Без тоталне забране пушења

МАЧАК

Buduća legenda
Poruka
25.542
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=12&dd=24&nav_category=206&nav_id=400142

Bez totalne zabrane pušenja?

Beograd -- Nakon sastanka sa proizvođačima cigareta Vlada Srbije odustala je od totalne zabrane pušenja u zatvorenom prostoru, saznaje "Danas".
Nakon sastanka sa proizvođačima cigareta u vrhu vlasti promenjen stav o zaštiti stanovništva od izloženosti duvanskom dimu, saznaje "Danas" iz izvora bliskog vladi. Oni su pristali na princip koji su promovisale fabrike i restorani, a to je "zaštita umesto zabrane".

Prema saznanjima lista, prošle nedelje održan je sastanak kojem su prisustvovali ministri zdravlja i ekonomije Tomica Milosavljević i Mlađan Dinkić i predstavnici proizvođača cigareta.

Više detalja sa sastanka nije "procurelo" jer su se učesnici obavezali da ćute o dogovoru, ali kako se saznaje, rešenje će biti predstavljeno za nekoliko dana.

Ministar zdravlja Tomica Milosavljević bio je primetno iznenađen kada su ga novinari pozvali radi provere takvih informacija.

"Zašto me to sada pitate, zakon je u proceduri i nemam šta da dodam“, rekao je kratko Milosavljević.

S druge strane, ni predstavnici proizvođača cigareta u Srbiji nisu bili rečitiji. Oni su prethodnih meseci vršili pritisak na novinare i sami se nudili da daju izjave u kojima su osuđivali pripremanje takvog zakona, ali su ovoga puta ostali nemi.

Jedna od dilema svakako je i pitanje da li je reč o kompenzaciji vlade za kršenje tzv. džentlmenskog dogovora, koji su sklopile sa duvanskim kompanijama kada su privatizovane domaće fabrike.

Tada im je obećano da će uživati zaštitu dok kupljene fabrike ne podignu "na noge".

Međutim, zbog obaveza koje je Srbija preuzela u okviru sporazuma CEFTA, duvanske kompanije su izgubile zaštitu. Spekulisalo se u javnosti da su neke od njih razmišljale i o povlačenju iz Srbije.

Pretpostavlja se da bi uvođenje totalne zabrane pušenja možda predstavljalo potez previše.

Nacrt zakona završen je u oktobru 2009. godine ali još nije usvojen na sednici vlade. Pre otprilike mesec dana navodno je ušao u proceduru usvajanja, ali je iznenada povučen.
 
Duvanski lobi je najači u srbiji od svih zemalja sveta.
Srbija je pravi elodorado za pušače.
Srbija je najbolesnija nacija planete zemlje.
Srbija je najprljavija zemlja sveta.
Srbija je klasična deponija svake vrste djubreta, otrpova i otpadaka,
Samo se u srbiji pušači tretiraju kao face,kao gradjani van zakonskih regula.
U civilizovanim zemljama pušače tretraju ko budale, gradjane drugog reda, bolesnike, trovačke bombe,
Umesto da političari i zakonodavci odgovaraju za genocid nad nepušačkim delom nacije, oni još pregovaraju sa tim klasičnim ubicama,
Za sve ovo gore nisu krivi pušači, no NEpušači koji su gori od pušača u srbiji, jer su im se predali, jer ih ne šikaniraju, već se ponašaju snishodljivo i blagonaklono prema njima, iako ih ovi brutalno ubijaju i truju.
Ne mogu ni ja sve da stignem, jer pušače sam uvek tretirao kao samoubice sebe i onih koji su pored njih, tamo gde se ja pitam, njih šikaniram i maltretiram maksimalno i konstantno već tri decenije, ali kažem jedan sam ja, a njih je 3 miliona.
Sve zakone u srbiji donose pušači, trovači, bolesnici i karakterni , moralni ološ i bagra, naučno dokazano milion puta, bunu li se ko, ja uvek, ali da ponovim jedan sam ja, a metiljavih stanovnika srbije ima na milione.
 
Ako ne mogu da se oslobodim te odvratne, prljave, nezdrave navike, pa i treba da mi zabranjuju da pušim svuda.. Da kao poslednji narkoman ustajem od kafanskog stola i izlazim napolje kako bih izduvanio glupu cigaretu. Možda bih tada bolje uočio da sam obična narkomančina.... Da ne govorimo o tome koliko je prijatniji vazduh u prostorijama u kojima se ne puši..

Da ovaj Tomica ima imalo kičme, zabranio bi duvan u zatvorenom!
 
U singapuru imas mesta gde moze da se duvani.....a sa Amerikom si promasio skroz....

U Ameriku hapse ambasadore na aerodrumu koji puše.
Možeš misliti šta rade običnim pušačima.
Lisice na ruke i vode te u njihov KOVIN i Lazu Lazarević po hitnom postupku.
U Singapuru opušak bačen na ulicu košta 200 dolara.
Ko ga nadje na ulicu iste je sreće kao kad bi pronašao detelinu sa 4 lista.
 
No-Smoking-Vogue-Paris-1.jpg
 
Pravde za pusace nema i ne znam kako ih nije sramota uopste traziti je. Ajd sto sebe truju, nego truju i celu zemlju. Sva ziva bica po prirodi beze od dima, samo su pametni ljudi nasli da ga uvlace u sebe.

Стварно ми није јасно да неко има образа да тражи "право" да некога легално трује и УБИЈА!
Ево ја тражим право да сваком пушачу саспем шаржеру главу, и уколико ми држава не дозволи остварење овог мог грађанског "права" има да идем до Стразбура ако треба!
 
U Ameriku hapse ambasadore na aerodrumu koji puše.
Možeš misliti šta rade običnim pušačima.
Lisice na ruke i vode te u njihov KOVIN i Lazu Lazarević po hitnom postupku.
U Singapuru opušak bačen na ulicu košta 200 dolara.
Ko ga nadje na ulicu iste je sreće kao kad bi pronašao detelinu sa 4 lista.

Cekaj, je li pusenje legalno zabranjeno?
Mislim, svrstano u porodicu najjacih droga, pa ko popusi,odmah u zatvor?
Koliko ja znam, kod nas se cigarete prodaju na svakom cosku, sto znaci da nisu zakonom zabranjene, pa da neko nekoga koji je popusio cigaretu vodi u Alkatraz!

Ti imas pravo da u svojoj okolini ne trpis pusace, tako sto ces ih izbegavati. U svojoj kuci ne dozvoliti nikome da popusi ijednu cigaretu, ne ici na splavove, kafane, kafice i sl.

Ja sam za totalnu zabranu u domovima zdravlja, kancelarijama, skolama itd , s tim da se pusacima dozvoli posebna prostorija gde mogu da zapale cigaretu.
Nema diskriminacije, ono sto je za tebe porok, nekoga smiruje, posledice po pusace su gore, ali i nepusaci mogu stradati na bilo koji drugi nacin. Nista nije zakatanceno i zauvek.
 
Kakvi ste licemeri....smeta vam duvan.U redu,a ne smetaju vam pesticidi u hrani,glicerolski estri smole u picu....auta na dizel gorivo,ugalj koji se lozi....

Ко каже да нам не смета, једнаким жаром бих се борио кад бих био у могућности против свих тровача!

Аргумент, кад могу други да трују зашто не могу и ја НИЈЕ АРГУМЕНТ!
 
Cekaj, je li pusenje legalno zabranjeno?
Mislim, svrstano u porodicu najjacih droga, pa ko popusi,odmah u zatvor?
Koliko ja znam, kod nas se cigarete prodaju na svakom cosku, sto znaci da nisu zakonom zabranjene, pa da neko nekoga koji je popusio cigaretu vodi u Alkatraz!

Ti imas pravo da u svojoj okolini ne trpis pusace, tako sto ces ih izbegavati. U svojoj kuci ne dozvoliti nikome da popusi ijednu cigaretu, ne ici na splavove, kafane, kafice i sl.

Ja sam za totalnu zabranu u domovima zdravlja, kancelarijama, skolama itd , s tim da se pusacima dozvoli posebna prostorija gde mogu da zapale cigaretu.
Nema diskriminacije, ono sto je za tebe porok, nekoga smiruje, posledice po pusace su gore, ali i nepusaci mogu stradati na bilo koji drugi nacin. Nista nije zakatanceno i zauvek.

Ако пушење није штетно зашто бранити пушење у домовима здравља, школама и сл.?
Уколико је пушење штетно (што произилази из твог става о забрани у појединим установама) онда не требамо ми да избегавамо Вас (јер ми не пушењем никако не шкодимо Вама), већ Ви нас, јер Ви сте ти који својим понашањем угрожавате друге!!!
 
Pogledajte šta piše jedan tip u komentaru u vezi ove teme:

Citat "Ja sam pusac i samo me jedna stvar interesuje ako mi pusaci ugrozavamo nepusace dimom i njih ugrozavamo pusenjem s cime se slazam interesujeme da li su se ti isti nepusaci da li su se nepusaci zapitali da li oni nas pusace ugrozavaju neki put dali meni smeta glasna muzika u kancelariji da li mi smeta sto jede u kancelariji pravi mrve i ostavlja sve iza sebe njegovi razgovori mobilnim lom od papira i drugog kancelarijskog materijala i mnogo toga.Slazem se treba imati u vidu da dim smeta ali i nama pusacima smeta mnogo toga"

______________________________________________
Ćovek je maloUMAN, svoj porok poredi sa mrvama od hrane, pa neka neko kaže da pušači nisu neuračunljiva i duboko maloumna i bolesna lica, iz komentara se to vidi kao na dlanu.
 
Poslednja izmena:
Ако пушење није штетно зашто бранити пушење у домовима здравља, школама и сл.?
Уколико је пушење штетно (што произилази из твог става о забрани у појединим установама) онда не требамо ми да избегавамо Вас (јер ми не пушењем никако не шкодимо Вама), већ Ви нас, јер Ви сте ти који својим понашањем угрожавате друге!!!

U domovima zdravlja puse lekari, svojim ocima videla...
Ali, ima bolesnika koji pate od plucnih obolonja, recimo astme, i sl.
Pa, ja popusim sedam komada uvrh glave dnevno, a ne vidim kako JA tebi mogu da naskodim, a ako mislis da mogu, izbegni me, ne znam ni kako bi da ti se posreci da te ne izbegnemz:mrgreen:

Ne znam od cega umiru nepusaci, ali umiru. Stavise, znam mnogo vise pusaca koji su docekali duboku starost od nepusaca koji su otisli i pre 40-et, ako je neko ziv iz zivota izasao, to ce svakako biti nepusaciz:p
 
U domovima zdravlja puse lekari, svojim ocima videla...
Ali, ima bolesnika koji pate od plucnih obolonja, recimo astme, i sl.
Pa, ja popusim sedam komada uvrh glave dnevno, a ne vidim kako JA tebi mogu da naskodim, a ako mislis da mogu, izbegni me, ne znam ni kako bi da ti se posreci da te ne izbegnemz:mrgreen:

Ne znam od cega umiru nepusaci, ali umiru. Stavise, znam mnogo vise pusaca koji su docekali duboku starost od nepusaca koji su otisli i pre 40-et, ako je neko ziv iz zivota izasao, to ce svakako biti nepusaciz:p



To nisu lekari, no zlotvori, koje bi ja išamarao ko poslednjeg klošara, makar to radio u svojoj ordinaciji.
Sa pušačima nema-cile mile, šamarčina odmah na licu mesta, ma gde to bilo, ordinacija, pekara, ulica, kancelarija.
Ja sam prebio na hiljade pušača koji su to radili pored mene, naravno posle upozorenja koji su oni ignorisali, nikad se lepšte ne osećam , no kad ih išutiram i išamaram.

Inače, nepušači i traba da umiru kad ćute i tolerišu pušače pored sebe, oni su gora fela od pušača kad nemaju ništa protiv pušenja.
Biljo, neki pušači ne puše, no pućkaju, oni ne uvlače dim, već prave dim oko sebe,i oni si klasične ubice pušači koji sahrane i po dve generacije svojih ukućana i rodjaka.
Takve treba tojagom biti po glavi.
 

Back
Top