Neka laicka pitanja u vezi hardvera? Sta je sta?
Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Neka laicka pitanja u vezi hardvera? Sta je sta?

Početnik
    Učlanjen
    13.08.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Neka laicka pitanja u vezi hardvera? Sta je sta?

Imam IBM ThinkPad R40 i zanimaju me neki jednostavni odgovori o nekim stvarima koje imam na njemu? Nadam se da ce mi neko pomoci da razjasnim sta je sta... Pa redom:

1. IEEE 1394 connector?? Za sta prakticno sluzi, tj. za sta moze da mi koristi konkretno?? Nesto se na njega kaci ali nisam primetio da ima da se kupi neki uredjaj koji ide na njega :?

2. PC CArd slot??? Ovo se nalazi pored ovog konektora sa leve strane?? Pominju se neke memorijske kartice i sta sve ne... Ali nemam pojma o cemu se radi... O cemu se ovde radi? Za sta sluze te kartice... i da li uopste imaju da se nabave u SiCg... I zasto bi ih kupio uopste???

3. Ispod je neki Communications bay na koji se stavlja neki Mini-PCI kartica... E sta je sad to... Mislim da ima veze sa Wireless povezivanjem... Ako sam u pravu... znaci li da bi trebao da nabavim tu karticu ako hocu wireless net npr. Ili ne mora nista da nabavljam... posto posteoje dve WLAN antenice sa strane displeja...

4. Memory-upgrade slot! Isto ispod se nalazi... Predpostavljam za sta sluzi ali me zanima imaju li gde da se kupe u srbiji takve memorije i kolika li im je cena...

5. Gde uopste moze da se nadje oprema za ovu masinu... uopste za laptopove...

Hvala svima na odgovorima... Svaka pomoc bi mi dobro dosla da otkrijem sta uopste imam ispred sebe...

pozdrav

Veoma poznat
    Učlanjen
    07.12.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Neka laicka pitanja u vezi hardvera? Sta je sta?

mislim d aimas sajt www.laptop.co.yu ili tako nesto

Početnik
    Učlanjen
    13.08.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

nema tamo nista, vec sam bio par puta... Samo gomila proizvoda od kojih nema nikakve dodatne opreme za laptopove... Ima li ko da to prodaje ili niko ovde u SiCg ne provaljuje da dolazi vreme kada laptopovi zamenjuju desktop racunare...

Primećen član
    Učlanjen
    04.03.2004.
    Reputaciona moć
    56

Podrazumevano

1. IEEE 1394 (FireWire, AirPort, iLink...) je standard za povezivanje, donekle slican USB-u. Masovno korishcen za Apple periferije, medju muzicharima, i narochito za povezivanje DV kamkordera.

2.3. Obe vrste portova sluzhe, jel'te, za proshirivanje (da, mini-PCI uglavnom sluzhi za wireless ili modem kartice. Proveri u dokumentaciji da li je tvoj laptop WiFi-ready, da ne kupujesh ono shto vec imash).

U principu, i ne treba da se smarash tehnichkim detaljima - ako ti treba odredjeni tip proshirenja, sakupish razne ponude, pogledash da li na laptopu imash odgovarajuci port i to je to.

PS
    Ne znam da li u SCG ima ikakva specijalizovana radnja za laptop rachunare (sumnjam). Bolje pogledaj na nekom od stranih sajtova sa tom tematikom, ima ih puno.

Poznat rastamann (avatar)
    Učlanjen
    01.08.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    140

Podrazumevano

Javi se na priv ako ti treba oprema za IBM lapove

Slične teme