Samari su iz raja izasli
Strana 1 od 7 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 170

Tema: Samari su iz raja izasli

Stara legenda BLAJBI (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    57
    Reputaciona moć
    2449

Podrazumevano Samari su iz raja izasli

Beograd -- Prema rezultatima istraživanja, većina mladića u Srbiji osuđuje silu nad ženama, ali nemaju ništa protiv batina kao "disciplinskih mera", piše"Politika".

Većina analiza rađenih kod nas pokazuje da su kod mladića dominantni staromodni "obrasci muškosti” po kojima "biti muško" znači biti nepopustljiv i agresivan. Gotovo su jednoglasni u osudi nasilja nad lepšim polom, ističući da je neopravdano jer su slabije, ali šamaranje, batine i slične, koje nazivaju "disciplinskim merama", ne doživljavaju nasiljem !

Razmišljanje i ponašanje većine adolescenata i dalje su uslovljeni pripadnošću grupama bilo da je reč o školi, kafiću ili klubu pa je i ophođenje prema vršnjacima i devojkama uslovljeno "kodeksom časti" skupa kojem pripadaju.

Istraživanja usmerena na to šta znači biti mladić na Balkanu govore da momci iz Srbije, Hrvatske i Bosne i Hercegovine osobinama koje krase idealnog muškarca smatraju fizičku snagu, odbranu časti, nepopustljivost u stavovima, sklonost ka sportu i alkoholu, heteroseksualnost, odsustvo kukavičluka...

Neobično je što ističu potrebu da brane čast majkama i sestrama, a prema devojkama imaju drukčiji stav. Uglavnom veruju da treba da zadrže postojeću poziciju prevlasti prema ženama.

"Koreni agresivnosti – izloženost nasilju u porodici, ratovi, sankcije, stres izazvan ekonomskom situacijom, mogućnost gubitka radnog mesta, upotreba alkohola i droge, stereotipni pojmovi muškosti – iznedrili su nezadovoljstvo koje se prenosi na mlađe generacije, smatra Jovana Stojanovski, psiholog i istraživač programa "Inicijativa mladića za sprečavanje rodno zasnovanog nasilja na severozapadnom Balkanu”.

Iako su svi ispitanici u osobine nenasilnih muškaraca svrstali zrelost, sposobnost samokontrole, svest o posledicama vlastitih dela, uvereni su da bi ovakav stav samo povećao rizik da se postane žrtva nasilja, pogotovo u vršnjačkoj sredini.

Zbog toga je bolje nositi epitet "pravog” muškarca po svaku cenu, nego dobiti batine i biti izopšten iz društva.

Ova pravila utiču i na stavove mladića prema devojkama. Tako više nije "in" imati jednu devojku i graditi stabilnu vezu zasnovanu na osećanjima ljubavi i poštovanja, već imati što više "riba" i tako skupljati poene zarad dokazivanja muškosti.

"Od dve i po hiljade anketiranih srednjoškolaca, čak 60 odsto njih smatra da je opravdano nasilje prema homoseksualcima, a manji procenat podržava nasilje nad devojkama. Smatraju da je važno da muškarac bude glavni i da je nasilje opravdano kada se brani čast. Iako živimo u modernom dobu, još vlada patrijarhalno vaspitanje i staromodno, nasiljem protkano, 'mačo ponašanje'”, kaže Stojanovski.

http://www.b92.net/info/vesti/index....&nav_id=400144
    "Dva najbolja prijatelja u zivotu su ti ogledalo i senka: ogledalo te nikada ne laze, a senka nikada ne napusta!"

Elita smaki* (avatar)
    Učlanjen
    07.05.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    225

Podrazumevano Re: Samari su iz raja izasli

Ja nisam primetila da su momci agresivni prema devojkama, bar ne ovi koje ja poznajem.
    Nikad ni jedan muškarac nije bio agrasivan prema meni, nikad me niko nije udario. Koliko znam, ni moje drugarice nisu doživele nasilje od strane muškaraca.
    Ko će ga znati, možda se ja krećem među nenormalnim ljudima.
    I jare i pare.

Poznat Cru* (avatar)
    Učlanjen
    03.12.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    215

Pazi kad sam znala.....

Citam jutros ovaj clanak i kazem koleginici - "Ovo je savrseno za jednog tipa sa foruma (citaj Blajbingera), mogu da se kladim da cu da vidim temu o ovome uskoro!"........

Jedino, trebala sam da se kladim
    Postoje dve vrste ljudi, oni kojima se svidjam i oni koji nemaju ukusa

Veoma poznat
    Učlanjen
    17.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

To ponašanje je u Vojvodini veoma retko, ipak je kod nas drugačija kultura i odnos prema ženama... Sad za druge krajeve Srbije ne znam... Ja lično ne bih nikad digao ruku na žensko

Buduća legenda baby jane (avatar)
    Učlanjen
    25.09.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    2988

nego, drugari...ima mnogo nasilja među nama i oko nas...nije ovo tema za zezanje...

elem, jedna moja poznanica bila skoro 4 godine sa jednim likom...tačnije, klincem...i svima priča kako ima super vezu, on je divan i sve...
    da bismo posle svi iz društva bili šokirani kad smo čuli od nje(kad su raskinuli) da je on nju skoro 3 godine gotovo svakodnevno mlatio, nisu to bili samo šamari...
    pa što si to trpela majke ti, pitali mi nju...a ona kaže da on to nije namerno i da je zapravo voli...

želim reći, živimo u takvoj sredini gde se o tome ne priča glasno jer je to "sramota"
    Једно од људских права је да човек бира и буде биран... Такође, људско прaво је и да се свако креће и да буде кретен...

Učlanjen
    23.04.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    57
    Reputaciona moć
    2449

Citat Original postavio Cruella_DeVill Pogledaj poruku
    Pazi kad sam znala.....

Citam jutros ovaj clanak i kazem koleginici - "Ovo je savrseno za jednog tipa sa foruma (citaj Blajbingera), mogu da se kladim da cu da vidim temu o ovome uskoro!"........z:lol

Jedino, trebala sam da se kladim
    Jos mi samo ne znas boju gaca....

Sve ostalo znas o meni..

"Dva najbolja prijatelja u zivotu su ti ogledalo i senka: ogledalo te nikada ne laze, a senka nikada ne napusta!"

Poznat Cru* (avatar)
    Učlanjen
    03.12.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    215

Citat Original postavio baby jane Pogledaj poruku
    nego, drugari...ima mnogo nasilja među nama i oko nas...nije ovo tema za zezanje...

elem, jedna moja poznanica bila skoro 4 godine sa jednim likom...tačnije, klincem...i svima priča kako ima super vezu, on je divan i sve...
    da bismo posle svi iz društva bili šokirani kad smo čuli od nje(kad su raskinuli) da je on nju skoro 3 godine gotovo svakodnevno mlatio, nisu to bili samo šamari...
    pa što si to trpela majke ti, pitali mi nju...a ona kaže da on to nije namerno i da je zapravo voli...

želim reći, živimo u takvoj sredini gde se o tome ne priča glasno jer je to "sramota"
    Apsolutno se slazem da tema nije za zezanje. Jedino sumnjam u motive onog koji je postavlja.

Ima mnogo nasilja, mnogo vise nego sto znamo i nego sto se prica, nazalost

Vidjala sam primere tvoje drugarice, mogu da shvatim da zene trpe iz raznoraznih razloga...mnogo je tu faktora ukljuceno, zato muskarcima to i prolazi, ali to je druga prica. Jedino ne mgu da shvatim tu izjavu "on mene voli, nije namerno"....koga lazu, sebe ili druge?

Elita smaki* (avatar)
    Učlanjen
    07.05.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    225

Ja ne mogu da shvatim : "on je to SLUČAJNO". Čuj, slučajno mogu da razbijem čašu dok je perem, al slučajno ne mlatim
    I jare i pare.

Poznat Cru* (avatar)
    Učlanjen
    03.12.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    215

Citat Original postavio Blajbinger Pogledaj poruku
    Jos mi samo ne znas boju gaca....

Sve ostalo znas o meni..

Taj deo ne zelim da znam, hvala. Dovoljno mi je sve ostalo

Učlanjen
    23.04.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    57
    Reputaciona moć
    2449

Veoma malo parova i brakova postoji gde bas nikada nije doslo do nasilja (sa bilo koje strane).

Drugo je to sto o tome niko ne voli da prica javno.

Bio sam prisutan sledecoj situaciji: jedna devojka je imala momka sa kojim se zabavljala par meseci.

Rasparavljali smo nesto u jednom uskom drustvu o nasilju nad zenama...
    Ona tada rece (kao i vecina sto kazu ovde):

"Sta! Da on samo stavi prst na mene otisla bih bez pozdrava za uvek! Ni sekunda se ne bih dvoumila".

Uto stize njen momak....Ja sam se kartao sa drustvom, a njih dvoje su se scucurili na obliznjem kaucu i nesto saputali....

Odjednom, kao grom iz vedra neba, PUCE SAMARCINA! I to ne bilo kakva vec ona debela, masna...

Ja tada ustadoh i upitah ga zasto je to ucinio, a on cuteci ode i nasu sebi kafe..Ona je razrogaceno sedela i gledala..

Pomislih: "Sada ce da skoci, obuce se i ode.." i vec sam se spremio da je otpratim...Kad ono nista se ne desi...

Vratio sam se kartama...

Kroz jedno pola sata vidim njih kako ponovo sapucu na krevetu KAO DA SE NISTA NIJE DESILO...

Zene su cudo...

PS To se desilo u Vrscu, u Vojvodini.

Učlanjen
    25.09.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    2988

pa baš da se bilo kakav vid nasilja dešava u skoro svakoj vezi il braku, nije baš verovatno...malo mi je to preuveličano...
    Једно од људских права је да човек бира и буде биран... Такође, људско прaво је и да се свако креће и да буде кретен...

Poznat Cru* (avatar)
    Učlanjen
    03.12.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    215

Citat Original postavio miss smart Pogledaj poruku
    Ja ne mogu da shvatim : "on je to SLUČAJNO". Čuj, slučajno mogu da razbijem čašu dok je perem, al slučajno ne mlatim
    Ma da, omaklo mu se, po stoti put

Ja mislim da mnogo zena trpi, (ne racunajuci finansijsku situaciju i ono "nemam gde") zato sto svesno ili nesvesno misle da one to i zasluzuju, ili da su manje vredne. U to su ih ubedili, okolina, gde se to stalno desava, a komsinica alapaca kaze za drugu komsinicu, pa tako joj i treba, kad voli da ogovara, to je zla zenaili nesto slicno .

Onda i porodica, sira ili uza, gde se to gleda, a majka je tesi recima, "ma nije to nista pile, to je normalno, eto..tata to slucajno", ili muz manipulator (sad ce muski deo da me lincuje), koji stalno nalazi razloge, zasto je ona to zasluzila, sa sve teorijama, ako pricas, zasto pricas, a ako cutis, zasto cutis, ali on nju voli, samo ga nervira, pa on mora da joj razbije nos sta ce jadan....

Poznat Cru* (avatar)
    Učlanjen
    03.12.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    215

pa baš da se bilo kakav vid nasilja dešava u skoro svakoj vezi il braku, nije baš verovatno...malo mi je to preuveličano...
    Skoro svakoj, je oko 80% a to je dovoljno...

Zene ne pricaju, a muskarci misle da samar i batine jednom nedeljno nisu nasilje.... u stilu: pa nije svaki dan i nije zaglavila u urgentni, ima samo par modrica, sta ces kad joj je osetljiva koza, i samo jedan polomljen zub... ebes ga jedan ko nijedan, sta sad pravi dramu oko toga... itd, itd.
    Poslednji put ažurirao/la Cru* : 24.12.2009. u 14:18

Poznat la dolcevita (avatar)
    Učlanjen
    21.07.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    165

Ne mogu da shvatim takve zene i gotovo. Ejjjjjjj, pa ja bih skota istog momenta sutnula u jaja, pa ga ostavila. Nema sanse, ali nema sanse da bih nekom dozvolila da me mlati. Moze samo jednom i adioooooooos. Osudjujem zene koje dozvoljavaju da ih neko maltretira i ponizava. To mi je nezamislivo.
    Aut amat aut odit mulier, nihil est tertium

Elita Alisa u zemlji čuda (avatar)
    Učlanjen
    24.12.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    3191

Ja znam samo jedno: da mene mm udari, sačekala bih ga na spavanju...
    Ali on to već zna pa je miran kao bubica.
    "Tek u jesen otkriju se boje krošanja, sve su slične u leto, zelene...."

Poznat la dolcevita (avatar)
    Učlanjen
    21.07.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    165

Citat Original postavio Cruella_DeVill Pogledaj poruku
    Skoro svakoj, je oko 80% a to je dovoljno...
    Ne verujem. U mojo siroj porodici nema takvog slucaja, ni medju prijateljicama, samo je jedna bila u takvoj situaciji, pa se razvela (nazalost, ne zato sto ju je mlatio, nego je prevario).
    Aut amat aut odit mulier, nihil est tertium

Učlanjen
    23.04.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    57
    Reputaciona moć
    2449

Citat Original postavio la dolcevita Pogledaj poruku
    Ne verujem. U mojo siroj porodici nema takvog slucaja, ni medju prijateljicama, samo je jedna bila u takvoj situaciji, pa se razvela (nazalost, ne zato sto ju je mlatio, nego je prevario).
    Draga, veruj mi da IMA....

Samo, sto kazu Englezi, "O tome se u nasoj kuci ne govori"

Učlanjen
    25.09.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    2988

Citat Original postavio la dolcevita Pogledaj poruku
    što me podseti...ovaj nije varao moju poznanicu...što bi se reklo, bio je fin...

Učlanjen
    23.04.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    57
    Reputaciona moć
    2449

Citat Original postavio EliNS Pogledaj poruku
    Ja znam samo jedno: da mene mm udari, sačekala bih ga na spavanju...
    Ali on to već zna pa je miran kao bubica.
    Od svih ubistava muskaraca od strane zena u Srbiji - 80% su SEKIROM i NA SPAVANJU!

Učlanjen
    24.12.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    3191

Mada ja nekako imam utisak da su žene krive za to dobijanje batina.
    Čula sam X slučajeva da je tip mlatio ženu u prvom braku, a u drugom bio uzoran muž.
    Kao i da ima žena koje je svaki muškarac sa kojim su bile tukao. Meni tu nešto ne štima, majke mi...

Veoma poznat
    Učlanjen
    07.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

i?
    sta je tvoje misljenje o vrsenju nasilja nad zenama, kao postavljaca teme?
    da li si i ti vrsio nasilje nad svojim zenama kao iracionalnim bicima(za kakvim si rekao da ih smatras) ili si konacno dosao do stadijuma da si poceo da osudjujes nasilje?

Učlanjen
    25.09.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    2988

Citat Original postavio EliNS Pogledaj poruku
    Mada ja nekako imam utisak da su žene krive za to dobijanje batina.
    Čula sam X slučajeva da je tip mlatio ženu u prvom braku, a u drugom bio uzoran muž.
    Kao i da ima žena koje je svaki muškarac sa kojim su bile tukao.
    Meni tu nešto ne štima, majke mi...
    e vidiš...ovo i ja mislim...dobro, donekle...s tim što ima i mnogo slučajeva gde se muškarci istresaju na ženama iz čista mira...neko ih iznervirao na poslu pa ajd da umlatim svoju ženu...da se oslobodim negativne energije
    il veoma često nasilje nad ženama od strane hroničnog alkoholičara...itd...

elem, nasilje bilo kakve vrste se dešava u afektu...al do tog stadijuma treba doći...neko ima kratak fitilj, neko čelične živce...
    i najčešće žena/devojka nasilnika zna sa kim ima posla...i ako već želi da bude sa njim, bar neka nauči kad sme a kad ne da mu se "suprotstavi"...za njeno dobro...

p.s. što ne znači da ja odobravam nasilje nad ženama...

Učlanjen
    23.04.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    57
    Reputaciona moć
    2449

Citat Original postavio POVERLJIVA Pogledaj poruku
    i?
    sta je tvoje misljenje o vrsenju nasilja nad zenama, kao postavljaca teme?
    da li si i ti vrsio nasilje nad svojim zenama kao iracionalnim bicima(za kakvim si rekao da ih smatras) ili si konacno dosao do stadijuma da si poceo da osudjujes nasilje?
    Ne osudjujem tudje nasilje jer ne znam cime je bilo prouzrokovano.

Jako je tesko naci se u tudjoj kozi i gledati na situaciju tudjim ocima.

Mi sve stvari vidimo iz nase prespektive (i na osnovu toga sudimo) koja ne mora uopste da bude validna u pojedinim slucajevima.

Iza sebe imam tri braka i samo jedan jedini put digao ruku na zenu.

Tada je debelo zasluzila i ne kajem se uopste.

Kajem se jedino sto je vise nisam istukao.

U principu sam svakako protiv nasilja.

Nasilje je samo produzetak diskusije kada reci vise ne pomazu.

Veoma poznat
    Učlanjen
    07.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Blajbinger Pogledaj poruku
    ...Iza sebe imam tri braka i samo jedan jedini put digao ruku na zenu.

Tada je debelo zasluzila i ne kajem se uopste.

Kajem se jedino sto je vise nisam istukao.

U principu sam svakako protiv nasilja.

Nasilje je samo produzetak diskusije kada reci vise ne pomazu.
    kakvo zasluzivanje, o cemu ti govoris?
    cime neko moze da zasluzi da nad njim bude (iz)vrseno nasilje?
    sta mislis da si time postigao? jesi resio problem? mislis da si joj pokazao da si veliki dasa s kojim ona 'ne moze da se za'ebava' ili sta?
    i sta znaci "U principu sam svakako protiv nasilja."?
    poslednju recenicu ne zelim ni da komentarisem.....i to sa sve zelenim smajlijem..tuga..

Učlanjen
    24.12.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    3191

Naravno da ni ja ne odobravam. Na nasilje uvek bih uzvratila nasiljem, ali tako se ništa ne rešava.
    Samo što sam nekoliko puta prisustvovala situaciji gde žena bukvalno "ispira mozak" mužu svojim zvocanjem i vidi da ovaj kipi u sebi, ali kao da želi da ga izazove i ne zna kad treba stati nego tera do kraja dok ovaj stvarno više ne može da se kontroliše.
    Mislim da to zvocanje stvarno može jako da iritira i ja ga izbegavam maksimalno jer po mom iskustvu tako se postiže samo kontra efekat. Ja sam živ primer - čim neko počne da mi zvoca ja više ne slušam i nemam nameru da se upuštam u raspravu...

Strana 1 od 7 12345 ... PoslednjaPoslednja
Vrh strane

Slične teme

1. Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 04.01.2009., 15:06
  2. ukinuti divlji sex: cupanje za kosu,udaranje po guzi,samari,,..
    Autor [[Darko_91]] u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 16.07.2007., 12:43
  3. izasli kljucevi za digital+
    Autor d&d u forumu Satelitska televizija
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 07.11.2006., 17:47
  4. TESTOVI IZASLI !!!
    Autor Inspector u forumu Škole
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 21.06.2005., 10:32

Pravila za slanje poruka