PETROLEJ-ka...
Prikazujem rezultate 1 do 7 od 7

Tema: PETROLEJ-ka...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    06.12.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano PETROLEJ-ka...

Dobro došli u zemlju petrolejki...

Kuršumlija -- U Srbiji još postoje sela u kojima nikada nije bilo struje.Jedno od takvih je selo Degrmen pored Kušumlije.

Iako mnogi ne mogu da zamisle kako bi preživeli jedan dan bez struje, veš mašine, televizora, šporeta, u Srbiji i dalje ima sela u kojima kao da je život stao pre sto godina.
    ------------------------------------------------

Hm, važno je da mi imamo muzej Nikole Tesle, da se istim naučnikom hvalimo, ko da smo ga mi lično rodili, hranili, odnegovali i izškolovali. A ništa od toga nije tačno, ali lepo zvuči da se kitimo tudjim perjem i čovekom. A to što je ovo gore selo jedva 30 kilometara udaljeno od telmoelektrane KOSOVO B , ovoj tužnoj priči daje još veći , skandalozniji karakter i ton.

Ej bre, celu Srbiju uzduž i poreko neki malo bolji Maratonac može da prepešači i pretrči za jedan jedini i dan, a mi kao država ne uspevamo 100 godina da elektrificiramo i uredimo putnu infrastrukturu, koju su inače svi uredili još pre neve ere.

Možemo samo zamisliti, na šta bi Srbija ličila da ima kvadraturu i veličinu država, kakva je jedna Rusija, Kina ili Indija recimo!? Pa mi bi imali predele i stanovništvo, koje bi mislilo da smo još pod okupacijom Turaka, Varvara, Tatara i t. d.

Zamislite da političke garniture iz Srbije koje već dve decenije vladaju nama, nekim čudom drže vlast u Kini I Indiji !? Te zemlje bi prepolovile broj svog stanovništa za najviše najviše dve decenije.
    Politička bulumenta iz Srbije, koja ne uspeva kako rekoh već dve decenije da se brine o jedva 6-7 miliona stanovnika svojih podanika... da imaju obraza, morala, skrupula, svi u paketu ne bi trebali da se usudjuju uopšte da se pojavljuj u na bilo kojim izborima, da se uopšte ikada kandiduje i traži podršku od naroda za vršenje neke vlasti.

Ali, pošto se od njih nikada ne traže rezultati, napredak, bolji standard, a pogotovu se od njih ne traži odgovornost za neuspeh dok se nalaze na vlasti...njih ništa ne sprečava da se po 10 puta pojavljuju na izborima i traže i 11-tu , 12-tu i inu šansu.

Pošto se to ne traži i ne radi, zato je i moguće da imamo delove Srbije, daleke od terazija jedva 300 i nešto kilometara, koje nemaju niti struje, niti bilo kakvog puta, ali zato imaju šumu čiji rastinje ne zavisi od naše vlasti, no majke prirode.

Ništa lakše, ništa isplativije i bezbrižnije ne postoju na svetu, no biti srpski političar na bilo kojoj poziciji. Baš iz tog razloga, pola Srbije želi da se bavi politikom, omamljeno i osokoljeno ovakvim stanjem stvari.

Zainteresovan član kod958 (avatar)
    Učlanjen
    21.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    42

Podrazumevano Re: PETROLEJ-ka...

Ajd da vidimo koliko biti postova na ovoj temi Garant 3: tvoj,moj i opet tvoj

Znaš valjda srpsku logiku šta me briga što tamo neko nema struje.Važno da je ja imam!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    06.12.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio kod958 Pogledaj poruku
    Ajd da vidimo koliko biti postova na ovoj temi Garant 3: tvoj,moj i opet tvoj

Znaš valjda srpsku logiku šta me briga što tamo neko nema struje.Važno da je ja imam!
    Hm, vidiš da ih trenutno zanima Putinov Sin...Šešeljeve meno pauze i td.

Domaćin
    Učlanjen
    07.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    78

Moguće da je isto,gledao sam,čini mi se na b92 za neko selo 30 km udaljeno od Kuršumlije,nemaju ljudi struju,čitave porodice sa decom,nema ni adekvatnog puta.Ljudi razvukli kablove po drvenim stubovima,negde čak po drveću,a za dalje nemaju novaca a opštinu ni ne zanima,kako kažu gube strpljenje tu da ostanu,a opet gde da idu.Tuga.
    Političari se ubiše od obećanja o standardu,razvoju,hlebu,vizama,Kosovu a sve u vidu praznih govora i lagarija,a za običan narod u veku tehnologije ne mogu da obezbede običnu škiljavu sijalicu.
    Poslednji put ažurirao/la munjoliki : 20.12.2009. u 00:27

Iskusan Neznanko (avatar)
    Učlanjen
    05.12.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    69
    Reputaciona moć
    83

Ha, ha, što reče koleginica, dok se Putinov sin raspekmezio, mi sad da raspravljamo o struji u kuršumliji na -10 . To je stvarno glupo.
    Poslednji put ažurirao/la Neznanko : 20.12.2009. u 00:36
    Od onoga ko tvrdi da Bog ne postoji, gluplji je samo onaj koji tvrdi da Bog postoji (J. G. Haman)

Veoma poznat
    Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    320

Pa ti, čoveče, sa dva nicka pričaš na svojoj temi

I opet ništa.....

kisela bombona nije na forumu
    срећа долази у кућу где се чује смех
    Elita kisela bombona (avatar)
    Učlanjen
    22.11.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    13
    Reputaciona moć
    638

Citat Original postavio Skeljzen Pogledaj poruku
    Dobro došli u zemlju petrolejki...

Kuršumlija -- U Srbiji još postoje sela u kojima nikada nije bilo struje.Jedno od takvih je selo Degrmen pored Kušumlije.

Iako mnogi ne mogu da zamisle kako bi preživeli jedan dan bez struje, veš mašine, televizora, šporeta, u Srbiji i dalje ima sela u kojima kao da je život stao pre sto godina.
    ------------------------------------------------

Hm, važno je da mi imamo muzej Nikole Tesle, da se istim naučnikom hvalimo, ko da smo ga mi lično rodili, hranili, odnegovali i izškolovali. A ništa od toga nije tačno, ali lepo zvuči da se kitimo tudjim perjem i čovekom. A to što je ovo gore selo jedva 30 kilometara udaljeno od telmoelektrane KOSOVO B , ovoj tužnoj priči daje još veći , skandalozniji karakter i ton.

Ej bre, celu Srbiju uzduž i poreko neki malo bolji Maratonac može da prepešači i pretrči za jedan jedini i dan, a mi kao država ne uspevamo 100 godina da elektrificiramo i uredimo putnu infrastrukturu, koju su inače svi uredili još pre neve ere.

Možemo samo zamisliti, na šta bi Srbija ličila da ima kvadraturu i veličinu država, kakva je jedna Rusija, Kina ili Indija recimo!? Pa mi bi imali predele i stanovništvo, koje bi mislilo da smo još pod okupacijom Turaka, Varvara, Tatara i t. d.

Zamislite da političke garniture iz Srbije koje već dve decenije vladaju nama, nekim čudom drže vlast u Kini I Indiji !? Te zemlje bi prepolovile broj svog stanovništa za najviše najviše dve decenije.
    Politička bulumenta iz Srbije, koja ne uspeva kako rekoh već dve decenije da se brine o jedva 6-7 miliona stanovnika svojih podanika... da imaju obraza, morala, skrupula, svi u paketu ne bi trebali da se usudjuju uopšte da se pojavljuj u na bilo kojim izborima, da se uopšte ikada kandiduje i traži podršku od naroda za vršenje neke vlasti.

Ali, pošto se od njih nikada ne traže rezultati, napredak, bolji standard, a pogotovu se od njih ne traži odgovornost za neuspeh dok se nalaze na vlasti...njih ništa ne sprečava da se po 10 puta pojavljuju na izborima i traže i 11-tu , 12-tu i inu šansu.

Pošto se to ne traži i ne radi, zato je i moguće da imamo delove Srbije, daleke od terazija jedva 300 i nešto kilometara, koje nemaju niti struje, niti bilo kakvog puta, ali zato imaju šumu čiji rastinje ne zavisi od naše vlasti, no majke prirode.

Ništa lakše, ništa isplativije i bezbrižnije ne postoju na svetu, no biti srpski političar na bilo kojoj poziciji. Baš iz tog razloga, pola Srbije želi da se bavi politikom, omamljeno i osokoljeno ovakvim stanjem stvari.

Ништа чудно, па и у Београду има петролеј- ки, ....

.
    "Лажу сви они који кажу да време лечи све ране. Не лечи. Не могу се овакве ране залечити, за њих нема мелема"

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •