Hemoroidi

Valjda vas na fakultetu uce da one koji ne misle kao vi nazivate svakakvim imenima...
Ja, nasuprot, znam ljude koji su se izlecili ovim cajem.
A, sad kompromis: neka proba ovaj caj, pa ako ne pomogne, onda pod noz.
 
Ne plasi ljude nozevima. Ja sam mu rekao iz nekog bliskog iskustva. U medicini je bolje izleciti nesto(ako postoji lek, a za ovo postoji), nego se igrati i isprobavati.
 
Kalatea:
Valjda vas na fakultetu uce da one koji ne misle kao vi nazivate svakakvim imenima...
Ja, nasuprot, znam ljude koji su se izlecili ovim cajem.
A, sad kompromis: neka proba ovaj caj, pa ako ne pomogne, onda pod noz.

Ako je taj caj pomogao ikome vise nego bilo koji drugi caj onda predlazem da ode kod nase velike prorocice Kleopatre jer sam siguran da ce mu pomoci...Tako svi pokusavaju cajevima i nadriljekarima pa kad zagusti onda moli doktora...Mom prijatelju je neka baba lijecila bronhitis tako sto mu je nagurala neku mast u nosnu supljinu pa mu se to slilo u pluca i decko i dan danas ima problema... :shock:
 
Ovaj caj, kao i cajevi sa instituta "Josif Pancic", mogu se naci u svim apotekama, pa i drzavnim.
Ako neko zeli, umesto u apoteku, kod Kleopatre, pa meni je to veoma smesno :).
I nemoj biti toliko iznerviran, sta ti je?!
 
Ej, a ono sa babom i nosem je bilo bas urnebesno!!! :):):) Pa, recimo da sam slikovito zamislila scenu... Haos!:):):) Ako imas jos neku, podeli je s nama, da malo uveselimo ovaj podforum "Zdravlje". Pozdrav!
 
A ima jedan deda iz "Luzane" sto leci "ishijas" stomacnom masazom, ako se to moze nazvati masaza,posle se dosta ljudi javljaju u bolnicu sa teskim stomacnim tegobama, a ponekad i prolapsima intervertebralnog diska!!
 
Kalatea:
Valjda vas na fakultetu uce da one koji ne misle kao vi nazivate svakakvim imenima...
Ja, nasuprot, znam ljude koji su se izlecili ovim cajem.
A, sad kompromis: neka proba ovaj caj, pa ako ne pomogne, onda pod noz.
Kalatea pre nego sto opletes po zdravstvenim radnicima jedna mala informacija, chika doktor nije zdravstveni radnik :roll: , nije lekar ,stomatolog, farmaceut, nema nikakve veze sa nasom strukom osim nick name na ovom forumu(koji bi mu ja najradije promenila! :evil: ).
 
Nije lijepo doktorka sto hocete da mi promjenite nick koji mi je inace nick i na drugim forumima i ti vec duze vrijeme...Ako niste znali chika Staljin ,Hitler, Musolini ,Selasije i drugi tirani i diktatori vise nisu medju zivima...Ovo je demokratsko drustvo...
Pa Vas molim da takve teznje i razmisljanja sacuvate za Vas i Vasu porodicu..A pogotovo sto se nijednim postom nisam predstavljao kao doktor i sl...Vama treba barem neki kratki kurs iz demokratije i ljudskih prava posto vidim da ste jos u 19 i prvoj polovini 20 vijeka...Ukratko receno "trpate" se gdje Vam i jeste i nije mjesto...A konflikta izmedju mene i doticne dame nije bilo...Ili ako je bio nesporazum mi smo ga rijesili cak i bez Vase pomoci kroz najbolji moguci nacin...salom..ako uopste znate sta je to...Savjet:Upraznjavajte vise sexa jer opusta...Gadna je nejebica...narocito kod zena...Pozdrav... ;)
 
Pa zao mi je, vec nekoliko puta sam Vas upozoravala da pazite sta pisete na ovom forumu, nisam zaboravila na Vase postove u kojim propagirate narkomaniju...nemojte se zacuditi ako budete banovani.
Srdacan pozdrav!
 
Ja nisam uvrijedio nikoga niti davao sud o nekome osim o Vama jer sam se osjecao prozvanim...A sto se banovanja tice pa zar je problem ponovo se registrovati i promjeniti IP adresu?Mislim da ne, a narocito inzenjeru informatike...Srdacan pozdrav takodje ;)
 
Nista samo poseta dr-u. Pa ce on da vidi sta treba da se radi, bolje tako nego da mucis muke ceo zivot sa raznoraznim preparatima, i da dodje do nekih, ne daj boze ,komplikacija.
Srecno
 
Hvala dr. KOKI !!! Bio sam i do lekara, ali njihovo resenje je jedino noz. Ovo se ja kao hvatam za neku slamcicu. Medjutim, posto sam probao dosta preparata neki stvarno i pomazu, ali to je samo za one koji su tek poceli da imaju takvih problema.
 
To sto je nekome pomogao caj ili je za nekoga jedino resenje bio noz ( hirursko uklanjanje hemoroida) - nema nikakve veze sa Vasim konkretnim slucajem.
Nakon utvrdjivanja postojanja hemoroida, naravno od strane lekara , lekar odredjuje terapiju koja odgovara stepenu razvoja ovog oboljenja.
Ne znam o kakvom stepenu oboljenja se radi kod Vas konkretno, ali bi trebalo da se injekcionom metodom - ubrizgavanjem sklerozantog rastvora resi problem ( procedura koja ne zahteva bolnicko lecenje ).

Ali, ako se radi o vrlo starom oboljenju, sa prolapsom onda se vrsi hirursko uklanjanje hemoroida ( noz). Cajevi i " preparati " Vam tu nece mnogo pomoci.

Pozdrav
 
dr.koki:
A ima jedan deda iz "Luzane" sto leci "ishijas" stomacnom masazom, ako se to moze nazvati masaza,posle se dosta ljudi javljaju u bolnicu sa teskim stomacnim tegobama, a ponekad i prolapsima intervertebralnog diska!!


a ima jedan dedica sto po Svilajncu i okolini na vasarima i buvljacima seta sa cegerom u ruci a na cegeru nalepljen papir na kome pise "lecem shuljevi pod garanciju" - no ne bih ga preporucio: prica se da bere trave redom, a ondak kada se osuse trpa u med i pravi "melem".

no, kad sam vec tu, imao sam i ja svojevremeno (jakoooooo davno) takvijeh problema i cika doktor Balint I. iz Subotice mi je pomogao tako sto mi je dao dve kutije "heamolind" (ili vrlo slicno ime) tabletica (bile su sitne kao najsitnije perlice) koje su se stavljale 3 X dnevno pod jezik. nakon jedne i po kutije tog Heamolinda hemoroidi su bili kao "odseceni". e, sad, kad god sam nekom to preporucio vise nisu mogli da nadju taj lek :-( pa ne znam u cemu je stos .
 
kad vec pricate o hemoroidima...Imam i ja taj problem, samo sto nije toliko stasan kao kod ove osobe koja je zapocela pricu.Naime, hemoroidi me muce od detinjstva, ali u pitanju su samo stravicni bolovi, obicno u toku noci, kad me i probude iz sna.I to uglavnom jednom mesecno.Kad mi se to desi, namazem FAKTU, i trpim...Tako mi jos pre par godina rece neki dr.Cula sam za to resenje inekcijama al meni nekako lakse da istrpim tih pola sata(a nekad i vise) bolova, nego da me bodu u "bolnu tacku":)Da li je moguce da mi se kasnije stvore veci problemi, kao npr. krvarenje ili nesto slicno??
 
Otkako se covek uspravio na dve noge dobio je i hemoroide ( ko zna anatomiju i vaskularizaciju debelog creva bice mu jasno).
Dakle,skoro svi ljudi imaju hemoroide ali problem su UPALJENI hemoroidi !!!
Znaci treba spreciti upalu.
A ako su bas IV stepena...pa...onda to jeste za noz...medjutim...postoji i sklerozacija gumicama.ALi,naravno,dragi mrgudkost,ako si bio kod hirurga sta vise da raspravljamo ovde.
 
http://stari-forum.krstarica.com/viewtopic.php?t=22289&highlight=hemoroidi
http://www.medicina.hr/clanci/muka_zvana_hemoroidi.htm
http://www.svetzdravlja.com/suljevi_hemoroidi.htm

Plus regulisana ishrana, znaci jesti kuvano, ne suvu hranu, redovno crevno praznjenje, toaleta nakon praznjenja treba da bude mlaka voda i deciji sapun, nikako toalet papir, Izbegavati ljutu i zacinjenu hranu.
Hemoroidi ne biraju da li su u pitanju mlade ili starije osobe, princip je isti, za sve vece tegobe tipa krvarenja, bolova obratiti se opstem hirurgu.
P.S. Pre postavljanja teme, probaj prvo sa pretrazivacem.
Pozdrav!
 

Back
Top