За кога је Шутановац направио војну базу "Југ"

Poruka
20.103
Šutanovac: „Jug“ uskoro centar za obuku mirovnjaka

sutanovac-v.jpg


Šutanovac je najavio da će vojna baza kod Bujanovca, posle „doterivanja“,
postati centar za obuku mirovnih misija u regionu i šire.

http://www.alo.rs/vesti/22560/Sutanovac_Jug_uskoro_centar_za_obuku_mirovnjaka



За кога ради овај човек :?:
За Србе.....:think::tajna::tajna::tajna:

.
 
Poslednja izmena:
Šutanovac je nevažan lik u cijeloj vladi, samo figura.

Drugo, sigurno ne mogu medijima da kažu: Napravili smo veliku vojnu brazu kod administrativne granice sa Kosovom jer je to opasna zona, a i šiptari se pomalo bune...

...не буди тако сигуран!

Ово је смишљено................али не у Србији!

800px-%D0%92%D0%BE%D1%98%D0%BD%D0%B0_%D0%B1%D0%B0%D0%B7%D0%B0_%D0%88%D1%83%D0%B3.jpg
 
Ako budu išli u mirovne misije, ići će, ali za debele pare. Ne možeš ti sigurno natjerati nekog regruta u Avganistan da ide.

A ko hoće na taj način da zarađuje - srećno mu bilo, nemam ništa protiv.

edit: Slika iznad, cvetković u pozadini :D On je SIGURNO nevažan lik :D ;D

...мислим напротив, да ће ту вежбати "мировњаци" које ће онда слати
по Србији (читај између осталог и на Косово и Метохију)
Да се не уморе од превеликог пута, баш им је ту згодно..!:think:

А шта мислиш да неће да делују и у осталим деловима Србије,
само ако овој власти устреба помоћ, али против сопственог народа!


.
 
...мислим напротив, да ће ту вежбати "мировњаци" које ће онда слати
по Србији (читај између осталог и на Косово и Метохију)
Да се не уморе од превеликог пута, баш им је ту згодно..!:think:

А шта мислиш да неће да делују и у осталим деловима Србије,
само ако овој власти устреба помоћ, али против сопственог народа!


.

Vidi prijeteljice. Imaš izbore svake 4 godine. Te izbore prate posmatrači svih domaćih stranaka, plus par hiljada stranih, od zapadne preko istočne Evrope, bliskog i dalekog istoka, kao i Amerike.

Znači da su izbori legalni. Ako ti se vlast ne sviđa - glasaj protiv i kraj. Nema tu ničega. To je volja građana.

JA mrzim ovu vlast zbog SPSa, Šutanovca i još par ljudi. Tu ima par pozitivnih likova.

Npr. Palma. Svi na njega drvlje i kamenje, jeste seljak, postoji klip o mocartu i sl.

Ali da li je ko gledao vijesti na Avali (ili TV Košava nisam siguran)- Lik je ladno uzeo 100 seljaka (i bukvalno seljaka - sa sela - poljoprivrednika) te im platio put za Beč, na neki poljoprivredni sajam, avionom, i to u hotel sa 5 zvjezdica.

Kada je to uradila bilo koja druga opština u Srbiji? Nikad.

A kad smo već kod vojske i Kosova. Jedna od stvari koje sam zapazio kada sam došao u Beograd na studije.

NIKO ALI NIKO od Beograđana neće u pravu vojsku, svi idu u CIVILNU!!!

I svi eskiviraju poziv. A ovamo mi sve nacionalisti i mrze Tadića.
Kako to?

Sad da skupljaju dobrovoljce za Kosovo ne bi se prijavilo 1% potencijalnih regruta.

Tako fino, ako ti se ne sviđa vlast, imaš izbore. Mnoge stvari ovde ne piju vodu.

Kada sam dan posle demonstracija u Beogradu Kosovo je Srbija, kreno sa fakultetom u Kosovsku Mitrovicu, imao sam šta da vidim:

Mi smo imali 3 dvospratna busa. Od studenata, bili mi iz Crne Gore, Srbi iz Republike Srpske, jedan dio studenata iz unutrašnjosti, ali od Beograđana - malo ko z:((

Samo oni iz paramenta, koji su svakako morali i još po neki navijač huligan...

Dakle, dosta tog lažnog patriotizma po forumima.
 
Vidi prijeteljice. Imaš izbore svake 4 godine. Te izbore prate posmatrači svih domaćih stranaka, plus par hiljada stranih, od zapadne preko istočne Evrope, bliskog i dalekog istoka, kao i Amerike.

Znači da su izbori legalni. Ako ti se vlast ne sviđa - glasaj protiv i kraj. Nema tu ničega. To je volja građana.

JA mrzim ovu vlast zbog SPSa, Šutanovca i još par ljudi. Tu ima par pozitivnih likova.

Npr. Palma. Svi na njega drvlje i kamenje, jeste seljak, postoji klip o mocartu i sl.

Ali da li je ko gledao vijesti na Avali (ili TV Košava nisam siguran)- Lik je ladno uzeo 100 seljaka (i bukvalno seljaka - sa sela - poljoprivrednika) te im platio put za Beč, na neki poljoprivredni sajam, avionom, i to u hotel sa 5 zvjezdica.

Kada je to uradila bilo koja druga opština u Srbiji? Nikad.

A kad smo već kod vojske i Kosova. Jedna od stvari koje sam zapazio kada sam došao u Beograd na studije.

NIKO ALI NIKO od Beograđana neće u pravu vojsku, svi idu u CIVILNU!!!

I svi eskiviraju poziv. A ovamo mi sve nacionalisti i mrze Tadića.
Kako to?

Sad da skupljaju dobrovoljce za Kosovo ne bi se prijavilo 1% potencijalnih regruta.

Tako fino, ako ti se ne sviđa vlast, imaš izbore. Mnoge stvari ovde ne piju vodu.

Kada sam dan posle demonstracija u Beogradu Kosovo je Srbija, kreno sa fakultetom u Kosovsku Mitrovicu, imao sam šta da vidim:

Mi smo imali 3 dvospratna busa. Od studenata, bili mi iz Crne Gore, Srbi iz Republike Srpske, jedan dio studenata iz unutrašnjosti, ali od Beograđana - malo ko z:((

Samo oni iz paramenta, koji su svakako morali i još po neki navijač huligan...

Dakle, dosta tog lažnog patriotizma po forumima.

А и ово је тачно што си написао... на жалост - Београд је ПОСТАО ПРЕСТОНИЦА ВОЈНО НЕСПОСОБНИХ, НАРКОМАНА и ДРУГИХ ФАЛИЧНИХ МУШКАРАЦА...z:cry:
 
Vidi prijeteljice. Imaš izbore svake 4 godine. Te izbore prate posmatrači svih domaćih stranaka, plus par hiljada stranih, od zapadne preko istočne Evrope, bliskog i dalekog istoka, kao i Amerike.

Znači da su izbori legalni. Ako ti se vlast ne sviđa - glasaj protiv i kraj. Nema tu ničega. To je volja građana.

JA mrzim ovu vlast zbog SPSa, Šutanovca i još par ljudi. Tu ima par pozitivnih likova.

Npr. Palma. Svi na njega drvlje i kamenje, jeste seljak, postoji klip o mocartu i sl.

Ali da li je ko gledao vijesti na Avali (ili TV Košava nisam siguran)- Lik je ladno uzeo 100 seljaka (i bukvalno seljaka - sa sela - poljoprivrednika) te im platio put za Beč, na neki poljoprivredni sajam, avionom, i to u hotel sa 5 zvjezdica.

Kada je to uradila bilo koja druga opština u Srbiji? Nikad.

A kad smo već kod vojske i Kosova. Jedna od stvari koje sam zapazio kada sam došao u Beograd na studije.

NIKO ALI NIKO od Beograđana neće u pravu vojsku, svi idu u CIVILNU!!!

I svi eskiviraju poziv. A ovamo mi sve nacionalisti i mrze Tadića.
Kako to?

Sad da skupljaju dobrovoljce za Kosovo ne bi se prijavilo 1% potencijalnih regruta.

Tako fino, ako ti se ne sviđa vlast, imaš izbore. Mnoge stvari ovde ne piju vodu.

Kada sam dan posle demonstracija u Beogradu Kosovo je Srbija, kreno sa fakultetom u Kosovsku Mitrovicu, imao sam šta da vidim:

Mi smo imali 3 dvospratna busa. Od studenata, bili mi iz Crne Gore, Srbi iz Republike Srpske, jedan dio studenata iz unutrašnjosti, ali od Beograđana - malo ko z:((

Samo oni iz paramenta, koji su svakako morali i još po neki navijač huligan...

Dakle, dosta tog lažnog patriotizma po forumima.

Овде, у тексту теме пише нешто о Шутановцу,..а ти га нешто ни не спомену.
Шта мислиш да ли он зна чему ће послужити та војна база "Југ":?:
Каква ти је ово реченица, на крају,
неке пароле овде избацијеш, што ли:think:


А и ово је тачно што си написао... на жалост - Београд је ПОСТАО ПРЕСТОНИЦА ВОЈНО НЕСПОСОБНИХ, НАРКОМАНА и ДРУГИХ ФАЛИЧНИХ МУШКАРАЦА...z:cry:

...хајд` сад, па нису баш сви такви,...има и оних
здравомислећих........који још нису пожутелиz;)

.
 
Овде, у тексту теме пише нешто о Шутановцу,..а ти га нешто ни не спомену.
Шта мислиш да ли он зна чему ће послужити та војна база "Југ":?:
Каква ти је ово реченица, на крају,
неке пароле овде избацијеш, што ли:think:

.

Довољно је погледати тог човека у очи:


sutanovac-v.jpg


... и свако ће да примети да када те гледа право у очи зенице су му
подигнуте и види се беоњача - а затим се распитати код неког доктора
ШТА ТО ЗНАЧИ...
 
За чобане који ће на крају напасати своја стада у тој бази, боље да су купили и осавременили војску неким модерним техничким средством него бацају паре на стацинарну базу по угледу на Бондстил, нисмо ми Америка и ми себи не можемо да дозволимо тај луксуз, јер та база ће бити рупа без дна у буџету Србије. По мени то је промашај деценије у Србији.
 
U bazi će biti obuka ovih poslednjih prodanih duša Nato paktu(čitaj Partnerstvu za mir), a to su Srbija, Be Ha, Crna Gora....Naravno da će se Srbija sa svojom željenom liderskom ulogom u budućnosti Balkana(pa bili smo, majku mu, jaka vojnička nacija nekad!!) nametnuti sa svojim bazama, aerodromima, logistikom, školovanim kadrom i sl, jer nećemo, pobogu, dozvoliti da nam se vojska za Liban, Avganistan itd, obučava u tamo nekoj Tuzli, Tešnju, Varešu i štatijaznam kakvim sve ne vukohebinama natovske bosne ponosne. Šutanovac ovim poručuje, da i mi konja za trku imamo....i to većeg, boljeg, bržeg i spremnijeg za borbu od tamo nekih sićušnih kvazidržavica.
Naravno da je ironija cele priče u tome da nas hoće što pre i pošto poto uvesti u Mirovne misije, ali ovaj put ne kao sanitetske timove, nego kao topovsko meso, koje će gordo i ponosito stajati na kontrolnim punktovima arapskih ratnih vukohebina, pokorno se povinujući komandi kakvog španskog ili francuskog drkavog majorčića.
I nije istina da će se ići za "debele pare", kako je to neko ovde nesretno primetio...Sigurno da jedan srpski vojnik neće biti plaćen isto kao slovenački, poljski....U svemu će biti primenjena standardizacija osim u novcu, živortnom osiguranju i sl., jer, ko može da veruje da će ova siromašna i nesrećna država imati novce da (pored toga što mora da opremi) adekvatno i plati tog budućeg srpskog mučenika, koji će na svakih šest meseci odlaziti na puškomet kojekakvih hezbolaha, alkaida i ostalih alahuekbera.....
 
U bazi će biti obuka ovih poslednjih prodanih duša Nato paktu(čitaj Partnerstvu za mir), a to su Srbija, Be Ha, Crna Gora....Naravno da će se Srbija sa svojom željenom liderskom ulogom u budućnosti Balkana(pa bili smo, majku mu, jaka vojnička nacija nekad!!) nametnuti sa svojim bazama, aerodromima, logistikom, školovanim kadrom i sl, jer nećemo, pobogu, dozvoliti da nam se vojska za Liban, Avganistan itd, obučava u tamo nekoj Tuzli, Tešnju, Varešu i štatijaznam kakvim sve ne vukohebinama natovske bosne ponosne. Šutanovac ovim poručuje, da i mi konja za trku imamo....i to većeg, boljeg, bržeg i spremnijeg za borbu od tamo nekih sićušnih kvazidržavica.
Naravno da je ironija cele priče u tome da nas hoće što pre i pošto poto uvesti u Mirovne misije, ali ovaj put ne kao sanitetske timove, nego kao topovsko meso, koje će gordo i ponosito stajati na kontrolnim punktovima arapskih ratnih vukohebina, pokorno se povinujući komandi kakvog španskog ili francuskog drkavog majorčića.
I nije istina da će se ići za "debele pare", kako je to neko ovde nesretno primetio...Sigurno da jedan srpski vojnik neće biti plaćen isto kao slovenački, poljski....U svemu će biti primenjena standardizacija osim u novcu, živortnom osiguranju i sl., jer, ko može da veruje da će ova siromašna i nesrećna država imati novce da (pored toga što mora da opremi) adekvatno i plati tog budućeg srpskog mučenika, koji će na svakih šest meseci odlaziti na puškomet kojekakvih hezbolaha, alkaida i ostalih alahuekbera.....

A где да нас уведу када Америка мења стратегију, сам председник Обама је најавио повлачење САД из Авганистана до 2011., затим наговештено је повлачење из Ирака а командант јужног крила НАТО-а је изјавио да треба размишљати шта ће бити када се НАТО повуче са Косова и Метохије. Изгледа да су били у праву конгресмени и сенатори који су предлагали после 11/9. 2001. да се САД окану светског полицајца и да се окрену себи.
Ми треба да учествујемо у Мировним операцијама под заставом УН на то смо се обавезали уласком у ОУН из чије повеље произилази и та обавеза, јер СБ УН је онај који се пита за јужну покрајину Србије такао да активно чланство у ОУН не може бити на штету Србије.
 
Pa eno ti, na drugoj temi, piše o odlasku u Liban.
Nato snage, Partnerstvo za mir, Mirovne misije pod okriljem UN-a ili nekakav Euleks......zar neko još uopšte pravi suštinsku razliku između nabrojanog?!
Има разлике Србија је чланица Уједињених нација и из тога произилиазе обавезе, Уједињене нације тј. њено тело Савет безбедности није извршио признавање парадржаве на територији Србије, да се то десило у СБ УН Србија би се нашла у незавидном положају а сигурно би се отворила и друга гранична питања јер добро је позната агресивна политика наших комшија чији апитети превазилазе и њих саме. Нисмо чланица ни НАТО пакта ни Европске уније тако да и немамо обавезе према њима. Чланови смо Партнерства за мир али ту је и Русија члан. САД немају више утицај на УН као у XX веку, а НАТО је савез који није дорастао изазовима пред које су га ставили западни политичари.
 
Pa kad su već u blizini....nije isključeno da i u tu svrhu budu "upotrebljenii".:think:

Све ми нешто мирише на то!
(Зашто повлаче онолике снаге са Косова и Метохије:?:)

А. одавно се прича како ми сами нисмо способни да се обрачунамо
са мафијом, са навијачима,...са разним неонацистима, фашистима....
Чак сам више пута лично чула и министра полиције како се "хвали"
како ће му (нам) помоћи многе стране службе...

...

Medjunarodna Grupa za Krize smatra da uprkos nedavnom napretku u
pogledu saradnje sa Hagom, zatim oko Kosova, te uprkos ekonomskim reformama,
politika Beograda u drugim važnim područjima i dalje ostaje regresivna.


Grupa zaključuje da dok Beograd ne provede više reformi - ostaje nesigurna
budućnost celog zapadnog Balkana.


.
 
Poslednja izmena:
Ипак мислим да је сврха ове војне базе , (да не понављам, види...
http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=12211224&postcount=6

.

Па синоћ је најавио ОТПУШТАЊЕ




Skromno i u stroju


R. DRAGOVIĆ, 20.12.2009 13:53:19




dru-sule.jpg



GLAVNI cilj Ministartva odbrane u 2010. godini biće završetak procesa profesionalizacije Vojske Srbije, koja bi trebalo da broji 10.600 pripadnika. Najveći uspeh u ovoj godini je završetak baze “Jug” kod Bujanovca. Godinu na izmaku obeležile su domaće i međunarodne vežbe, aeromiting “Batajnica 09” i usvajanje strateških dokumenata za sistem odbrane.

Sumirajući učinak Ministarstva odbrane i Vojske Srbije u godini na izmaku, ovo je u nedelju saopštio ministar odbrane Dragan Šutanovac. Obraćajući se novinarima prvi put u blistavoj Ratnoj sali starog Generalštaba, Šutanovac je naglasio da tokom 2009. godine nije zabeležena nijedna afera vezana za ministarstvo ili vojsku, o čemu svedoči i činjenica da pored crkve, građani Srbije u ove ustanove imaju najveće poverenje.

- Vojni budžet od 68 milijardi dinara za 2010. godinu nije razvojni, jer je manje od petine tog iznosa namenjeno investicijama - kazao je ministar vojni. - Iako ne kukamo, treba reći da će veoma mala suma biti namenjena za opremanje.
Nažalost, neće biti mogućnosti za kupovinu sredstava borbene tehnike, poput oklopnih vozila točkaša.

Šutanovac je naglasio da je za zaokruživanje procesa profesionalizacije potrebno angažovanje još 4.500 profesionalnih vojnika. Do sada se na konkurs prijavilo 9.500 kandidata za 2.500 radnih mesta, od čega je primljeno ukupno 2.100 vojnika.

- Završena je nova sistematizacije i organizacija radnih mesta u Ministartvu odbrane, koja je već u primeni. Ona podrazumeva da sistem odbrane broji ukupno 36.000 profesionalnih pripadnika. Broj zaposlenih u samom ministartvu biće sa 11.000 smanjen na 8.600. Deo “prekobrojnih” preći će na dužnosti u Vojsku Srbije, deo u MUP, a ostatak radnih mesta biće ugašen - objasnio je ministar.

Sumirajući učinak godine na izmaku prvi čovek Ministarstva odbrane naveo je i da je naročito ponosan na dobijene akreditacije Vojne akademije i VMA. Tokom 2010. godine biće nastavljen proces stvaranja vojnog univerziteta. Među planovima je i najavljena reorganizacija aerodroma “Lađevci” u civilno - vojne svrhe. Među uspehe svog resora ministar je ubrojio i rešavanje 600 stambenih pitanja, učešće u organizaciji Univerzijade, kao i rad na izgradnji puteva i mostova na jugu Srbije.

MISIJA LIBAN
PRIPADNICI Ministarstva odbrane i Vojske Srbije, njih 34, trenutno su angažovani u četiri mirovne misije - u Čadu, Liberiji, Obali Slonovače i Kongu - referisao je ministar odbrane i istakao da je u toku analiza učešća u misiji u Libanu. Pripadnici Vojske Srbije učestvovali bi zajedno sa španskim i italijanskim kontingentom u ovoj zemlji.

VAZDUHOPLOVSTVO
VAŽNA stavka u planovima Ministartva odbrane za 2010. godinu je i renoviranje zgrade Komande Vazduhoplovstva i PVO u Zemunu. Ova zgrada pretrpela je velika oštećenja u bombardovanju 1999. godine. Agendu za narednu godinu čini i početak školovanja podoficirskog kadra, donošenje niza podzakonskih akata, nastavka školovanja u stranim zemljama...
 
Све ми нешто мирише на то!
(Зашто повлаче онолике снаге са Косова и Метохије:?:)

А. одавно се прича како ми сами нисмо способни да се обрачунамо
са мафијом, са навијачима,...са разним неонацистима, фашистима....
Чак сам више пута лично чула и министра полиције како се "хвали"
како ће му (нам) помоћи многе стране службе...

.

У праву је помоћи ће нам једна.

svr_gerb.jpg
 
BEOGRAD 21. 12. 2009

PRESS


Šutanovac: Povratili smo ugled Vojske
....
Ministar odbrane Dragan Šutanovac ocenio je kao jedan od najznačajnijih uspeha Vojske Srbije i Ministarstva u 2009. što je sistem odbrane i ovu godinu završio bez afera, kao i da istraživanja javnog mnenja pokazuju da Vojska uživa najveće poverenje građana. Prema njegovim rečima, značajno je i da je VS najmanje korumpirana institucija u državi

s

Uspešna godina... Ministar odbrane Dragan Šutanovac i načelnik Generalštaba Miloje Milojević

On je najavio da će prioritet u 2010. biti okončanje procesa profesionalizacije Vojske Srbije, nastavak rada na formiranju Vojnog univerziteta i rekonstrukcija aerodroma Lađevci za civilno-vojne potrebe.

- U ovom trenutku imamo oko 6.200 profesionalnih vojnika, čime se praktično broj regruta sa oko 6.000 smanjuje na 3.200. A naša je želja da do kraja sledeće godine završimo profesionalizaciju i imamo 10.600 profesionalnih vojnika - rekao je Šutanovac.

On je dodao da je vojni budžet od 68 milijardi dinara i dalji niži od zakonom predviđenih 2,4 odsto BDP, i da on nije razvojni. Zato neće biti moguće kupiti ranije planirana sredstava borbene tehnike.

Ministarstvo odbrane je u toku prošle godine bilo jedino koje je na sopstveni poziv imalo dve kontrole, budžetsku inspekciju i revizore Državne revizorske institucije.

- Nijedna nije pokazala da u Ministarstvu postoji bilo kakva sumnja u radu - kaže Šutanovac.

Ministar odbrane Dragan Šutanovac godišnji izveštaj predstavio je medijima u nedavno renoviranoj Velikoj ratnoj sali u zgradi starog Generalštaba, za koju je rekao da je „nepokretnost koju Vojska namerava da otuđi"!

- Ali, nećemo žuriti da prodamo, ako ne možemo da dobijemo adekvatnu cenu. Ne želimo da ostanemo upamćeni kao neko ko je rasprodao vojnu imovinu - rekao je Šutanovac.
...
http://www.pressonline.rs/sr/vesti/vesti_dana/story/92775/Šutanovac:+Povratili+smo+ugled+Vojske.html
 

Back
Top