Dungeons and Dragons

white dragon vise ne postoji
tj.
oni tvrde da traze novu lokaciju .... vec 5-6 meseci
a sto se tice samih knjiga
cuo sam da se ne prave vise (posto postoji cetvrta edicija)
tako da ih moze samo odkupiti od nekog

a sto se samo igranja tice
nikada se nisam trudio da ucim pravila
ucim dok igram
zato me posle ubijaju u pojma kada krenu da smaraju preterano sa pravilima
shish
ako sam lepo opisao sta radim to radim
ne posle
nisi naveo da koristis ne znam sta da uradim ne znam sta
barem ja tako radim
 
Moram da oživim temu jer se ovih dana baš zanimam za igru.
Da li znate gde mogu kod nas da kupim te knjige iz treće edicije, tačnije edicije 3.5? Dovoljne su mi samo tri osnovne.
To uglavnom zavisi odakle si. I u startu moras biti spreman da iskeskesiras barem 8.000 dinara. DM Guide je mozda i preko 3.000 hiljade, dok su Player's Handbook i Monster Manual oko 2.500.

white dragon vise ne postoji
tj.
oni tvrde da traze novu lokaciju .... vec 5-6 meseci
a sto se tice samih knjiga
cuo sam da se ne prave vise (posto postoji cetvrta edicija)
tako da ih moze samo odkupiti od nekog

a sto se samo igranja tice
nikada se nisam trudio da ucim pravila
ucim dok igram
zato me posle ubijaju u pojma kada krenu da smaraju preterano sa pravilima
shish
ako sam lepo opisao sta radim to radim
ne posle
nisi naveo da koristis ne znam sta da uradim ne znam sta
barem ja tako radim
Eh, bufla, probala je moja ekipa tako da igra i jednostavno ne ide. Moras biti jako, jako iskusan igrac da bi tako nesto mogao da radis, tj mora cela ekipa da bude takva. A kada si toliko iskusan, bolje ti je igrati pravilima, jer te secaju na ranije dane, i toliko ih dobro poznajes da vise nisu problem. Barem je takvo nase iskustvo (a uvodili smo osim nas petorice jos barem toliko igraca, i nije islo opet).
 
Poslednja izmena:
Brate, ja računao do 5.000 za sve tri. :dash:
Zanimala su me mesta u Beogradu. Znam da je postojao White Dragon, ali više ga nema.
Za BG bas i ne znam gde ima. Ja bih mogao uskoro imam neke knjige (za koji mesec) na prodaju, pa cu ti javiti ako jos budes zainteresovan. Inace kod nas kad kupujes DND knjige, nikad ne znas sta ces dobiti, jer su prodavci bezobrazni. Polovne knjige, neke i raspale prodaju po min 2.200 din. Evo pre manje od godinu dana sam kupio Advanced Dungeons and Dragons - Dungeon Master' Guide knjigu staru 15 godina za 2600 dinara. Nije da je jako lose ocuvana, ali se vidi da je sa njom jako mnogo igrano. Neke stranice imaju "usi", a povez je pohaban prilicno (i ivice su negde pocepane, tj pohabane toliko da je skinuta stampa sa poveza i vidi se materijal od kog je napravljen). Ista ta knjiga na eBayu se moze kupiti za vise nego duplo manje.
 
*****s, D&D tema... bas gledam neki dan, gde bi mogla da bude ova tema, gledam mozda u Hobi/Razno, ali nista, i onda ovde slucajno naletim.

Imao sam tu srecu da neki iz drustva pocnu da igraju sa nekima koje mi ostali ne znamo, i onda su ovi to pokazali i nama i onda smo i mi poceli igrati :D Ipak, svi otisli na razne fakultete, svako na svoju stranu, tako da poslednjih godina igramo samo leti kad smo svi tu. Ali to onda bude bas intenzivno, 4-5 puta nedeljno po 5-6 sati. Ma ludnica...
 
*****s, D&D tema... bas gledam neki dan, gde bi mogla da bude ova tema, gledam mozda u Hobi/Razno, ali nista, i onda ovde slucajno naletim.

Imao sam tu srecu da neki iz drustva pocnu da igraju sa nekima koje mi ostali ne znamo, i onda su ovi to pokazali i nama i onda smo i mi poceli igrati :D Ipak, svi otisli na razne fakultete, svako na svoju stranu, tako da poslednjih godina igramo samo leti kad smo svi tu. Ali to onda bude bas intenzivno, 4-5 puta nedeljno po 5-6 sati. Ma ludnica...
Mozes naci i stalnu ekpiu, u zavisnosti gde zivis. U Novom Sadu u klubu Dragon se redovno pici dnd. Ima redovno likova koji traze stalnu grupu za dnd. Jel si igrao jos nesto sem DNDa?
 
Za BG bas i ne znam gde ima. Ja bih mogao uskoro imam neke knjige (za koji mesec) na prodaju, pa cu ti javiti ako jos budes zainteresovan. Inace kod nas kad kupujes DND knjige, nikad ne znas sta ces dobiti, jer su prodavci bezobrazni. Polovne knjige, neke i raspale prodaju po min 2.200 din. Evo pre manje od godinu dana sam kupio Advanced Dungeons and Dragons - Dungeon Master' Guide knjigu staru 15 godina za 2600 dinara. Nije da je jako lose ocuvana, ali se vidi da je sa njom jako mnogo igrano. Neke stranice imaju "usi", a povez je pohaban prilicno (i ivice su negde pocepane, tj pohabane toliko da je skinuta stampa sa poveza i vidi se materijal od kog je napravljen). Ista ta knjiga na eBayu se moze kupiti za vise nego duplo manje.

Pozdrav! Ako jos uvek imas te knjige na prodaju,bio bih zainteresovan da ih kupim.Samo me interesuje cena i u kakvom su stanju.
 
E ljudi moram da pitam mucim se vec neko vreme da uradim svoju pricu na osnovu slovenske mitologije :S no treba mi primer, zna li ko gde moze da se skine neka vec gotova prica a da nije iz oficijalnih knjiga bilo bi mi od neverovatne pomoci, igram dnd oko 14-15 godina ali nikada DM tako da sam se usudio u kasne sate xD .. hvala :D
 
Pozdrav svima, vidim da je tema malo zastarela a iskreno se nadam da ovde ima jos igraca koji igraju dnd.
Ja sam nov u ovom svetu pa sam sad u potrazi za knjigama. Interesuje me da li neko ovde mozda prodaje knjige ? Konkretno me interesuje phb 3.5e. Ukoliko ima takvog neka se javi :D
 

Back
Top