730 sudija nepodobnih rezimu popilo otkaz

Tihi2

Primećen član
Banovan
Poruka
650
Objavljen spisak sudija
17. decembar 2009. | 13:01 | Izvor: B92
Beograd -- Visoki savet sudstva objavio je spisak imena više od 2000 reizabranih i novih sudija za funkcije u sudovima opšte i posebne nadležnosti.

Novo, reformisano srpsko pravosuđe polako dobija konačan oblik. 17 dana nakon zakonskog roka, Visoki savet sudstva izabrao je 1531 sudiju na stalnu funkciju, i predožio još 876 kandidata koji će na toj funkciji biti prvi put, pa njihov izbor mora da potvrdi Skupština Srbije.

Za vrhovni kasacioni sud izabrane su 24 sudije, od kojih su javnosti pozantije sudije vrhovnog ili specijalnog suda, među kojima su Sonja Brkić, Radmila Dičić Dragičević, Maja Kovačević Tomić, Vesko Krstajić, Nata Mesarović i Goran Čavlina

Za budući apelacioni sud u Beogradu, izabrano je 80 sudija, od kojih su javnosti poznate dosadašnje sudije okružnog suda Dragoljub Albijanić, Siniša Važić, Snežana Vitošević, Milimir Lukić i Omer Hadžiomerović

Pored beogradskog, izabrane su i sudije preostala 3 apelaciona suda, kao i osnovnih i viših sudova širom Srbije.

Uprkos tome što je broj sudija znatno manji nego ranije, Nata Mesarović tvrdi da to neće uticati na efikasnost sudstva



“VSS nije predvideo da nam objasni pisanim rešenjem koji su ih to razlozi rukovodili da zaključe za nas neizabrane sudije a nas ima oko 730 od 2200, da mi ne ispunjavamo kriterijume ili dostojnosti ili stručnosti ili osposobljenosti ali mi ćemo iskoristiti obraćanje Ustavnom sudu, a zatim i naravno sudu u Strazburu.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=12&dd=17&nav_category=11&nav_id=398858

--------------




Tadicevom reformom pravosudja 730 nepodobnih sudija je popilo otkaz tj ostalo bez posla . Broj sudija u Srbiji se tako smanjio na 2000 . I do sada je pravosudje bilo jako sporo i sudjenja su trajala u nedogled a mozemo misliti kako ce biti sada kada imamo 730 sudija manje nego ranije. Ocigledno da drzava puca po svim savovima.

Tako je to kad Tadic upravlja drzavom.
 
Ахаха....... па ево сада сам погледао списак изабраних за Београд........
има на овој адреси...

http://www.vss.sud.rs/doc/odluka-o-izboru-sudija-na-stalnu-funkciju-16-12-2009.pdf

и по стоти пут сам испао будала јер сам био убеђен да ће неки за које 100%
знам да продају пресуде у дилу са адвокатским канцеларијама бити
одстрањени - али шипак - ЕНО ИХ НА СПИСКУ ИЗАБРАНИХ...... ***......z:cry:
 
  • Podržavam
Reactions: 27E
Ахаха....... па ево сада сам погледао списак изабраних за Београд........
има на овој адреси...

http://www.vss.sud.rs/doc/odluka-o-izboru-sudija-na-stalnu-funkciju-16-12-2009.pdf

и по стоти пут сам испао будала јер сам био убеђен да ће неки за које 100%
знам да продају пресуде у дилу са адвокатским канцеларијама бити
одстрањени - али шипак - ЕНО ИХ НА СПИСКУ ИЗАБРАНИХ...... ***......z:cry:

pa ti su najpodobniji sta ti je.
 
Ахаха....... па ево сада сам погледао списак изабраних за Београд........
има на овој адреси...

http://www.vss.sud.rs/doc/odluka-o-izboru-sudija-na-stalnu-funkciju-16-12-2009.pdf

и по стоти пут сам испао будала јер сам био убеђен да ће неки за које 100%
знам да продају пресуде у дилу са адвокатским канцеларијама бити
одстрањени - али шипак - ЕНО ИХ НА СПИСКУ ИЗАБРАНИХ...... ***......z:cry:

to je jedino vazno u svemu ovome
 
Tadicevom reformom pravosudja 730 nepodobnih sudija je popilo otkaz tj ostalo bez posla . Broj sudija u Srbiji se tako smanjio na 2000 . I do sada je pravosudje bilo jako sporo i sudjenja su trajala u nedogled a mozemo misliti kako ce biti sada kada imamo 730 sudija manje nego ranije. Ocigledno da drzava puca po svim savovima.

Tako je to kad Tadic upravlja drzavom.
Pa jesi kukao da treba da se smanji neproizvodna administracija, da se sklone sudije i sl?
 
Pa jesi kukao da treba da se smanji neproizvodna administracija, da se sklone sudije i sl?

pa sudije nisu administracija. sudije su pravosudje a administracija su drzavna uprava, zaposleni po raznim ministarstvima, sluzbama , zavodima, udruzenjima i slicno.

nije mi jasno voleo bi da mi neko objasni kako ce to pravosudje da se popravi , ako smanjis broj sudija za 50% a da i do sada nisu mogli da izadju na kraj sa predmetima???
 
Sudije su najtruliji sloj državnih činovnika a zaštićeni su imunitetom od kažnjavanja za štetu koju prave narodu.Trebalo bi napraviti posebno telo unutrašnje kontrole koje bi pratilo njihov rad i nelegalne aktivnosti,predlagalo njihova smenjivanja i suđenja za njih po kratkom postupku.Po tom pitanju od nas je gora jedino Hrvatska u kojoj su skoro sve sudije šovinistički kriminalci.
 
evo sta kaze jedan nereizabrani tj sto je dobio otkaz

Jedan sam od neizabaranih sudija, a da budem neskroman u poslednjih par godina sam imao najbolje rezultate u sudu i nisam imao bilo kakvih afera ili slicnih stvari i nisam "potezao vezu" u toku izbora. Na kraju godine nikada nisam imao manju normu od 150% i nijednu presudu za vise od pet godina unazad nisam uradio preko roka od 30 dana, godinu sam zavrsavao na najvise desetak predmeta, sve je to proverljivo.
Predsednica VSS je rekla da ce svima javno objasniti razloge zbog kojih nisu izabrani. Eto, ja je molim da mi to ucini, a svakako cu i zvanicno podneti zahtev.
Zaista ne bih voleo da budem pogresno shvacen, ali su bukvalno u najvecem broju izabrane sudije bez integriteta, "oni koji ne talasaju i ne pitaju mnogo", bivsi julovci i sadanji sps-ovci i ds-ovci. Verujte mi da odlicno poznajem stanje u pravosudju i da sam se iskreno borio za promene, ali ovo ne mogu nikako da objasnim.
Voleo bih da mi oproste pojedine postene kolege, na koje se ovo ne odnosi i koji su se mozda propoznali u ovome. U principu oni i nisu krivi, krivi smo mi koji smo cutali (kako neko rece), a cutimo i dalje.
Celoga zivota sam glasao za "opoziciju" i bio redovan na svim mitinzima (sto je najmanje bitno), u sudu sam stvarno davao celog sebe (sto smatram bitnim), a dobio sam to da se stidim pred roditeljima, svojom decom, rodbinom i prijateljima, jer sam bez objasnjenja odbacen kao krpa.
Javno kazem, clanovima Visokog saveta sudstva - Sram vas bilo.
Nemam cega da se stidim, osim ove drzave i nacina na koji ona funkcionise.

Dejan Stamenkovic
Dosadasnji sudija Opstinskog suda u Leskovcu, rasporedjen u Okruznom sudu u Leskovcu.
email: jukole@ptt.rs
(Dejan, 17. decembar 2009 23:22)
 
evo ovde sve pise

Zaista ne bih voleo da budem pogresno shvacen, ali su bukvalno u najvecem broju izabrane sudije bez integriteta, "oni koji ne talasaju i ne pitaju mnogo", bivsi julovci i sadanji sps-ovci i ds-ovci. Verujte mi da odlicno poznajem stanje u pravosudju i da sam se iskreno borio za promene, ali ovo ne mogu nikako da objasnim

izvisile sudije koje nisu u SPS-u JUL/G17 i DS-u
 
A do sada su birani na osnovu stručnosti i nepristrasnosti :lol:
Nisu oni nepodobni, nego su od svih podobnijih nanesposobniji
Ako, ruke im se pozlatile, samo nek rokaju i 2. 000 je previše
I ne mogu da se žale Ustavnom sudu, to su sudije koje ne znaju ni koji pravni lek da ulože :lol.
 
Poslednja izmena:

Back
Top