Brand name ili novo no name?
Prikazujem rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Brand name ili novo no name?

Početnik
    Učlanjen
    15.08.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Brand name ili novo no name?

Da li neko ima iskustva sa polovnim brand name racunarima? Da li je njihova cena opravdana ili je bolje uzeti neshto novo,jace (no name)uz doplatu do 100E?
    P.S. Nije mi bitno da podrzava neke jace igrice

Primećen član Markoni_kv (avatar)
    Učlanjen
    18.11.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    57

Podrazumevano Re: Brand name ili novo no name?

Citat Original postavio lacky
    Da li neko ima iskustva sa polovnim brand name racunarima? Da li je njihova cena opravdana ili je bolje uzeti neshto novo,jace (no name)uz doplatu do 100E?
    P.S. Nije mi bitno da podrzava neke jace igrice

Zavisi kako stojis sa paricama,ako ti ne treba neka preterano jaka masina slobodno uzmes neki brand name sa nekim PIII na nekih 500-600 mhz i eventualno dodas malo RAM memorije ako vec nemas 128MB i to ti je to.Poz

P.S imao sam par brand name racunara a i preprodao sam par najvise mi se svidja compaq.

Početnik
    Učlanjen
    15.08.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano brand name ili novi no name?

oko 200E kosta PIII (fujicu-siemens)800Mhz, 256ram, 10GB harda, 32MB graficka. Ima cd rom, nema modem.Znaci, ako bih dodao za modem i cdrw izadje oko 250E. Kada bih dodao jos 100E mogla bi neka standardna konfiguracija "PentijumIV" (konfiguracija koja se najvise nudi i prodaje). Sta li je pametnije? Najvise koristim AutoCAd-projektovanje u 2d. Hvala

Iskusan Veseli_Ubica (avatar)
    Učlanjen
    01.05.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    100

Podrazumevano

Mnogo je pametnije da, ako ne mozesh da dash 450 do 500 E za novu solidnu mashinu, kupish nesto polovno od proverenih dilera. Ako uzmesh nov komp iz "STANDARDNE" ponude od 300E, dobices sve integrisano, pa ce te buduca nadogradnja kostati mnogo skuplje. Uz to, u te jeftine nove rachunare se ugradjuju komponente najloshijeg kvaliteta, koje se nisu mogle prodati nigde drugde u svetu. O tome mozesh da prochitas u Svetu Kompjutera (oni su nahvalili polovnjake iz firme Bozic i sinovi).
    Dakle sta god da radish, nikako ne uzimaj rachunar za 300 Evra. Za Internet i Autocad, filmove i muzuku sasvim je dovoljan neki P3

Primećen član
    Učlanjen
    17.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

Podrazumevano

Svakako neki polovnjak Brand name! PIII je i onako najveci uspeh Intela kada pogledamo konkurenciju, tesko da ce imati toliko konkurentan (pa i stabilan procesor).
    Uh kako ce sada neki burno da reaguju!

Zainteresovan član Profesionalac (avatar)
    Učlanjen
    04.05.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    57

Podrazumevano

Za pare kojima placas solidan brand name racunar, dobijas low-cost nov sa svim zivim integrisanim komponentama na ploci, bez AGP slota, sa uzasnim no-name napajanjem, nekim Celeronom i diskom na kome ces moci da peces raznjice narednih par meseci - koliko ce te posluziti. Brand name masine su neopisivo stabilnije u radu, ali sporije. Mozes i da kombinujes opremu - nova ploca, procesor i RAM, a polovni periferijski uredjaji, gde ces opet postici koliku-toliku ustedu. Par listova o ovoj temi mozes procitati u "Svetu Kompjutera", br. 8/2004.

Pozdrav

Početnik
    Učlanjen
    15.08.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano brand name ili, novo no name

Hvala na savetima, odluciio sam se za PIII (Fujicu-Siemens)na 933Mhz, 10Gb harda,16Mb neintegrisanom grafickom i 128Mb ram memorije. Cena 13.000din. Uz to sam dodao DVD rezac,modem i kupio (polovan) 19 inci monitor-flatron.Sve ukupno oko 30.000din i sto je najbitnije na 12 rata, cekovima gradjana."Bozic & sinovi" su dobro snadbeveni, ali se "gade" na cekove, tako da nisam njih izabrao.
    Sta mislite, da li sam dobro prosao?

Slične teme

1. NOVO NOVO NOVO !!!! Ludi Ritam Bend
    Autor Ludi Ritam Bend u forumu Muzika
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 09.01.2008., 20:27
  2. SKOLA PLESA !!! NOVO NOVO NOVO!!!
    Autor oukydouky u forumu Razno
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 28.09.2005., 16:52

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu