Kako je Vasa maca dobila ime

Drugarica Duda je ime dobila zaista slucajno... Kad smo donesli mace u stan, pokusavali smo dobrih 5-6 dana da joj damo neko lepo ime, nismo se mogli sloziti i dnevno smo joj vise puta govorili ''drugarice, kako da ti damo ime'', pa ''drugarice kako ces ti da se zoves'' i sl... tako smo dosli na ideju da se zove Drugarica, posto je to dugacko skratili smo je na Duda, tako da je kompletno ime Drugarica Duda... Zovemo je Duda a kad treba malo da se povikne onda Drugarice i cim cuje da je tako zovemo zna da je nesto pogresila...
 
U vreme kad su nam uvalili" Bilija, Mimi i ja smo gledale na Kanalu D crtać Mačak Bili. Taj mačak BIli iz crtaća je oranž tabby i ovaj mali je bio oranž tabby pa je nekako bilo i logično da se zove Bili. Samo smo imale problema dok smo ruralnoj populaciji iz neposrednog okruženja objasnile da on nije ni Marko ni Marinko ni Mirko ni Žućko... Nekako su na kraju shvatili.
 
ja sam strasno zelela da imam cerku i da joj dam ime milica i da bude mila i nezna kao samo ime,al sam dobila dva sina,pa sam se utesila sa mackom milicom(koja je usput tako nezaintrersovana za nas,da bi mi bilo bolje da sam zapatila pit bula...)
 
Vragana je dobila ime po forumskom vragu
amuse-1.gif
 
Gospodari Prstenova su učinili svoje...
(mačori se zovu Frodo i Bilbo, a imali smo i Gandalfa SIvog, koji više nije s nama :( ).

Njemu je ipak bolje pristajao nadimak, baš je bio pravi... Gandi. :aha:

Nisam napisala za Zloćka. Dobio je ime jer je bio pravi Zloćko, čak ni kad se umiljavao i mazio nije mogao da skine taj namršteni pogled.

Vragana je dobila ime po forumskom vragu
amuse-1.gif

I stoji joj ime, baš deluje kao ljutica. I moj Zloća je baš tako bio namršten.
 
Poslednja izmena:
Kada sam donela Lazara u kucu imala sam samo 9 god. i bas nista nisam znala o mackama... A ispostavilo se, ni moji roditelji. Tako da je Laza, jadan, dobio disko ogrlicu roze boje i zensko ime kojim sam ga krstila - Maza. E onda je, vremenom, pocelo da mu raste nesto sto ne bi trebalo, tako da ga je moja mama (i pored mog protestovanja), prekrstila u Lazara. Godinu dana kasnije, donela sam dva slepa maceta, stara samo par dana i nazvala ih Tom (jer je licio na macka iz crtaca) i Pegi, Pegicu, Pegili, Pegi Lejn. :lol:

Nazalost, Tom je uginuo, a ovo debelo prase je jos uvek sa nama.

E, onda sam pre 7 god. skinula jedno mrsavo mace sa drveta... Kasnije sam cula da je na tom drvetu bio 10 dana i da su mu ostavljali hranu na poslednjoj grani... Uglavnom, toliko je bio zgoljav da je mog oca podsecao na Silju (Goofy iz crtaca z:p ), i tako mu je ostalo.

Tara je bila mace sa standa koje nisam uspela da udomim, a ime sam smislila u sekundi, kad je veterinar morao da upise podatak u karton (posle me je zezao da ce se kad je udomimo zvati Zlatibor :zgrudvanje: ), a Luna je njena sestra, a ime je dobila jer je potpuno crna, kao noc... i tako... mesec... simbolika z:D
 
Kada sam donela Lazara u kucu imala sam samo 9 god. i bas nista nisam znala o mackama... A ispostavilo se, ni moji roditelji. Tako da je Laza, jadan, dobio disko ogrlicu roze boje i zensko ime kojim sam ga krstila - Maza. E onda je, vremenom, pocelo da mu raste nesto sto ne bi trebalo, tako da ga je moja mama (i pored mog protestovanja), prekrstila u Lazara. Godinu dana kasnije, donela sam dva slepa maceta, stara samo par dana i nazvala ih Tom (jer je licio na macka iz crtaca) i Pegi, Pegicu, Pegili, Pegi Lejn. :lol:

Nazalost, Tom je uginuo, a ovo debelo prase je jos uvek sa nama.

E, onda sam pre 7 god. skinula jedno mrsavo mace sa drveta... Kasnije sam cula da je na tom drvetu bio 10 dana i da su mu ostavljali hranu na poslednjoj grani... Uglavnom, toliko je bio zgoljav da je mog oca podsecao na Silju (Goofy iz crtaca z:p ), i tako mu je ostalo.

Tara je bila mace sa standa koje nisam uspela da udomim, a ime sam smislila u sekundi, kad je veterinar morao da upise podatak u karton (posle me je zezao da ce se kad je udomimo zvati Zlatibor :zgrudvanje: ), a Luna je njena sestra, a ime je dobila jer je potpuno crna, kao noc... i tako... mesec... simbolika z:D

Sva imena su lepa ,bas,bas kao i nacin na koji su ih dobili...DIvno :zskace:
 
Pa da krenem redom (mada svaka naša mačka ima po nekoliko imena, ali evo ona poznata na forumu :lol:):

mama i tata - Aloha i Alohica - pre nego što su ''došli'' kod nas boravili su u dvorištu jedne katoliče crkve i razumeli su samo mađarski. Trebalo im je neko vreme da savladaju jezik kojim im se obraćamo, pa smo sasvim spontano havajski pozdrav ALOHA, uzeli za njihova imena....

deca:

Kaka - ime mu je dala Pussycat. On na samim počecima upotrebe posipa nije znao da ga koristi, tačnije kakio je ispod stola na kome se nalazi računar. Ja sam to pričao kumi (Pussycat), i onda mu je ona dala ime Kaka (po fudbaleru Kaki :lol:).

Leni - opet delovala kuma, Pussycat. Nekim čudom ona ima dugu dlaku. Kada sam postavio njene fotografije na forumu krenuli su razgovori o tome šta sam to uradio mački kada je tako čupava :lol:, pa je kuma kulminirala priču time što je rekla da je kupam Lenorom, a skraćenica od toga je Leni. :lol:

Flekica - bela mačka sa crnom flekicom na glavi (mada od te flekice ostalo je samo par crnih dlaka, ali ime je ostalo).
 
Sve moje macke dobile su naziv po ili boji dlake ili po nekom junaku...

Mačkaro_ubice, :lol:, šalim se.
Koliko si mačaka imala do sad?

Prvoj nismo dodelili ime, brat i ja smo bili mali, pa smo je zvali maca, pa mačka. (tigrasta)

Posle toga smo dobili belu sa žutim šarama (ustvari, bio je to mačor).
Brat je gledao crtaće "Pokemoni", pa je mačora nazvao Bućika.
Vremenom smo ga zvali i Bubika.

Od Bućika je prešlo u Bubi, a od Bućika je Bući.

Smešno ime za mačora, zar ne?

Poslednje 2 godine smo ga zvali Bubi.
Kada je nastradao, ostali su rekli da im je baš žao "Bući-ja, ili, kako beše? Je l' Bućika?"

Sada imam tigrasto belu mačku.

Mama ju je nazvala Maša.
Nekad, iz tepanja je zovemo Maskara, a to me podseti na reklamu Maybeline Maxfactor.
 
Jaedna macka mi se zvla Tasa sto je bilo skraceno od tasmanijski djavo. Jedan macor je bio Riki, pa jedan macke ili cikule. A sadasnja macka mi se zove slogi (otud mi nik) jer je stvarno slogirana. Neko je pokusao da je zadavi dok je jos bila mace i koordinacija joj nije jaca strana, lava joj je stalno nakrivljena na jednu stranu a prednje sape ukrsta kada hoda... Ne ume cak ni da skoci iz mesta na npr. fotelju vec mora da se zaleti ili da to uradi iz velike daljine. Zapravo nije d ane moze da skoci nego nema dobar osecaj za razdaljinu, kao da joj treba dioptrija
 
Zanima me kako ste dosli na ideju da maci date bas to ime koje ima???z:poz:

moj macor je dobio ime na vrlo cudan nacin

prije par godina na televiziju su igrali francuska i italija (fudbal)
moj mackic se tada pojavio u to vreme i nisam znala ime kako da mu dam ali kada su spomenuli ime nekog fudbalera na tv Toti ja sam mislila da bi bilo lijepo da mi se tako zove moj macor...z:)z:)z:)z:) a sve moje ostale macke mozda 10 zvale su se Tomi po onom crtacu tom& jerry hahhahaa:zskace::zskace::zskace::zskace:
 
ааа, јоланда, брката жена!:)))

гвоздену је име дао први власник :))))))
пипи...ето тако, нем појма...зато што изгледа к`о пипи:)
а мајми...па зато што је мајмун. а нијеее. ал јесте:)))
 

Back
Top