Hemoroidi

Ja jednom pala ispit u januaru i kazem dobro imam sledeci u aprilu, jes mnogo vremena jer mi samo malo treba da super spremim ispit, kad oni odjednom ukinose aprilski rok i kao cekaj do juna! Toliko sam se iznervirala (a i inace sam anksiozna), da sam bukvalno osetila kako se napumpavaju. Joj nisam mogla da sedim 5 dana. Mazala kantarion i svinjsku mast (volem prirodno) i nikad vise, bar do sada.

Da posle svakog praznjenja perem guzu! Aman, zar neko to radi!? Znam jednu, ali ona je opsesivno kompulsivna-valjda se tako to zove. Samo cisti i histerise.

Mada sam se tad brisala na kraju sa vlaznim maramicama za bebe.
 
hvala Vragolasta Amfibijo,
ja se sve tesim da je gastroskopija gora: cini mi se lakse da ti nesto guraju u d**e, s oprostenjem, nego u grlo, pa mi kao bude lakse. prezivecu valjda ;)
 
nego ljudi,
dosla sam do (meni) neverovatnog otkrica. posto sam shvatila da jos jedan ukucanin i ja imamo vec neko vreme (isto vreme) muku s hemoroidima, pomislih, pa mozda to nije slucajno. i, zaista, izgleda da je u pitanju integralno brasno! :) pitala sam se pa sta radim pogresno, zdravo se hranim, treniram..., a hemoroidi malo malo pa krvare. a problemi su poceli tacno pre nekoliko meseci kada sam pocela da se hranim 'zdravo' sto ce reci samo sam jela neke zitarice, cak sam i kolace pravila od integralnog brasna. i evo, vratili smo se na stari nacin ishrane, i vec par nedelja je sve ok. drugarica mi je na ovo rekla da je shvatila da nju bole hemoroidi posto se najede nekih integralnih stapica koje voli. eto. mozda ovo nekom pomogne.
 
Hemoroidi jesu neizlecivi,ali ako se vodi racuna mogu da se umire do daljnjeg i nasledni su:?, tako da ako neko u vasoj porodici ima,nemojte ni malo da se cudite odakle vam.Samo je potrebna inicijalna kapisla i puf.Eto njih kod vas:( Kao sto ljudi imaju prosirene vene na nogama,tako neki ljudi imaju prosirene vene u rektalnom delu.Ja znam kako je,jer sam imala bas gadan stepen,ali su mi se primirili nakon podvezivanja.Uzasno boli,necu nikoga da lazem,ali ne traje dugo - sva sreca.Ono cudo za snimanje debelog creva sam videla na carini,dok sam radila predhodni pregled robe i nije ni malo naivno.Crevo je bas dugacko i nisam sigurna dal je 1m ili tako nesto.Da bi se covek pripremio za pregled najbolje je da isprazni debelo crevo - cepici,pilule ili cajevi za praznjenje, jer je potrebno da crevo bude prazno ako vec idete na snimanje.Mozda ce neko da mi se smeje,al meni je pomogao med.Lekari su se cudili i nisu mi verovali,al mi je jedna zena rekla da mazem spoljasnje hemoroide medom i malo su mi utihnuli.
Probala sam sve zivo i nista.Cak su mi i cepici vise stetili i nadrazivali nego sto su mi pomogli.I tako ti jedan dan odem u apoteku i pitam imate li nesto za suljeve i ona mi dade mast Delmeson i to je mast za lecenje hemoroida.Kosta nekih 80,00 din.Meni je pomogla,kad nista drugo nije moglo.Ovo nije EPP,jer ja sa tim nemam nista,nego izraz moje dobre volje da nekom pomognem.Kome god sam rekla da pokusa zalecio se.Ko hoce da proba,ja mu toplo preporucujem,jer sam ja sada mirna.Ne mazem je vise,samo po nekad,kad mi se malo podljute ili pokrvare.
Eto,toliko od mene.Ako neko ima nesto da pita,slobodno nek me kontaktira na PP,jer sam ja stvarno prosla pakao dok se nisam zalecila.Mozda mogu nekako da pomognem.
Poz
 
Ja sam se tokom prosle godine javljao na ovu temu i govorio da se sa cajem od bilke Lisiciji rep uspesno mogu leciti hemoroidi. Ako je nesto nejasno , gde se i sta moze naci u prirodi, i kako izgleda ta biljka , to Vam mogu poslati E-mailom na vas zahtev. Terapija traje 1-2 dana, a najduze 7 dana.
 
imam 23 godine i skoro sam bila bolesna, obicna prehlada koja je pracena dijarejom. to nije nesto dugo trajalo, 1-2 dana, ali sam osetila nadrazaj hemoroida. od tada koristim cepice Faktu i Hepatrombin H, ali mi se cini da mi nista ne pomaze. naime, nemam ama bas nikakve bolove, sem kada stavim cepic (mada u upustvu pise da je to sasvim normalon), nemam ni osecaj peckanja, svraba, ali bas bas nista od toga. jedino sto je problem je to da su ispali i da mi strasno smetaju dok hodam i da me to nervira. koristim cepice celu nedelju i ja ne vidim nikakvo poboljsanje. da li da nastavim sa cepicima i sta vi mislite, koliko je moj problem ozbiljan? da li da idem kod doktora?
hvala unapred.
 
Napunis kadu toplom vodom ili lavor sta ti je vec zgodnije, sedis neko vreme u toploj vodi i onda lagano prsticima vratis ispale hemoroide unutra, nista ne boli, nemas razloga da se bojis.Iziritiraces ih ako ih ne vratis unutra.Cepici i krema su ok ako krvare i kad vec nastane problem ali ih oni nece vratiti unutar cmara, to moras sama.
 
moze jedna dopuna savetu dr : nakon vracanja hemoroida unutra,kad izadjes iz vode potrebno je presavijenu platnenu maramicu staviti na cmar i stegnuti se dok ne legnes.Potrebno je da lezis pola sata na strani.Znaci,nakon vracanja hemoroida NEMA NAPREZANJA pola sata jer ce ponovo ispasti.

i da...potrebno je da ides kod doktora jer ukoliko su hemoroidi trombozirali on ce videti sta i kako dalje.
 
hvala na savetima. probacu pa cu vam javiti dali sam usp[ela da resim problem.
a moze li objasnjenje sta znaci "ukoliko su hemoroidi trombozirali..."?
hvala jos jednom.
 
hvala na savetima. uradila sam kako ste mi rekli i desilo se cudo. nema ih vise. nista mi ne smeta, samo sto se sada bojim da se to ponovo ne pojavi.

HVALA JOS JEDNOM.
 
Pisala sam ranije, kao sto vidite. Trenutno imam slican problem, samo sto im vise kupanje i vracanje nazad ne pomaze. Resila sam da sutra idem do doktora i da se resim muka. E sada me interesuje sta ce doktor predloziti. Sigurna sam da nisam za operaciju, jer me ne bole vec mi samo smetaju, a i ne krvare. Da li moze da se ovaj moj problem resi podvezivanjem hemoroida i ako moze malo objasnjenje kako se to radi? Mislim koliko vremenski traje lecenje na takav nacin i koliko je sve to efikasno.

Hvala!!!
 
mislim da nisi kandidat, bar ne jos uvek, za hirusku intervenciju.
I ne treba da zuris sa tim iz razloga sto oporavak ne traje kratko. Probaj da malo regulises ishranu, da povedes racuna o crevnom praznjenju, da vracas hemoroide kad ispadnu.Dok ne bole, ne krvare...dobro je.
 
nesto o podvezivanju koje je moguce da ce ti uraditi : radi se u koleno-lakat polozaju (klececi na stolu),ubaci se rektoskop u debelo crevo i uspomoc jenog malog instrumenta na koji se stavi rasirena malena gumica,ta gumica se plasira na koren hemoroida.i tako,,,koliko hemoroida,toliko gumica.ako ih je dosta onda u par navrata.posle nekog vremena hemoroidi se " sasuse" narodski receno.
tehnika nije bezbolna ali je korisna i uspesna.
 
Mislim da same od sebe otpadnu nakon sto se hemoroid sasusi i nestane. Mada mislim da je bolje resenje sklerozacija koju ti mogu uraditi na VMA a ceo postupak traje minut-dva, i odmah posle mozes da se vratis na posao. Evo i ja muku mucim sa tim. Pre oko dve godine sam dobio hemoroide i pokusavao svasta da ih se resim, i nekako redovnom ishranom sam to i postigao, oko godinu dana sam bio miran, medjutim pre desetak dana, sta bude, hemoroid ispadne i ukljesti se, i evo jos me ne prolazi. Razlog tome je verovatno moj visemesecni kasalj i stalno napinjanje stomaka pri kasljanju. I tako sad sve jovo nanovo... Kazu da se ukljescenje hemoroida javlja u uznapredovalom stupnju bolesti, a meni jos nikada nisu ni pucali niti krvarili, pa eto, na internetu ne nadjoh nista sto bi mi dalo zadovoljavajuci odgovor, i ako neko nesto vise zna o tome, neka napise.
 
Upravo čitam forum na kojem ste grupno rezmenjivali iskustva oko problema nastalih sa Hemoroidima. Ja imam problemsa nekom vrstom spoljnog hemoroida koji se pojavljuje pored rektalnog otvora i reste do veličine klikera. Boli do neba. Prvi put je nastao usled dugotrajne dijareje, a ovaj puta bez najave i racionalnog objašnjenja. Tragam za uzrokom i nekim alternativnim rešenjem. Interesuje me informacija vezana za Lisičiji rep. Unapred zahvalan.
 
Imam 24 god i veliki problem sa hemoroidima. Taj problem imam duze vreme oko 2 godine.Pre mi nije bio toliki problem kad prorade je ih namazem delmesonom i to prodje. A u poslednjih 3-4 meseca stalno mi krvare kad se obrisem i jako me svrbe, uvek pokvasim papir pri brisanju i vodim racuna o higijeni ali ne vredi.Probala sam faktu i nista mi ne pomaze a sad koristim mast na biljnoj bazi Neven i izgleda da ni to nema efekta.Medjutim pre par dana pri tusiranju sam osetila pod prstom da mi se stvorio neki plik na zadebljanju izmedju analnog i vaginalnog otvora, da li je i to vezano za hemoroide?
 
bojan86:
Da li su hremoroidi opasni kod mladih ljudi pogotovo ako je u pitanju zenski rod?

Hvala
mogu da ti preporucim mast koja je meni pomogla (resila sam s i spoljasnjih i unutrsnjih hemoroida za 2 dana).Mast se zove HEMOR M i potpuno je prirodna, tako da za razliku od drugih masti koje sam koristila a nisu mi pomogle nema kortikosteroide i mozes je mazati koliko god je potrebno, mada sam sigurna da ce ti pomoci posle 2-3dana.kosta oko 170din. dobro je to sto uz mast dobijes i aplikatore tako da ti oni olaksavaju mazanje unutrasnjih hemoroida ukoliko imas i njih.pozdrav!
 
Ljudi ja sam ranije ucestvovala na ovoj temi. naime imala sam problema sa spoljim hemoroidima. citajuci ovu temu ja sam mazala faktu i hepatrombin H i nisam resila svoj problem sve dok se nisam obratila lekaru. lekar mi je dao hepatrombin H ali uz kombinaciju hipermangana i verujte da mi je odmah bilo lakse. nismo svi isti, ponekad i koristimo pravi lek ali na pogresan nacin!
 
Ja stvarno imam veliki problem sa hemoroidima. Svrbe me odavno, a pre godinu dana su poceli da krvare... I tako, krvare s vremena na vreme, ali nikad nisu ispali ili nesto slicno. Pa reko da vas pitam... Jel ne moram kod lekara, jel mogu sama to da resim nekim kremama? Procitala sam ovde da ih ima nekoliko, ali koju da uzmem? Hvala vam unapred... :smile:
 

Back
Top