TEST (optička varka)

Eleleth

Veoma poznat
Banovan
Poruka
10.312
Molim iskustva forumaša s PDF Religiija da se izjasne na koju stranu vam se okreće ova djevoka.
Je li u smjeru kazaljke ili suprotno.
ILi možda je kombinirano.

AKO je u smjeru kazaljke onda je desna polutka aktivna ako je suprotno onda je lijeva.
Imate dole što to znači u globalu.
Hvala

woman_spin.gif



LEFT BRAIN FUNCTIONS
uses logic
detail oriented
facts rule
words and language
present and past
math and science
can comprehend
knowing
acknowledges
order/pattern perception
knows object name
reality based
forms strategies
practical
safe

RIGHT BRAIN FUNCTIONS
uses feeling
"big picture" oriented
imagination rules
symbols and images
 
Poslednja izmena:
Sta da objasnim.
Gledaj u nju malo duze...okretala se u jednom smeru, onda sam pozvao sestru, ona kaze da se okrece u drugom...a znao sam da je opticka varka, i posmatrao sam nekoliko minuta i uspeo da okrenem pravac kretanja , pa se opet sama pocela okretati na drugu stranu. Sada uglavnom mogu da je okrenem kad zelim. Nekada (mozda 1 u 7, 8 puta me ne slusa :) )
Ali zazmuri pre nego sto joj pokusas okrenuti smer...
 
Neznam.
Mozda ako se zamislis...ovako...
Ona se okrece nekom u jednu stranu, nekom u drugu...mozemo se svadjati vecno i raspravljati, a sustina je da smo svi u pravu.
Treba postovati tudje misljenje, a ako se potrudimo, i shvatiti :)
To je mozda veza....Pouka z:)
 
Sta je "pisac" time hteo da kaze...?

Bila su istraživanja o komformizmu. Eksperimenti. Recimo, pokažu nekoliko strelica nacrtanih na papiru i jasno se vidi da su sve jednake dužine. I daju ispitanicima da procene. A oni svi (koji su pomoćnici eksperimentatora) izuzev jednog, tvrde da je prva strelica duža. I onda i taj jedan, od straha da ne ispadne glup u društvu postane uveren da je prva strelica duža.

A ima i ovako. Zatvore naivne subjekte u mračnu sobu. Naon nekoliko minuta, pojave se prirodne halucinacije. Ljudima se čini da vide tačkice svetla. I kada se od njih traži da kažu gde je ta tačkica, oni se vrlo brzo usaglase. Lepota je da je u pitanju čisto subjektivan doživlja, ali se ljudi oko njega usaglase. :eek:

Ova teorija pokazuje da ljudi jako nastoje da usaglase svoje stavove sa stavovima grupe. To mu dođe komformizam. Daje veoma dobre odgovore u vezi sa masovnim halucinacijama.
 

Back
Top