POMOC,HITNO I NEODLOZNO
Prikazujem rezultate 1 do 4 od 4

Tema: POMOC,HITNO I NEODLOZNO

Aktivan član
    Učlanjen
    26.09.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    41

Question POMOC,HITNO I NEODLOZNO

Sin mi ima 21 god zivimo u Grckoj vec 18 god on ovde studira redovno.Ja sam prosle godine isla u Regrutni centar da se raspitam o njegovim obavezama i tamo su mi rekli da ga niko nece traziti do 26god!Upravo se spremamo da idemo u Srbiju kad nam javljaju da je kuci dosla Vojna policija da ga trazi!
    Pitanje je da mi sad ne znamo sta nam je potrebno od papira da to regulisemo a i ovde je poceli praznici tako da je vrlo tesko nabaviti nesto od papira!Zaboravila sam da kazem da mi sin ima grcko drzavljanstvo.Da li ce ako udje na grcki pasos moci da ga zadrze ili da ga pronadju!Hocemo da idemo kuci ali se plasimo da ga ne zadrze a on ovde ima obaveze i ispite odmah kad se vratimo!
    Poslednji put ažurirao/la agapi_8 : 22.12.2009. u 22:20

Početnik pantzerfaust (avatar)
    Učlanjen
    15.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: POMOC,HITNO I NEODLOZNO

Ma ko ce da ga trazi ako je student, pa jos Grk. Pre ce da ga traze Grci nego nasi. Vojna policija juri ove nase sto su otisli davno, a imaju preko 28god. Najbolje pitaj u vojnom odseku. Neka izvadi potvrdu da je student i dostavi vojnom odseku i nema da brines.

Elita
    Učlanjen
    15.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Izvadite potvrdu da je student, otidite u vojni odsek i pisite molbu za odlaganje. Bicete mirni godinu dana

Zainteresovan član
    Učlanjen
    15.11.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Regruti iz dijaspore ipak hapšeni

Iako je državni vrh po ko zna koji put postigao dogovor da se Zakon o amnestiji za vojne obveznike primenjuje tokom predstojećih praznika kako bi naši mladići iz dijaspore mogli da budu sa svojm porodicama, prijavljeno je nekoliko hapšenja na graničnim prelazima.

Vlada Srbije usvojila je 18. decembra Predlog zakona o amnestiji osoba za koje postoji osnovana sumnja da su od 18. aprila 2006. do dana stupanja na snagu tog zakona učinile krivično delo izbegavanja vojne obaveze. Po usvajanju predloga zakona o amnestiji mnogi naši zvaničnici su pozivali vojne obveznike koji ne dolaze u Srbiju iz straha od krivičnog postupka, da se slobodno vrate i da neće biti hapšeni.

Četiri dana kasnije, Dragoslav Aleksić, koji 14 godina živi u Austriji, javio je RTS-u sa graničnog prelaza Batrovci, da je priveden, jer je za njim podignuta poternica zbog neodazivanja vojnom pozivu.

U Ministarstvu pravde kažu da je iz istog razloga, na graničnim prelazima privedeno više ljudi. Oni, međutim, obećavaju da se hapšenja neće više dešavati.

Republičko javno tužilaštvo dalo je preporuku policiji i sudu da ne hapsi i zadržava mladiće iz dijaspore prilikom njihovog dolaska u Srbiju, koji su zbog odsustva iz zemlje postali počinioci krivičnih dela, jer nisu rešili vojnu obavezu.

Predloženo je da se Zakon o amnestiji, koji je Vlada usvojila, po hitnom postupku nađe u Skupštini. Tada će vojni obveznici biti oslobođeni krivične odgovornosti, ali ne i vojne obaveze.

Izvor: VESTIonline http://www.vesti-online.com/Vesti/Srbija/17206/Regruti-iz-dijaspore-ipak-hapseni-

Slične teme

1. POMOC HITNO
    Autor aki-bg u forumu Divlje životinje
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 06.07.2009., 01:28
  2. POMOC,HITNO!
    Autor hotsauce100186 u forumu Hardver
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 28.11.2006., 17:22
  3. Pomoc hitno
    Autor DEVIL u forumu Hardver
    Odgovora: 11