Moja prva torta

Hvala na pohvalama, puno mi znače. Znam ja da torta ima mane koje svi vidite ali ih ne komentarišete. A što se tiče nastavka već imam sledeću 'narudžbinu'. Za rođendan mom lepotanu tortu brod, ali pravi. Gusarski sam već pravila drugom lepotanu, zada je na redu bela lađa.
 
Msneki SVRSENA TORTA!!!!!!!!! ko bi rekaoda je prva, samo tako nastavi

i ja cu praviti brod i to vec za nedelju dana, mom sestiruc za 2. rodjendan. Njemu je za sada bitno samo da bude brod jos ne zna sta su gusari ali nasla sam u nekom od onih casopisa sa tortama uputstvo za izradu gusarskog broda i ne deluje previse komplikovano.....
 
doooobro umutis puter i prah secer - ista kolicina...c prah secer je najbolji, jer je najisitniji.eventualno dodas kasiku do 2 mleka, ako ti je bas bas tesko za razmazivanje.mozes dodati malo ekstrakta vanile. to je to.
ja npr. ne dodajem mleko.samo puter i secer i dugo mutim.
nanesem prvi sloj, stavim da se malo stegne posle ako ima nekih udubljenja i rupa to popunim opet buter kremom i rukama slobodno mozes da zagladis, kao da masiras tortu z:lol:
bitno je da sva udubljenja popunis buterkremom i onda neces imati neravnine i fondan mozes i malo tanje da razvaljas, nista se ispod ne vidi ako je lepo popunjeno i izravnato.

to su moja iskustva:zpozdrav:
 
a sta ako ostavim puter krem kao poslednji sloj, tj. da ne stavim fondan. Npr. u nekom casopisu sam videla kako se pravi slem majstor boba pa tamo samo kazu da se oboji puter krem u boju i da se to bude zavrsni sloj
 
paaa..moze verov.:think: znas da Ameri sve torte filuju tim puter kremom..mada ga oni nesto drugacije prave..bese biljna mast, buter, vanila, prah secer... jedino sto je to ja mislim malo bljakastog ukusa..mislim toliko zasladjenog butera.ali moze da se skine pa da se i ne jede taj deo.
 
Hvala, ja cu tortu u svakom slucaju nafilovati po receptu (jos nisam smilal koju cu praviti)...
Meni je i fondan bezveze ukusa, pa i njega skidamo.
Mozda na kraju samo slag stavim preko
 
msneki,bravo za toru i za prikazani postupak rada.ja sam svoju prvu tortu s fondanom radila u maju prosle god.i to mladenacku...mos misliti u kavoj sam frci bila.pa na tri sprata...a rezervne varijante nema...nikad je ne bih odradila.ma sto odradila,ne bih je ni prihvatila da nisam otkrila ovaj forum i ove divne devojke sto nesebicno dele savete.sve sto sam do sada naucila oko dekoracija,naucila sam od njih.:zpozdrav::zskace:z:hi:
 
a sada jedno pitanjce od mene: treba da napravim malu sirenu kako sedi na kamenu a podloga cetvrtasta torta koja bi predstavljala vodu sa ribicama i svim ost. torta po mogucnosti sa slagom pa me zanima kako mi je najbolje napraviti efekat vode? mislila sam sa zelatinom ali nikad nisam to tadila pa molilm ko ima iskustva s tim da mi skrene paznju na sta treba paziti.htjela bi malo uzburkano more i da se sliva delomicno niz tortu...muzicka zelja ne treba...:snesko5:
 
a sada jedno pitanjce od mene: treba da napravim malu sirenu kako sedi na kamenu a podloga cetvrtasta torta koja bi predstavljala vodu sa ribicama i svim ost. torta po mogucnosti sa slagom pa me zanima kako mi je najbolje napraviti efekat vode? mislila sam sa zelatinom ali nikad nisam to tadila pa molilm ko ima iskustva s tim da mi skrene paznju na sta treba paziti.htjela bi malo uzburkano more i da se sliva delomicno niz tortu...muzicka zelja ne treba...:snesko5:

Ja sam pre dve godine radila muzu tortu u obliku jezera po kome plovi camac sa pecarosem i lovi ribice. na cetvrtastoj torti sam napravila udubljenje i dobro je ohladila. Onda sam po uputstvu rastvorila DrEtkerov preliv za torte i obojila ga u plavo. Kada je poceo da se steze napunila sam njime udubljenje a onda okolo issarala slagom. Ako ti je ostalo malo preliva ti napravi i da ti se preliva. Kada se sve dobro stegne ubaci figurice i stavi sirenu, ali ih prvo jako dobro osusi i stavi u poslednji momenat da se slucajno nebi omeksale u dodiru sa slagom.
Nadam se da sam malo pomogla a mozda ce ti iskusnije majstorice dati bolji savet
 
Snez@ vidi kod Minje u album, ona je pravila sirenu, da dobijes inspiraciju, jer kad ucis od Minje, ucis od velemajstora.
Sneki torta je super, mane vidimo, ali to sto ne komentarisemo znaci da nismo zaboravile svoj pocetak i svoje greske i koliko znaci kad imas podrsku. Samo napred isamo hrabro, uvek se isplati.
 
Poslednja izmena:
Sneki odlično si to uradila.
Evo cene fondana, tj gum paste plus kada se naručuje direktno od proizvodjača

1kg u boji je 457.00 din
3kg u boji je 1200.00 din
5kg u boji je 2000.00 din
1 kg bela boja je 420.00 din
5kg bela boja je 1820.00 din
Cene su sa PDV, šalju ih Post expresom
Imaju ih u svim bojama braon, crna, teget, šampanj-a kako se prave po porudžbini, mogu biti i u nekoj još boji, po dogovoru.
 
zoves barvallo..ne znam je l smem da ostavim telefone na forumu...ali ako ne smem smeh ce to da sankcionise tako da nije problem

Telefoni: 021 759 944 ili 063 1051 990 ili 063 521 996
 
Sneki odlično si to uradila.
Evo cene fondana, tj gum paste plus kada se naručuje direktno od proizvodjača

1kg u boji je 457.00 din
3kg u boji je 1200.00 din
5kg u boji je 2000.00 din
1 kg bela boja je 420.00 din
5kg bela boja je 1820.00 din
Cene su sa PDV, šalju ih Post expresom
Imaju ih u svim bojama braon, crna, teget, šampanj-a kako se prave po porudžbini, mogu biti i u nekoj još boji, po dogovoru.

Kod nas je od istog proizvođača sve duplo i malo više skuplje z:cry:
 
Sneki odlično si to uradila.
Evo cene fondana, tj gum paste plus kada se naručuje direktno od proizvodjača

1kg u boji je 457.00 din
3kg u boji je 1200.00 din
5kg u boji je 2000.00 din
1 kg bela boja je 420.00 din
5kg bela boja je 1820.00 din
Cene su sa PDV, šalju ih Post expresom
Imaju ih u svim bojama braon, crna, teget, šampanj-a kako se prave po porudžbini, mogu biti i u nekoj još boji, po dogovoru.

Hvala, hvala na pohvalama.
Ja sam fondan kupila u 'Eriksonu'. Unchi mi je rekla da je za normalnu tortu dovoljan 1 kg, ali da ja za svaki slučaj uzmem 2 kg. Pošto sam ziheraš ja uzmem pakovanje od 3 kg. Moram da se pohvalim otišlo mi je samo 700 gr za celu tortu. Cena belog fondana od 1 kg je 450, a pakovanje od 3 kg je 1200 dinara (gotovo kao da se direktno naručuje). Ima ga u više boja, ali ja nisam bila zainteresovana pa osim bele znam da imaju šampanj.
 
u eirksonu znam da imaju fondan - tj dekor masu mislim da je poklopac zeleni..ili na kutiji ima neki zeleni detalj.
a ne znam da li imaju gum pasta +. to je ono sa roze etiketom.ja kada narucujem obojenu ili belu, nebitno, uzimam gum pasta +...ili odem do jablanice kada mi treba bela ili narucim iz proizvodnje.u eriksonu nisam bila, nikako mi ne odgovara njihovo r. vreme.
super ti je otislo fondana.i meni ode toliko za jednu prosecnu tortu, ali uvek je bolje uzeti vise na pocetku,ima dug rok trajanja pa ce se svakako potrositi.
torta ti je za prvi put odlicna. i divno je sto si se potrudila i islikala postupke. mnogima ce znaciti.
 
Prvo hvala svima na bonicama, kako vi to kaćete. z:kiss:

Unchi zbog tebe sam i merila fondan koji je ostao, jer si rekla da tebi ide manje od 1 kg, pa sam htela da proverim da li je dovoljno tanko. Ja sam dva puta tanjila fondan dok nosam bila sigurna da mi je dovoljno tanko. Ovu stvar ne volim debelu.:rotf:

Evo šta je početnik, mislila sam da je gum pasta drugi naziv za fondan. :dash: Ako nije suviše koja je razlika?
 
joj ja kada sam pocinjala sam mislila svasta, vise nisam znala sta za sta sluzi. ali sam procitala negde na forumu kako je neko koristio gum pasta + od barvala i kako ja zadovoljan. prvo sto sam pomisila: zar se gum pasta ne koristi uglavnom za izradu cvetica ili da se mesa sa fondanom kada se prave odredjene figurice, ali da se fondanom prekriva torta...
ova barvalova gum pasta + sluzi i za prekrivanje torte. dakle kao fondan, ali sto je bas zovu gum pasta + ne znam. mozda zbog elsticnosti. a od nje mozes da pravis i neke figurice i sl. ja za figurice uglavom mesam tu barvalovu gum pasta + (doduse ja to zovem fondan, posto mi je tako lakse a i navikla sam fondan=prekrivanje torte) z:lol: i gum pastu koja se koristi za cvetice koju kupim u eurowiltu.

e sad to sa nazivima moze da bude konfuzno..jer recimo ja kada pisem na forumu kazem koristim barvalov fondan..a zaboravim da oni u stvari imaju i taj drugi, koji sam jednom uzela u eriksonu i nije mi se dopao jer se krunio. secam se jednom je bas bila prica o tome..jer su jedni hteli da naruce pa je ispalo da kada zoves ne jedan br telefona barvalo oni pricaju kako oni nemaju tu gum pastu nego samo fondan a recimo na sajmu su izlozili..ili obrnuto..pojma nemam. da li su se oni nesto podelili nekad, prooizvodnja i to..ne znam sad tacno..ali cini mi se da je bila diskusija o toj temi na forumu..tada nisam aktivno ucestvovala pa ne pamtim najbolje z:)

sve u svemu bilo mi je zbunjujuce jer svako ima svoj naziv za to, onako u razgovoru..a onda se pojavila Natasa tj. nasa tiruriru koju sam ja tako malo pocela da gnjavim (malo vise) i pitam o raznim buterkremovima, icing ovim onim...svasta nesto..pa mi je polako sve doslo na svoje mesto.i fondan sam kupovala od nje, koji je odlican! posle sam presla na taj barvalov gum posto se povecao obim posla pa da je ne bih cimala stalno jer znam koliko puno posla ima...eto...
u princupu - koliko vidim svako ima neki svoj fondan koji mu odgovara..ja se jos nisam usudila sama da pravim :-)
 

Back
Top