Vaši razlozi protiv, ili Za nove vanredne parlamentarne izbore ?

Neznanko

Iskusan
Poruka
5.497
Malo, malo pa predsednik Tadić, premijer Cvetković, te Đukić Dejanović i ostali u glas govore: Nema razloga za vanredne parlamentarne izbore !!!
Dobro, to je njihov stav kao javne političke ličnosti, i to pričaju sa pozicije vlasti...
Sa druge strane opozicija traži vanredne parlamentartne izbore, njihovi argumenti su priznajem jadni, ali kao opozicija razumljivi.

Evo moja malenkost će sa neutralne pozicije da kaže šta misli, to jest od svih vas tražim da kažene minimum 3 razloga ako ste ZA vanredne izbore, ili 3 razloga protivu vanrednih izbora...evo šta ja mislm, i zašto sam ipak protivu vanrednih izbora:

1. Vlast nije dobra, to je malom detetu jasno.

2. Opozicija je 3 puta gora, lošija, nesposobnija od vlasti pod brojem jedan.

3. Šta će nam izbori, da aktuelne lopine, zamenimo starim lopovima, koji su u medjuvremenu osiromašili, to jest opasniju su po nas obične gradjane.


A sad vi : ZA ili PROTIV izbora i zašto jedno, zašto drugo ?
 
Poslednja izmena:
Malo, malo pa predsednik Tadić, premijer Cvetković, te Đukić Dejanović i ostali u glas govore: Nema razloga za vanredne parlamentarne izbore !!!
Dobro, to je njihov stav kao javne političke ličnosti, i to pričaju sa pozicije vlasti...
Sa druge strane opozicija traži vanredne parlamentartne izbore, njihovi argumenti su priznajem jadni, ali kao opozicija razumljivi.

Evo moja malenkost će sa neutralne pozicije da kaže šta misli, to jest od svih vas tražim da kažene minimum 3 razloga ako ste ZA vanredne izbore, ili 3 razloga protivu vanrednih izbora...evo šta ja mislm, i zašto sam ipak protivu vanrednih izbora:

1. Vlast nije dobra, to je malom detetu jasno.

2. Opozicija je 3 puta gora, lošija, nesposobnija od vlasti pod brojem jedan.

3. Šta će nam izbori, da akruelne lopine, zamenimo starim lopovima, koji su u medjuvremenu osiromašili, to jest opasniju su po nas obične gradjane.

a sad vi : ZA ili PROTIV izbora i zašto jedno, zašto drugo ?
protiv izbora sam 1.zato ko god da dodje bice nam isto,2.ako dodju novi bice gori nego stari tj.vise ce da kradu,3.da se sacuva budzet jeli bogati da se te pare podele izmedju njih da dinkic i klapa pokrenu zastavu
 
Malo, malo pa predsednik Tadić, premijer Cvetković, te Đukić Dejanović i ostali u glas govore: Nema razloga za vanredne parlamentarne izbore !!!
Dobro, to je njihov stav kao javne političke ličnosti, i to pričaju sa pozicije vlasti...
Sa druge strane opozicija traži vanredne parlamentartne izbore, njihovi argumenti su priznajem jadni, ali kao opozicija razumljivi.

Evo moja malenkost će sa neutralne pozicije da kaže šta misli, to jest od svih vas tražim da kažene minimum 3 razloga ako ste ZA vanredne izbore, ili 3 razloga protivu vanrednih izbora...evo šta ja mislm, i zašto sam ipak protivu vanrednih izbora:

1. Vlast nije dobra, to je malom detetu jasno.

2. Opozicija je 3 puta gora, lošija, nesposobnija od vlasti pod brojem jedan.

3. Šta će nam izbori, da akruelne lopine, zamenimo starim lopovima, koji su u medjuvremenu osiromašili, to jest opasniju su po nas obične gradjane.

a sad vi : ZA ili PROTIV izbora i zašto jedno, zašto drugo ?
Ови аргументи против избора су сасвим у реду.
Друго не треба: лоша власт и још гора опозиција.

Али, зар и остати овако?

После свега, опет, остаје само варијанта коју неки од нас већ одавно пропагирају:

Избори, да, што масовнији излазак, и што масовније поништавање листића.

Додуше, знајући нас, мислим да је и то утопија, али, такође знајући нас, и реалне прилике, исто тако је утопија и некаква "општенародна буна", с моткама умоченим у... Или, неки 6. октобар који је ономад изостао.
 
Све док већина у Србији хоће да буде део "нормалног света" ,односно док тежи ка ЕУ,избори немају сврху,јер суштински људи не показују да желе да се мењају на боље,него желе да остану на старом деструктивном путу(само с другим кормиларом),па се чуде што немају елементарне услове за живот,што нису у стању да оснују и издржавају породицу,а породица је стуб опстанка друштва и суштина живота.

Једино што ће суштински изменити ствари из корена,по мом мишљењу,на жалост,је велика беда и зло које се надвија над овим друштвом(иако већина то не може да увиди).Нема другог начина да се људи одвикну од зависноти од мафије,а избори то више не могу променити с обзиром да више не постоји озбиљна опозиција ЕУропском систему ужаса.
 
Разлога за превремене изборе има много, али позиција се боји истих, јер је свесна чињенице да визна либерализација и подношење кандидатуре за ЕУ народу није довољна.
Народ је очекивао више, а изигран је по ко зна који пут. Лажи попут: 1000 евра сваком пунолетном житељу Србије, 200.000 радних места, социјална сигурност (посебно пензионерима)...
Ипак, највећи разлог за нове изборе је гушење СЛОБОДЕ и стварање новог култа оличеног у председнику ДС-а, који је неким чудом и председник Србије.

Е па, због свега наведеног, због страха од народне казне, тренутна већина ће грчевито бранити стечене позиције.
 
Разлога за превремене изборе има много, али позиција се боји истих, јер је свесна чињенице да визна либерализација и подношење кандидатуре за ЕУ народу није довољна.
Народ је очекивао више, а изигран је по ко зна који пут. Лажи попут: 1000 евра сваком пунолетном житељу Србије, 200.000 радних места, социјална сигурност (посебно пензионерима)...
Ипак, највећи разлог за нове изборе је гушење СЛОБОДЕ и стварање новог култа оличеног у председнику ДС-а, који је неким чудом и председник Србије.

Е па, због свега наведеног, због страха од народне казне, тренутна већина ће грчевито бранити стечене позиције.

Sve to tvoje stoji, ali ti koji bi ih zamenili su kako rekoh gori XYZ puta...pa šta će nam izbori u tom slučaju ? Da se nafatiraju marketing-moguli a Jeremija ?
Izgleda da je tvoj amozitet prema BoTi veći od racija.
 
Parlamentarni izbori nisu resenje, jer bi njima najverovatnije samo doslo do reizbora vlasti i jos veceg pada opozicije, ali i trosenja sredstava za izbore, sto nam je najmanje potrebno u ovakvom trenutku. Jasno je da je opozicija u znatno slabijem polozaju, da ujedinjenje koje propagira Velimir Ilic nije istinska zelja da se stvori bolje sutra, vec istinska zelja da se opstane na politickoj sceni. Uostalom, takvo ujedinjenje, bar po meni, teoretski nije moguce zbog sudara ideologija i principa razlicitih politickih partija, sa cim pozicija nema problema jer je svoje ciljeve i principe jos odavno usaglasila. S druge strane, koliko god da su DS-ovci " lopovi, gulikoze, majmuni itd ", oni su nam istovremeno i jedina opcija jer je, realno gledano, buducnost Srbije u clanstvu u Evropskoj Uniji, ciji je najveci propagator i zastupnik upravo Demokratska stranka. Njoj, u isto vreme, u ledja duvaju i Zapad i SAD, tako da je sasvim jasno da ce DS jos dugo ostati na vlasti, do ulaska Srbije u EU, a mozda i duze, jer ce uvek biti potreban neko da zastupa interese velikih i mocnih.
 
Parlamentarni izbori nisu resenje, jer bi njima najverovatnije samo doslo do reizbora vlasti i jos veceg pada opozicije, ali i trosenja sredstava za izbore, sto nam je najmanje potrebno u ovakvom trenutku. Jasno je da je opozicija u znatno slabijem polozaju, da ujedinjenje koje propagira Velimir Ilic nije istinska zelja da se stvori bolje sutra, vec istinska zelja da se opstane na politickoj sceni. Uostalom, takvo ujedinjenje, bar po meni, teoretski nije moguce zbog sudara ideologija i principa razlicitih politickih partija, sa cim pozicija nema problema jer je svoje ciljeve i principe jos odavno usaglasila. S druge strane, koliko god da su DS-ovci " lopovi, gulikoze, majmuni itd ", oni su nam istovremeno i jedina opcija jer je, realno gledano, buducnost Srbije u clanstvu u Evropskoj Uniji, ciji je najveci propagator i zastupnik upravo Demokratska stranka. Njoj, u isto vreme, u ledja duvaju i Zapad i SAD, tako da je sasvim jasno da ce DS jos dugo ostati na vlasti, do ulaska Srbije u EU, a mozda i duze, jer ce uvek biti potreban neko da zastupa interese velikih i mocnih.
И, дакле, то би, отприлике, било то.

(А оних који се још ложе на нешто друго, није ми ни жао, али, божемој, народу требају неке играчке).
 
Malo, malo pa predsednik Tadić, premijer Cvetković, te Đukić Dejanović i ostali u glas govore: Nema razloga za vanredne parlamentarne izbore !!!
Dobro, to je njihov stav kao javne političke ličnosti, i to pričaju sa pozicije vlasti...
Sa druge strane opozicija traži vanredne parlamentartne izbore, njihovi argumenti su priznajem jadni, ali kao opozicija razumljivi.

Evo moja malenkost će sa neutralne pozicije da kaže šta misli, to jest od svih vas tražim da kažene minimum 3 razloga ako ste ZA vanredne izbore, ili 3 razloga protivu vanrednih izbora...evo šta ja mislm, i zašto sam ipak protivu vanrednih izbora:

1. Vlast nije dobra, to je malom detetu jasno.


2. Opozicija je 3 puta gora, lošija, nesposobnija od vlasti pod brojem jedan.

3. Šta će nam izbori, da akruelne lopine, zamenimo starim lopovima, koji su u medjuvremenu osiromašili, to jest opasniju su po nas obične gradjane.


A sad vi : ZA ili PROTIV izbora i zašto jedno, zašto drugo ?

А да је власт добра онда би био за изборе, је л'!?:dash::dash::dash:
 
ШТО ЈЕДЕШ......................КАДА ЋЕШ ОПЕТ ДА ОГЛАДНИШ!?
Ал' ти је поређење...:roll:

За јело имаш толико различитих могућности, сам да направиш.

А што се тиче политичара и странака, све заправо једно исто, сви муљају, обећавају, све би урадили да се дочепају власти, лажу, просипају демагогију, а кад је зграбе, раде исто, мисле само на своје доопе, ништа за опште добро.

Рекох малочас на некој другој теми:

Зар се још увек ложите, и имате илузију да ће с неким другим од расположивих бити ишта боље?
 
Ал' ти је поређење...:roll:

За јело имаш толико различитих могућности, сам да направиш.

А што се тиче политичара и странака, све заправо једно исто, сви муљају, обећавају, све би урадили да се дочепају власти, лажу, просипају демагогију, а кад је зграбе, раде исто, мисле само на своје доопе, ништа за опште добро.

Рекох малочас на некој другој теми:

Зар се још увек ложите, и имате илузију да ће с неким другим од расположивих бити ишта боље?

Онај претходни пост упућен је Незнанку!!!

Не ложим се, али нећу да будем овца и да дође и мој ред за клање!!!
Када се човек мири са постојећим незадовољавајућим стањем,...........више је роб него човек..............такорећи ЗОМБИ!!!

П.С.
И да, јело је сасвим лепо поређење, јер и овде можеш сам да правишш власт!!!
Наравно...................условно говорећи!!!
 
Malo, malo pa predsednik Tadić, premijer Cvetković, te Đukić Dejanović i ostali u glas govore: Nema razloga za vanredne parlamentarne izbore !!!
Dobro, to je njihov stav kao javne političke ličnosti, i to pričaju sa pozicije vlasti...
Sa druge strane opozicija traži vanredne parlamentartne izbore, njihovi argumenti su priznajem jadni, ali kao opozicija razumljivi.

Evo moja malenkost će sa neutralne pozicije da kaže šta misli, to jest od svih vas tražim da kažene minimum 3 razloga ako ste ZA vanredne izbore, ili 3 razloga protivu vanrednih izbora...evo šta ja mislm, i zašto sam ipak protivu vanrednih izbora:

1. Vlast nije dobra, to je malom detetu jasno.

2. Opozicija je 3 puta gora, lošija, nesposobnija od vlasti pod brojem jedan.

3. Šta će nam izbori, da aktuelne lopine, zamenimo starim lopovima, koji su u medjuvremenu osiromašili, to jest opasniju su po nas obične gradjane.


A sad vi : ZA ili PROTIV izbora i zašto jedno, zašto drugo ?


Шушка се да иду ванредни избори на свим нивоима, онако у пакету,
...Тај пакет доноси Деда Мраз, тачно у поноћ:zskace:
а пакет се отвара крајем јануара!


А и време је да раније дође ПРОЛЕЋЕ!!!

.
.
 
Исту политику би водила и опозиција, од истих људе паре примају.... Мислим на владајућу опозициону странку СНС...

На жалост, обрађени смо скроз, народ је огуглао, и сада можемо само да гледамо и да се нервирамо, како нам неке корумпиране шуше раде о глави...
 
U Srbiji na svakih 6 ili 12 meseci treba da se odrzava referendum
sa prostim pitanjem...Da li ste zadovoljni ucinkom vlasti...i ako vlast ne dobije podrsku 50% + 1 glas ukupnog birackog tela u drzavi,automatski se raspisuju novi izbori...tvrdim da je to jedini nacin da dobijemo koliko-toliko normalnu i podnosljivu vlast i da nije skup...mnogo je skuplja nesposobna vlada !
 
U Srbiji na svakih 6 ili 12 meseci treba da se odrzava referendum
sa prostim pitanjem...Da li ste zadovoljni ucinkom vlasti...i ako vlast ne dobije podrsku 50% + 1 glas ukupnog birackog tela u drzavi,automatski se raspisuju novi izbori...tvrdim da je to jedini nacin da dobijemo koliko-toliko normalnu i podnosljivu vlast i da nije skup...mnogo je skuplja nesposobna vlada !

Бона за добар предлог.
 

Back
Top