Поштовани сународници са Косова...

vracaracc

Buduća legenda
Poruka
38.315
У своје име вам се извињавам због свих поступака НАШЕ владе која је без икакве борбе пристала да вас и званично прогласи за држављане Србије другог реда прихватањем услова ЕУ да за вас не важи одлука о слободном путовању у земље чланице шенгенског споразума.
У своје име, као и у име свих људи којима је стало до истине и правде ја вам се извињавам због дискриминаторских услова на које је НАША влада пристала.
 
E sad im je lakše.... Puno lakše... :hahaha:

I ja se izvinjavam...

Izvinjavam se dragi kosovari, Srbi sa Kosova, što ja sedim u toplom stanu, uživkam, kenijam o patriotizmu i svetoj srpskoj zemlji, a kurcem ne mrdam da bi bilo šta konkretno učinio...

Izvinjavam se, ybg.... Takav sam, kasičan forumski patriota i licemer....

Volim ja svetu srpsku zemlju, ali ako može vi sami da se izborite za nju... I ako može tuđu decu da gurnete na branik otadžbine, jer meni je sad trenutno malo hladno... Pa vidite valjda da je pao sneg...

Evo, idite vi sad, a ja ću sutra...
 
E sad im je lakše.... Puno lakše... :hahaha:

I ja se izvinjavam...

Izvinjavam se dragi kosovari, Srbi sa Kosova, što ja sedim u toplom stanu, uživkam, kenijam o patriotizmu i svetoj srpskoj zemlji, a kurcem ne mrdam da bi bilo šta konkretno učinio...

Izvinjavam se, ybg.... Takav sam, kasičan forumski patriota i licemer....

Volim ja svetu srpsku zemlju, ali ako može vi sami da se izborite za nju... I ako može tuđu decu da gurnete na branik otadžbine, jer meni je sad trenutno malo hladno... Pa vidite valjda da je pao sneg...

Evo, idite vi sad, a ja ću sutra...

Stize bona!z:D
 
У своје име вам се извињавам због свих поступака НАШЕ владе која је без икакве борбе пристала да вас и званично прогласи за држављане Србије другог реда прихватањем услова ЕУ да за вас не важи одлука о слободном путовању у земље чланице шенгенског споразума.
У своје име, као и у име свих људи којима је стало до истине и правде ја вам се извињавам због дискриминаторских услова на које је НАША влада пристала.

Nisam znao da se ta odluka odnosi i na Srbe . Uzas i sram treba da bude nasu vladu sto nije smogla snage da nadmudri i pronadje nacina da sengen vazi i za Srbe sa KiM.
Sramota.
 
E sad mi nije jasno nista.
DA li Srbi ako predju granicu KIM i u bilo kojoj opstini u Srbiji podnesu zahtijev za novi biometrijski pasos i navedu mjesto prebivalista bilo koju opstinu za KIM mogu da bez problema putuju po sengen sistemu koji vazi za gradjane Srbije kojima je mjesto prebivalista Srbija?
Ja znam da kada ja dobijem pasos Srbije moci cu da putujem iako mi je mjesto porebivalista RS Banja Luka.
 
E sad mi nije jasno nista.
DA li Srbi ako predju granicu KIM i u bilo kojoj opstini u Srbiji podnesu zahtijev za novi biometrijski pasos i navedu mjesto prebivalista bilo koju opstinu za KIM mogu da bez problema putuju po sengen sistemu koji vazi za gradjane Srbije kojima je mjesto prebivalista Srbija?
Ja znam da kada ja dobijem pasos Srbije moci cu da putujem iako mi je mjesto porebivalista RS Banja Luka.

Срби са Косова (и шиптари) МОГУ легално да добију црвени пасош али НЕ МОГУ да путују слободно (без виза) као што то могу остали грађани Србије којима пребивалиште није на Косову.
 
У своје име вам се извињавам због свих поступака НАШЕ владе која је без икакве борбе пристала да вас и званично прогласи за држављане Србије другог реда прихватањем услова ЕУ да за вас не важи одлука о слободном путовању у земље чланице шенгенског споразума.
У своје име, као и у име свих људи којима је стало до истине и правде ја вам се извињавам због дискриминаторских услова на које је НАША влада пристала.

:hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha:
:rotf: :rotf: :rotf:
:mazi:
:pop: :pop: :pop:
:amen:
 

,,Ponosni smo na srpsko porijeklo i crnogorsku državnost, na slavnu istoriju srpskog naroda. Zato i vjerujemo u zajedničku budućnost i prosperitet.”

(Milo Đukanović, 1991, u Andrijevici, obilježavanje Trinaestojulskog ustanka i paljenje vatri)

„На Косову је нападнута Југославија. Косово је бедем српског и црногорског народа које не може пасти док је нас и покољења наших потомака. Небројено пута смо рекли: Косово се мора бранити свим средствима”, Андријевица 13. јул 1990

“Од свега највише мрзим четнике, усташе и стопостотне Црногорце!”
(Андријевица 13. јул 1990.)
 
I kako je trebala Srbija da postupi po zadatim uslovima sto se tice Kosova ?
Држава има задатак да свим својим држављанима обезбеди равноправност и једнакост.
Наша држава то није учинила, Дакле требала је да се бори (дипломатски, политички) да се тај циљ испуни.
 
Провери и видећеш да ниси у праву....Србима са пребивалиштем на Косову црвени пасош не омогућава слободно путовање.
Не буди лењ, провери.

ecotopia_mar_246x120.gif


U tom slučaju, izvadiće vize lakše nego što je o bilo do sad...

Moraš da shvatiš jednu stvar... Albanci sa Kosova su za malo keša vadili dokumenta po Srbiji...


A Evropljani hoće da znaju ko im se muva po dvorištu...
 
У своје име вам се извињавам због свих поступака НАШЕ владе која је без икакве борбе пристала да вас и званично прогласи за држављане Србије другог реда прихватањем услова ЕУ да за вас не важи одлука о слободном путовању у земље чланице шенгенског споразума.
У своје име, као и у име свих људи којима је стало до истине и правде ја вам се извињавам због дискриминаторских услова на које је НАША влада пристала.

Jel to važi i za albance sa Kosova?
 
Држава има задатак да свим својим држављанима обезбеди равноправност и једнакост.
Наша држава то није учинила, Дакле требала је да се бори (дипломатски, политички) да се тај циљ испуни.

Kao i albancima sa Kosova, zar ne ?
 

Back
Top