Deca su izvan kontrole-Da li vi uopste znate?

Bratislav90

Poznat
Banovan
Poruka
8.889
Mislim da su roditelji izgubili dodir sa stvarnoscu..
Evo bas u cupriji sam imao priliku da vidim sta se desava, tuce, ubijanja, nozevi. A devojke sa druge strane, spavaju snimaju se i to sve sa nekim "sumnjivim likovima". Ta mala mesta igleda su gora svakim danom, uporedo sa njihovim ekonomskim propadanjem
Da li vi znate uopste sta se desava sa vasom decom? Kroz kakve lekcije oni prolaze u skolama? Da li znate sta vase cerke rade?
Ja mislim da roditelji nemaju uopste ideju, jer bi us uprotnom verovatno odlepili. Znam da ja bih verovatno, pa onda ono kao nista se ne desava... Sta mislite to je sistem odbrane ili?
Mislim da covek vise nema snage u ovim vremenima da se nosi sa realnscu.
 
Mladi ljudi u Srbiji pa još + u ruralnim sredinama.. nemaju prave informacije, oni se tripuju da propuštaju neko ludo zezanje koje se dešava tamo negde u velikom gradu ili u inostranstvu.. pa pokušavaju da nadomeste sve to a para nema itd.. mislim da za to vreme njihovi roditelji gledaju "48 sati svadba", "Trenutak Istine" i slične kvalitetne emisije..
 
Ију, замишљам само колико сам година живота уштедела родитељима што сам се потрудила да никад не сазнају да је мој први дечко био наркоман, да Нову годину у 8. разреду нисам чекала у Културном центру (као што сам им рекла), него код Симе Пиваре (алкоса, наркоса и дилера) и са хипи друштвом у облаку траве....што нису сазнали ни за једно моје разбијање од алкохола, таблета или траве, што су знали само за пар мојих момака, и то оних репрезентативнијих..z:mrgreen:..што нису сазнали за луде журке које сам правила у гајби када би они отишли у бању z;), што нису знали за сва она фалсификована оправдања и за сва бежања са часова које сам сама себи правдала....што нису сазнали да у Праг нисам ишла ''са факултетом'', него са момком, колима....што нису сазнали ни за један случај кад нас је ватала мурија због цугања у парку.......z:mrgreen:...не могу да се сетим свих брљотина које сам правила а за које они никад нису сазнали....z:p

Е, али то се све не рачуна, јер није ''у овим лудим временима''....то је све било пре равно четврт века.....
Искрено - и да су покушали да ме контролишу - не бих се дала!
Као што ни своју децу не контролишем. Није поента у томе да пратиш дете и контролишеш га, поента је да му од малих ногу васпитањем усадиш САМОКОНТРОЛУ!!!!
...А ја сам то увек имала...и зато сам безболно и безбедно прошла кроз све те фазе...
 
Poslednja izmena:
Ma odrasli vole kada deca imaju sex, tj muski odrasli ai muska deca.... to ih raduje...To forsiraju u mislima... to je bas antropolosko pitanje rekla bih :D, valjda odraslima bude lakse kada se deca lako daju lol, posto ce i ta deca biti zrela kada oni budu stariji pa sta ja znam... nadaju se mozda ^^ (ok ovo malo sada pricam napamet xD)

pa ono rekoh i sama da nije sto posto, ali je u fazonu 80% ^^, tako nesto barem... Ja sam generalno protiv toga svega, ali ja sam generalno i protiv svega xD, tako da ono ako dodjem na vlast cuvajte se :D

anita 91:sanke:
 
Mislim da su roditelji izgubili dodir sa stvarnoscu..
Evo bas u cupriji sam imao priliku da vidim sta se desava, tuce, ubijanja, nozevi. A devojke sa druge strane, spavaju snimaju se i to sve sa nekim "sumnjivim likovima". Ta mala mesta igleda su gora svakim danom, uporedo sa njihovim ekonomskim propadanjem
Da li vi znate uopste sta se desava sa vasom decom? Kroz kakve lekcije oni prolaze u skolama? Da li znate sta vase cerke rade?
Ja mislim da roditelji nemaju uopste ideju, jer bi us uprotnom verovatno odlepili. Znam da ja bih verovatno, pa onda ono kao nista se ne desava... Sta mislite to je sistem odbrane ili?
Mislim da covek vise nema snage u ovim vremenima da se nosi sa realnscu.

Ja u pocetku nisam gotivio hatorku ali vidim da ono sto ona pise ima itekako smisla...Ti imas 18-19 godina i ne bi trebalo da se opterecujes tim stvarima...Vidim da bih ti bas voleo da tebe tvoji roditelji kontrolisu...Svako neka zivi kako hoce..Momci ginu u tim nazovi "tucama" jer se krecu u losem drustvu,svadjaju oko devojaka i izlaze u (govorim za situaciju ns) novosadske narodnjacke rupetine tipa kili i onda samo cekaju da pocne neka pizdarija pa da se lemaju...Gledam klinca koji je 95 godiste a **** mamu obezbedjenju umesto da uci prirodu i drustvo kuci...Sve je to manjak vaspitanja..Odatle krecu problemi....Ako devojke hoce da se snimaju neka se snimaju..Da im neces mozda ti to zabraniti??.Svako se snalazi u zivotu kako zna i ume..Ako one zele matore sumnjive likove neka ih..Njihov zivot njihova stvar..Ta ekonomsko mala mesta i jesu grozna a sto se tice nasih skola imamo najgori sistem obrazovanja na svetu..Gde ti dodje matora budala od 80 godina da se istresa..,hvala bogu sto imam para pa idem vanredno..Ja sam otvorio slicnu temu sta "nasa deca" rade pa ne bi bilo lose da procitas odgovore.....pozz
 
Ja u pocetku nisam gotivio hatorku ali vidim da ono sto ona pise ima itekako smisla...Ti imas 18-19 godina i ne bi trebalo da se opterecujes tim stvarima...Vidim da bih ti bas voleo da tebe tvoji roditelji kontrolisu...Svako neka zivi kako hoce..Momci ginu u tim nazovi "tucama" jer se krecu u losem drustvu,svadjaju oko devojaka i izlaze u (govorim za situaciju ns) novosadske narodnjacke rupetine tipa kili i onda samo cekaju da pocne neka pizdarija pa da se lemaju...Gledam klinca koji je 95 godiste a **** mamu obezbedjenju umesto da uci prirodu i drustvo kuci...Sve je to manjak vaspitanja..Odatle krecu problemi....Ako devojke hoce da se snimaju neka se snimaju..Da im neces mozda ti to zabraniti??.Svako se snalazi u zivotu kako zna i ume..Ako one zele matore sumnjive likove neka ih..Njihov zivot njihova stvar..Ta ekonomsko mala mesta i jesu grozna a sto se tice nasih skola imamo najgori sistem obrazovanja na svetu..Gde ti dodje matora budala od 80 godina da se istresa..,hvala bogu sto imam para pa idem vanredno..Ja sam otvorio slicnu temu sta "nasa deca" rade pa ne bi bilo lose da procitas odgovore.....pozz

hm..kakve ja veze imam sa uvodnim postom?:confused:
 
Ja u pocetku nisam gotivio hatorku ali vidim da ono sto ona pise ima itekako smisla...Ti imas 18-19 godina i ne bi trebalo da se opterecujes tim stvarima...Vidim da bih ti bas voleo da tebe tvoji roditelji kontrolisu...Svako neka zivi kako hoce..Momci ginu u tim nazovi "tucama" jer se krecu u losem drustvu,svadjaju oko devojaka i izlaze u (govorim za situaciju ns) novosadske narodnjacke rupetine tipa kili i onda samo cekaju da pocne neka pizdarija pa da se lemaju...Gledam klinca koji je 95 godiste a **** mamu obezbedjenju umesto da uci prirodu i drustvo kuci...Sve je to manjak vaspitanja..Odatle krecu problemi....Ako devojke hoce da se snimaju neka se snimaju..Da im neces mozda ti to zabraniti??.Svako se snalazi u zivotu kako zna i ume..Ako one zele matore sumnjive likove neka ih..Njihov zivot njihova stvar..Ta ekonomsko mala mesta i jesu grozna a sto se tice nasih skola imamo najgori sistem obrazovanja na svetu..Gde ti dodje matora budala od 80 godina da se istresa..,hvala bogu sto imam para pa idem vanredno..Ja sam otvorio slicnu temu sta "nasa deca" rade pa ne bi bilo lose da procitas odgovore.....pozz

to je skroz tacno... Ali to je kolektivno sveopste propadanje..
znaci iako ti je logika jasna i ok je slazem se. U realnosti imas gomile i gomile dece koja ce kasnije urusavati svaki sistem i praviti probleme. Jednostavno nemas vise sta da radis sa tolikim ljudima. Dal da ih spalis sve, ili da bog posalje kisu kao u bibliji. to nije jasno, ali ono sto jeste je sveopste propadanje takvih mesta.
 
to je skroz tacno... Ali to je kolektivno sveopste propadanje..
znaci iako ti je logika jasna i ok je slazem se. U realnosti imas gomile i gomile dece koja ce kasnije urusavati svaki sistem i praviti probleme. Jednostavno nemas vise sta da radis sa tolikim ljudima. Dal da ih spalis sve, ili da bog posalje kisu kao u bibliji. to nije jasno, ali ono sto jeste je sveopste propadanje takvih mesta.

Samo se pitam kako se ti ponasas u RL-u... :think:

Da li pijes, pusis ili se drogiras? Posto su ti vrsnjaci postali toliko nepodnosljivi do te mere da ih treba spaliti.
 
Samo se pitam kako se ti ponasas u RL-u... :think:

Da li pijes, pusis ili se drogiras? Posto su ti vrsnjaci postali toliko nepodnosljivi do te mere da ih treba spaliti.

Pa ja sam 90 to godiste i u Beogradu. Meni je ok bilo u skoli, msm nije bilo takvih stvari, a ne znam sta bih uradio da je bilo... Tako da sam na neki nacin bio oslobodjen tog izbora.
A ne radim nista od tih delatnosti :D
 
Поштујући свачије године, животно иксуство и ставове, морам ипак да запазим да је најјаче када дођу деца од 17-18 година и причају нам о свеопштем расулу друштва које влада ''последњих година'' (као да знају за нека друга временаz:mrgreen:) и о томе да ''никад није било као сада''....(као да знају како је било преz;)) z:D
 
to je skroz tacno... Ali to je kolektivno sveopste propadanje..
znaci iako ti je logika jasna i ok je slazem se. U realnosti imas gomile i gomile dece koja ce kasnije urusavati svaki sistem i praviti probleme. Jednostavno nemas vise sta da radis sa tolikim ljudima. Dal da ih spalis sve, ili da bog posalje kisu kao u bibliji. to nije jasno, ali ono sto jeste je sveopste propadanje takvih mesta.

A sta bih ja mogao da uradim po pitanju toga?? ..Nista...To nije moj problem da ja moram da se bahcem sa takvim stvarima..Zivim svoj zivot a za tudji me zabole...Veruj mi bice ti lakse da ne mislis o tome.....A sta ti trebas da radis sa tim ljudima koji propadaju??..Da li se medju njima nalaze tvoji prijatelji mozda??...
 
Поштујући свачије године, животно иксуство и ставове, морам ипак да запазим да је најјаче када дођу деца од 17-18 година и причају нам о свеопштем расулу друштва које влада ''последњих година'' (као да знају за нека друга временаz:mrgreen:) и о томе да ''никад није било као сада''....(као да знају како је било преz;)) z:D

apsolutno si u pravu,iako delimicno spadam pod navedene
***:confused:
 
Поштујући свачије године, животно иксуство и ставове, морам ипак да запазим да је најјаче када дођу деца од 17-18 година и причају нам о свеопштем расулу друштва које влада ''последњих година'' (као да знају за нека друга временаz:mrgreen:) и о томе да ''никад није било као сада''....(као да знају како је било преz;)) z:D

Mozda ta deca nisu zadovoljna zivotom u ovoj jadnoj zemlji pa im je lakse tako da pricaju.....Ja iz "prica" znam da pre nije bilo kao sada...izuzev onih 90-setih..
 
Mozda ta deca nisu zadovoljna zivotom u ovoj jadnoj zemlji pa im je lakse tako da pricaju.....Ja iz "prica" znam da pre nije bilo kao sada...izuzev onih 90-setih..

Наравно.
И ти ћеш, за 30 година својој деци причати исту ту причу. Кукаћеш како је у твоје време било све много боље, а како је данас опште расуло у друштву.... z:mrgreen:

И ја сам ту причу слушала од свог оца, а он од свог....z;)
 
A sta bih ja mogao da uradim po pitanju toga?? ..Nista...To nije moj problem da ja moram da se bahcem sa takvim stvarima..Zivim svoj zivot a za tudji me zabole...Veruj mi bice ti lakse da ne mislis o tome.....A sta ti trebas da radis sa tim ljudima koji propadaju??..Da li se medju njima nalaze tvoji prijatelji mozda??...

Pa bilo bi lakse ali ne mogu. Ne mogu samo da gledam sebe, jednostavno neodrzivo je. I to jos kako imam vise godina je drugacije. Kad sam imao 16 tad nisam mislio o tome.. Tada je bilo lakse. Sada vise nisam u stanju da radim to. A ti ljudi uvek nadju da dodju do tebe. Preko devojke, preko prijatelja, veruj mi ta gomila ljudi ce svakako da ti se umesa u zivot.. Jedino ako se iselis iz drzave.. Ali to nije resenje.
 
Rasa Popov je rekao da mladi u Srbiji zive katastrofalno i da bas zbog toga beze u ruzicasti svet konzumirajuci razno razne stvari od alkohola do droge.

Ja milim da je barem pola vrsnjaka koje znam probalo marihuanu. Mislim da to dosta govori.

Ја сам по годинама ближа Раши Поповом него теби....а дувала сам као суманута...све у време срећног социјализма...z:mrgreen:..а три друга су ми умрла од дроге.....
 
Наравно.
И ти ћеш, за 30 година својој деци причати исту ту причу. Кукаћеш како је у твоје време било све много боље, а како је данас опште расуло у друштву.... z:mrgreen:

И ја сам ту причу слушала од свог оца, а он од свог....z;)

Nije Hellen tako kao sto mislis... Kaze meni Baba sine cuvaj se ovde je sve postalo zverinje.
Vidis kada ona kaze to, to nema tu saljivu notu, vec ozibljnu i vrlo realnu...
Nije stvar vise u tome.. Stvar je da se objektivno desavaju neke promene...
 

Back
Top