Da li vam se ikada desilo

H

heroina

Gost
Da kada razmisljate o svom zivotu stalno trazite neku logiku u njemu, u smislu e da se ovo desilo ne bi ono itd.
Uopste da li normalni ljudi tako razmisljaju traze logiku u prethodnim desavanjima, neki skiveni smisao neki da kazemo narodski prst sudbine, ili je to fatalisticno ili neko drugo zastranjivanje :?:
 
uopste. Pa cak i potpuno normalni ljudi mogu razmisljati na taj nacin da analiziraju redosled dogadjaja u svom zivotu i razmisljaju e npr. na nisam ostavio vrata od kola otvorena ne bi neka budala koja je projurila u najvecoj brzini "odsisala" vrata samo mislim, da si se nekako mozda glupavo izrazila ali to moze da bude potpuno normalno razmisljanje narocito kod nezadovoljnih ljudi kojima je stalno nesTO izmicalo u zivotu ili koji jednostavno nisu bili zadovoljni njim do sada.
I tu ne mora da bude nikakvog bega od zdrave logike niti verovanja u onostrano to moze biti jedno obicno vracanje filma unazad i kapiranje sta bi bilo da je bilo ili da li bi bilo da nije bilo.
Pogotovo ako normalan , zdrav, veseo, srecan, dobrodusan, uspesan i srecno zaljubljen covek dozivi nesrecu koja ga odvuce na neki potpuno drugi kolo"sek" pa josh i kad provede ohohooo godina u "bolesnickoj postelji" odvojen od onog kojeg voli pa sigurno da vrlo cesto analizira svoju tragediju od zivota pitajuci se cemu onda vodi takav zivot i ona pitanja a zasto zasto zasto?
I onda kada mu se desi neki srecan dogadjaJ sve nekako kao objasni kao da sklopi mozaik i neretko ljudi shvate da bash da ni je bilo te nesrece ne bi mogli kompletno ostvariti svoju PRAVU SRECU.
Evo ja znam jedan slucaj voleli se decko i devojka JAKO I TO JE OD POCETKA BILA JEDNA PRAVA I VELIKA LJUBAV ali on je bio siromasan i njeni roditelji snobovi nisu hteli da cuju za tu ljubav oni su hteli da se uzmu a oni bi pokusavali da joj nadju drugoga jer je ona zivela na "visokoj nozi" i svirala klavir medjutim, ubrzo posle njihovog prvog susreta ona se spotakne padne i dobije tezak udarac u glavu duuugo dugoo godinama decenijama je bolovala i nije bila sposobna, decko je nije zaboravio a ni ona njega neka bude siguran ali nije mogla od tog udarca normalno da misli ali eto ovde pocinje sreca zato sto je bila bolesna niko je nije trazio ona se nije udala a u medjuvremenu se izlecila (i tu je mladic odigrao pravu ulogu) ali nije ostala lepa nego ruzna
i opet je naravno niko nije hteo ali njeni su ukapirali da bi je sad kad je takva i kad vishe nezna ni da bekne klavir, da li i pod sator nekom samo da je ne gledaju da se ne strase po kuci (toliko o njihovoj ljubavi) a mladic (dobro "malo" se zadrzao dok je pozavrsavao neke poslice) i dalje nije prestao da voli svoju dragu i zatrazio je njenu ruku (pazite iako je sada ruzna ej!) normalno ovi su ga sad docekali kao boga jer ne samo da bi je da li bilo kome (kad bi neko hteo da uzme) nego je sada i mladic postao bogat.
Eto, i nije uopste babska pricha ni neko gatanje nego ziva istina mame mi pricala mi komsinica Zoka kad smo bili kod Radojke na kafi.
A oni dvoje su posle "ziveli" dugo do u duboku starost srecni kao u bajci. On joj je odmah platio plasticnog hirurga i potpuno joj vratio prvobitnu lepotu ( dobro iz nekoliko uzastopnih operacija).
Imaju troje dece, sinove i "zive" u Engleskoj.
E vidite kako su na kraju oni zeznuli sve zlikovce i POBEDILI.
Ah, ...
 
koji skotovi od roditelja a oni su mi mnogo slatki pa i sama "prichica" zvuci ko bajka, molim te ako ih negde vidish posalji im puuno puno poljubaca i vrelih pozdrava od mene .
Bash mi je drago da je jednom i prava ljubav pobedi i traje do duboko u starost.
A cekaj bash me ovo josh interesuje da je ona ostala lepa i da nije nista bilo od nesrece kada bi on trazio njenu ruku :?:
Da li odmah kao sto bi ona posla za njega istog trenutka e bash me zanima.
evo opet ja sta bi bilo da je bilo izgleda da sam stvarno nepopravljiva ajd pa pisi.
 
da je on to zeleo odmah ali sumljam da bi mogli odmah ne samo zbog roditelja i njenog klavira nego zbog toga sto ona tada nije josh bila zavrsila osnovnu skolu, sigurno da bi malo pricekali mada ne bi mogli dugo jer nisu ziveli u istom gradu ali ako njemu nebi smetalo sto ona nema faks (kazem da nema tih takvih roditelja i njihovog snobizma)mogli su npr. sa njenih 18 cak i ukoliko bi voleo da mu draga bude skolovana o njegovom trosku a ako bi voleo da taj trosak padne na njene roditelje onda su mogli ladno sa njenih 22 godine i da bude diploma i uskoro beba i sve ali eto sta da se radi bitno je da su oni ostvarili svoj san i da su sada zajedno i da ih NIKO NIKADA vishe ne moze razdvojiti.
A ti mi zvucish kao da se njemu malko nabacujesh a????
E nemoj molim te jer mu je zena prava kobra toliko je ljubomorna da bi te rascerupala samo da te uvati da si ga malo jace pogledala a kamo li da mu josh saljes nekakve vatrene pozdrave da tako zena moze biti ljubomorna josh nisam videla ali nije ni chudo znash li kakav je, lepsi je od bilo kog glumca holivuda a ona josh dugo bila ruzna pa ima taj kompleks, joj da mene samo sad ne cuje, cuti.
 
heroina:
Da kada razmisljate o svom zivotu stalno trazite neku logiku u njemu, u smislu e da se ovo desilo ne bi ono itd.
Uopste da li normalni ljudi tako razmisljaju traze logiku u prethodnim desavanjima, neki skiveni smisao neki da kazemo narodski prst sudbine, ili je to fatalisticno ili neko drugo zastranjivanje :?:

Normalno je, da ljudi tražimo logične odgovore. I da postoji zakon uzroka i posledice. Ali kako nam nisu poznati svi uzroci, mi ponekad uzaludno tražimo tumačenje posledica. Tako su nastale, bajke, mitovi, legende i vere....

Međutim, postoji i objektivna istina, globalni odgovor na uzrok i posledice, na prošlost i budućnost. Njega možeš naći u Svetom pismu. Taj će ti pomoći, da globalno prevedeš na lokalno.
 
heroina:
Da kada razmisljate o svom zivotu stalno trazite neku logiku u njemu, u smislu e da se ovo desilo ne bi ono itd.
Uopste da li normalni ljudi tako razmisljaju traze logiku u prethodnim desavanjima, neki skiveni smisao neki da kazemo narodski prst sudbine, ili je to fatalisticno ili neko drugo zastranjivanje :?:

autoretrospektiva je NORMALNA STVAR taman posla kada bismo non-stop srljali :?:
:wink:
 
kebda:
heroina:
Da kada razmisljate o svom zivotu stalno trazite neku logiku u njemu, u smislu e da se ovo desilo ne bi ono itd.
Uopste da li normalni ljudi tako razmisljaju traze logiku u prethodnim desavanjima, neki skiveni smisao neki da kazemo narodski prst sudbine, ili je to fatalisticno ili neko drugo zastranjivanje :?:

autoretrospektiva je NORMALNA STVAR taman posla kada bismo non-stop srljali :?:
:wink:
To je super situacija kada se okrenemo i gledamo svoje greske pa kazemo joj joj no no sto sam bio/la nevaljao/la ali sta kada se posle dvadeset godina okrenemo unazad i shvatimo da smo imali nesrecu koja nam je unistila sve, nasih dvadeset godina uzeo je neko drugi a da mi nismo ucestvovali u tome cak ni 85 minuta srece a kamo li sta drugo i josh cak ni u vreme koje je neposredno prethodilo nesreci ne vidimo nijednu svoju gresku osim sto smo to jutro ustali zivi kao i svi ostali zivi ljudi i sto smo izasli iz stana kao i svi drugi i sto smo se i taj dan divili lepoti i toplini suncevih zraka i bili srecni i zahvalni sto nas oni tako greju i to je bash kao i kod svih ostalih ljudi i nije greska i naravno svi ostali su ostali da zive i dalje normalno s tim sto su mozda napravili po koju greskicu a mozda i dalje nisu a vas koji ste bili toliko zahvalni svemu sto postoji je pojeo mrak.
Pa zasto onda bash nama?
Znash ponekad mislim da bi bolje bilo da nismo bili tako cisti i da smo zaista i stigli da napravimo neku gresku koje bi se sada za osmehom prisecali pripisujuci to nekom mladalackom nestasluku ovako se covek naravno uvek vraca na to jer oseca da mu je napravljena velika nepravda.
 

Back
Top