Pretece pismo
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Pretece pismo

Početnik
    Učlanjen
    14.06.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Pretece pismo

Drustvo,
    dobio sam "pretece pismo" od provajdera u kojem kaze da su dobili prijavu da se sa mog naloga "preduzimaju aktivnosti koje nisu u skladu sa uobicajenim standardima i pravilima ponasanja na Internetu". Ima li neko pojma o cemu bi moglo da se radi. Da...skidam serije maksimalno, ali osim toga ne radim nista sto bi bilo lose. Cak i nemam one programe kojima smo svi umrezeni pa skidamo jedni od drugih, vec iskljucivo preko rapidshera.
    Ja ne mogu da kontrolisem ako me baci sam na neke sajtove koje odmah zatvorim ali cak i to ne vidim kako bi bilo nezakonito.
    Ostatak maila sugerise da je kriv neki virus pa je mozda i to moguce. Ali opet ne znam, kako bi virus mogao da radi nesto nezakonito.
    Datum koji se navodi je dan kada sam skidao Stargate Universe koji sam jedva nasao jer ga stalno skidaju pa ne znam da li je to mozda problem.
    Hvala svima unapred na misljenju

Aktivan član cvrlebg (avatar)
    Učlanjen
    02.03.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    48

Podrazumevano Re: Pretece pismo

ovo se desavalo i drugim ljudima. to sto skidas filmove, serije, programe,itd. a pri tome nisi platio autorska prava, to je nezakonito. koji provajder je u pitanju? a za taj virus je isto moguce da ga imas u kompu, a virusi su tu da rade svasta nesto lose.

Početnik denis022 (avatar)
    Učlanjen
    19.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ma to je samo protokolarno pismo, oni kao moraju da te upozore, ali teško da će te isključiti ili nešto slično. Ja sam do sada dobio dva takva pisamceta (bili su neki torenti u pitanju) i na to me se i završilo! Opušteno!

Ističe se Red_Zmaja (avatar)
    Učlanjen
    08.01.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    9
    Reputaciona moć
    92

Ma samo kazi ne znam ja to ja to samo upalim i pustim muziku... A sto se virusa tice nisi u obavezi (zakonskoj) da imas av pa mogu da ga duvaju...
    Let me tell you about heartache and the loss of God wandering, wandering in hopeless night...

Moderator 8-Mile RD (avatar)
    Učlanjen
    23.12.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    206

Citat Original postavio biloko2009 Pogledaj poruku
    Drustvo,
    dobio sam "pretece pismo" od provajdera u kojem kaze da su dobili prijavu da se sa mog naloga "preduzimaju aktivnosti koje nisu u skladu sa uobicajenim standardima i pravilima ponasanja na Internetu". Ima li neko pojma o cemu bi moglo da se radi. Da...skidam serije maksimalno, ali osim toga ne radim nista sto bi bilo lose. Cak i nemam one programe kojima smo svi umrezeni pa skidamo jedni od drugih, vec iskljucivo preko rapidshera.
    Ja ne mogu da kontrolisem ako me baci sam na neke sajtove koje odmah zatvorim ali cak i to ne vidim kako bi bilo nezakonito.
    Ostatak maila sugerise da je kriv neki virus pa je mozda i to moguce. Ali opet ne znam, kako bi virus mogao da radi nesto nezakonito.
    Datum koji se navodi je dan kada sam skidao Stargate Universe koji sam jedva nasao jer ga stalno skidaju pa ne znam da li je to mozda problem.
    Hvala svima unapred na misljenju
    E to se i meni desavalo dok sam imao ADSL, i u pitanju je bio neki virus koji im je stalno spamovao mail. Bili su me iskljucili dok nisam formatirao disk, tako da resavaj to sto pre!

Početnik
    Učlanjen
    21.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Meni to lici na spam isto... ako nije onda je protokolarno pismo.

Slične teme

1. Pismo...
    Autor Dynamite u forumu Humor
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 19.11.2007., 22:33
  2. Preteće poruke
    Autor TOMAX u forumu Arhiva
    Odgovora: 67
    Poslednja poruka: 16.04.2005., 18:20
  3. pismo
    Autor greenmoon u forumu Arhiva
    Odgovora: 2