Folder options

.pissbottleman

Iskusan
Poruka
6.368
Imam problem, ne mogu nigde na kompu da nadjem folder options...nema ih ni u tools, ni control panel..... svuda sam zavirivao.... stavio sam neke foldere u hidden files, i sad ne mogu nikako da nadjem opciju show hidden files.

ja se ne razumem bas u tehniku,ako neko moze da mi pomogne,bio bih zahvalan...
 
Mora biti:
Control Panel/Folder Options/View/Show hidden files and folders
Ili na ovaj nacin dodji do toga:
Start/My Computer/u vrhu Tools/Folder Options/View i pronadjes Show hidden files and folders i stikliras

Ako ga stvarno nema pokusaj ovo:

Start, Run i kucaj regedit.

Idi ovako: [HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer]

Trazi naziv NoFolderOptions na desnoj strani

desni klik na NoFolderOptions i delete

Onda idi ovako: [HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer]

Desni klik na NoFolderOptions na desnoj strani i delete

Ako ti ne dozvoljava da obrises mozda si pokupio neki virus,skeniraj sa nekim antivirusnim programom!Moja preporuka Malwarebytes' Anti-Malware i HijackThis(ciji log na kraju skeniranja postavi ovde,pod uslovom da ono gore ne pomogne).
 
Poslednja izmena:
Imas viruse, uglavnom prvo to s*ebu. A ako hoces da vidis hidden files, udji u folder gde ti se nalazi taj hidden file i onda idi na Search, onda u More advanced options checkiraj opciju Search hidden files and folders, mozes da ostavis polje za ime prazno, klikni Search i prikazace ti sve fajlove u tom folderu, pa i one koji su hidden. Posle mozes da ides na Properties tog hidden file-a i da iskljucis atribut hidden, da ponovo bude vidljiv.

Ovako ces naci fajl ali neces resiti problem Folder option.

Ako znas eng.
http://www.askvg.com/how-to-enable-tools-folder-options-and-registry-editor-in-windows/
 
Најпре решити проблем вируса (спајвера), а онда је лако поново повратити Фолдер опшнс.

Треба лечити узрок а не последицу. ;)
 

Back
Top