Da li....

Nisam naisao na neki deo zbog kog bih pomislio da su nas u to vreme posetili vanzemaljci... A Sodomu i Gomoru je Bog unistio zbog nacina zivota stanovnistva.
Gledao sam neku emisiju na Diskaveriju o tome kako je jos mogla da bude unistena Sodoma i Gomora i bas cu da gledam da je pronadjem. Uglavnom pominjale su se neke vatrene lopte koje su se u to doba pojavljivale, ne mogu da se setim zbog cega... Bas cu da potrazim...
Jesi li ti naisao na nesto sto bi ukazivalo na posetu vanzemaljaca?
 
Nisam naisao na neki deo zbog kog bih pomislio da su nas u to vreme posetili vanzemaljci... A Sodomu i Gomoru je Bog unistio zbog nacina zivota stanovnistva.
Gledao sam neku emisiju na Diskaveriju o tome kako je jos mogla da bude unistena Sodoma i Gomora i bas cu da gledam da je pronadjem. Uglavnom pominjale su se neke vatrene lopte koje su se u to doba pojavljivale, ne mogu da se setim zbog cega... Bas cu da potrazim...
Jesi li ti naisao na nesto sto bi ukazivalo na posetu vanzemaljaca?

Veoma je interesantan taj detalj u Bibliji o stradanju ta dva grada...

Sve oko toga je vrlo zanimljivo...

I Lot i andjeli i begstvo i Boziji odabir ko ce preziveti a ko umreti..

A narocito je interesantno da je na mestu Sodome i Gomore i danas radijacija veca 10x nego na drugim mestima....
 
Ne znam odakle ti to za radijaciju.... Ko je to merio i kada? Nije dovoljno da to samo neko kaze...
Pa prica jeste interesantna, ali sto bismo je povezali sa vanzemaljcima?

Zidovi Sodome i Gomore, koji su kruzno opkoljavali grad, srusili su se SVI NA UNUTRA, prema centru...

Kao da se nekakav eksplozivni prsten stezao oko grada i isao prema centru..

Do sada je nepoznat takav tip eksplozije (uvek razorni udar dolazi samo sa jedne strane)
 
Jednom prilikom je na TV bila emisija o Bibliji i rekli su da je prevod biblije sa hebrejskog pogresan, konkretno se odnosi na Stvaranje, i da u originalu ne stoji Bog u jednini, vec "...bogovi stvorise coveka po svojoj slici..." ili kako vec tacno ide. Poenta je da kreator nije jedno bice, vec mnozina.

Na zalost jako se slabo secam detalja emisije, a i bilo je davno, ali sam upamtio ovo jer mi je bilo jako interesantno. Milice, ozezi!!! :zimag:

Ne mora da znaci da su u pitanju vanzemaljci, ali ako je ovo za mnozinu tacno onda se Stvaranje mora potpuno drugacije tumaciti.
 
Ne znam odakle ti to za radijaciju.... Ko je to merio i kada? Nije dovoljno da to samo neko kaze...
Pa prica jeste interesantna, ali sto bismo je povezali sa vanzemaljcima?

Kada je Bog obavestio andjele (nekom vrstom radija?) koji su bili gosti u Lotovoj kuci da ce zbog nemorala, UJUTRO U ZORU unistiti grad, andjeli su rekli Lotu da vrlo rano moraju krenuti u planine...

Takodje su skrenuli paznju Lotu, njegovoj zeni i cerkama da se NE SMEJU OKRETATI prema gradu (Istu komandu je dobio i pilot koji je sa "Enola gay" bacio prvu atomsku bombu na Hirosimu)...

Lotova zena nije izdrzale nego se okrenula...I nastradala...

Pred jutro, uoci eksplozije, andjeli su se unervozili...Lot je odjednom odustao da krene...Kako nisu mogli milom da ga ubede, a vreme je prolazilo, zgrabili su ga i vukli silom...

Sve govori da je u 6 sati izjutra, Bog nekom vrstom atomske eksplozije spalio grad i sve zivo u njemu...
 
biblija je jedna metaforicna,napoucnija knjiga koja postoji
ali akcenat je na metaforicna
poenta te lepe pricice je da treba ziveti po bozijim pravilima,ako ne,bice belaja,i treba slusati boga bez pogovora,a ako ne,pretvorices se u zacin
to je to
 
biblija je jedna metaforicna,napoucnija knjiga koja postoji
ali akcenat je na metaforicna
poenta te lepe pricice je da treba ziveti po bozijim pravilima,ako ne,bice belaja,i treba slusati boga bez pogovora,a ako ne,pretvorices se u zacin
to je to

Deo o propasti Sodome i Gomore zvuci vrlo realisticki.

I istorijski su pronadjeni ostaci ta dva grada na obalama Mrtvog mora.

I razgovor Abraama sa Bogom, njihovo NEGOCIRANJE oko sudbine gradova deluje vrlo STVARNO....

http://en.wikipedia.org/wiki/Sodom_and_Gomorrah
 
Deo o propasti Sodome i Gomore zvuci vrlo realisticki.

I istorijski su pronadjeni ostaci ta dva grada na obalama Mrtvog mora.

I razgovor Abraama sa Bogom, njihovo NEGOCIRANJE oko sudbine gradova deluje vrlo STVARNO....

http://en.wikipedia.org/wiki/Sodom_and_Gomorrah

znala sam to
zato i jesam rekla da su price metaforicne
otherwise,rekla bih da su izmisljene
desila se nesto,mudri pisci biblije su to iskoristili u propagandne svrhe,i eto
a odake ti ona informacija o 10x vecoj radijaciji od normalne?
 
...u Bibliji ima znakova da su nas posetili vanzemaljci?

Sta se desilo u Sodomi i Gomori?
Kada su stvari sa ljudskom rasom otisle van kontrole onda je vanzemaljska grupa koja ih je nadgledala pravila korekcije. Npr. prica o gradovima Sodoma I Gomora je bilo gde grupa ljudi u eksperimentu sa covecanstvom je otisla van kontrole. Njihove seksualne navike nisu odgovarale za nastavak projekta jer su bili pretezno homoseksualne tendencije. Virus je introdukovan u populaciju da je unisti, ali poceo je da se siri i van te regije. Kontrolori su poslali 2 agenta da ispitaju stvar i da vide da li nekoga da postede. Lokalni ljudi su ih nazivali "andjelima" jer su imali plavu kosu i plave oci i perfektna tela. Lot i njegova zena su ih doveli u svoju kucu jer su svi muskarci hteli da ih napadaju. Posle toga Sodoma i Gomora su unisteni. Eliminisani su nuklearnim oruzjem. Do dan danas ima radijacija ovde, gde su se nekad nalazili gradovi. Istopljen kamen se jos moze videti. U ranim 60tim Izraelski naucnici su kopali na mesto gde je bio grad Sodoma i nasli su ostatke kostiju i celija koje su bile istopljene u kamenu. Pozvali su Americke naucnike jer su imali bolji alat. Nasli su i ostatke celije, virusa. Amerikanci su uspeli da ovo ponovo rekonstruisu za zivi organizam. Tiho su to testirali na smrtno bolesnog pacijenta u bolnici u St. Luisu 1967 god. Covek je umro u agoniji. Virus se zvao Sida, jer je unistio imuni sistem tog coveka. Americki naucnici su dosli do zakljucka da ovaj virus koji je hiljade godina star je vestacki genetski kreiran. Stara Hebrejska religija je bila konglomeracija Sumersko/Reptilskih verovanja, staro Egipatskih-Atlantidjansko-Liranskog verovanja i Reptilskih plemenskih subkultura koja su bila u Canaan. Krvni rituali i ljudsko zrtvovanje je bio razlog zbog cega je Abraham hteo da zadovolji boga, tako sto bi svog sina ubio na oltaru.
 
Poslednja izmena:
Ima takvih slicnih prica i u Mahabharti...O unistenjima nekih legendarnih gradova u Indiji nuklearnim oruzjem.Kao, u trenutku ceo grad bio izbrisan sa lica Zemlje.
Ja mislim da su za Sodomu i Gomoru i te gradove iz Mahabharte odgovorni alieni...
 
Ima takvih slicnih prica i u Mahabharti...O unistenjima nekih legendarnih gradova u Indiji nuklearnim oruzjem.Kao, u trenutku ceo grad bio izbrisan sa lica Zemlje.
Ja mislim da su za Sodomu i Gomoru i te gradove iz Mahabharte odgovorni alieni...

Sasvim je moguce da su Bogovi bili kosmonauti koji su nekoj vrsti zemaljskih majmuna usadili razum..

U pocetku su dobijali lose resultate (toga i danas ima mnogo u nauci) pa su te lose rezultate unistavali, a ostavljali ono sto im je genetski odgovaralo (Lot - zato je on i oplodio sam svoje kceri - da se zadrzi neka genetska odlika) Tako se i danas radi u genetici.

Andjeli spasavaju Lota ispred atomske eksplozije u Gomori...

lot.jpg
 
Poslednja izmena:
Sasvim je moguce da su Bogovi bili kosmonauti koji su nekoj vrsti zemaljskih majmuna usadili razum..

U pocetku su dobijali lose resultate (toga i danas ima mnogo u nauci) pa su te lose rezultate unistavali, a ostavljali ono sto im je genetski odgovaralo (Lot - zato je on i oplodio sam svoje kceri - da se zadrzi neka genetska odlika) Tako se i danas radi u genetici.

Meni alieni vise dodju kao opisi andjela...
 
Pa, ustvari, sve zavisi od toga kako se tumači.
Ima jako puno delova u Bibliji koji se mogu tumačiti na razno-razne načine. Oni skloni misticizmu, kao i oni ljudi sa dosta mašte ( pri tome, ne kažem ovo uvredljivim tonom, nipošto! ) mogu da nadju odredjene delove Biblije koje će tako protumačiti.
Oni suvi realisti, pak, će naći neko drugo objašnjenje.
Sve je stvar tumačenja.
 
Kada su stvari sa ljudskom rasom otisle van kontrole onda je vanzemaljska grupa koja ih je nadgledala pravila korekcije. Npr. prica o gradovima Sodoma I Gomora je bilo gde grupa ljudi u eksperimentu sa covecanstvom je otisla van kontrole. Njihove seksualne navike nisu odgovarale za nastavak projekta jer su bili pretezno homoseksualne tendencije. Virus je introdukovan u populaciju da je unisti, ali poceo je da se siri i van te regije. Kontrolori su poslali 2 agenta da ispitaju stvar i da vide da li nekoga da postede. Lokalni ljudi su ih nazivali "andjelima" jer su imali plavu kosu i plave oci i perfektna tela. Lot i njegova zena su ih doveli u svoju kucu jer su svi muskarci hteli da ih napadaju. Posle toga Sodoma i Gomora su unisteni. Eliminisani su nuklearnim oruzjem. Do dan danas ima radijacija ovde, gde su se nekad nalazili gradovi. Istopljen kamen se jos moze videti. U ranim 60tim Izraelski naucnici su kopali na mesto gde je bio grad Sodoma i nasli su ostatke kostiju i celija koje su bile istopljene u kamenu. Pozvali su Americke naucnike jer su imali bolji alat. Nasli su i ostatke celije, virusa. Amerikanci su uspeli da ovo ponovo rekonstruisu za zivi organizam. Tiho su to testirali na smrtno bolesnog pacijenta u bolnici u St. Luisu 1967 god. Covek je umro u agoniji. Virus se zvao Sida, jer je unistio imuni sistem tog coveka. Americki naucnici su dosli do zakljucka da ovaj virus koji je hiljade godina star je vestacki genetski kreiran. Stara Hebrejska religija je bila konglomeracija Sumersko/Reptilskih verovanja, staro Egipatskih-Atlantidjansko-Liranskog verovanja i Reptilskih plemenskih subkultura koja su bila u Canaan. Krvni rituali i ljudsko zrtvovanje je bio razlog zbog cega je Abraham hteo da zadovolji boga, tako sto bi svog sina ubio na oltaru.

auuuuu z:poz:

elem, neka mi neko od "prosvecenih" doturi koordinate sodome i gomore. eventualno nek mi priblizi gde su se ti gradovi nalazili. pa zatim neka napisu svoje izvore, nek navedu te koji su merili radijaciju i td.
 

Back
Top