kapitalizam je teoretski nemoguc - dakle sta nam je

27E

Legenda
Poruka
52.416
Evo desset godina kako uzivamo u liberalnom kapitalizmu, ja ko ja, stalno nesto se razmiljam `mora li to biti ovako?`, a onda u firmi za obezbedjenje, treca zaredom sve po tri meseca, se desi sledece

Director, gazdin covek, pozove me na razgovor, vidim ispred kabineta u hodniku sve najbolji radnici, meni odma nesto ladno oko srca. Pozove nas unutra, postroji, pa sve biranim recima `te vi ste moj oslonac, te ja kad vas rasporedim ja ne brinem …`, mene nesto probada kroz koleno, ostalo mi iz vojske jednom kad sam zalegao udario sam u kamen kolenom, ali opet lepe reci, dal da ocekujem …ne znam sta… poklon, premiju.

Sta ce biti, niko ne zna, plata ionako 18.000 dinara, za puno radno vreme, plafon. Ja dosad radio u kucici na kalemegdanu, I radnici me cene, pisem lepe izvestaje, sef smene samo prepise pa prosledi gore, svi zadovoljni.

Da smo u germaniji ili bar francuskoj, imao bih bwnj bar trojku, 2 hand, ima kapitalizam I u kolumbiji, tamo bi bar ono sto otmem ostajalo meni, al kod nas sve po propisu, demokratija je.

Gazda kaze `saljem vas kao ljude od poverenja u novi veliki veleprodajni centar`, dobismo raspored, izadjosmo, svi cutimo.

Odem ja tamo, pitaju gde vise volis, ja po navici ocu na rampu, tamo je lepo toplo, ima I drustva. Kad ono oces, mora u svaki kamion da se popnes, svuda da zaviris, sve da popises….ludilo, sedenja nema. Izdrzao sam dve nepune smene. Kod nas u firmi nema ocu-necu, momentalini otkaz, znam i sam.

Sad vidim u ovoj nasoj demokratiji lepo zive samo partijci, vojska, birokratija, svi ostali zivu bez perspective, tajkune, kaontroverzne i prave mafijase ovde i ne spominjem.
 
Neverovatno ali istinito, svakog dana se sve više i više odslikava negativna strana "demokratije" koja je po definiciji usko vezana isključivo za kapitalizan kao da nju nije moguće sprovoditi više ni u jednom odliku vlasti. Sad takva je kakva je, ali meni ta sprega demokratija-kapitalizna sasvim adekvatno liči na onu Hitlerovu spregu iz "Munjevitog rata" pancer-štika, dok je išlo išlo je a kada je puklo onda je puklo sasvim i do kraja.

Po nekoj mojoj logici kao privatnika i vlasnika trebalo bi da mi odgovara ovakav oblik vlasti ali gle čuda.... on meni neodgovar ni u čemu a najveći razlog je što svakog dana imam manje komintenata nego predhodnog ! Svakog dana ima sve manje sposobnih za privređivanje a retorika naših "vođa" nije se promenila celih 20 godina, pa oni još nisu uspeli ništa novo da kažu niti da izmisle, osim toliko puta ponavljanih i milion puta prevaljanih budalaština o demoktariji, kapitalizmu, Evropi i Evrposkoj Uniji, i tu je tačka. Tačaka za njihovo znanje kako da se država pravilno razvija a samim tim nema nikakvih mogućnosti da se unapredi više ni ekonomija, privreda... pa ja neposredno zavisim od toga koliko ima uspešnih a ne koliko je Djelić lobirao, Jeremić čestitao a tadić nešto mnogoumno izjavio. Pa takav oblik i način vladanja se nije promenio uopšte od kada postoji demokratija u Srbiji.

Ovde nešto mora da se menja, ili vođe ili sistem vlasti a državu da menjam nepada mi napamet jer sam u njoj rođen, odrastao, školovao se i do nedavno (pre 10 godina) sasvim uspešno radio a sada kao i svi nepartijski opredeljini Srbi koji nemaju nad sobom kontrolora misli gledam kako gomilica idiota nema pojma kako da organizuje državu a još manje kako da u njoj obezbedi posao, skolovanje, zdravstvenu zaštitu ili nešto više.
 
Poslednja izmena:
  • Podržavam
Reactions: 27E
Тако је то у суровом капитализму.Ти си најбољи,најспособнији,најписменији и као такав уместо да добијеш руководеће место добијеш стајање по цео дан,и још треба да им будеш захвалан на указаном поверењу.
 
  • Podržavam
Reactions: 27E
Evo desset godina kako uzivamo u liberalnom kapitalizmu, ja ko ja, stalno nesto se razmiljam `mora li to biti ovako?`, a onda u firmi za obezbedjenje, treca zaredom sve po tri meseca, se desi sledece

Director, gazdin covek, pozove me na razgovor, vidim ispred kabineta u hodniku sve najbolji radnici, meni odma nesto ladno oko srca. Pozove nas unutra, postroji, pa sve biranim recima `te vi ste moj oslonac, te ja kad vas rasporedim ja ne brinem …`, mene nesto probada kroz koleno, ostalo mi iz vojske jednom kad sam zalegao udario sam u kamen kolenom, ali opet lepe reci, dal da ocekujem …ne znam sta… poklon, premiju.

Sta ce biti, niko ne zna, plata ionako 18.000 dinara, za puno radno vreme, plafon. Ja dosad radio u kucici na kalemegdanu, I radnici me cene, pisem lepe izvestaje, sef smene samo prepise pa prosledi gore, svi zadovoljni.

Da smo u germaniji ili bar francuskoj, imao bih bwnj bar trojku, 2 hand, ima kapitalizam I u kolumbiji, tamo bi bar ono sto otmem ostajalo meni, al kod nas sve po propisu, demokratija je.

Gazda kaze `saljem vas kao ljude od poverenja u novi veliki veleprodajni centar`, dobismo raspored, izadjosmo, svi cutimo.

Odem ja tamo, pitaju gde vise volis, ja po navici ocu na rampu, tamo je lepo toplo, ima I drustva. Kad ono oces, mora u svaki kamion da se popnes, svuda da zaviris, sve da popises….ludilo, sedenja nema. Izdrzao sam dve nepune smene. Kod nas u firmi nema ocu-necu, momentalini otkaz, znam i sam.

Sad vidim u ovoj nasoj demokratiji lepo zive samo partijci, vojska, birokratija, svi ostali zivu bez perspective, tajkune, kaontroverzne i prave mafijase ovde i ne spominjem.

Друштвено уређење у којем неће постојати класне разлике нити новац!
 
  • Podržavam
Reactions: 27E
ja samo tvrdim da je nerealno tj glupo da vecina, zaposleni, glasaju za manjinu, oligarhija i poslodavci, u uslovima pogorsanja svih ekonomskih, socijalnih i politickih parametara uopste

naravno, ta organizovana manjina se koristi svim sredstvima pa i drzavnom silom - za svoje potrebe

komunistkinju bih zamolio da otvori sebi temu o komunizmu, kako i sta. hvala
 
Друштвено уређење у којем неће постојати класне разлике нити новац!

A što volim ove teoretičare, pa nemate pojma.
Nego drugarice, a što ne dodješ na selo i živiš od obrade zemlje, uzgajanja stoke i živine.
Imaćeš sve što ti treba, za tvoje potrebe. Čist komunizam.
 
Неће се куповати,уђеш у радњу и узмеш шта ти је потребно БЕСПЛАТНО!

Poznat mi je slučaj posle 1945. godine kada su komunisti uzimali sve što je tudje : stanove, kuće, fabrike, zemlju....i još uvek ne misle da vrate otetu imovinu
( mada je čuveno geslo srpskih komunista : tudje otimam, svoje ne dam )
 
Poznat mi je slučaj posle 1945. godine kada su komunisti uzimali sve što je tudje : stanove, kuće, fabrike, zemlju....i još uvek ne misle da vrate otetu imovinu
( mada je čuveno geslo srpskih komunista : tudje otimam, svoje ne dam )

g.koen daleko ste od teme. sledeci ovakav post cu prijaviti zbog namernog spama

mi se ovde patimo sa 18.000 i manje, u unutrasnjosti. to je realnost danas
 
ja samo tvrdim da je nerealno tj glupo da vecina, zaposleni, glasaju za manjinu, oligarhija i poslodavci, u uslovima pogorsanja svih ekonomskih, socijalnih i politickih parametara uopste

naravno, ta organizovana manjina se koristi svim sredstvima pa i drzavnom silom - za svoje potrebe

komunistkinju bih zamolio da otvori sebi temu o komunizmu, kako i sta. hvala

Основни проблем је не брига о радницима које свако може да обесправи и понижава како жели.Лепо је рекао један мој пријатељ : "Ако ти је дао посао као живот да ти је поклонио".У суровом капиталистичком систему запослени се не гледа колико је способан,него колико је подобан.Систем вредности се окренуо наглавачке,сада што си бољи радник то горе по тебе,што рече један мој добар пријатељ:"Коњ који највише вуче,њега највише бичују"
 
Надам се да и сама схваташ колико је та замисао илузорна.

Маоистичко насеље звано 南街村

Црвене заставе слободе се виоре овим малим насељем,на улицама су портрети Стаљина,Лењина,Маркса, и наравно оца Кинеске нације и комунистичке партије Кине Мао Цедунг!

Још увек постоји место на овом свету ,црвена светлост истока ,где је сваки човек једнак и равноправан.

Око 3 500 хиљада мештана заједно раде и живе,бесплатно школовање, храна, једнаки услови живот, на којима им многе Европске земље завиде.Становници су поносни да живе,живу историју своје земље .Осим што су туристичка атракција једнако су су црвено светло разума ,онима који мисле да није могуће живети једнако и равноправно!

Онима који мисле да није могуће живети без новца!




И док је сиромаштво у Србији и класна разлика на високом нивоу у овом малом насељу ,нема глади ,нема корупције...Постоји само СЛОБОДА ОД КАПИТАЛИЗМА!

И то је сан једне нове будућности!
Један нови свет!
 
g.koen daleko ste od teme. sledeci ovakav post cu prijaviti zbog namernog spama

mi se ovde patimo sa 18.000 i manje, u unutrasnjosti. to je realnost danas

Jel, pa ja imam još manje i takodje živim u "unutrašnjosti" tj. daleko od ruralnog Beograda gde nemaju pojma kako se živi u ostatku Srbije.
Drugo, ne možeš da očekuješ neku pozitivnu promenu preko noći, kada je Srbija živela u vladavini komunističkih brigadira i direktora, da bi kulminiralo ratovima devedesetih i totalnim osiromašenjem stanovništva.
Treće, Srbija još nije doživela renesansu, jer se još uvek bori sa Turcima na Kosovu ( zamazivanje očiju od stvarnih potreba )
Četvrto, kapitalizam ne poznajemo najbolje, jer za istim kasnimo 200 do 300 godina.
 
Маоистичко насеље звано 南街村

Црвене заставе слободе се виоре овим малим насељем,на улицама су портрети Стаљина,Лењина,Маркса, и наравно оца Кинеске нације и комунистичке партије Кине Мао Цедунг!

Још увек постоји место на овом свету ,црвена светлост истока ,где је сваки човек једнак и равноправан.

Око 3 500 хиљада мештана заједно раде и живе,бесплатно школовање, храна, једнаки услови живот, на којима им многе Европске земље завиде.Становници су поносни да живе,живу историју своје земље .Осим што су туристичка атракција једнако су су црвено светло разума ,онима који мисле да није могуће живети једнако и равноправно!

Онима који мисле да није могуће живети без новца!




И док је сиромаштво у Србији и класна разлика на високом нивоу у овом малом насељу ,нема глади ,нема корупције...Постоји само СЛОБОДА ОД КАПИТАЛИЗМА!

И то је сан једне нове будућности!
Један нови свет!

Devojčice, očigledno ne vidiš šta ti pišem.
Otidi na selo i živi kao prosečan seljak u Srbiji. Kao pravi komunista, radićeš za svoje potrebe i imaćeš onoliko koliko ti je potrebno.
Ne drvi gluposti po forumu.
 
И за тих 18 000 треба да им се клањаш до земљице црне као милостињу да дају.Страшно докле су нас дотерали.

Sadašnje gazde su sve bivši direktori i udbaši. I njima je strano da plate radnika 50 hiljada dinara, jer mu je lepše da te plati 18 hiljada i još te i ne prijavi. Loši ljudi vode ekonomiju, što se i vidi u niskoj industrijskoj razvijenosti.
 
Sadašnje gazde su sve bivši direktori i udbaši. I njima je strano da plate radnika 50 hiljada dinara, jer mu je lepše da te plati 18 hiljada i još te i ne prijavi. Loši ljudi vode ekonomiju, što se i vidi u niskoj industrijskoj razvijenosti.
...
Газде возе џипове и аудије док им радници једва крпе крај са крајем.А када им уделе ту цркавицу од плате очекују да им и руку целиваш.Све би ја њих у руднике !
 
...
Газде возе џипове и аудије док им радници једва крпе крај са крајем.А када им уделе ту цркавицу од плате очекују да им и руку целиваш.Све би ја њих у руднике !

E, to su komunisti i njihovo shvatanje kapitalizma.
 

Back
Top