Donji deo ledja!!!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

gost 199422

Ističe se
Poruka
2.230
donji deo ledja mi je veoma malo razvijen i slab.radio sam neke vezbe u skoli i kuci sam radio trbusnjake i sklekove i nakon 5min posle treninga poceo je da me boli donji deo kicme.
1pitanje:koje vezbe da radim za jacanje donjeg dela ledja?
2pitanje:kako da umanjim bol,koliko ce on trajati???
 
otvorio si 10 tema za svaki deo tela:))) svaka cast
tebi treba kompletan program za vezbanje
bol je mozda uzrok istegnuca misica ili upale ili ko zna cega
ako je bol jak i ne prestaje odmori koji dan pa probaj opet da vezbas
jako ti je vazno da se dobro zagrejes pre bilo kog vezbanja kao i da istegnes sve misice pre i posle vezbanja
 
posle svake grupe trbusnjaka ( donje, bocne i gornje) da se okrenes na stomak i radi upijac (podignes noge unazad i trup sto vise gore i ides napred nazad) onoliko ponavljanja koliko radis i trbusnjaka ili samo trup gore dole.

http://bodyweightculture.com/
vidi ovaj sajt ako znas engleski citaj sta je napisano ako ne znas gledaj imas puno snimaka raznih vezbi sigurno ces da nadjes nesto za tebe
 
imam srece.dobro znam tekstove na eng. ali mi je gramatika slabija strana.
hvala.

ha,ha.
nisam nasao nista za mene a i trebam da se registrujem a mrzi me,jer mislim da tamo nema nista za mene
 
Poslednja izmena:
Osim vezbe za donji deo ledja, radi jogu (ashtangu i vinyasu) i to mislim na istegljivanje i balansiranje. Istegljivanje za ledja (imas stvarno neke fenomenalne vezbe za kicmu!)
Ja licno volim jogu ali postoji vreme kad mi dosadi. I ubacujem jogu svake nedelje (jedan dan posvetim za jogu) i one nedelje kada ne radim jogu, zaista osetim da "nije to to". Kao da nisam u "toku".
Ja radim jogu za kompletno telo, ti recimo mozes samo za noge i ledja.

Ja bih zeleo da ti napomenem, da je joga veoma, veoma kritican deo u fitnesu. Mnogi ne veruju (nisam ni ja verovao) i to je okej. Ja sam mislio da je joga za p#dere, dok je dizanje tereta kul.

Razmisli samo koliko je dugo ovde i postaje sve popularnija i popularnija - zato sto funkcionise i podmladjuje. Neverovatan osecaj posle vezbi. Zasto?
Zato sto bukvalno radis sve slabe tacke, radis na koordinaciji i na balansu.
Naravno postoje vise tipova ali ne zelis bas tako duboko da zalazis u to i te spiritualne stvari. Jednostavno radi vezbe istegljivanja. Imas 100 vide-a preko neta da skines.
 
Poslednja izmena:
probaj ovo:
vezano radi sledece

chuchanj-polozhaj kobre(Bhujangasana)-chuchanj-skok

radi dinamichno, polozhaj kobre mozhesh i na prstima, ne mora na stopalima.


probaj vezano 50x za pochetak pa javi kako ti se chini vezhba.
 
jeste, samo kolko vidim sa slike to je laksha verzija. da li si probao tezhu?
http://ashtangayoga.info/asana-vinyasa/fundamental-asanas/4b-Parivritta-Parsvakonasana.jpg

planina (donward dog-ista vezhba, razlichiti prevodi) sa kobrom i polozhajem skleka se koristi kao pauza posle neke zahtevnije vezhbe u nekim sistemima, vinyasa se naziva taj prelaz ako se ne varam. odlichno za istezanje.


mada u onoj vezhbi gore nisam mislio da se radi kao joga usporeno i lagano, pre kao shto bi radio chuchanj-sklek-skok vezano...
 
Poslednja izmena:
jeste, samo kolko vidim sa slike to je laksha verzija. da li si probao tezhu?

planina (donward dog-ista vezhba, razlichiti prevodi) sa kobrom i polozhajem skleka se koristi kao pauza posle neke zahtevnije vezhbe u nekim sistemima, vinyasa se naziva taj prelaz ako se ne varam. odlichno za istezanje.


mada u onoj vezhbi gore nisam mislio da se radi kao joga usporeno i lagano, pre kao shto bi radio chuchanj-sklek-skok vezano...
Jeste.
Dakle, prvo radis "pozdrav suncu" i onda ukocis noge i spustis gornji deo tela dole, izbacis noge, uradis vinyasy (ali oslanjas se samo na prste i na sake) uradis sklek u "planinu". Posle planine jedno nogu podignes i zabacis je medju ruke i odes u runners strech (ruke ti malcice dodiruju tlo) i posle toga odes u warrior 1.
Da li mislis tezu verziju planine da li sam radio ili?
 
postavih link ka slichici :)

da, sastavni je deo pozdrava suncu, ali i kasnije tokom serije asana koristi se ista sekvenca "sklek" - kobra - planina kao prelaz izmedju dve vezhbe. verovatno da se opuste mishici... recimo posle vecine sedecih vezhbi, na to sam mislio

 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top