Pre nekoliko dana sam bio kod maticnog lekara i pored normalne kontrole izvrsio mi je pregled abdomena sa EHO aparatom,cime je postavio dijagnozu da je sid zucnog kesa zadebeljen 6mm,pre toga sam osecao mucninu nakon jela i gublenje apetita,prepisao mi tablete reglan 2X1 pre jela,diazepam 2x1,i analgetik u slucaju da imam bolova koje ja ih nemam,pesak i kamenje u zolnoj kesi nemam,crni drob i bubrezi su u redu,znaci zakljucak od kontroli je bio da su svi organi u abdomenalnom delu sa normalnim dimenzijama i rad,samo na zucnoj kesi se primece zadebelenje zucnog sida.E sad i nakon stroge dijete ja osecam nakon vnos hrane da me pomalo pece zucna kesa i da mi je dobro samo gladan.Pridrzavam se strogo dijeti koji mi je prepisao ali osecam kao da mi zucno kese dodire ostale organe i osecam se grozno,,,,,,najbolje se osecam u lezecem polozaju na ledga,,,onda mi je normalno sve,,,cim ustanem prvo osetim blagu mucninu i onda podrignem.Ako neko moze da mi kaze nesto o ovoj dijagnozi nesto vrlo sam zahvalan jer malo ko ovo ima,lakse je naci za kamenj i pesak i upalu zucnoj kesi nego zadebelenje zucnoj kesi