Samari su iz raja izasli

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Hm... ne bi moglo nista da me natera da dignem ruku na zensko (bar do sada nije nista uspelo da me natera).
Kada naidjem na nekog ko se bahato ponasa prema zenskoj osobi, zaobidjem ga i uopste se ne mesam...
Neka bije ako misli da treba i ako mu ona dozvoljava... Jednom sam se umesao u tako nesto i ispao rogat... i vise jok...
 
kakvo zasluzivanje, o cemu ti govoris?
cime neko moze da zasluzi da nad njim bude (iz)vrseno nasilje?
sta mislis da si time postigao? jesi resio problem? mislis da si joj pokazao da si veliki dasa s kojim ona 'ne moze da se za'ebava' ili sta?
i sta znaci "U principu sam svakako protiv nasilja."?
poslednju recenicu ne zelim ni da komentarisem.....i to sa sve zelenim smajlijem..tuga..

Sta je tu cudno?

Pa ljudi zasluze grdnje, otkaze, zatvore, smrtne kazne...

Za svaku akciju postoji reakcija. I na to SVAKO treba da racuna.

Ne moze se preci bas preko svega, jer kada neko prelazi preko svega, onaj drugi hvata sve vise i vise maha i na kraju dolazimo do necije APSOLUTNE DOMINANTNOSTI jer jedno nikada nije pruzilo nikakav otpor.

A verij mi da ima iracionalnih osoba kojima se recima ne moze sve objasniti.

I onda ostaje dva izlaza: ili pustiti da serre po tebi maksimalno, ili primenuti nepopularne metode da se "privede k spoznaniju prava".

Tako je to medju zivotiljama, ljudima, drzavama...

Ne mogu ja da budem veci pravoslavac od patrijarha...

PS. da znas da sam resio problem: vise joj takve gadosti nikad nisu pale na pamet!
 
Poslednja izmena:
Naravno da ni ja ne odobravam. Na nasilje uvek bih uzvratila nasiljem, ali tako se ništa ne rešava.
Samo što sam nekoliko puta prisustvovala situaciji gde žena bukvalno "ispira mozak" mužu svojim zvocanjem i vidi da ovaj kipi u sebi, ali kao da želi da ga izazove i ne zna kad treba stati nego tera do kraja dok ovaj stvarno više ne može da se kontroliše.
Mislim da to zvocanje stvarno može jako da iritira i ja ga izbegavam maksimalno jer po mom iskustvu tako se postiže samo kontra efekat. Ja sam živ primer - čim neko počne da mi zvoca ja više ne slušam i nemam nameru da se upuštam u raspravu...

na to sam i ja mislila...treba znati za granicu...u svakom pogledu...z:cry:

i što je najbitnije, ne proveravati po svaku cenu dokle neko može da trpi...z:hm:
 
Da, ali vecina ljudi nije ni pametno, ni mudro ni racionalno...

Neki izazivaju i provociraju cak i namerno, da bi preuzeli sto vise VLASTI u jednoj vezi.

Kako takve zaustaviti?

e vidiš...to je zanimljivo pitanje...i sve dok to dvoje koji su u vezi ne shvate da veza(brak) nije nešto nad čim treba vladati već jedna lepa zajednica, ovakve neprijatne situacije se mogu dešavati...z:(

Mozda se nisam precizno izrazila, ostavila ga je samo zato sto ju je prevario, a dok je maltretirao, jednom je cak u bolnici zavrsila, prelazila je preko svega. z:(
Zato sam rekla "nazalost". Da je nije prevario, ostala bi s njim. z:(

sva sreća pa je prevario u tom slučaju...z:cry:
 
Indiskrento pitanje:

Da li si se razvodila nekada?

Nisam, ali jeste moja najbolja prijateljica, koju je muz urnisao i fizicki i psihicki, varao je... Pri tom je seljak, fizicki nikakav, nizak, dosta stariji, manje obrazovan od nje. Ona je lepa, zgodna, negovana, ima odlican posao, otresita, roditelji su joj imucni. Zasto takva osoba trpi da neko brise patos njom, nikad mi nece biti jasno. z:cry:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top