Mek računari

Papa Smurf

Elita
Poruka
17.348
S obzirom da su do sada bili zapostavljeni na ovom forumu, otvaram jednu lepljivu temu o mek računarima... Ovde možemo da razmenimo iskustva vezana za korišćenje mek računara... Da korisnicima koji nisu do sada imali prilike da ih koriste ukažemo kako na prednosti tako i na mane... Da se upoznamo sa ostalim proizvodima kompanije Apple... I da sve to bude na jednom mestu...

overview_hero1_20091020.png


iMac je računar sve-u-jednom...
iMac 21.5" Core 2 Duo 3.06GHz/4GB/500GB/GeForce 9400M/SD, Kbd - 111.490,00 RSD
iMac 21.5" Core 2 Duo 3.06GHz/4GB/1TB/Radeon HD 4670/SD, Kbd - 136.890,00 RSD
iMac 27" Core 2 Duo 3.06GHz/4GB/1TB/Radeon HD 4670/SD, Kbd - 151.990,00 RSD
iMac 27" Core i5 2.66GHz (quad-core)/4GB/1TB/Radeon HD 4850/SD, Kbd - 182.390,00 RSD

S obzirom da je njihova cena veća, šta mislite, da li je to opravdano sa stanovišta performansi, sigurnosti u radu, samog izgleda...
 
Notebook računari...

Cene se kreću od 91.000 do 235.000 RSD...

apple_macbook_s20001.jpg


Zanimljiva je njihova konstatacija da baterija traje 7 sati...

"Its built-in lithium-polymer battery lasts up to 7 hours on a single charge, which makes it perfect for long flights, all-day workshops, and marathon study sessions. Thanks to its advanced battery chemistry and charging technology, the MacBook battery can be recharged up to 1000 times — good for about five years of typical usage — and lasts nearly three times the lifespan of typical notebook batteries."
 
235.000 ufufufuf Msm, koliko god da je bolji, nemoguce je da isplati tu razliku u ceni. Moje misljenje barem.

Inace kada bih imao para za izivljavanje, normalno da bi uzeo pre Mac nego PC. ;)
 
Osnovna prednost Mac-a je operativni sistem baziran na UNIX-u.Dakle, nije sam računar kao računar uopšte bolji od Windowsa, već je to zasluga operativnog sistema koji može bez problema da se pokrene i na PC-u od 300 evra. Da ne govorim da je sramotno tražiti 111.000 dinara za računar sa integrisanom grafikom.
iMac 21.5" Core 2 Duo 3.06GHz/4GB/500GB/GeForce 9400M/SD, Kbd - 111.490,00 RSD
 
ja imam dilemu mac ili pc:think:
svidja mi se da nemam viruse i da imam lep beli kompjuter,ali mi se ne svidja da ucim ponovo sve ispocetka... jer na macu ne znam ni copy-paste da uradim...
sto se tice muzike i mac racunara,uglavnom da koriste jer jedino na njemu moze da radim logic sound program,za koji kazu da je jedan od boljih programa za produkciju muzike...


dakle,moja dilema je polovan beli macbook od 13 inc ili neki novi pc od 15:think:
 
Moje mišljenje - novi PC je bolji, na njemu možeš u svakom slučaju da instaliraš i Mac operativni sistem ako ti baš treba specifičan program za Mac. (u šta iskreno sumnjam, jer nema šta nema za PC što se tiče muzike.)

Ujedno ćeš dobiti i bolji hardver.
 
Moje mišljenje - novi PC je bolji, na njemu možeš u svakom slučaju da instaliraš i Mac operativni sistem ako ti baš treba specifičan program za Mac. (u šta iskreno sumnjam, jer nema šta nema za PC što se tiče muzike.)

Ujedno ćeš dobiti i bolji hardver.

moje misljenje je da je pogresno

ko jednom predje na meka nikad se ne vraca na pc a i hardver meka je bolji...ne onaj u prvom postu... to je igracka... na mac pro mislim.
 
ipad izasao i uzdrmao celu industriju... nokia, sony i nintendo su vec po.... od muke :lol:

bas ko sto rekoh za iphone cim se pojavio da ce ga svi zivi kopirati ali niko kako treba a vi zivi bili pa videli sta ce biti sa notebook preklapajucim krsevima za dve godine :roll:

ulazimo u generaciju touch kompova i pocetka necega sto se zove hologramska projekcija u home izvedbama. za 5 godina cemo se sa setom secati kanti sa kartama hardovima ventilatorima i slicnim glupostima.....


http://www.apple.com/ipad/
 
moje misljenje je da je pogresno

ko jednom predje na meka nikad se ne vraca na pc a i hardver meka je bolji...ne onaj u prvom postu... to je igracka... na mac pro mislim.[/QUOTE

pa,recimo da je ovo tacno.ja trenutno koristim macbook pro i bas mi je tesko da se odvojim od njega. ne radim nista specijalno na njemu,surfujem po netu,koristim iphoto za slike,gledam filmove,ali...
ipak je nekako osecaj sa konja na magarca:confused:
ima mac mnogo forica koje nedostaju kad se vratis na pc..
 
Drustvo, kad biste imali priliku da imate Mac racunar u rukama 10-tak dana, ne bi vam palo napamet da se vratite na Windows. Mac je elegantan u svakom smislu, mekan, fin, ne cuje se, ni hard ni hladnjaci, nema virusa, nema alatki za ciscenje, niste vise kucna pomocnica :), nego gospodin covek. Imate softver za kompjutere koji je radjen kao za Mac racunare, ali to su cesto muke za instalaciju, zbog nekompatibilnog hardvera, nije to ni priblizno kad drzite originalnu spravu u ruci. Ima gomila softvera besplatnog, mislim na OS Linux, koji vam na neki nacin mogu docarati Mac racunare. Ja bih vam preporucila Ubuntu, jer je lak za instalaciju i lako leze na razne konfiguracije. Samo nista nije kao Apple racunar, nemojte se varati cinjenicom da je u pitanju sminka koja nema kvalitet ispod povrsine, mnogi korisnici Windowsa su ubedjeni da su Macovi fenseraj za budale, koje nemaju mozga, nego placaju dizajn, a oni nikad ne bi dali toliki novac za integrisanu graficku kartu ili siromasnu konfiguraciju. Razlika je u OS, Windows mora da ima sve jacu i jacu konfiguraciju, jer taj OS zahteva pola konfiguracije za raznu vrstu djubreta, windows odvaja svoje radne procese i prostore za pakovanje prljavstine, dok kod Maca to nema, nema antivirusa niti mogucnosti da se takva vrsta glupavih podataka zapisuje, onda kutak za razne spijune, crve i ostale gamadi. Ako se odlucite da kompjuter koji nosi kantu sa sobom, zamenite za kompjuter bez kante kupite Mac :)
 

Back
Top