Srecan sv.Nikola

Слави се на радост, а и пије у то име. Теби ако смета, ти немој да идеш...
Тешко БА тим безумницима што славу у баханалију претварају. То није угодна жртва Богу и свецу који је Бога прославио, већ радост за демоне.

Ја славим са онима који за Светог Николу, читају акатисте, поју тропаре и иду на службу у 8 ујутро, тако да хвалим Бога што ме је удаљио од новокомпонованих ''славара свечара''.

Боље да не славите славу, него да је претварате у комедију и неопаганштину.
 
Тешко БА тим безумницима што славу у баханалију претварају. То није угодна жртва Богу и свецу који је Бога прославио, већ радост за демоне.

Ја славим са онима који за Светог Николу, читају акатисте, поју тропаре и иду на службу у 8 ујутро, тако да хвалим Бога што ме је удаљио од новокомпонованих ''славара свечара''.

Боље да не славите славу, него да је претварате у комедију и неопаганштину.


Ne treba biti iskljuciv.Bolje da slave Slavu,nego da je ne slave.Slaviti posno,post je,kolac,sveca ,zito i odlazak u Crkvu.Ostalo se menja,vremena se menjaju,nije ovo srednji vek.Mora se razumeti i to.
 
Како га славе, боље да га нису славили.

За 90% Срба то је журка и пијанка, а не слава.

А ти се лепо сутра закључај у четири зида са тим твојим хејтерима, па бацајте анатеме на народ и једни на друге, то ће ти сигурно бити лепше и забавније.

Чистоме је све чисто, покварењаку све нечисто.

Слава је по пореклу гозба. Још из претхришћанске традиције.
 
Тешко БА тим безумницима што славу у баханалију претварају. То није угодна жртва Богу и свецу који је Бога прославио, већ радост за демоне.

Ја славим са онима који за Светог Николу, читају акатисте, поју тропаре и иду на службу у 8 ујутро, тако да хвалим Бога што ме је удаљио од новокомпонованих ''славара свечара''.

Боље да не славите славу, него да је претварате у комедију и неопаганштину.

Не заборави да се сутра помолиш Богу као онај фарисеј и захвалиш му што те је дао тако мудрог да не грешиш као ми цариници.
 

Back
Top