Kamuflaza

a tebi ova vlast ne lici na komuniste? imaju potpuno iste metode

Ne, uopste mi ne lici na komuniste.



U vreme konunizma nije bilo privatnih radnji.

A sada ih ima milion.

U vreme komunizma nije bilo droge..

Nije bilo huliganstva...

U vreme komunizma (socijalizma) Srbi su SRECNO ZIVELI...

Tako da ova vlast uopste ne lici na komunizam.
 
Izvini rode ovo nije tacno.

Ja znam Rumune kada NISTA, bukvalno nista nisu imali.

A prosle godine sam video grupu Rumuna u hotelu sa 5 zvezdica na Karibima.

Tamo se ipak nesto krece od kako su u UE.

Sve ostalo je prica.

Mi imamo više takvih "grupa" pa ne bih rekao da nam je sjajno. Jedna grupa ne čini Rumuniju. Imaju malo veće plate nego ranije i tu se sve završava... dobro sad imaju više od jednog TV kanala i imaju strane mega prodavnice i banke. Ali imaju i veliki strah od otkaza, pristaju na sve samo da zadrže bar malo od toga šta su dobili ulaskom u EU, a to je jedna velika šargarepa na veoma dugačkom štapu. Stanje im je daleko od dobrog. Ništa bolje nije ni u Mađarskoj i Bugarskoj.
 
Па ево сада имамо про-европски орјентисану владу,па нам све горе.

Vama se CINI da je sve gore.

Ne shvatate da je upravo to kapitalizam: malo ljudi koji imaju sve i mnogo koji nemaju nista.

Lose vam je zato sto se srednja klasa deli i ogromna vecina pada u nizu klasu.

Ulazak u Evropu ce do nekle taj pad ublaziti.

Ali, samo do nekle.
 
Ne, uopste mi ne lici na komuniste.



U vreme konunizma nije bilo privatnih radnji.

A sada ih ima milion.

U vreme komunizma nije bilo droge..

Nije bilo huliganstva...

U vreme komunizma (socijalizma) Srbi su SRECNO ZIVELI...

Tako da ova vlast uopste ne lici na komunizam.

srbi srecno ziveli? dok su naseljavani arnauti na kosovo, dok su muje preuzimale bosnu, i hrvati zapostavljali srbe u bosni, dok su makedonci unijatili srbe menjajuci im prezimena i proterujuci srpsku crkvu? nemas ti pojma
 
Mi imamo više takvih "grupa" pa ne bih rekao da nam je sjajno. Jedna grupa ne čini Rumuniju. Imaju malo veće plate nego ranije i tu se sve završava... dobro sad imaju više od jednog TV kanala i imaju strane mega prodavnice i banke. Ali imaju i veliki strah od otkaza, pristaju na sve samo da zadrže bar malo od toga šta su dobili ulaskom u EU, a to je jedna velika šargarepa na veoma dugačkom štapu. Stanje im je daleko od dobrog. Ništa bolje nije ni u Mađarskoj i Bugarskoj.

A sta bi ti hteo?

Pa samoupravni socijalizam je mrtav...

Tako ste se zestoko borili da ga unistite, a sad kukate?
 
Ne, uopste mi ne lici na komuniste.



U vreme konunizma nije bilo privatnih radnji.

A sada ih ima milion.

U vreme komunizma nije bilo droge..

Nije bilo huliganstva...

U vreme komunizma (socijalizma) Srbi su SRECNO ZIVELI...

Tako da ova vlast uopste ne lici na komunizam.

Bilo je privatnika, raznih zanatlija. Dosta drugačije nego danas, ali ih je bilo.
Droge je bilo, veruj mi. Ali su je sebi mogli priuštiti samo oni bogatiji, tj. nečija deca.
Huliganstva je bilo, ali daleko manje i manje agresivno. Postojale su sankcije pa su se plašili.
Srbi nisu srećno živeli. Proterivani su sa Kosova, napadani u Hrvatskoj, vređani u Sloveniji. Industrija nam je prebacivana u druge republike, više se ulagalo u druge republike. Većina Srba nisu smeli da kažu da su Pravoslavci (u nekim drugim republikama su to smeli), Uskrs i Božić smo slavili samo na selu, krišom. Pisali smo da smo Jugosloveni, dok su se drugi slobodno izjašnjavali o svojoj nacionalnoj pripadnosti.
 
srbi srecno ziveli? dok su naseljavani arnauti na kosovo, dok su muje preuzimale bosnu, i hrvati zapostavljali srbe u bosni, dok su makedonci unijatili srbe menjajuci im prezimena i proterujuci srpsku crkvu? nemas ti pojma

Decko, ja sam ziveo u tim vremenima i u Srbiji i u Bosni i putovao sam po celoj Jugi.

I ZNAM ISTINU.

SRBI NIKAD NECE ZIVETI BOLJE I LEPSE NEGO STO SU ZIVELI U JUGOSLAVIJI (narocito) U VREME TITA!

Sve to sto ti navodis su IZMISLJOTINE iz koje kakvih kuhinja koje nemaju VEZE SA ZIVOTOM.

To mogu pricati vama koji tada jos niste bili rodjeni ili ste bili mali.

Nama, koji smo tada vec bili poveliki - ne mogu jer mi ZNAMO kako je UISTINU bilo.

Jos nismo svi pomrli.

Koliko je tebi godina?
 
Bilo je privatnika, raznih zanatlija. Dosta drugačije nego danas, ali ih je bilo.
Droge je bilo, veruj mi. Ali su je sebi mogli priuštiti samo oni bogatiji, tj. nečija deca.
Huliganstva je bilo, ali daleko manje i manje agresivno. Postojale su sankcije pa su se plašili.
Srbi nisu srećno živeli. Proterivani su sa Kosova, napadani u Hrvatskoj, vređani u Sloveniji. Industrija nam je prebacivana u druge republike, više se ulagalo u druge republike. Većina Srba nisu smeli da kažu da su Pravoslavci (u nekim drugim republikama su to smeli), Uskrs i Božić smo slavili samo na selu, krišom. Pisali smo da smo Jugosloveni, dok su se drugi slobodno izjašnjavali o svojoj nacionalnoj pripadnosti.

I na tebe se isto odnosi: nije istina to sto pises.

To si samo CUO iz nacionalistickih kuhinja.

Laz!
 
Izvini rode ovo nije tacno.

Ja znam Rumune kada NISTA, bukvalno nista nisu imali.

A prosle godine sam video grupu Rumuna u hotelu sa 5 zvezdica na Karibima.

Tamo se ipak nesto krece od kako su u UE.

Sve ostalo je prica.
Znači med i mleko?
Samo mi nije jasno, ako se setiš one "Čašu meda još niko ne popi..." ili onog "dok nekom ne omrkne drugom ne osvane", za koga ostaje kanta g.ovana? Kapitalizam je voma očigledna stvar, neko radi a neko se sladi, pa odgovori, pliz.
 
Decko, ja sam ziveo u tim vremenima i u Srbiji i u Bosni i putovao sam po celoj Jugi.

I ZNAM ISTINU.

SRBI NIKAD NECE ZIVETI BOLJE I LEPSE NEGO STO SU ZIVELI U JUGOSLAVIJI (narocito) U VREME TITA!

Sve to sto ti navodis su IZMISLJOTINE iz koje kakvih kuhinja koje nemaju VEZE SA ZIVOTOM.

To mogu pricati vama koji tada jos niste bili rodjeni ili ste bili mali.

Nama, koji smo tada vec bili poveliki - ne mogu jer mi ZNAMO kako je UISTINU bilo.

Jos nismo svi pomrli.

Koliko je tebi godina?

a pa ti si titov pionir, *********, sto ne kazes odmah, malo sutra bilo dobro, evo sta se desilo od tog dobrog:zimag:
 
Bjalbi ,kako da ti verujemo da si ti istinski patr iota,to isto za sebe kažu Tihi i Teodosije i veliki broj drugih.Kako prepoznati pravog ???

Lovci, kada vide trag u snegu, znaju koja zivotinja je na kraju traga (iako ne vide zivotinju).

Znaci, patriotizam se primecije po TRAGOVIMA KOJE OSTAVLJA, a ne po bla,bla, bla....
 
Vama se CINI da je sve gore.

Ne shvatate da je upravo to kapitalizam: malo ljudi koji imaju sve i mnogo koji nemaju nista.

Lose vam je zato sto se srednja klasa deli i ogromna vecina pada u nizu klasu.

Ulazak u Evropu ce do nekle taj pad ublaziti.

Ali, samo do nekle.

Па зашто онда срљати у ту европу која се и сама заснива на капиталистичкој идеологији ?
 
I na tebe se isto odnosi: nije istina to sto pises.

To si samo CUO iz nacionalistickih kuhinja.

Laz!

Zanimljivo. Da li ja lažem kad pišem o onome šta sam lično doživeo ili je laž nešto drugo?
Sve napisano, osim Kosova, sam lično doživeo. Zašto je moj otac, kao Srbin koji je uživao te blagodeti, dobio pravo na pasoš tek kad je otišao u penziju? Zašto sam, od nas 40 iz razreda u srednjoj školi u Beogradu, samo ja napisao u formularu da nisam Jugosloven? Zašto je moj drug dobio batine od policajaca u centru beograda zato što se preziva Sinđelić? Zašto smo svaku slavu, Uskrs ili Božić morali da idemo u selo, kod familije? ne dao Bog da nas je neko od komšija video s aofarbanim jajima.
Kao što možete da vidite, postoje različiti doživljaji. Neki nisu tako lepi kao što se priča.
 
A sta bi ti hteo?

Pa samoupravni socijalizam je mrtav...

Tako ste se zestoko borili da ga unistite, a sad kukate?

Ko smo to "mi"? A ko si, onda, ti?
Ne pripadam ni jednoj političkoj partiji. Politika me na taj način ne zanima.
Zašto tako nekoga etiketiraš, a ne da ga ne poznaješ, već ni njegov pogled na politiku nisi sagledao? O iskustvu i proživljem ni razmislio nisi, zar ne?
 

Back
Top