Feministicki pokret iz ugla urbane zene

kreki samuraja

Buduća legenda
Banovan
Poruka
32.028
Sta je feminizam sa gledista mlade gradske zene? Da li smatrate da je nepotreban?

Pricala sam sa 22-ogodisnjom devojkom koja je apsolutno protiv ovog pokreta, smatra da su feministkinje glasne iz pogresnih razloga, kaze da su srz njihove borbe lecenje frustracija i privatnih problema koje imaju. Jedino sto feministkinje rade je omalovazavanje muskaraca i udizanje zena do neprikosnovenog apsoluta, sto nije tacno jer niti su sve zene ispravne niti su svi muskarci losi.
Smatra da feministkinje pospesuju i podrzavaju neprihvatljivo ponasanje mnogih zena, samo jer su zene, dok isto takvo ponasanje kod muskaraca kude.
Ono sto najvise prezire u vezi feministicke grupacije je sto majcinstvo spustaju na neki nizi nivo , gledaju na porodicu podozrivo, odnosno tvrde da je briga za kucne poslove i porodicu ponizavajuca.

Ja se ne slazem sa njom,cak ni donekle. Mislim da nije u pravu i da feministicki pokret nije nepotreban , vec neophodan da bi se mlade zene koje ic ne shvataju obrazovale i nesto naucile , kao doticna dvadesetdvogodisnja devojka.
Tuzno je kad ni zene same ne razumeju bit i vaznost feministickog pokreta. Jer bi onda jedino posteno bilo da se odrekne svih prava i pogodnosti koje uziva sada, a za koje su se nekada ove zene borile, kao pravo na skolovanje, rad, izbor supruznika, abortus.

Blajbinger, je l u redu sad?
 
(jos jednom)

Nebitno da li nas je stvorio Bog ili evolucija, svi mi imamo nekakvo unapred odredjeno mesto u ovom svetu...

Muskarac je, po prirodi stvari, lovac koji donosi plen kuci, a zena ta koja cuva dom i vaspitava decu.

Nije po prirodnim zakonima da zena lovi i donosi plen kuci, a muskarac radja cuva decu (iako i to moze da se desi u IZUZETNIM slucajevima, homoseksualci stalno experimentisu na tom planu) jer nismo tako STVORENI.

Postoje prirodne i mentalne razlike (iako to mnogi tvrdoglavo nece da razumeju. "Nema goreg slepca od onog koji NECE da vidi").

Da smo isti, bila bi nam recimo svima visina jednaka, svi bi imali menstruaciju ili radjali decu...

Zene bi bile cesto prvaci sveta u boksu ili sahu...Ili ISTE sa muskarcima u nauci, umetnosti, sportu...

A to nije tako...

Onda su neprijatelji Boga i prirode smislili TAKOZVANI feminizam...

Zena vise ne cuva dom...Muz joj vise nije autoritet ..Sada sterpi od SEFA (od sefovske grdnje, otkaza i sl.)

Jer, Boze moj, sada je NEZAVISNA...Od KOGA je nezavisna? Od muza, porodice, prirodnih obaveza, BRAKA..?

Cesto zene se vade na maltretiranje od strane "jaceg" pola..... Hej, to nema nikave veze sa feminizmom i emancipacijom.

Maltretiranje je jedno, a muzevljev autoritet (ili zenin) u braku je drugo. Ne mogu se mesati babe i zabe. Za maltretiranje zene bi trebalo da se brinu organi reda i zakoni, pisani i nepisani.

Svakodnevno maltretiranje i naredjivanje, slabije ili jace, na radnom mestu od strane predpostavljenih emancipovanima dodje kao nesto normalno, ali muz...neee....

Mislim da su sa feminizmom i emancipacijom zene ustvari mnogo izgubile...I porodica....

Samo za saku seksualnih sloboda sto se krije (verovatno) iza sve ove moderne ujdrume...
 
(jos jednom)

Nebitno da li nas je stvorio Bog ili evolucija, svi mi imamo nekakvo unapred odredjeno mesto u ovom svetu...

Muskarac je, po prirodi stvari, lovac koji donosi plen kuci, a zena ta koja cuva dom i vaspitava decu.

Nije po prirodnim zakonima da zena lovi i donosi plen kuci, a muskarac radja cuva decu (iako i to moze da se desi u IZUZETNIM slucajevima, homoseksualci stalno experimentisu na tom planu) jer nismo tako STVORENI.

Postoje prirodne i mentalne razlike (iako to mnogi tvrdoglavo nece da razumeju. "Nema goreg slepca od onog koji NECE da vidi").

Da smo isti, bila bi nam recimo svima visina jednaka, svi bi imali menstruaciju ili radjali decu...

Zene bi bile cesto prvaci sveta u boksu ili sahu...Ili ISTE sa muskarcima u nauci, umetnosti, sportu...

A to nije tako...

Onda su neprijatelji Boga i prirode smislili TAKOZVANI feminizam...

Zena vise ne cuva dom...Muz joj vise nije autoritet ..Sada sterpi od SEFA (od sefovske grdnje, otkaza i sl.)

Jer, Boze moj, sada je NEZAVISNA...Od KOGA je nezavisna? Od muza, porodice, prirodnih obaveza, BRAKA..?

Cesto zene se vade na maltretiranje od strane "jaceg" pola..... Hej, to nema nikave veze sa feminizmom i emancipacijom.

Maltretiranje je jedno, a muzevljev autoritet (ili zenin) u braku je drugo. Ne mogu se mesati babe i zabe. Za maltretiranje zene bi trebalo da se brinu organi reda i zakoni, pisani i nepisani.

Svakodnevno maltretiranje i naredjivanje, slabije ili jace, na radnom mestu od strane predpostavljenih emancipovanima dodje kao nesto normalno, ali muz...neee....

Mislim da su sa feminizmom i emancipacijom zene ustvari mnogo izgubile...I porodica....

Samo za saku seksualnih sloboda sto se krije (verovatno) iza sve ove moderne ujdrume...

e sve si reko
stidim se što lovim i donosim plen kuci iz supermarketa
 
kaze da su srz njihove borbe lecenje frustracija i privatnih problema koje imaju.

Ono sto najvise prezire u vezi feministicke grupacije je sto majcinstvo spustaju na neki nizi nivo , gledaju na porodicu podozrivo, odnosno tvrde da je briga za kucne poslove i porodicu ponizavajuca.

Ove dvije recenice potpuno pokrivaju sve sto sam ja do sada saznao o feminizmu. Licne frustracije su uglavnom porodicni problemi njenih roditelja koje ona nije uspjela da svari.
U sustini feminizam je logicka posledica nesposobnosti mase parova da ima normalnu porodicu.

Pocetkom 20og vijeka kod nas je svako imao po 10oro djece i nedovoljno zemlje da ih sve prehrani, vjerovatno to je i dovelo do mase neuspjelih brakova kod nas, ali svakako i na zapadu gdje je prenaseljenost odavno veliki problem.

U takvim okolnostima gdje otac pijanci a citava porodica gladuje i nije cudo sto se zene uglavnom bore za jednaka prava u drustvu, jer im je lakse raditi same nego dobijati batine od pijanog muza za koru hljeba.

Pitanje je jedino da li jos postoje muskarci sposobni da prehrane sami porodicu, a da ne tuku pijani zenu. Njihove zene bi trebale biti zadovoljne ulogama domacice.
 
Sposobnost radjanja, pa i odgoj male djece je kod zene ipak najvaznija, ako joj to nije omoguceno, onda ona ne biva ostvarena do krajnjih mogucnosti.
I mislim da se ona ne bi trebala zanositi nekim visokim duhovnim sposobnostima, jer u duhovnost spada i stvaranje religija, tako da bi smo trebali ostaviti duhovno stvaralastvo muskarcima, a zenama fizicko. ;-)

I treba polako razmisljati o tome da se uvede neka kontrola radjanja i kontrola stvaranja.
 
Sta je feminizam sa gledista mlade gradske zene? Da li smatrate da je nepotreban?

Pricala sam sa 22-ogodisnjom devojkom koja je apsolutno protiv ovog pokreta, smatra da su feministkinje glasne iz pogresnih razloga, kaze da su srz njihove borbe lecenje frustracija i privatnih problema koje imaju. Jedino sto feministkinje rade je omalovazavanje muskaraca i udizanje zena do neprikosnovenog apsoluta, sto nije tacno jer niti su sve zene ispravne niti su svi muskarci losi.
Smatra da feministkinje pospesuju i podrzavaju neprihvatljivo ponasanje mnogih zena, samo jer su zene, dok isto takvo ponasanje kod muskaraca kude.
Ono sto najvise prezire u vezi feministicke grupacije je sto majcinstvo spustaju na neki nizi nivo , gledaju na porodicu podozrivo, odnosno tvrde da je briga za kucne poslove i porodicu ponizavajuca.

Ja se ne slazem sa njom,cak ni donekle. Mislim da nije u pravu i da feministicki pokret nije nepotreban , vec neophodan da bi se mlade zene koje ic ne shvataju obrazovale i nesto naucile , kao doticna dvadesetdvogodisnja devojka.
Tuzno je kad ni zene same ne razumeju bit i vaznost feministickog pokreta. Jer bi onda jedino posteno bilo da se odrekne svih prava i pogodnosti koje uziva sada, a za koje su se nekada ove zene borile, kao pravo na skolovanje, rad, izbor supruznika, abortus.

Blajbinger, je l u redu sad?
<pa, ajde, kad si već počela, ja ne znam zaista da li su negdje definisani postulati feminističkog pokreta pa da se tačno zna šta sljedbenici prmovišu?
To me zaista buni, jer nećemo valjada svaku modernu ženu koja želi da e ostvari na svim poljima života: npr. rukovodilac, majka, supruga...ali ipak nesavršena, srećna jedinka, dakle, nećemo valjda svaku takvu nazvati FEMINISTKINJOM u pogrdnom smilsu?????
 
@parka
Ma ti si samo trebala uletjeti u diskusiju, okaciti svoju sliku i viknuti "feminizam!"

Steta sto tako mnogo zena voli da radi, kad je mnogo ljepse samo lezati i citati, pa onda ides malo na sport i uglavnom vjezbas ono najvaznije: glavu i srce.

A na poslu samo um robuje a noge i ruke rade sta drugi hoce. Zato mi je zao feministkinja, kao da su robovi koji traze da se oslobode robovlasnika.
 
Nema, naravno, al se često naletim na negativne stavove, mislim da ljudi nisu baš načisto s tim.
Pazi, ni za mene, FEMINISTKINJA koju nije briga za porodicu, djecu...može se zvati kako hoće, al za mene je mrcina.

Ali bi ti neka koja sebe ne zove feministkinjom a koju isto tako nije briga za porodicu i decu isto bila mrcina.
Kake sad to veze ima sa feminizmom?
 
Sta je feminizam sa gledista mlade gradske zene? Da li smatrate da je nepotreban?

Pricala sam sa 22-ogodisnjom devojkom koja je apsolutno protiv ovog pokreta, smatra da su feministkinje glasne iz pogresnih razloga, kaze da su srz njihove borbe lecenje frustracija i privatnih problema koje imaju. Jedino sto feministkinje rade je omalovazavanje muskaraca i udizanje zena do neprikosnovenog apsoluta, sto nije tacno jer niti su sve zene ispravne niti su svi muskarci losi.
Smatra da feministkinje pospesuju i podrzavaju neprihvatljivo ponasanje mnogih zena, samo jer su zene, dok isto takvo ponasanje kod muskaraca kude.
Ono sto najvise prezire u vezi feministicke grupacije je sto majcinstvo spustaju na neki nizi nivo , gledaju na porodicu podozrivo, odnosno tvrde da je briga za kucne poslove i porodicu ponizavajuca.

Ja se ne slazem sa njom,cak ni donekle. Mislim da nije u pravu i da feministicki pokret nije nepotreban , vec neophodan da bi se mlade zene koje ic ne shvataju obrazovale i nesto naucile , kao doticna dvadesetdvogodisnja devojka.
Tuzno je kad ni zene same ne razumeju bit i vaznost feministickog pokreta. Jer bi onda jedino posteno bilo da se odrekne svih prava i pogodnosti koje uziva sada, a za koje su se nekada ove zene borile, kao pravo na skolovanje, rad, izbor supruznika, abortus.

Blajbinger, je l u redu sad?

U boldovanom delu je u pravu.
Treba zaista odvojiti ono dobro sto taj pokret donosi i sto je doneo, od iskakanja u ekstremizam, smatranja muskaraca zivotinjama i nizom vrstom i lecenje licnih frustracija.
Jer zaista, bilo bi mnogo lako da su stvari tako crno-bele.
Uostalom, zene su biracko telo i nisu samo muskarci izglasavali pokojnog diktatora i svrshavali na njegove govore i slike.
Razlike medju polovima ne smeju biti teren za ratovanje niti motiv za borbu protiv takvih razlika. Kao ljudi smo svi dobri, losi, zli, podli, svirepi, covekoljubni, humani, materijalisti, idealisti, pametni, krvnici, glupi, ....nema tu razlika izmedju muskaraca i zena, jer nas ima svakakvih.

Sustina je u borbi za vecim pravima zena, slobodama izbora i prohodnosti u drustvu, u cemu potpuno podrzavam njihove ideje
 
Poslednja izmena:
Sta je feminizam sa gledista mlade gradske zene? Da li smatrate da je nepotreban?

Pricala sam sa 22-ogodisnjom devojkom koja je apsolutno protiv ovog pokreta, smatra da su feministkinje glasne iz pogresnih razloga, kaze da su srz njihove borbe lecenje frustracija i privatnih problema koje imaju. Jedino sto feministkinje rade je omalovazavanje muskaraca i udizanje zena do neprikosnovenog apsoluta, sto nije tacno jer niti su sve zene ispravne niti su svi muskarci losi.
Smatra da feministkinje pospesuju i podrzavaju neprihvatljivo ponasanje mnogih zena, samo jer su zene, dok isto takvo ponasanje kod muskaraca kude.
Ono sto najvise prezire u vezi feministicke grupacije je sto majcinstvo spustaju na neki nizi nivo , gledaju na porodicu podozrivo, odnosno tvrde da je briga za kucne poslove i porodicu ponizavajuca.

Ja se ne slazem sa njom,cak ni donekle. Mislim da nije u pravu i da feministicki pokret nije nepotreban , vec neophodan da bi se mlade zene koje ic ne shvataju obrazovale i nesto naucile , kao doticna dvadesetdvogodisnja devojka.
Tuzno je kad ni zene same ne razumeju bit i vaznost feministickog pokreta. Jer bi onda jedino posteno bilo da se odrekne svih prava i pogodnosti koje uziva sada, a za koje su se nekada ove zene borile, kao pravo na skolovanje, rad, izbor supruznika, abortus.

Blajbinger, je l u redu sad?

ovo boldovano je dio tvog posta...otud moj komentar za porodicu i majčinstvo
a na prvo pitanje ne bih dala odgovor, to su ipak lične stvari i niko nema prava da sudi nikome
 
Sta je feminizam sa gledista mlade gradske zene? Da li smatrate da je nepotreban?

Pricala sam sa 22-ogodisnjom devojkom koja je apsolutno protiv ovog pokreta, smatra da su feministkinje glasne iz pogresnih razloga, kaze da su srz njihove borbe lecenje frustracija i privatnih problema koje imaju. Jedino sto feministkinje rade je omalovazavanje muskaraca i udizanje zena do neprikosnovenog apsoluta, sto nije tacno jer niti su sve zene ispravne niti su svi muskarci losi.
Smatra da feministkinje pospesuju i podrzavaju neprihvatljivo ponasanje mnogih zena, samo jer su zene, dok isto takvo ponasanje kod muskaraca kude.
Ono sto najvise prezire u vezi feministicke grupacije je sto majcinstvo spustaju na neki nizi nivo , gledaju na porodicu podozrivo, odnosno tvrde da je briga za kucne poslove i porodicu ponizavajuca.

Ja se ne slazem sa njom,cak ni donekle. Mislim da nije u pravu i da feministicki pokret nije nepotreban , vec neophodan da bi se mlade zene koje ic ne shvataju obrazovale i nesto naucile , kao doticna dvadesetdvogodisnja devojka.
Tuzno je kad ni zene same ne razumeju bit i vaznost feministickog pokreta. Jer bi onda jedino posteno bilo da se odrekne svih prava i pogodnosti koje uziva sada, a za koje su se nekada ove zene borile, kao pravo na skolovanje, rad, izbor supruznika, abortus.

Blajbinger, je l u redu sad?

Možda današnje devojke jako malo znaju o feminističkom pokretu uopšte i razlozima njegovog nastanka... Ima žena koje mrze muškarce, ima i muškaraca koji mrze žene, i gde je tu problem? Nisu feministkinje žene koje se ne briju, a često je to jedino što mlade devojke misle (''znaju'') o feminizmu...
 
ovo boldovano je dio tvog posta...otud moj komentar za porodicu i majčinstvo
a na prvo pitanje ne bih dala odgovor, to su ipak lične stvari i niko nema prava da sudi nikome
Nisi me razumela.
Ima žena koje mrze muškarce, ima i muškaraca koji mrze žene, i gde je tu problem?...

to opet nema nikake veze s feminizmom.

Bajbinger ukljuci se
 

Back
Top