Ljubav i ustanak robova

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Plutarh

Gost
Poruka
2.359
Ili kako je propala bijela rasa.

Danas se uzima kao normalno da zena "unosi nered" medju muskarce, u porodicu i da "bez ljubavi" nece brak, a ni djecu.
Medjutim, to moze doci samo od hriscanstva, jer je ono u srzi ustanak robova, a znamo da je hriscanstvo takodje religija ljubavi, a ne braka i potomstva. Dakle, hriscanstvo protezira iskljucivo femiinsticke ideale.

Sad ce opet mnogi misliti "evo ovoga opet, jadnicak, blablabla...", ali precesto su mi cenzurisali temu, jer su moderatori pristrasni, pa se tu ne moze nista. Valjda to zavisi od karaktera gazdarice sajta.

No, idemo dalje...

Meni je dovoljno iznijeti sledeci dokaz o ljubavi, jer sam je ja upravo ovako dozivio, da bih dokazao koliko je ona nebitna za bioloski opstanak vrste:

"Svedočanstvo za to je savremeni brak. U savremenom braku je očigledno da je nestao svaki um ali, to nije prigovor braku, nego modernosti. Um braka – on se nalazio u pravnoj odgovornosti koja je ležala isključivo na mužu: to je braku pružalo stabilnost, dok danas on hramlje na obe noge. Um braka – on se nalazio u njegovoj principijelnoj neraskidivosti: to mu je davalo takav ton koji je, uprkos slučajnom osećaju, strasti i trenutku, umeo da sebi obezbedi pažnju On je, isto tako, bio u odgovornosti porodica za izbor supruga. Porastom indulgencije u korist brakova iz ljubavi, eliminisala se upravo osnova braka. To što i čini od njega instituciju. Institucija se nikada i ni u kom slučaju ne zasniva na idiosinkraziji, kao što je rečeno, brak se ne zasniva na "ljubavi" – on se zasniva na seksualnom instinktu, na instinktu vlasništva (žena i deca kao vlasništvo), na instinktu gospodarenja, koji stalno organizuje sebi najmanju formaciju gospodarenja, porodicu, kojem su neophodna i deca i naslednici da bi održao, i fiziološki, već postignutu meru vlasti, uticaja, bogatstva, da bi se pripremio za duge zadatke, instinktivnu solidarnost kroz vekove. Brak kao institucija već sadrži u sebi potvrđivanje najvećeg, najtrajnijeg organizacionog oblika (drzave)"

Prema tome, danas nema ni solidarnosti, ni dugih zadataka, ni uma, ni racionalnosti, i sve se bacilo na trenutno osjecanje ljubavi, dakle, na idiosinkraziju koju je proguralo hriscanstvo.
To ima za posledicu izumiranje ljudi.

Primijetio sam isto tako da su crnci i muslimani daleko orjentisaniji ka braku nego bijelci. Vjerovatno zato sto u Africi hriscanstvo nije uhvatilo korijena.
Odete na FaceBook i mozete naci bezbroj grupa gdje se propagiraju starinske vrijednosti, ali ciji su clanovi iskljucivo tamnoputi.
 
Da te neka zena hoce, verovatno ne bi bilo potrebe da pricas kako zena ne treba da bira muza... :)

A sto se tice feminizma u Bibliji... bilo bi lepo da procitas tu Bibliju pa da pricas, ovako samo ispadas smesan....

Zena je stvorena od rebra muskarca, da bi muskarac imao drustvo.... Eto odmah na pocetku Biblije ovakve feministicke teorije... Pravi muskarci ovo ne bi ni citali...
 
Ja pricam o "starom zavetu" na kom se zasniva Hriscanstvo. Tako da religija koja polazi od toga da je zena stvorena samo kao drustvo muskarcu, nikako ne moze da bude feministicka religija....
Da te hoce svaka, ne bi ti ni imao vremena da razmisljas o uskracivanju ljudskih prava zenama...
 
Stari zavet nikad ne moze biti odeaban... ali tebe izgleda ne interesuje mnogo religija, pa i ne znas to. Tebe vise interesuje ponizavanje zena, njihovo omalovazavanje i spustanje na nivo domace zivotinje koja nije u stanju da sama zivi svoj zivot, nego joj je potreban gazda. Verovatno da bi i ti kupio jednu u prodavnici kucnih ljubimaca i osetio sve cari koje zena moze da pruzi...
Sama cinjenica da zene ne zanima uopste taj deo u Starom zavetu koji govori o njihom nastanku, pokazuje koliko su zene omalovazene u drustvu, pa cak i od njih samih...
 
Jeste, jos treba da sazalijevam zene zato sto UNOSE NERED u porodicu!

A mene ne zanima religija, ali tebe koji mrzis kako su zene "nastale u starom zavjetu" zanima!

Svaki se zvaljo digao da pridikuje o tome sta u religije je dobro, a sta lose, a pojma nema o istoriji! POJMA! Njega i ne zanima sto hriscanke izumiru!

Otkrili su "nepravdu" u zacecu!
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ako te ne interesuje religija, nisi trebao ni da je pominjes.... Ako je vec pominjes, onda si trebao bar nesto da procitas u vezi sa onim sto pominjes.... Ovako samo ispadas smesan....
Kako to zene unose nered u porodicu? Hajde objasni... Nisu svi muskarci nenormalno sujetni, pa da zenu sa pravima vide kao nemir u porodici... Te svoje komplekse vidi leci drugacije... Idi kod psihologa, psihijatra, ili koga vec... Ne bih znao da ti pomognem....
 
Pa glupi lazljivce, sta ti znas sta sam ja procitao? Ja sam do sada samo od zena slusao da one unose nered u porodicu namjerno i to od 3 njih na ovom sajtu!
Plus sam cuo da uragan Katarina nije slucajno nazvan zenskim imenom.
To samo one mogu reci, i niko vise, jer je nama DOSTA TOGA!
 
O onome o cemu pricas... nisi procitao izgleda bas nista... Cuo si od 3 zenske osobe sa foruma da unose nered, a od nekih 300 ces da cujes da to nije tacno...
I uragan je nazvan muskim imenom pa sta sada?
Ako je tebi dosta zena, izvoli dovedi svojim roditeljima zeta u kucu, da vidimo ko ce tada da unese nemir u porodici... musko ili zensko...
 
U tom braku su slobodni ljudi samo muskarci.. Ili ti mislis bukvalno o braku slobodnih ljudi odnosno, o braku dva ili vise muskaraca.... Vidim ja o cemu se ovde radi...
Ako hoces da vidis zene koje nisu feministkinje idi na pdf "kultne teme" i pogledaj temu "muski feminizam"... tamo ces da ih nadjes dosta.... (a videces i ove druge)...
 
Ja sam se pokazao?!?! Ajaooo smesan si i vidim da nema svrhe raspravljati sa tobom... Pricas o hriscanskoj religiji kao feministickoj, a pojma nemas nista o toj religiji... Pricas o zenama koje o sebi pricaju kao da su zlo u kuci, a ne znas da postoji mnogo vise onih koje ne misle tako... Da malo vise vremena provodis sa zenama, znao bi i sta misle o sebi i znao bi da li jesu ili nisu zlo u kuci...
 
prvo, sve pohvale za samu temu, bas zanimljivo

e sad:
Ili kako je propala bijela rasa.

Danas se uzima kao normalno da zena "unosi nered" medju muskarce, u porodicu i da "bez ljubavi" nece brak, a ni djecu.
Medjutim, to moze doci samo od hriscanstva, jer je ono u srzi ustanak robova, a znamo da je hriscanstvo takodje religija ljubavi, a ne braka i potomstva. Dakle, hriscanstvo protezira iskljucivo femiinsticke ideale.

....
Prema tome, danas nema ni solidarnosti, ni dugih zadataka, ni uma, ni racionalnosti, i sve se bacilo na trenutno osjecanje ljubavi, dakle, na idiosinkraziju koju je proguralo hriscanstvo.
To ima za posledicu izumiranje ljudi.

Primijetio sam isto tako da su crnci i muslimani daleko orjentisaniji ka braku nego bijelci. Vjerovatno zato sto u Africi hriscanstvo nije uhvatilo korijena.
Odete na FaceBook i mozete naci bezbroj grupa gdje se propagiraju starinske vrijednosti, ali ciji su clanovi iskljucivo tamnoputi.
Koliko je beli covek vezan za ljubav i hriscanstvo? Beli je covek, makar ovaj koji nepisano nosi taj naziv, ovaj evropski covek je svoje bogatstvo i civilizaciju zasnovao uveliko na ekonomiji, novcu, profitu, industriji; ljubav i prica o njoj se ostavlja za filmove, zabavu, vreme u kome ce se zaboraviti na sve. Meni upravo deluje da je nemogucnost brakova, ili bolje sve ono sto pominjes kao problem danasnjih brakova, u okrenutosti ka sticanju finansijske osnove za zivot :lol: cega nikad dosta i nikad sigurnog.
 
Ja koliko znam sa Francuskom revolucijom zavladali su i ideali ljubavi, i ostali hriscanski ideali (jednakost, sloboda, bratstvo-nepoznatih) a i sticanja bogatstva.

Dovoljno je reci da Amerikanci koji u svemu tome prednjace imaju danas 50% "nezeljene" djece od ukupnog broja rodjenih. To samo pokazuje koliko dugo traje ljubav i koliko je cvrst smisao za brak. Nista vise.
 
Plutko, evo i ja stigoh kod tebe na tvoju temu u goste u nadi da ćeš biti bolji domaćin nego gost. Medjutim ti i dalje nastavljaš po starom u stilu onog Njegoševog: "Sve se čovjek bruka sa čovjekom: gleda majmun sebe u zrcalo!" Misliš li da ćeš sebi stvoriti imidž velikog stručnjaka za temu ako u uvodnom postu upotrebljavaš idiosinkraziju i indulgenciju, pojmove koji ti nisu dovoljno, ili možda čak nisu uopšte jasni. Iz uvodnog posta se može zaključiti da i naslov teme nije usaglašen sa uvodnim postom prema onome što piše u postu prikladnije bi bilo da tema nosi naziv : Bezumlje savremenog braka. I mislim da tema kao takva nema čak ni dodirnih tačaka sa filozofijom i moderatori su učinili pravu stvar što su je preusmerili na podforum "muškarci" upravo zbog tvog pomalo arhaičnog odnosa prema braku i ženama.
 
Za Oktobarsku revoluciju su komunisti rekli da je to revolucija "za burzoaske ideale, ali bez burzoazije"!

A burzoaska revolucija je revolucija srednje, trgovacke klase. Dakle, nesto sto se zasniva iskljucivo na novcu.

Jer su Englezi bili razvili trgovinu sa Indijom, a Francuzi samo preuzeli njihov nacin privredjivanja.
 
Poslednja izmena:
Istorijska pozadina hrišćanstva (Nice):

»Jevreji pokušavaju da se nametnu pošto su dve njihove kaste: ratnici i zemljoradnici, propale.
U ovom smislu oni su »obrezani«: oni imaju sveštenike i odmah do njih čandala...
Kako lako kod njih dolazi do kidanja, do pobune čandala: poreklo hrišćanstva.
Usled toga što su oni ratnike znali samo kao svoje gospodare, oni su uneli u svoju religiju neprijateljstvo prema otmenima, prema plemenitima, prema moći, prema upravljačima —, oni su pesimisti iz srdžbe...
Na taj način oni su stvorili nov važan položaj: sveštenik na čelu čandala — protiv otmenih klasa...

[Ovo iznad je jos uvijek pred-hriscanska istorija -- ono sto se dogadjalo 63. god pne i 6. g. ne]


Hrišćanstvo je izvuklo krajnji zaključak iz ovoga pokreta: i u jevrejskom sveštenstvu ono je osećalo kastu, privilegovane, otmene — zato je zbrisalo sveštenika — [zato je danas Stari zavjet odeban]
Hrišćanin je čandala koji odbacuje sveštenika... čandala koji sam sebe iskupljuje...
Zbog toga je Francuska revolucija kći i sledbenica hrišćanstva... njen je instinkt uperen protiv kaste, protiv otmenih, protiv poslednjih privilegija —«
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top