Napajanje?

Angard

Početnik
Poruka
20
AMD Phenom II X4 925 2.8GHz 8MB 95W AM3 Box
GIGABYTE / GA-MA770T-UD3P / AMD AMD3 / DDR3 1666+ / PCI-E / GLAN / 1394
Kingston HyperX 2GB DDR3 1600MHz CL9 KHX1600C9D3/2G
PCI-E / GIGABYTE / GV-R575D5-1GD / ATI 5750 / 1GB / DDR5 / 128bit / DVI / VGA / HDMI ili PCI-E / GIGABYTE / GV-N250ZL-1GI / GF GTS 250 / DDR3 / 1GB / 256bit / dupli DVI-I/D-sub/HDMI/HDCP
WD 1TB WD10EADS SATA II,32 MB, 3,5",7200 rpm Green

Koje napajanje da uzmem za ovu konfiguraciju???

Sta preporucujete?? Posto sam video u nekoj prodavnici slicnu konfiguraciju sa Chieftec napajanjem od 405w





Midi ATX, Chieftec 405W PSU
Procesor
AMD Phenom™ X4 9650 2.3GHz, 512kB L2 cache, SB 3600MHz, 65nm
Matična ploča
MSI NF520T-C35
Memorija
4GB DDR2 800MHz
Grafička karta
nVidia GeForce GTS 250 1GB 256bit PCI-E
HDD
640GB SATA2
Optički uređaj
DVD-RW Dual Layer
LAN
Gbit LAN



Unapred hvala!!!:sanke::sneskoz:
 
Prva konfiguracija je definitivno bolja iako ima malo manje ram memorije...ali opet ddr3 uskoro postaje standard tako da ce joj pasti cena pa ces za dosta manje para moci da uzmes jos koji gb rama...znaci zakljucak PRVA NAVEDENA konfiguracija....a sto se tice napajanje mislim da ce ti bilo koje pristojno napajanje od 550w odraditi posao odlicno....recimo LC Power ili Chieftec (jeftina napajanja zaobidji u sirokom luku s obzirom da su komponente koje si naveo veoma skupe i bilo bi rizicno stavljati ih na lose napajanje....) a ako hoces da gledas malo vise unapred mozes uzeti i neko napajanje od 600+w mada su ona dosta skupa jos uvek....
 
U pitanju je napajanje Chieftec Arena 405w. Nije neka sreća, na bilo kojoj od dve navedene konfiguracije će se grejati kao 'furunče' jer nema ni blizu 400w. Idealno je za office mašine ali za game mašinu - minimum LC Power 500w.
 
A sta mislite COOLER MASTER Kućište Elite 332 RC-332-KKR2 420w
u stvari sta treba znati kad se kupi napajanje????
kolko prikljucaka treba da ima itd...??

To kuciste sa napajnjem ce odraditi posao,samo bolje je da stavis HD5750 nego GTS250 posto je manji potrosac a novija i bolja kartica.
Moj predlog za samo napajanje iako kosta 5000din OCZ 500W StealthXStream!
Kod napajanja se gleda (najvaznije) 12V grana koliku ima amperazu i kada pomnozis tu amperazu sa 12 dobijes relanu snagu tog napajnja u vatima.
1Vx1A=1W
 
Ono chieftec napajanje je daleko bolje od tog u CM kucistu.
U to kuciste se stavlja Thermal Master napajanje od 420W koje nije nista bolje od bilo kog kineza tipa Zito, Vito, Frontier itd.
 
znaci na kraju krajeva, koje je to napajanje koje bi apsolutno odradio svoj posao???
Kazite mi neku najbolju za ovaj konfig , nema veze iako prelazi 5000din.
I da ne zaboravim, hvala svima za pomoc oko ovog konfiga.
 
znaci na kraju krajeva, koje je to napajanje koje bi apsolutno odradio svoj posao???
Kazite mi neku najbolju za ovaj konfig , nema veze iako prelazi 5000din.
I da ne zaboravim, hvala svima za pomoc oko ovog konfiga.

Corsair VX550, 75 evra, 5 godina garancije, predviđeni radni vek preko 100000 sati u režimu 24/7 ima prikljucke za sve i vasta
 
Ako kupujes napajanje namenjenu za konfiguraciju koju koristis onda uzmes neki lc power od 500W. Ali ako gledas na buducnost onda taj izbor nije dobar. Moje iskustvo je sledece: pre nekoliko godina sam uzeo Corsair TX 650 sa gomilom grana i kontakata 4+4 pina za napajanje procesora, 2 puta 6+2 pina za napajanje graficke. Kad sam ga uzeo da budem iskren cudio sam se napajanju 4+4 pina i 6+2 pina. U medjuvremenu sam vise puta izmenjao sve komponente u kompjuteru, a napajanje ne menjam. Sad mi dobro dodje napajanje za procesor 4+4 pina jer moja sadasnja ploca ima 8 pinski kontakt. Isto tako i graficka 4870 trazi dva 6 pinska napajanja. Ako se pojave graficke sa 8 pinskim kontaktima za napajanje ja sam sa ovim napajanjem spreman i za to (dve grane 6+2 pina).Ulaganje u ovo napajanje /koje mi tada nije bilo potrebno/ se ispostavilo potpuno opravdanim i ocekujem da cu sa njim jos dogo biti miran te da ce istrpeti jos dosta menjanja komponenti sistema a da ono nece biti menjano. Druga stvar je sto sa njim ne strahujem od varijacija napona, strujnog udara i slicno jer poseduje sve moguce zastite. Dakle ulaganje u sto bolje napajanje se isplati.
 

Back
Top