SCG vs. YU

absonic

Domaćin
Poruka
3.197
Srbija i Crna Gora (SCG ili SICG) jos nije utvrdjeno
A zasto nam je to trebalo. Kome je smetalo Yugoslavia
U svakom slucaju, da li ste za sadasnji ili nekadasnji naziv nase "DRZAVE" ?!
 
Cekaj, zar postoji neko kome naziv drazave SERiMO :x nije smesan? A tek sto sam se smejao neki dan kad sam video neku pesmu za Olimpijadu. Srbija i Crna Gora hej, hej, hej :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Pozdrav,
Tasić
 
Pa rodjena sam u Juoslaviji i u njoj cu zauvek ziveti i pevati Hej,Sloveni.
Iako imam samo 15 godina jako sam nostalgicna i nedostaje mi ono vreme kad jos nisam ni bila rodjena. Ali saznas iz knjiga od roditelja.
Himnu mozda promene kao Rusi, pa ce da je vrateza godinu dana. Nemozes menjati narod, zbog glupih politickih interesa.

JUGOSLAVIJA
 
Samo SRBIJA! Crna Gora ne treba da postoji kao zemljavec treba da bude u sastavu SRBIJE. Razlog tome jeste tos to su CRNOGORCI u stvari SRBI! Glupo je da SRBI imaju dve drzave! A jos glupse da se zemlja zove JUGOSLAVIJA! JUGOSLOVENI SU DECA MESOVITIH BRAKOVA i danas ih u nasoj zemlji ima 1.2%!
Pa nece se valjda po njima zvati zemlja! SAMO SRBIJA u cijem je sastavu i teritorija danasnje CRNE GORE!
 
jugoslavija je nesto najtuznije sto se desilo srpskom narodu, a ta vremena, iako su bolja od ovih, ipak nisu bila tako srecna koliko je predstavljeno nasim roditeljima
sto kaze jedan nas kantautor: da li su to stvarno bili bolji dani, ili smo to bolji bili mi?

србија србија србија србија србија
 
Guliverr:
Samo SRBIJA! Crna Gora ne treba da postoji kao zemljavec treba da bude u sastavu SRBIJE. Razlog tome jeste tos to su CRNOGORCI u stvari SRBI! Glupo je da SRBI imaju dve drzave! A jos glupse da se zemlja zove JUGOSLAVIJA! JUGOSLOVENI SU DECA MESOVITIH BRAKOVA i danas ih u nasoj zemlji ima 1.2%!
Pa nece se valjda po njima zvati zemlja! SAMO SRBIJA u cijem je sastavu i teritorija danasnje CRNE GORE!

велики поздрав
потпуно подржавам твоје ставове
а ако Мило већ толико жели ту његову "европску црну гору", нек је направи слободно
 
snaja88:
nedostaje mi ono vreme kad jos nisam ni bila rodjena

Akhm, dobra neka droga... :roll:

Inace, da ne pricam o tome da li treba imati 2 drzave: Srbiju i Crnu Goru, jer to nije tema, smatram da je bolje da se drzava, ako vec postoji zove ovako kako se zove, tj. SCG. Ovo vise nije Jugoslavija.

@SrbinXP:
Jugosloveni mogu biti Srbi ako se tako izjasne, isto kao sto ti mozes biti Azerbejdzanac ako se tako izjasnis, ali deca mesovitih brakova su, po pravilu, Jugosloveni.

@Tasa:
Posto znam da ti je engleski slabija strana, ispravicu te malo: Ne moze se reci SERiMO, to nema smisla, ne znam na kom je to jeziku. Na engleskom bi bilo SER&MO, ("&"="and") ali posto se znak "&" na srpskom cita kao "i" zato je doslo do takve pretpostavke.
 
Neka bude SRBIJA ili YU, ali nikako Serbia&Montenegro...

Desilo mi se da su mnogi ljudi iz inostranstva kad me pitaju odakle sam i ja kazem pun naziv nase sadasnje drzave, odgovarali samo "Aha...Montenegro", verovatno misleci da je sve to "isto" i da je svejedno "koji deo" naziva ce koristiti, na sta sam ja ludela.

Zato od tada samo SRBIJA!
 
Lola_bgd:
Desilo mi se da su mnogi ljudi iz inostranstva kad me pitaju odakle sam i ja kazem pun naziv nase sadasnje drzave, odgovarali samo "Aha...Montenegro", verovatno misleci da je sve to "isto" i da je svejedno "koji deo" naziva ce koristiti, na sta sam ja ludela.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
dobra fora, sada vam je poznato koliko je C.Gora poznata, sirom svijeta
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Najbolje svako svoju drzavu, kao nekad, a i najbolje odnose smo imali kada su i Srbija i Crna Gora bile suverene drzave.Zar ne?
 
Ma radio sam na tvom slucaju prekovremeno... a i jos me muce neki tvoji nervni zavrseci... elem, imas na par mesta zavrsetke, koje se vidjaju samo kod ostalih primata u proslosti a najvise imas prekide gde bi trebalo da ima normalne zavrsetke, kao kod svakog sisara (ne znam u koju vrstu da te uvrstim? U gmizavce...? Sa amebama si najslicniji). Mnoge ganglije nemaju ni korena ni kraja, zavrsetaka, vec onako plutaju, plivaju... lebde po beloj masi (sivu jos nisam otkrio u tvojoj glavi - mozgu, ako se to moze nazvati mozgom... Dobili smo neke nove aparate, kao donaciju Evropske unije, sa specijalnim elektronskim mikroskopom... valjda ce se naci ili bar nagovestiti zacetak sive mase...

Ispitujemo i dalje tvoj slucaj ne brini, nisam dzabe najbolji u Evropi... ako budem uspeo da resim enigmu i pronadjem bar jednu vijugu ili brazdu bicu i najbolji svetski neurohirurg. Doneces mi slavu, znam da i ti zelis da postanem preko tebe slavan.
 
Guliverr:
Samo SRBIJA! Crna Gora ne treba da postoji kao zemljavec treba da bude u sastavu SRBIJE. Razlog tome jeste tos to su CRNOGORCI u stvari SRBI! Glupo je da SRBI imaju dve drzave! A jos glupse da se zemlja zove JUGOSLAVIJA! JUGOSLOVENI SU DECA MESOVITIH BRAKOVA i danas ih u nasoj zemlji ima 1.2%!
Pa nece se valjda po njima zvati zemlja! SAMO SRBIJA u cijem je sastavu i teritorija danasnje CRNE GORE!

Ha ha ha ha ha ha e Boze budale.
Dje je ta Srpska zastava na teritoriji Crne Gore?
Dje je srpska himna? Dje je srpski grb?
Dje je srpski jezik? Dje je bilo koje obiljezje Srbije na nasoj teritoriji?
Nema ga vise druskane dosa je krej i vasoj vladavini.

Da te pitam nesto jesi li gledao granicu izmedju SiCG na Mehovom Krshu i u Dobrakovu? Zar ti to ne govori koliko smo mi jedna drzava???
 
Liberal:
Guliverr:
Samo SRBIJA! Crna Gora ne treba da postoji kao zemljavec treba da bude u sastavu SRBIJE. Razlog tome jeste tos to su CRNOGORCI u stvari SRBI! Glupo je da SRBI imaju dve drzave! A jos glupse da se zemlja zove JUGOSLAVIJA! JUGOSLOVENI SU DECA MESOVITIH BRAKOVA i danas ih u nasoj zemlji ima 1.2%!
Pa nece se valjda po njima zvati zemlja! SAMO SRBIJA u cijem je sastavu i teritorija danasnje CRNE GORE!

Ha ha ha ha ha ha e Boze budale.
Dje je ta Srpska zastava na teritoriji Crne Gore?
Dje je srpska himna? Dje je srpski grb?
Dje je srpski jezik? Dje je bilo koje obiljezje Srbije na nasoj teritoriji?
Nema ga vise druskane dosa je krej i vasoj vladavini.

Da te pitam nesto jesi li gledao granicu izmedju SiCG na Mehovom Krshu i u Dobrakovu? Zar ti to ne govori koliko smo mi jedna drzava???

Crna Gora jes malena no je pitanje hocel´ biti suverena.
 
1.U Marickoj bitci Srba protiv Turaka 1371 god. Balsici (Crnogorci) nisu ucestvovali.

2.18. septembra 1385.god na Surskom polju kod Berata (u danasnjoj Albaniji), poginuo je Balsa Drugi Balsic.Srbi u ovoj bitci nisu ucestvovali (niti je interesantna za Srpsku istoriografiju).

3.Negdje 1388 na Plocniku, Srbi su imali bitku sa Turcima.Ni u ovoj bitci nije ucestvovala Zetska vlastela Balsici i preci danasnjih Crnogoraca.

4.1389 god Srbi su imali boj sa Turcima na Kosovu, a ni u ovoj bitci Balsici (Crnogorci) nisu ucestvovali.

5.Djuradj Drugi Balsic je 1402god. ranjen u borbama s Turcima kod Gracanice i od tih je rana umro u 1403 god.Ni u ovoj bitci Srbi se nisu borili na strani Balsica, a Srpsku istoriografiju ne zanima ni ova bitka!

Dakle, Srbi i Crnogorci, tj tadasnja Srpska vlastela i tadasnja Zetska vlastela ni u jednoj bitci od ovih 5 bitaka u 30-tak god. nisu se zajednicki borili protiv zajednickog neprijatelja - Turaka!

Kakav je bio "istonarodni" osjecaj Srba i Crnogoraca, ako se ni u jednoj bitci nisu borili zajedno, protiv zajednickog neprijatelja???

NISU IMALI ISTONARODNI OSJECAJ JER NISU BILI ISTI NAROD.
DA SU BILI ISTI NAROD BORILI BI SE PROTIV ZAJEDNICKOG NEPRIJATELJA, BAR U NEKIM BITKAMA!

Prema tome ako smo i tada bili razdvojeni, mozemo i danas!
 
I sada ako su dvoje komsija kuca do kuce, iste nacije, ne zovu jedan drugog u pomoc jer vide da mogu sami, ne znaci da nisu iste narodnosti. Moze da bude i dva rodjaka pa ne znaci da nisu u srodstvu.

Eto nisi pomenuo Mojkovacku bitku u kojoj je Kralj Nikola, ne samo da je odbranio zeta vec i pomogao celoj Srpskoj (Srbijanskoj) vojsci u odstupnici od mnogo jaceg neprijatelja, da se sakupi i ponovo uzvrati na Solunskom frontu pa i dalje.

Cak i ovu bitku, koju Srbi zahvaljuju svojim sunarodnicima u Crnoj Gori i bice zahvalni jer je Crnogorska vojska svosrdno pomogla tada propaloj Srpskoj vojsci (u kojoj je bio i moj pradeda),tu istu bitku cuo sam da se spekulise licno od nekog novokomponovanog Montenegrina, da je to Srpska propaganda uspela da poturi Crnogorce samo da bi oni sto vise izginuli, da ne bi Srbi ginuli.

Iz te propagande koju ti splacina i ovaj tvoj vrac, liberal, izvlacite je: da su za sve vama krivi Srbi i niko drugi. Da li vi imate jos kojeg neprijatelja osim Srba.

Ha, vidis i sam da su Srbi vece mudonje od svakoga. Sa svima ratujemo i nikog se ne plasimo... ali da hocete da nam i vi budete neprijatelji... pa nemojte bas toliko da nas omalovazavate. Orao ne lovi musice.
 
Kazanova:
Ha, vidis i sam da su Srbi vece mudonje od svakoga. Sa svima ratujemo i nikog se ne plasimo... ali da hocete da nam i vi budete neprijatelji... pa nemojte bas toliko da nas omalovazavate. Orao ne lovi musice.

Da, kad vam je Tito ostavio 300 aviona, 1000 tenkova i 2000 topova onda ste "neustrasivo" napali neprijatelja, koji je imao nozeve, pajsere, pistolje i lovacke puske.
I pored nevjerovatne premoci u naoruzanju, sve ste ratove izgubili!

Pa ste onda sami sebe proglasili za junake i heroje!
HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA
Jaki ste na pricu i na bajkama i izmisljotinama!
Znas ono:
ZNAMO SE!
 
Kazanova slusaj ovo:
U vrijeme rata u jednom srpskom rovu razgovaraju dva srbina. Kaže jedan drugom: "Jesi vidio šta izgubismo teritorije za jedan dan?
Drugi mu odgovara: "Ma ne brini sad će naš dnevnik u 19:30 sve ćemo vratiti.".

Sto veli Igracina Tito vam ostavi svu mogucu ratnu opremu no opet dzaba nemade kome, sa svom tom tehnikom vi ne uspjedoste ni jedan od moguca 4 rata da pobijedite, u svaki rat dobiste po njonji, a sad kao malkice prijetite i nama, pa krijuci htjedoste da usvojite zakon, ukoliko Crna Gora pokusa da se odvoji da mozete sa vojskom da reagujete i da uvedete vanredno stanje...
He he he!!! Znas li koliko bi vas to kostalo?

Koliko oboriste aviona Nato-u svega ti za vrijeme bombardovanja 99-te?
 
Zar zaista misliš da je nekom u Srbiji toliko stalo do vas, da će zbog vašeg stenja i kamenja i čašice mora, da uvodi vanredno stanje ili, ne daj Bože, da započinje rat?
Mnogo laskate sebi...

Što se već jednom ne otcepljujete...
pravite svoju državicu, izmislite svoj jezik....
ali vodite onda i 200000 vaših sunarodnika iz BG-a i ostalih gradova...
mislim, ako im je tako loše ovde, što da se pate u Srbiji, kad mogu sa Milom u Evropu...


doći će vreme i za taj referendum... razići ćemo se, nadam se, u miru...
ali nisam siguran kome će biti žalije....
 
igracina:
Kazanova:
Ha, vidis i sam da su Srbi vece mudonje od svakoga. Sa svima ratujemo i nikog se ne plasimo... ali da hocete da nam i vi budete neprijatelji... pa nemojte bas toliko da nas omalovazavate. Orao ne lovi musice.

Da, kad vam je Tito ostavio 300 aviona, 1000 tenkova i 2000 topova onda ste "neustrasivo" napali neprijatelja, koji je imao nozeve, pajsere, pistolje i lovacke puske.
I pored nevjerovatne premoci u naoruzanju, sve ste ratove izgubili!

Pa ste onda sami sebe proglasili za junake i heroje!
HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA
Jaki ste na pricu i na bajkama i izmisljotinama!
Znas ono:
ZNAMO SE!

Sa vama indijancima je najlepse.

Splacino, da smo samo ratovali sa onima koje ti navodis i da su imali samo pajsere... ne bi bila tolika halabuka i toliki krkljanac. Uostalom nikog nismo napali oni su se vec spremili za rat (a spremali se i pre).

Tacno je, znamo se, operisao sam ti... pa ne bih sad.
 

Back
Top