Kako se borite sa snegom?

Pa.... Onako...

Na sluzbenom autu imam ovogodisnje zimske Continentalke i mogu vam reci da do sad nisam imao ni jedan jedini problem sa njima. Vataju ko lepak za oci, dok na privatnom imam Michelin Alpin kupljen prosle godine i duboko sam nesretan sa tim gumama. Tek sad vidim kolika razlika moze da postoji izmedju dve zimske gume.
 
Pa.... Onako...

Na sluzbenom autu imam ovogodisnje zimske Continentalke i mogu vam reci da do sad nisam imao ni jedan jedini problem sa njima. Vataju ko lepak za oci, dok na privatnom imam Michelin Alpin kupljen prosle godine i duboko sam nesretan sa tim gumama. Tek sad vidim kolika razlika moze da postoji izmedju dve zimske gume.

Taj se michelin nije uopšte dokazao. Continental je mnogo bolji u svakom slučaju.
Na kolima imam Fulda kristal i prezadovoljan sam.
 
Kazem ti...
Na raskvasenom snegu je Michelin uzasan z:((
na poluvlaznom je poluzalostan z:hm:
dok jedino na suvom snegu i kad su temperature ispod -3 :sanke:

Sve u svemu :zimag: sledeci put kupujem nesto drugo, a ovo nek se neko drugi zajebe...:smrcka:

mi_pilot_alpin_pa2_h_ci2_l-1.jpg


Kad vidite ovako nesto... Bezite glavom bez obzira.......
 
Poslednja izmena:
Vazilo ne vazilo...

Ovo su ipak najgore automobilske zimske gume koje sam ikad vozio. Dimenzija ima je 205/60/16 91H na sve 4

A pre toga sam imao

Conti WinterContact
i
Dunlop Winter Sport

Uvek dobra sara, uvek sve 4 iste, menjao sam ih na svake 2 sezone, nikad vozene leti i sa ni jednom od njih nikad ni jedan jedini problem.
 
Poslednja izmena:
Sluzbeno br1: napred nove Wintere pozadi Michelin Energy Saver
sluzbeno br2: napred nove Wintere pozadi Michelin Energy Saver

z:mrgreen:z:mrgreen:z:mrgreen:z:mrgreen:z:mrgreen:z:mrgreen:z:mrgreen:
Extra u svakom pogledu,i Kangoo i Parthner se extra ponasaju po svim vrstama snega


Na Puntu imam napred Michelin Alpine i ,ma ko sta rekao,extra se ponasaju vec 3 zime (dve kod mene) sa 6 mm sarom a pozadi nove Tigar Sigura i kombinacija sa kojom nema problema... z:)
 
Nema borbe sa snegom, jaci smo od njega :)

Na Volvu 480 su 4 wintere, ovo im je vec 3 sezona i mali kida svuda, nigde nije bilo zaglavljivanja, a ulice u kraju su pretrpane snegom.

V70 Cross Country ima 4 Pirelija M+S, sa jedno 50% "mesa", mislim da je model Winter 210 ili tako nesto. On bi isao i sa celstonkama, jedino mogu da primetim da je u poredjenju sa bilo kojim kvatrom go q.
 
Све те лимузине западно/северно јевропске производње сам синоћ по највећој вејавици обишао заставом750 са 4 тигар ТГ505 обичне 12'' . Они јадници 25 на сат десном траком а ја културно 50 левом траком, полазим другом пошто је прва превише кратка, нема шлајфовања, кочнице немају серво, па је могуће врло лагано укочити, без клизања... А цео ауто са све гумама вреди колко комплет тих 20 цм широких гума за неки волво, ауди или шта већ. Још кад би имао те руске гуме са крампонима ко што има лада њива...
 
ono, mozes ti da ides 120km/h po snegu, ali kako ces da stanes ako izbijje neka vanredna situacija? Je l si mozda razmisljao da iz tog razloga svi idu polako?

Milosev XC70 sa 210ks moze 200km/h po snegu, ali mu treba put Beograd - Batocina da ukoci.

I ne razumem sto lakse koci kad nema servo? :think:
 
Био је широк пут, четири траке, па тротоар, па опет равно а сви возе 30. Кад је суво, ја ту идем 40-50, а господа обилазе са 60, 70, е па дошло време неко њих да обиђе. Скоро цео километар, поред Железничке станице, покушавам да претекнем алфа ромео караван који је зајахао обе траке и мили 25 на сат. А гуме бар 25 цм широке. Са таквим гумама се не вози по снегу, ето и разлога зашто су се сви вукли

Кочим мотором, из 4. у 3. па у 2. уз додавање кочнице стално. Испробано, зауставља се фикус врло ефектно, поготово ако је тањи снег, као што је било јуче. Возио сам пар пута кевину фијесту и једну корсу и пунта, много су осетљиве кочнице, пипнеш и одмах кочи, плус пети кочиони цилиндар, па задњи точкови не хватају... То је па посебна прича...
 
Sad u sredu sam na letnjim gumama krenuo iz Berlina za Norvesku jer dole nisam mogao da nadjem gume koje su predvidjene za zimske uslove u Norveskoj,sve islo super do Danske kad je udarila oluja i vejavica nije se moglo videti nista do metar ispred auta,a 300km sam morao da vozim da bih stigao na drugi kraj,ali sam uspeo bez problema da se probijem,auto mi nekoliko puta malo zalelujao ali bez nekog prevelikog cimanja,vozio oko 60-70,gume 225/55 Michelin letnje.U Svedskoj kupimo nove novcate Bridgestone 225/55 R16 zimske bez krampona,sa njima 110-120 bez problema po snegu i ledu,ali su katastrofa nestabilne na suvom putu pri vecoj brzini.
A u Danskoj sam najmanje 7-8 njih sreo usput kako su proklizali i roknuli u bankinu i tako stoje cekajuci shelp sluzbu,ljudi sede u kolima.
 
Poslednja izmena:

Back
Top