The Hobbit

pa ako ne znaš o čemu se radi učini sebi uslugu i pročitaj knjigu hobit =)
to su ti avanture bilba baginsa tokom kojih je on i stekao prsten
nadala sam se da će holivud barem taj deo moje mladosti da ostavi i da ga ne upropasti ali neee
 
pa ako ne znaš o čemu se radi učini sebi uslugu i pročitaj knjigu hobit =)
to su ti avanture bilba baginsa tokom kojih je on i stekao prsten
nadala sam se da će holivud barem taj deo moje mladosti da ostavi i da ga ne upropasti ali neee

Holivud ne moze nista da ostavi na miru :lol:

Inace, @IndianaBones, nije Lord of the rings: The Hobbit, nego samo Hobit.
Ne ocekuj nastavak price, posto je knjiga napisana pre Gospodara Prstenova
i radnja se desava mnogo pre.
 
Znate li kada ce izaci novi film LOTR The Hobbit i o cemu se radi? Molim vas tako ga iscekujem i jedva cekam da ga pogledam. z:poz:

Bila je tema o Hobit filmovima (čak je bila i moja ako se ne varam).

Neće uskoro, tako da ne vredi pričati. Knjiga je tek u fazi adaptacije knjige u scenario, a koliko sam čuo, još nije završen, jer ga Piter Džekson i Giljermo del Toro prelistavaju (iako IMDb tvrdi da je gotov). Frances Valš i Filipa Bojen (Džeksonovi standardni scenaristkinje - sva tri Gospodara Prstenova, novi King Kong, Braindead, Heavenly Creatures, The Lovely Bones, District 9, Meet the Feebles) su pisali scenario, ali izvan toga nije mnogo poznato.

Film nije LOTR, jer mu u radnji prethodi. Neće biti samo jedan, već će biti sniman u dva dijela. Originalna zamisao jeste bila da prvi dio bude adaptacija knjige Hobit (koja prethodi Tolkinovom legendarnom romanu i koja je više ciljana za mlađe kao dječja knjiga - što film kako je najavljeno neće biti, jer će biti sniman 'u potpunosti u duhu Džeksonove trilogije'), a drugi most između Hobita i čuvene trilogije. Međutim, danas je popularno da se knjige adaptiraju u dva filma, tako da su oba scenarija izgleda ipak napisana kao adaptacija samo te jedne knjige, koja je rodila legendarij o Srednjem svijetu.

Film će, naravno, sadržati sve iz knjige, sa što je manje moguće izbačenih stvari i izmjena (del Toro je najavio nula, ali to je nemoguće) i stvari koje su se dogodile u vrijeme odvijanja radnje u knjizi, a u Srednjoj-zemlji (npr. biće prikazano zasijedanje savjeta, Gandalfov put kada misteriozno nestane, itd...). Piter Džekson je samo producent (sa Markom OrdeskijeM), a Giljermo del Toro režiser, što je po mom mišljenju čak i dobra stvar, imajući na umu del Torov Panov lavirint.

Ako te zanima konkretna radnja, najbolje je da pročitaš roman. Knjiga je mnogo lakše štivo za čitanje, apsolutno je fantastično prevedena na naš jezik (bez mana, čak je bolje prevedena i od sva tri Gospodara Prstenova), tako da nećeš imati probleme kao sa očajno prevedenim Silmarilionom ili sa uopšte pretjerano informacija kod svih ostalih Tolkinovih djela. Relativno je (za Dž. R. R. Tolkina) čak i kratka. U pitanju je avanturistička knjiga iz 1937. godine o družini Bilba Baginsa, Gandalfa i trinaest patuljaka i njihovoj pustolovini, sudbini zmaja Šmauga i čuvenog blaga. Scenariji nisu poznati javnosti, niti su poznati neki detalji, tako da ti ne mogu reći da li je odlično prelivena knjiga, ali ti u svakom slučaju preporučujem da pročitaš taj klasik. Onda opet, kada već do sada nisi, možda je i bolje da ne upropastiš film samom sebi i doživiš sasvim novo iskustvo kada izađe, pa onda naknadno (obavezno) pročitaš i knjigu...ako možeš izdržati.

To je to, ne zna se mngo više. Vrlo mi je žao glumačke postave. Čini se da se Ian Mekelen vraća u ulozi Gandalfa (što je odlično) i Hugo Viving u ulozi Elronda (što nije neophodno, ali je itekako dobrodošlo), ali sve se završava sa Endijem Serkisom koji će biti osnova za Goluma. Čuo sam doduše da će i Kejt Blanšet igrati Galadrijelu opet... Međutim ništa to nije bez glavnog lika. Del Toro je rekao da mu je ideja da okupi čitavu staru ekipu, bez izuzetaka, a mislim da će se svi složiti da je nemoguće da 70-90-godišnjaci trče naokolo kao centralni glumci u filmu tumačeći znatno mlađe likove. :D

Ovo da bude patuljak???

ron_perlman.jpg
 
Poslednja izmena:
Mene svi 'oce da biju kad kazem da mi se "Hobit" ne svidja, ali je tako. Godinama su mi ljudi pricali kako je Tolkin fenomenalan, a ja uvek prvo kretala od "Hobita" i nista. Tek kada sam procitala "Gospodara" odlepila sam i tkao to, ali mi se "Hobit" ni dan danas posebno ne svidja.

Elem, cela ova preambula je cisto da kazem da, sto se mene tice, ne osecam film "Hobit" kao neko skrnavljenje (sto je LotR veoma cesto delovao... Pocev od Aruene s macem pa nadalje), ali voelal bih da pogledam. Koliko znam, trebalo je da prvi film bude "Hobit" a drugi neki miks, skupljen iz Appendixa "Gospodara Prstenova", ali eto, sad vi kazete da ce biti dva Hobita.
 
Mene svi 'oce da biju kad kazem da mi se "Hobit" ne svidja, ali je tako. Godinama su mi ljudi pricali kako je Tolkin fenomenalan, a ja uvek prvo kretala od "Hobita" i nista. Tek kada sam procitala "Gospodara" odlepila sam i tkao to, ali mi se "Hobit" ni dan danas posebno ne svidja.

Elem, cela ova preambula je cisto da kazem da, sto se mene tice, ne osecam film "Hobit" kao neko skrnavljenje (sto je LotR veoma cesto delovao... Pocev od Aruene s macem pa nadalje), ali voelal bih da pogledam. Koliko znam, trebalo je da prvi film bude "Hobit" a drugi neki miks, skupljen iz Appendixa "Gospodara Prstenova", ali eto, sad vi kazete da ce biti dva Hobita.

Pa Hobit je dječja knjiga...možda zato.
 
Nista od Giljerma del Tora - poslije 2 godine rada na filmu, napusta rezisersku stolicu.

Ostaje samo kao jedan od glavnih scenarista i nadgledac citave radnje, odnosno scenarija u buducnosti.

Piter Dzekson je malo zatecen, jer ce ovo produziti pravljenje Hobita. Morace pronaci zamjenu za Del Tora...
 

Back
Top