]
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 56

Tema: ]

Buduća legenda Transcendental (avatar)
    Učlanjen
    20.10.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    596

Podrazumevano ]

Pre neki dan je na televiziji bila neka debilna misija sa temom SEX DROGA ALKOHOL
    e tu se vodila neka polemika sa naravno negativnim pristupom svemu no to nije ni bitno, u ochi upada chinjenica da je seks spojen s drogom i alkoholom i predstavljen kao negativna pojava, e ovo mi nije prvi put da vidim tako neshto, u stvari obichno kad se polemishe o takvim stvarima seks se uvek uparuje s onim shto je negativno. A pitanje je zashto je to tako, jel zbog nekakvog morala ili chega vec, pa kad je ljubljenje na tvu vecini dece se govori NE GLEDAJ POKRI OCHI ili roditelji prosto menjaju kanal, svakodnevno se drzhe kojekakva predavanja po shkolama o seksu koja imaju prilichno zastrashujucu podlogu (TRUDNOCA, BOLESTI....) i nekako se deci otkad postanu svesna sebe seks predstavlja kao neshto strashno i loshe xD
    e sad wtf zapitam se ja mislim chemu sve to, neko ce reci PA DECU TREBA ZASTRASHITI ONA SVE RANIJE KRECU SA SEKSOM TO NIJE DOBRO, ali zapravo chinjenica da se deci neshto brani ih mami da to probaju. Sasvim je razumljivo reci "ADOLESCENTE TREBA UPUTITI U SVE ASPEKTE SNOSHAJA ( ) " ali zapravo se to opet svodi na zastrashivanje Niko nikad nece reci SEKS JE DOBAR a zashto je to tako?
    Ne znam zashto sam napravio ovu temu, valjda sam hteo da pridjem jednoj od pojava u zhivom svetu iz drugog ugla xD
    A mozhda sam se smorio

Poznat G.H.O.S.T. (avatar)
    Učlanjen
    26.09.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    109

Podrazumevano Re: ]

Citat Original postavio kreptoman Pogledaj poruku
    Pre neki dan je na televiziji bila neka debilna misija sa temom SEX DROGA ALKOHOL
    e tu se vodila neka polemika sa naravno negativnim pristupom svemu no to nije ni bitno, u ochi upada chinjenica da je seks spojen s drogom i alkoholom i predstavljen kao negativna pojava, e ovo mi nije prvi put da vidim tako neshto, u stvari obichno kad se polemishe o takvim stvarima seks se uvek uparuje s onim shto je negativno. A pitanje je zashto je to tako, jel zbog nekakvog morala ili chega vec, pa kad je ljubljenje na tvu vecini dece se govori NE GLEDAJ POKRI OCHI ili roditelji prosto menjaju kanal, svakodnevno se drzhe kojekakva predavanja po shkolama o seksu koja imaju prilichno zastrashujucu podlogu (TRUDNOCA, BOLESTI....) i nekako se deci otkad postanu svesna sebe seks predstavlja kao neshto strashno i loshe xD
    e sad wtf zapitam se ja mislim chemu sve to, neko ce reci PA DECU TREBA ZASTRASHITI ONA SVE RANIJE KRECU SA SEKSOM TO NIJE DOBRO, ali zapravo chinjenica da se deci neshto brani ih mami da to probaju. Sasvim je razumljivo reci "ADOLESCENTE TREBA UPUTITI U SVE ASPEKTE SNOSHAJA ( ) " ali zapravo se to opet svodi na zastrashivanje Niko nikad nece reci SEKS JE DOBAR a zashto je to tako?
    Ne znam zashto sam napravio ovu temu, valjda sam hteo da pridjem jednoj od pojava u zhivom svetu iz drugog ugla xD
    A mozhda sam se smorio
    Zatupelost drustva, taboo, izigravanje laznog morala...Sex je jedino dobar u spanskim serijama...
    Holiness is in right action, and courage on behalf of those who cannot defend themselves.

Učlanjen
    20.10.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    596

Citat Original postavio Muffuccafromdahood Pogledaj poruku
    Zatupelost drustva, taboo, izigravanje laznog morala...Sex je jedino dobar u spanskim serijama...
    da al vidi, shta je dovelo do stvaranja tabua od toga, izigravanje lazhnog morala opet mora imati razlog
    ovo za shpanske serije ne kontam

Buduća legenda
    Učlanjen
    21.10.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

ni ja ne razumem ovo za spanske serije ?

Buduća legenda Funny! (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    462

Niko nikad nece reci SEKS JE DOBAR a zashto je to tako?

A mozhda sam se smorio
    Zato sto svi kazu da je seks sjajan.

Smorio si se, sigurno...

A sad tema... Pa kao sto si rekao, deca sve ranije stupaju u odnose bas zato sto sve ranije pocinju da otkrivaju svet sexa i gudr. Televizija je problem.

Ja ni svojoj sestricini ne dozvoljavam da gleda neke naked scene iz filma. I uvek joj pustam one prastare crtace tipa: Pinokio, Bambi, Dusko Dugousko i sl. ALi to ne vredi nicemu zato sto joj ostali dozvoljavaju da gleda sve sto ona hoce. I pustaju joj da slusa ove grandovce.
    Takva su vremena. Neki roditelji dozvoljavaju deci da gledju sta hoce, neki pokusavaju da ih zastite na neki nacin.

P.S. Ko bi jos voleo da mu cerka od 13 god. dodje trudna pred vrata?
    ''All those things that mark you when you're young...they make you what you are.''.

Učlanjen
    26.09.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    109

Citat Original postavio kreptosucks Pogledaj poruku
    ni ja ne razumem ovo za spanske serije ?
    da al vidi, shta je dovelo do stvaranja tabua od toga, izigravanje lazhnog morala opet mora imati razlog
    ovo za shpanske serije ne kontam
    Sex nije taboo jedino u spanskim serijama.
    A ovo, sta je dovelo do stvaranja taboo-a, pa to stvarno nisam kadar da odgovorim...MOzda zatupelost drustva...
    Holiness is in right action, and courage on behalf of those who cannot defend themselves.

Poznat GhettoBeograd (avatar)
    Učlanjen
    17.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    109

Ja samo ima da porucim

Ne znam ko te je slagao da kidas

Učlanjen
    20.10.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    596

Buduća legenda
    Učlanjen
    21.10.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

sex nije taboo jedino u spanskim serijama
    Seks nije tabu ni u zemlji Srbiji.

Učlanjen
    26.09.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    109

Seks nije tabu ni u zemlji Srbiji.
    Pa, probaj do da izgovoris pred nekom bakicom ili nekim dekicom...Mozda se otvaramo, ali na sex se i dalje gleda kao na nesto "opasno"...

Buduća legenda
    Učlanjen
    21.10.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Nije ti "tabu" izraz koji trazis , kosarkas

Učlanjen
    26.09.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    109

Nije ti "tabu" izraz koji trazis , kosarkas
    Maybe...

Veoma poznat
    Učlanjen
    29.12.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

A mozhda sam se smorio

Njah...isto *** samo drugo pakovanje...pre kao bila deca bolja...a naše prababe se udavale sa 15, a nisu se ni drogirale ni alkoholisale...njah šta su radile u braku?Igrale žmurke, al' to je ok jer su bile u braku...Njah...ne mogu da se nerviram oko ove teme sad iako znam da sam promašila post, al' nema veze...

Učlanjen
    20.10.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    596

Anarho odgovori kako treba

Poznat GhettoBeograd (avatar)
    Učlanjen
    17.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    109

Ni deca nisu vise deca,klinke se kHaraju na keca

mojne filozofirate kad je sex jedna od lepsih stvari u zivotu.Neka se kHaraju i sa 15 god njihova stvar samo neka koriste zastitu da ne zatrudne / ne navuku neku bolest.Msm realno koji sam ja k.urac i neki bitan faktor nekoj tamo klinki u zivotu da joj kazem "jos si mlada za sex" njen zivot njena stvar...

znate kako kazu...posle j.ebanja nema kajanja
    Ne znam ko te je slagao da kidas

Veoma poznat
    Učlanjen
    29.12.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Anarho odgovori kako treba
    Kažem ti da ne mogu da se nerviram...Pun mi je nos više tih lažnih moralista....ćero obij trafiku, ukradi, laži, namipuliši, ali nemoj, nemoj, nemoj piti, drogirati se i širiti noge...ovo poslednje nikako...nebitno je koliko loših stvari uradiš, sve dok je himen na mestu sve ti oprošteno...

Veoma poznat
    Učlanjen
    29.12.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

I zaboravio si Znači u naslovu...

Učlanjen
    20.10.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    596

Citat Original postavio ANARHO_SISTEM Pogledaj poruku
    Kažem ti da ne mogu da se nerviram...Pun mi je nos više tih lažnih moralista....ćero obij trafiku, ukradi, laži, namipuliši, ali nemoj, nemoj, nemoj piti, drogirati se i širiti noge...ovo poslednje nikako...nebitno je koliko loših stvari uradiš, sve dok je himen na mestu sve ti oprošteno...
    ali shto to e to me interesuje

I zaboravio si Znači u naslovu...
    e jes mator senilan

Veoma poznat
    Učlanjen
    29.12.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

ali shto to e to me interesuje

Zato što je ženski rod proklet parčetom sluzokože koje je gomila gusaka kroz istoriju isticala kao svoju jedinu vrednost...pa ako misliš da je tvoja cela ličnost među nogama eto ti sad...borila si se da to istakneš sad ćemo mi to vrednovati i kroz to te gledati....

Učlanjen
    20.10.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    596

Zato što je ženski rod proklet parčetom sluzokože koje je gomila gusaka kroz istoriju isticala kao svoju jedinu vrednost...pa ako misliš da je tvoja cela ličnost među nogama eto ti sad...borila si se da to istakneš sad ćemo mi to vrednovati i kroz to te gledati....
    ne verujem da je to zbog toga
    zapravo nisam hteo da razvijam temu na ovaj nachin

Veoma poznat
    Učlanjen
    11.08.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

zato sto su ljudi oduvek bli osetljivi na zensku cast
    najlaksi nacin za prljanje porodicnog obraza bilo je napasti cednost zenskog clana porodice
    pa vidimo,koliko su medju muslimanskim zivljem,bila rasprostranjena ubistva iz casti,za danasnja vremena ne mogu da tvrdim
    mrzi me sad da pisem

Veoma poznat
    Učlanjen
    29.12.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

ne verujem da je to zbog toga
    zapravo nisam hteo da razvijam temu na ovaj nachin
    Pa ima tu još mnogo toga, fizička podređenost žene...bla, bla, bla...zato je najbolje da ja danas ne pišem ništa...znam da nisi imao ovo u vidu...

Buduća legenda
    Učlanjen
    21.10.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

iako znam da sam promašila post, al' nema veze...
    Jesi Dragana , promasila si :/
    Zbog ova dva "njah" post ti je dobio mrku animalnu notu

@topik
    Vecina predavanja kojima sam ja prisustvovala, s odeljenjem uglavnom, nisu bila zamisljena da zastrase.
    Nego da upozore na negativne posledice ranog stupanja u seksualne odnose i nedovoljnog informisanja o istim.

Ali

Slusala sam pre nekoliko meseci jedno predavanje ,sticajem okolnosti , koje je drzao neki profesor, dekan ,ne znam, sa medicisnkog fakulteta u Kragujevcu, i koji je verni sledbenik svake napisane reci Jove Tosevskog, sto i sam potencira.
    Pricao je o seksu u adolescentskom dobu, tacnije kako se emotivni i seksualni dozivljaji tinejdzera manifestuju u odrastanju i zrelom periodu zivljenja, i sve u svemu nije kazao nista u vezi topika, ali me je usmerio da odgovorim.

Mislim da se prilikom predavanja deci o seksu na nacin na koji su nama bila prezentovana stvara bolna iluzija svojevrsne chitchat komunikacije o masturbaciji, petingu, seksu, a pritom je to predavanje vidno usiljeno, nedovoljno profesionalno i pogresno pristupljeno citavoj stvari.

I takvo predavanje prozurokuje da deca, koja su inace u ovom uzrastu sledbenici teorije zavere , pomisle kako se nama prica da je seks kobna stihija i takva prezentacija ima prizvuk lose konotacije i izaziva kontraefekat.

Odnosno, ova tema nema adekvatnu cinjenicnu potporu.

Veoma poznat
    Učlanjen
    11.08.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

ah
    anarho me zbunila
    tema je uopsteno o sexu
    izvinjavam se zbog besmislenog posta

Buduća legenda
    Učlanjen
    21.10.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Ma dobro deco
    o cemu je tema? O cuvanju casti ili seksualnoj edukaciji?

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •