreje i dalje se cuje ali slabije .... da li to moze da bude neki znak ? mada ne verujem.....
 
Verovatno do graficke (crkava memorija na grafickoj),mozes najlakse da proveris tako sto ces od nekog da pozajmis graficku karticu i tako ces dobiti sigurnog krivca graficka ili monitor.
Za pocetak pokusaj sa novim drajverima za graficku,mozda su ti zabagovali.
 
Ljudi imam i ja jedan problem,kada palim kompjuter pritisnem dugme za paljenje i kuciste,tastatura sve odradi samo se monitor ne pali!upali se crvena lampica hdd i onda ga restartujem i sve normalno.mozeli mi neko pomoci novi sam na ovom site-u!pozdrav
Najverovatnije polako umire graficka karta. Jos neko vreme ce se pokretati nakon restarta, pa ce i to prestati. Za svaki slucaj proveri kako lezi u slotu i ocisti kontakte. Najlakse ces ocistiti kontakte na grafickoj gumicom za brisanje, Skida eventualnu patinu sa kontakata a ne ostecuje ih.
 

Back
Top