Privredni kriminal u Srbiji prijaviti ili ne?

bricislav

Početnik
Poruka
8
Prijaviti privredni kriminal u Srbiji gde jos traje tranzicija i gde sve drzavne institucije nisu profunkcionisale i pocele da rade kako zakon nalaze je prava hrabrost ili bolje receno prava ludost.Iz licnog iskustva znam kada sam neke firme prijavio za utaju poreza da sam onda usao u jedan zacarani krug bezakonja koji traje jos i dan danas.Zbog saznanja s kim imam posla i mog velikog nepoverenja u rad finansijske policije odlucio sam da detaljno proverim zapisnik od te finansijske kontrole,jer mi to sad zakon dozvoljava.
Na osnovu Zakona o slobodnom pristupu informacijama od javnog znacaja ja sam pre dve godine Ministarstvu finansijaR.S.-Poreskoj upravi podneo zahtev da mi dostavi fotokopiju zapisnika o finansijskoj kontroli koja je radjena po mojoj prijavi.Na moj zahtev nisam dobio zapisnik od te finansijske kontrole pa sam se s toga obratio Povereniku za informacije od javnog znacaja da posreduje.Uz pomoc Poverenika iz Ministarstva finansija R.S.-Poreske uprave sam dobio odgovor da zapisnik od finansijske policije ne mogu dobiti,jer se u prostoriji gde se on nalazi odvijaju zidarsko molerski radovi.Sa takvim odgovorom nisam bio zadovoljan pa sam odmah ulozio zalbu Povereniku.
Posle godin dana cekanja od Poverenika dobijam resenje uz obrazlozenje da zapisnik od finansijske policije nije ni na zalbu dobijen.Poverenik u svom resenj usmatra da organ vlasti nije postupio po zakonu i zbog toga me upucuje da se sa njegovim resenjem obratim Vladi Srbije sa zahtevom za izvrsenje tog istog resenja kako bi dosao do tog zapisnika i tako ostvario svoja prava koja mi zakonom pripadaju.
Vladi Srbije sam podneo zahtev za izvrsenje tog resenja 19.8.2009. godine.
Posto zapisnik jos nisam dobio ni od Vlade Srbije ostalo je izgleda da ja sam odlucim kome da verujem,finansijskoj policiji koja je ustanovila da nema utaje poreza ili tajkunima koji su mi priznali da utaja poreza postoji dok su mi pretili zato sto sam ih prijavio Poreskoj upravi za utaju poreza.
Da je sve ovo izuzetno ozbiljno i da posla ovde nisu cista govori cinjenica da sam ja morao zatvoriti svoju firmu iz bezbednosnih razloga zbog pretnji i neodgovornog ponasanja drzave prema meni.Zbog svega toga sam pretrpeo veliku materijalnu i moralnu stetu i na kraju ostao bez egzistencije.To neodgovorno ponasanje drzave prema meni traje i do dana danasnjeg,a ogleda se u tome sto Ministarstvo finansija R.S.-Poreska uprava i Vlada Srbije sada nece da mi omoguce uvid u taj zapisnik za koji ja opravdano sumnjam da nije uradjen po zakonu.
 

Back
Top