Opis, trajanje i uzrok ljubavi?

Plutarh

Gost
Poruka
2.359
Mnogi kazu da ne znaju opisati sta je ljubav. Neki opet kazu da postoji "prava" ljubav i neka druga, pa koja je razlika u osjecanju? Zasto ste voljeli ili volite bas odredjenu osobu?
Ako ima onih koji znaju, neka opisu i kazu koliko dugo su im trajale ljubavi...

Da li je ljubav projekcija? Da li nam je nekad neka osoba prijala, pa smo zavoljeli neku drugu koja je samo fizicki licila na nju? Da li je prijatnost dovoljan razlog za ljubav?

Koliko vrijedi ljubav inace, izrazeno u godinama zivota?
 
Mnogi kazu da ne znaju opisati sta je ljubav. Neki opet kazu da postoji "prava" ljubav i neka druga, pa koja je razlika u osjecanju? Zasto ste voljeli ili volite bas odredjenu osobu?
Ako ima onih koji znaju, neka opisu i kazu koliko dugo su im trajale ljubavi...

Da li je ljubav erekcija? Da li nam je nekad neka osoba prijala, pa smo zavoljeli neku drugu koja je samo fizicki licila na nju? Da li je prijatnost dovoljan razlog za ljubav?

Koliko vrijedi ljubav inace, izrazeno u godinama zivota?

definitivno
 
riblja22.jpg

:ok:
 
Mnogi kazu da ne znaju opisati sta je ljubav. Neki opet kazu da postoji "prava" ljubav i neka druga, pa koja je razlika u osjecanju? Zasto ste voljeli ili volite bas odredjenu osobu?
Ako ima onih koji znaju, neka opisu i kazu koliko dugo su im trajale ljubavi...

Da li je ljubav projekcija? Da li nam je nekad neka osoba prijala, pa smo zavoljeli neku drugu koja je samo fizicki licila na nju? Da li je prijatnost dovoljan razlog za ljubav?

Koliko vrijedi ljubav inace, izrazeno u godinama zivota?

Meni je dovoljno da mi je prijatno u nečijem društvu, vrednost ne mogu da procenim jer emocije ne mogu da svrstam u ekonomsku kategoriju, pa da gledam da li se isplate godine u nazad ili u napred, sve ima svoje zašto i zato.
Ne znam koja je ljubav prava a koja nije, razlike u osećanju naravno postoje, ali voleti nekoga zbog toga kakav jeste a ne kakav bi mi hteli da bude je ono pravo, barem za mene.z;)
 
Mnogi kazu da ne znaju opisati sta je ljubav. Neki opet kazu da postoji "prava" ljubav i neka druga, pa koja je razlika u osjecanju? Zasto ste voljeli ili volite bas odredjenu osobu?
Ako ima onih koji znaju, neka opisu i kazu koliko dugo su im trajale ljubavi...

Da li je ljubav projekcija? Da li nam je nekad neka osoba prijala, pa smo zavoljeli neku drugu koja je samo fizicki licila na nju? Da li je prijatnost dovoljan razlog za ljubav?

Koliko vrijedi ljubav inace, izrazeno u godinama zivota?

Kao sto ne postoje dve iste osobe tako ni dozivljaj ljubavi nije kod svakog isti pa se ne moze generalizovati.Mislim da sam dva puta u zivotu zaista volela ali potpuno drugacijom ljubavlju.Prva je bila zaslepljujuca,strasna,ona koja te ostavi bez daha...Druga je ozbiljna,realna,sagledana iz skoro svih uglova,prihvacena sa svim vrlinama i manama.
 
a ti si prijatelju resio da budes inovator, revolucionar...koji ce prvi postaviti formulu ljubavi :lol:

Ma nije to problem. Formula vec postoji...

Ljubav je zelja za posjedovanjem, za uvelicanjem moci.

Problem koji nastaje je sta se desava kada nam se ukaze druga prilika ili kada oboje hoce da posjeduju na drukciji nacin. I uopste, sta ako smo umorni od posjedovanja...

Mozda postoje narodi koji uopste ne mogu da vole, jer im nedostaje energija?

Primjecujete i medju zivotinjama ima onih koji su bliskiji jedni drugima i onih koji se mozda sretnu jednom u zivotu...

Ja mislim da je to tako i medju ljudima i da ce se mnogi razocarati ako ljude budu gledali jednako.

Nesto sam razmisljao, i dosao do zakljucka da bi ljubav mogla da bude samo jedna, ali sa drugim aditivima.

Recimo da ne postoje tri razlicita stanja: zaljubljenost, ljubav i "prava ljubav", nego bi razlika izmedju ljubavi i "prave ljubavi" bilo prijateljstvo, a zaljubljenost ono osjecanje koje nastaje kada zamislimo da je osoba koja stoji naspram nas maksimalno pogodna za nas.

Ali pitanje je da li mozemo voljeti nekoga ako se prisustvo te osobe prosiri i na oblasti naseg zivota gdje je nismo ocekivali.
Npr. nekada su muskarci i zene zivjeli skoro pa odvojeno u kuci. Da li je moguca ljubav na modernoj osnovi ili je stari model uspjesniji?
 
Mnogi kazu da ne znaju opisati sta je ljubav. Neki opet kazu da postoji "prava" ljubav i neka druga, pa koja je razlika u osjecanju? Zasto ste voljeli ili volite bas odredjenu osobu?
Ako ima onih koji znaju, neka opisu i kazu koliko dugo su im trajale ljubavi...

1. Da li je ljubav projekcija?2. Da li nam je nekad neka osoba prijala, pa smo zavoljeli neku drugu koja je samo fizicki licila na nju? 3. Da li je prijatnost dovoljan razlog za ljubav?

4. Koliko vrijedi ljubav inace, izrazeno u godinama zivota?

Smeta mi velicanje bilo cega pa i ljubavi...cini mi se da izgubi pravi smisao i daje osecaj kao da je privilegij i samo neki ljudi mogu da je osete..a to nije tacno.....za mene je ljubav skupak razlicitih faktora....postovanja, iskrenosti, paznje, razumevanja, seksa, prijateljstva, osmeha, pogleda, dodira, pozitivnih misli, radosti, zelje, volje, nade, vere...itd...sve to u paketu je ljubav....i cim fale bitniji faktori ( postovanje, iskrenost...itd ) to nije ljubav...bar ne ona produktivna koja nas ispunjava i cini srecnima...

Prava ljubav za svakoga ima drugacije znacenje...ljudi grese u proceni, odabiru itd...svako ima svoju definiciju iste i ima svoje prioritete..

Postoji neka "harizma" koja privlaci partnere medjusobno..neka cudna mesavina spokoja, pristnosti, topline, zelje da budes sa tom osobom, da delis sa njom, strasti, srece, pozude itd..neka pozitivna energija sl. tvojoj kojoj ne mozes da se odupres, a ako uspes nezadovoljan si i nesrecan..mozda ce zvucati otrcano ali...pronadju se sl. duse ( ko veruje u postojanje iste )...

1. U mom slucaju nije ali kod nekoga moze da bude...zavisi kako pojedinac tumaci ljubav
2. Ne
3. Ne
4. Vredi do kraja zivota...to sto je mnogi nisu zadrzali do kraja ( iz raznih razloga ), to je opet druga stvar

:think::aha:

P.s. opisivah partnersku ljubav...
 
Ma nije to problem. Formula vec postoji...

Ljubav je zelja za posjedovanjem, za uvelicanjem moci.

Problem koji nastaje je sta se desava kada nam se ukaze druga prilika ili kada oboje hoce da posjeduju na drukciji nacin. I uopste, sta ako smo umorni od posjedovanja...

Mozda postoje narodi koji uopste ne mogu da vole, jer im nedostaje energija?

Primjecujete i medju zivotinjama ima onih koji su bliskiji jedni drugima i onih koji se mozda sretnu jednom u zivotu...

Ja mislim da je to tako i medju ljudima i da ce se mnogi razocarati ako ljude budu gledali jednako.

Nesto sam razmisljao, i dosao do zakljucka da bi ljubav mogla da bude samo jedna, ali sa drugim aditivima.

Recimo da ne postoje tri razlicita stanja: zaljubljenost, ljubav i "prava ljubav", nego bi razlika izmedju ljubavi i "prave ljubavi" bilo prijateljstvo, a zaljubljenost ono osjecanje koje nastaje kada zamislimo da je osoba koja stoji naspram nas maksimalno pogodna za nas.

Ali pitanje je da li mozemo voljeti nekoga ako se prisustvo te osobe prosiri i na oblasti naseg zivota gdje je nismo ocekivali.
Npr. nekada su muskarci i zene zivjeli skoro pa odvojeno u kuci. Da li je moguca ljubav na modernoj osnovi ili je stari model uspjesniji?

a ne light je na krsti naucila nikad se ne natezi s decom pusti ih da porastu i sami vide z:)
 
Poslednja izmena od moderatora:

Back
Top