Nauka o materijalima/Metalurgija/Tehnologija

n0m@d

Obećava
Poruka
59
Ćao,
vreme je da se na stranicama ovog foruma nadju i ove oblasti tehnickih nauka.
Voleo bih da s'vremena na vreme proćaskam sa nekim na date teme. Ko se susretao sa kakvim problemima u industriji ili na univerzitetima.
Ono što me interesuje je da li neko zna ili još bolje ima neki CD o ovim oblastima, kao npr: Kompozitni i novi materijali, materijali koji pamte, metalurgija praha i vakum metalurgija i sl.
Očekujem da pišeš, pozdrav!
 
Sa kog si faksa?
Ja trenutno pisem magistarski na masincu (vazduhoplovni smer)i znam ponesto o kompozitima i metalurgiji praha (tzv. sinterovanju). Najsavremenije tehnologije i materijali uglavnom krecu iz vazduhoplovnih "radionica" (kako sujetno...), barem su nas tako ucili na faksu.
Sto se literature tice, tesko da ces nesto savremenije pronaci na nasem jeziku, cak i na postdiplomskim literatura je uglavnom ili neka pre sto godina ili maznuta sa Interneta (tuzno, ali realno...).
Sto se neta tice, verovatno si vec skontao da se svaka bitnija informacija placa(ako si krstario po vazduhoplovnim sajtovima)...
Ako te interesuju osnove kompozita i sinterovanja, mozes ih naci u knjizi "Tehnologija izrade letelica" (ili tako nekako) od Boska Rasua, a ako bi ozbiljnije da se bavis tim stvarima onda cemo morati nekog treceg da pitamo...
Pozdrav!
 
Nemam nameru da se raspravljam sa tobom. Ocigledno da si jos uvek student.Prvo zavrsi faks, pa se zaposli, pa magistriraj, pa onda pametuj...
Uzgred, ja sam vazduhoplovni smer i za ovo cim se bavim je neophodno poznavanje materijala.
Ako nisi shvatio, nasi fakulteti ih proucavaju sa razlicitih aspekata(to ces tek da skontas...) :roll:
 
Sto se tice srpske avio industrije, inzenjeri su najmanje krivi za to gde se ona sad nalazi. Sve je to politika jer za jaku nauku treba PARA, PARA i PARA.
Sto se laboratorija tice, tacno je da se (tako reci) nista ni ne radi, ali opet iz navedenih razloga.
JESTE SVE CRNJAK, ali i u nasoj zemlji postoje profesori (izuzetno retki) koji iznose radove na svetski priznate i dobro kotirane simpozijume i sl. a usput rade na honorarnim poslovima po inostranstvu koji su lepo placeni. E, od takvih profesora mozes da dobijes informacije o nanotehnologiji u kompozitima (za koju vecina nasih profesora, nazalost, nije ni cula), o najnovijim tehnologijama i sl. samo treba skontati ko sta i koliko na faksu od mentora zna i kakve su mu pozicije napolju. Da li se uvalio na profesorsko mesto i dolazi 3 puta godisnje na faks, ili je zaista faca...
Ne znam sto ste svi raspolozeni za svadju...Ako bolje znate, izvolite pa odgovorite coveku ispravno a meni recite da nisam u pravu. 8)
 
Niko da pomene primenu racunarske tehnologije u datoj oblasti. mislim i da postoji namenski software za ispitivanje materijala, testove, procene i ostalo o tome ali nikako da se neko u ovoj zemlji toga seti...od vas tamo visokoskolaca, doktora, magistara, mnogo smo inteligentni kao pojedinci samo su svi takvi na pogresnom mestu u pogresno vreme.Srbija. pozdrav, i ne raspravljajte o nebitnim stvarima vec o sustinskom problemu a to je kako nabaviti PARA(DOLARA) za integraciju IT-a u sve pore privrede, nauke i drustva u celini.?
 
n0m@d:
Ćao,
vreme je da se na stranicama ovog foruma nadju i ove oblasti tehnickih nauka.
Voleo bih da s'vremena na vreme proćaskam sa nekim na date teme. Ko se susretao sa kakvim problemima u industriji ili na univerzitetima.
Ono što me interesuje je da li neko zna ili još bolje ima neki CD o ovim oblastima, kao npr: Kompozitni i novi materijali, materijali koji pamte, metalurgija praha i vakum metalurgija i sl.
Očekujem da pišeš, pozdrav!


naucnici su dokazali da cak i voda ume da pamti sta dalje da ti pricam
 

Back
Top